Shoutbox 0 nowych PW 


6 Stron V  « < 2 3 4 5 6 >  
Reply to this topicStart new topic
> Wałki Rewar
foxx
post Wed, 08 Apr 2015 - 12:10
Post #61


Frequent User
Dołączył: Wed, 15 December 2010





Z tego co mi wiadomo śrubę na wale się określonym momentem dokręca dry.gif i to wcale nie małym momentem. W jednym silniku bez klina było to 250Nm. Coś chyba sie kolega nie zna na składaniu silników tongue.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Wed, 08 Apr 2015 - 12:10
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
GrzesiekK.
post Wed, 08 Apr 2015 - 13:59
Post #62


Forum Homee
Dołączył: Sun, 09 December 2007





CYTAT(foxx @ Wed, 08 Apr 2015 - 12:10) *
Z tego co mi wiadomo śrubę na wale się określonym momentem dokręca dry.gif i to wcale nie małym momentem. W jednym silniku bez klina było to 250Nm. Coś chyba sie kolega nie zna na składaniu silników tongue.gif



W tym silniku śrubę wału kręci się na dwa razy, raz 40Nm potem o kąt 50-60stopni - sumarycznie wychodzi z tego nie mały moment. Jeśli śruba wału była już tak parokrotnie traktowana, należy ją wymieniać na nową bo się najnormalniej w świecie wyciąga materiał poza granicę plastyczności i później nie ma gwarancji że mamy odpowiednio dociągnięte.


--------------------
Renault Clio Sport 2 - rajdówka w ciągłej budowie ....
Go to the top of the page
 
+Quote Post
usuniety
post Wed, 08 Apr 2015 - 15:11
Post #63


Forum Killer
Dołączył: Wed, 28 December 2011
Skąd: Katowice





CYTAT(GrzesiekK. @ Wed, 08 Apr 2015 - 13:59) *
W tym silniku śrubę wału kręci się na dwa razy, raz 40Nm potem o kąt 50-60stopni - sumarycznie wychodzi z tego nie mały moment. Jeśli śruba wału była już tak parokrotnie traktowana, należy ją wymieniać na nową bo się najnormalniej w świecie wyciąga materiał poza granicę plastyczności i później nie ma gwarancji że mamy odpowiednio dociągnięte.

4.0 danm + Dokręcanie kątowe : 70 stopni
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MisioLBN
post Wed, 08 Apr 2015 - 15:36
Post #64


Forum Homee
Dołączył: Tue, 16 December 2014





Mam juz dokument z momentem dokrecania wszystkiego. Ciekawe czy kolega zmierzyl juz choc kompresje...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MisioLBN
post Wed, 08 Apr 2015 - 20:08
Post #65


Forum Homee
Dołączył: Tue, 16 December 2014





Jest postęp. Przyczyną jest to co podejrzewałem. Czyli ruszyło się koło na wale korbowym. Ciekawe teraz czy zawory całe bo kolega twierdzi że jutro założy brakujący klin, ustawi rozrząd i będzie elegancko. Jeżeli zawory dostały to chyba nie będzie w żaden sposób elegancko czy jest szansa że pomimo to będzie dobrze pracował a zawór urwie mi się w najmniej oczekiwanym momencie i zrobi niezły meksyk ?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
GrzesiekK.
post Wed, 08 Apr 2015 - 20:11
Post #66


Forum Homee
Dołączył: Sun, 09 December 2007





Czy dostały czy nie pokaże pomiar ciśnienia sprężania. Nawet dość delikatne liźnięcie krzywi zawory, są niestety pod kątem do płaszczyzny tłoka.


--------------------
Renault Clio Sport 2 - rajdówka w ciągłej budowie ....
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MisioLBN
post Wed, 08 Apr 2015 - 20:15
Post #67


Forum Homee
Dołączył: Tue, 16 December 2014





Czyli walczyć z nim o pomiar kompresji. Bo ciągle twierdzi że wszystko będzie git bo nie był pałowany.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
GrzesiekK.
post Wed, 08 Apr 2015 - 20:20
Post #68


Forum Homee
Dołączył: Sun, 09 December 2007





CYTAT(MisioLBN @ Wed, 08 Apr 2015 - 20:15) *
Czyli walczyć z nim o pomiar kompresji. Bo ciągle twierdzi że wszystko będzie git bo nie był pałowany.



Silnik nie musi być pałowany, zawór zgiąć można nawet kręcąc kluczem wałem korbowym bez odpalania silnika smile.gif


--------------------
Renault Clio Sport 2 - rajdówka w ciągłej budowie ....
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MisioLBN
post Wed, 08 Apr 2015 - 20:22
Post #69


Forum Homee
Dołączył: Tue, 16 December 2014





Ok postaram się załatwić żeby zmierzył... Podgięty zawór mi się potem urwie w najmniej spodziewanym momencie...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
GrzesiekK.
post Wed, 08 Apr 2015 - 20:25
Post #70


Forum Homee
Dołączył: Sun, 09 December 2007





CYTAT(MisioLBN @ Wed, 08 Apr 2015 - 20:22) *
Ok postaram się załatwić żeby zmierzył... Podgięty zawór mi się potem urwie w najmniej spodziewanym momencie...



