Shoutbox 0 nowych PW 


2 Stron V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> Dylematy - fun car, awaryjne daily
Szydlooo
post Thu, 23 Feb 2023 - 10:41
Post #1


Rookie
Dołączył: Sun, 27 December 2020





Cześć,
Przez jakiś czas przesiaduje na forum, ale nigdy się nie udzielałem. Pomyślałem, że napiszę o swoich obecnych dylematach.
Sprzedałem swoje GC8 i doznałem pustki w życiu. Teraz myślę czym zastąpić tą pustkę. Przewija mi się wiele opcji i pomyślałem sobie że napiszę i podzielę się. Może wspólna dyskusja i podzielenie się waszymi doświadczeniami do czegoś mnie doprowadzi smile.gif
Plan jest taki auto do zabawy, okazyjne track day (4x w roku), przejażdżki synem, ale fajnie jakby mogło posłużyć jako daily w przypadku awarii auta rodzinnego.
1. Hyundai I30n DCT - finansowanie leasing. Nie jeździłem, ale po testach wygląda, że skrzynia i szpera robi robotę + wydech. Jednak FWD, więc bączka dla syna nie pokręcę lub zakrętu bokiem. Jednak na trackday raczej dałby satysfakcje z płynnej szybkiej jazdy. No i ma jakiś bagażnik i miejsce z tyłu, więc awaryjnie jestem w stanie przemieścić rodzinę 2+1 w nawet ok warunkach smile.gif Jest takim moim zdaniem doskonałym kompromisem. Może jest jakiś właściciel i opowie jak jest smile.gif
2. BMW m140i (rwd jeżeli będzie taki dostępny, bo większość to xdrive)- finansowanie leasing. Myślę, że auto dałoby niezły fun na ulicy, nie wiem jakby wytrzymał okazyjne upalanie na torze. Ktoś może ma doświadczenie tutaj ? Tutaj też trochę myślę nad kosztami utrzymania i to powoduje że samo myślenie o tym może świadczy że nie jestem gotowy na to auto. Jednak ma moc, jest zabawa i podoba mi się bryła. Bagażnik jakiś jest i miejsce z tyłu, ale mniej niż I30n.
3. Focus RS - cesja leasingu. No auto ma wszystko czego bym potrzebował. Minus to mały bagażnik jakbym musiał przewieźć rodzinkę (ma chyba 260l). Auto w miarę świeże.
4. EVOX - gotówka. Chciałbym poznać świat EVO po pożegnaniu Subaru. Podchodzę do tego auta z emocjami, których raczej nie mam przy poprzednich propozycjach. Jako awaryjne daily raczej dałby rady. Niestety nie jest to auto świeże.
5. bmw 130i E87 - gotówka. Najtańsze rozwiązanie. Wpakować trochę grosza w zawias, hamulce, szperę i śmigać. Jednak patrząc na ceny prawie pełnoletniego auta to trochę mi się odechciewa. Boję się też o N52, które przy takim wieku auta/przebiegu już może prosić się o remoncik, no chyba że się trafi na lux sztukę, co nie stuka i nie puka tongue.gif.

Rozsądek mówi I30n bo wydaję mi się że dobrze by się sprawdził nawet jako daily. Brać nową sztukę z gwarancją i po prostu śmigać. Na torze też by dał satysfakcje przy odrobinie inwestycji i pogodzić się że ronda bokiem nie zrobię tongue.gif Postaram się w najbliższym tygodniu znaleźć auto by się przejechać i stwierdzić czy są w nim emocje w czasie jazdy smile.gif
Serce mówi EVO - je**ć biedę i spełniać marzenia smile.gif.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Thu, 23 Feb 2023 - 10:41
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
[Yossarian]
post Thu, 23 Feb 2023 - 11:11
Post #2


Forum Killer
Dołączył: Wed, 19 August 2009
Skąd: Białystok





Evo bym odpuścił - stare, w większości zajechane, części do tego drogie i czasami już trudno dostępne (znajomemu jak padł silnik w Evo X to mówił, ze musiał się na prawdę naszukać). Do tego Janusze JDMu windują ceny wszystkiego "BO TAKA RAJDOWA LEGENDA". Do trzymania w garażu ok, do upalania średnio - ciężko się śmiga ze świadomością, że jak coś padnie to jesteś w d**ie.


--------------------
_http://autobezsens.blogspot.com/ <- nudne gadanie o niczym
Drive like lightning, crash like thunder
Civic fk2 R18A2 + Civic EG B16
było: E36 4d M44B19 - "(b)awaria", Astra F GSi 16v - "Disastra"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Honada
post Thu, 23 Feb 2023 - 13:55
Post #3


Forum Homee
Dołączył: Sun, 19 February 2006
Skąd: Warszawa-Marki





M140i (nowe) to jest porażka jeśli mówimy funcarze. Przecież to jest FWD z dolączanym tyłem. Odpuść, lepiej sie jeździ i30N (polecam fastbacka).
Lepszym wyborem będzie Foca RS, która rewelacyjnie pokonuje ciasne szykany i lata bokiem choć trochę dziwnie w trybie Drift. Brzmi, jedzie, skręca, czuć że to zakapior.