Ojjjj maluśko wiesz Ty o silnikach smile.gif cokolwiek krzywe i kompresja papapapa smile.gif przynajmniej częściowo na trafionych garku. Stój nad nim jak będzie mierzył kompresje i wrzuć na forum co wyszło - może się ktoś jeszcze zlituje i coś napisze smile.gif


--------------------
Renault Clio Sport 2 - rajdówka w ciągłej budowie ....
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MisioLBN
post Wed, 08 Apr 2015 - 20:29
Post #71


Forum Homee
Dołączył: Tue, 16 December 2014





Grzesiekk chodzi mi o to co nie którzy mechanicy czasem gadają. Na zasadzie a zostaw pan to się wyklepie a za jakiś czas zawór się urywa i po silniku. Mało wiem bo nigdy żadnego nie rozebrałęm. Kiedyś w skuterze rozbierałem i skończyło się pogiętym zaworem wydechowym bo za lekko nakrętkę nakręciłem na regulacji. Jeżeli nie będzie kompresji to będzie źle pracował przecież to i tak poznam czy się mylę ? Rozrząd przestawił się o 1 ząbek takie info dostałem.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ciechann
post Wed, 08 Apr 2015 - 20:38
Post #72


User
Dołączył: Tue, 10 December 2013





smile.gif MisioLBN jak Ci sie zawor nawet delikatnie wygiol, delikutasnie, tak jak pisze GrzesiekK, to juz nic nie doklepiesz smile.gif skad ty takie newsy bierzesz ?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MisioLBN
post Wed, 08 Apr 2015 - 20:40
Post #73


Forum Homee
Dołączył: Tue, 16 December 2014





Ja nie twierdze że się wyklepie tylko co kiedyś kolega na LPG forum napisał, że jemu podgieło zawór od opiłka z kolektora i dostał info paanie zostaw wyklepie się. No i tak się wyklepało że ten zawór pękł za jakis czas. Dlatego dopytuje czy podgięty zawór rozpoznam po pracy silnika.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
flapjck1
post Thu, 09 Apr 2015 - 08:54
Post #74


Forum Homee
Dołączył: Tue, 14 November 2006





CYTAT(MisioLBN @ Wed, 08 Apr 2015 - 20:40) *
Ja nie twierdze że się wyklepie tylko co kiedyś kolega na LPG forum napisał, że jemu podgieło zawór od opiłka z kolektora i dostał info paanie zostaw wyklepie się. No i tak się wyklepało że ten zawór pękł za jakis czas. Dlatego dopytuje czy podgięty zawór rozpoznam po pracy silnika.



tak, motor ewidentnie bedzie chodzil nierowno, albo wrecz na 2/3 gary
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MisioLBN
post Thu, 09 Apr 2015 - 09:17
Post #75


Forum Homee
Dołączył: Tue, 16 December 2014





I o taka odpowiedz mi chodzilo. Dziekuje bardzo. Nie wmowi mi ze wina walkow bo chodzil idealnie przy 1wszym odpaleniu.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
GrzesiekK.
post Thu, 09 Apr 2015 - 09:19
Post #76


Forum Homee
Dołączył: Sun, 09 December 2007





CYTAT(MisioLBN @ Thu, 09 Apr 2015 - 09:17) *
I o taka odpowiedz mi chodzilo. Dziekuje bardzo. Nie wmowi mi ze wina walkow bo chodzil idealnie przy 1wszym odpaleniu.



Na kiedy auto ma być gotowe?


--------------------
Renault Clio Sport 2 - rajdówka w ciągłej budowie ....
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bobr4
post Thu, 09 Apr 2015 - 09:19
Post #77


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 02 June 2006
Skąd: okolice Warszawy





nie wazne jak bedzie chodzil, niech zmierzy przy Tobie kompresje i tyle w temacie. Jak to zrobisz to mozna wrocic do tematu.


--------------------

<b>wtryskiwacze:
BOSCH 525cc wysokoomowe, Bosch 650cc, SIEMENS 630cc
1200cc Lucas niskoomowe</b>
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MisioLBN
post Thu, 09 Apr 2015 - 09:32
Post #78


Forum Homee
Dołączył: Tue, 16 December 2014





Podobno dzis max jutro.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MisioLBN
post Thu, 09 Apr 2015 - 19:35
Post #79


Forum Homee
Dołączył: Tue, 16 December 2014





Jutro do odbioru. Kompresja podobno powyżej 14b praktycznie po równo na każdym cylindrze. Podobno ten manometr przekłamuje więc tak okolice 13.5b są realne czyli w normie. Ważne że na każdym cylindrze prawie to samo pokazał.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MisioLBN
post Fri, 10 Apr 2015 - 12:49
Post #80


Forum Homee
Dołączył: Tue, 16 December 2014





Samochód odpala, jeździ i przyspiesza. Podobno czuć że lekko coś mu nie tak ale że to wina wałków i trzeba wystroić. Mam nadzieję że z tą kompresją mnie nie zrobił w ciula ...
Go to the top of the page
 
+Quote Post

6 Stron V  « < 2 3 4 5 6 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 28 March 2024 - 21:35