Ale weź do tego jeszcze sprawdź Giulię Veloce, bo to jest bardzo szybkie auto na zakręty i spokojnie daje radę z hot hatchami. Przejedz sie bo sie zdziwisz, że jest bardziej charakterna w prowadzeniu niż hot hatche. No i jest opcja by latało to bokiem, bo zawsze daje wiecej mocy na tył, a po zabawie z softem wyłączysz ESP. Napęd 4x4 w Giuli Veloce to mistrzostwo świata, podobnie jak kontrukcja przedniego zawieszenia.

Jaki budżet?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
brokbaju
post Thu, 23 Feb 2023 - 14:59
Post #4


Rookie
Dołączył: Sun, 10 November 2013





Hyundai nawet jako zwykłe 1.5 w kombi na balonie 15" robi wrażenie zwartego, wyważonego i stabilnego, a w sugerowanej wersji będzie cacy. Bardzo dobry wybór

Biorąc pod uwagę to, że nie da się kupić m140i ani fwd ani rwd, a m240i w tyłnapędzie jak najbardziej, to mam wrażenie że autorowi chodziło właśnie o ten samochód. Ja osobiście bym pozostał przy m230i, 2.0 b48 to solidna konstrukcja, 40k zostaje "zdjęte" z ceny auta. A myślę że różnica w racie będzie odczuwalna, choć przy cesji pewnie ciężko będzie znaleźć chętnego wink.gif .

Autorze obadaj ten filmik, auto wydaje się być sensowne:

https://www.youtube.com/watch?v=swfBqgggmzk
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Szydlooo
post Thu, 23 Feb 2023 - 16:07
Post #5


Rookie
Dołączył: Sun, 27 December 2020





Sorry, m140 chodziło mi o przedostatnią wersję czyli f20 z tego co pamiętam. Ostatni wypust to m140i. Co do budżetu to leasing do 180k, a gotówką max 100k.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Szydlooo
post Thu, 23 Feb 2023 - 18:53
Post #6


Rookie
Dołączył: Sun, 27 December 2020





CYTAT(Honada @ Thu, 23 Feb 2023 - 13:55) *
M140i (nowe) to jest porażka jeśli mówimy funcarze. Przecież to jest FWD z dolączanym tyłem. Odpuść, lepiej sie jeździ i30N (polecam fastbacka).
Lepszym wyborem będzie Foca RS, która rewelacyjnie pokonuje ciasne szykany i lata bokiem choć trochę dziwnie w trybie Drift. Brzmi, jedzie, skręca, czuć że to zakapior.

Ale weź do tego jeszcze sprawdź Giulię Veloce, bo to jest bardzo szybkie auto na zakręty i spokojnie daje radę z hot hatchami. Przejedz sie bo sie zdziwisz, że jest bardziej charakterna w prowadzeniu niż hot hatche. No i jest opcja by latało to bokiem, bo zawsze daje wiecej mocy na tył, a po zabawie z softem wyłączysz ESP. Napęd 4x4 w Giuli Veloce to mistrzostwo świata, podobnie jak kontrukcja przedniego zawieszenia.

Jaki budżet?

Giulię nawet nie brałem pod uwagę. Ciekawe jak by se poradziła na treningu na Kielcach wink.gif takie auto to raczej uliczna zabawa ale może trackday dałaby radę przy jakiś zmianach w chłodzeniu i świadomej jazdy smile.gif rozeznam temat. Dzięki fajna propozycja. Auto jest piękne i zawsze mi się podobało.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ledziu
post Thu, 23 Feb 2023 - 19:08
Post #7


Forum Homee
Dołączył: Sun, 16 October 2011





CYTAT(Szydlooo @ Thu, 23 Feb 2023 - 10:41) *
Cześć,
Przez jakiś czas przesiaduje na forum, ale nigdy się nie udzielałem. Pomyślałem, że napiszę o swoich obecnych dylematach.
Sprzedałem swoje GC8 i doznałem pustki w życiu. Teraz myślę czym zastąpić tą pustkę. Przewija mi się wiele opcji i pomyślałem sobie że napiszę i podzielę się. Może wspólna dyskusja i podzielenie się waszymi doświadczeniami do czegoś mnie doprowadzi smile.gif
Plan jest taki auto do zabawy, okazyjne track day (4x w roku), przejażdżki synem, ale fajnie jakby mogło posłużyć jako daily w przypadku awarii auta rodzinnego.

Serce mówi EVO - je**ć biedę i spełniać marzenia smile.gif.



Spokojnie bierz evo bo jak nie teraz to kiedy ? biggrin.gif Wartość ma wzrostową, jak nie wymyślisz dzikich modów pt. holset hx50 to zrobisz softa z wydechem i będzie git wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
piwo
post Thu, 23 Feb 2023 - 19:39
Post #8


I live here !
Dołączył: Wed, 03 February 2010
Skąd: Marki





A gr yaris?



--------------------
930kg 320KM RWD Torsen RaceTCS lotus111r abs
1/4 2013r 180KM 13,806s
0-200km/h 2020r www.youtube.com/watch?v=jj-Hbidv43s
Poznań 1m48,467s 2021; Łódź 57,517s 2023 a052 fr, vr2 r7a(hl) tyl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Szydlooo
post Thu, 23 Feb 2023 - 21:09
Post #9


Rookie
Dołączył: Sun, 27 December 2020





CYTAT(piwo @ Thu, 23 Feb 2023 - 19:39) *
A gr yaris?

Jara mnie strasznie, ale nie wsadzę tam fotelika do tyłu smile.gif Znaczy nie sprawdzałem ale raczej nic się tam nie zmieści. Młody pewnie też by się jarał jak ja, ale ten fun car musi być troszkę praktyczny to znaczy mieć możliwość wpakowania żony i dziecka, jeżeli zajdzie taka potrzeba z powodu braku auta rodzinnego. I30n bez problemu jest to możliwe ale już nie da ci tego co gr yaris smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
exocet
post Thu, 23 Feb 2023 - 21:18
Post #10


Super User
Dołączył: Sat, 30 January 2010
Skąd: Warszawa





CYTAT(Szydlooo @ Thu, 23 Feb 2023 - 10:41) *
Plan jest taki auto do zabawy, okazyjne track day (4x w roku), przejażdżki synem, ale fajnie jakby mogło posłużyć jako daily w przypadku awarii auta rodzinnego.
1. Hyundai I30n DCT - finansowanie leasing. Nie jeździłem, ale po testach wygląda, że skrzynia i szpera robi robotę + wydech. Jednak FWD, więc bączka dla syna nie pokręcę lub zakrętu bokiem. Jednak na trackday raczej dałby satysfakcje z płynnej szybkiej jazdy. No i ma jakiś bagażnik i miejsce z tyłu, więc awaryjnie jestem w stanie przemieścić rodzinę 2+1 w nawet ok warunkach smile.gif Jest takim moim zdaniem doskonałym kompromisem. Może jest jakiś właściciel i opowie jak jest smile.gif
2. BMW m140i (rwd jeżeli będzie taki dostępny, bo większość to xdrive)- finansowanie leasing. Myślę, że auto dałoby niezły fun na ulicy, nie wiem jakby wytrzymał okazyjne upalanie na torze. Ktoś może ma doświadczenie tutaj ? Tutaj też trochę myślę nad kosztami utrzymania i to powoduje że samo myślenie o tym może świadczy że nie jestem gotowy na to auto. Jednak ma moc, jest zabawa i podoba mi się bryła. Bagażnik jakiś jest i miejsce z tyłu, ale mniej niż I30n.
3. Focus RS - cesja leasingu. No auto ma wszystko czego bym potrzebował. Minus to mały bagażnik jakbym musiał przewieźć rodzinkę (ma chyba 260l). Auto w miarę świeże.
4. EVOX - gotówka. Chciałbym poznać świat EVO po pożegnaniu Subaru. Podchodzę do tego auta z emocjami, których raczej nie mam przy poprzednich propozycjach. Jako awaryjne daily raczej dałby rady. Niestety nie jest to auto świeże.
5. bmw 130i E87 - gotówka. Najtańsze rozwiązanie. Wpakować trochę grosza w zawias, hamulce, szperę i śmigać. Jednak patrząc na ceny prawie pełnoletniego auta to trochę mi się odechciewa. Boję się też o N52, które przy takim wieku auta/przebiegu już może prosić się o remoncik, no chyba że się trafi na lux sztukę, co nie stuka i nie puka tongue.gif.

Ad. 1
i30n jest bardzo chwalone, ale mnie nie urzekło. Jako konkurent golfa gti, owszem jest ciekawszą opcją, wydech fajnie burczy, jedzie fajnie, ale wg mnie lepiej kupic Civica Type R - bardziej praktyczna buda, więcej mocy (i jest potencjał na więcej), dobre hamulce. W i30n strasznie rozczarowały mnie fotele, CTR wręcz przeciwnie - najlepsze ze wszystkich wymienionych przez Ciebie aut.
Ad. 2
Jako szybkie daily F20 m135i/m140i jest super - trzy litry i napęd xd z preferencją tyłu ( RWD i manuali jest u nas bardzo mało) dają duuużo radości. Na tor seria niestety średnio się nadaje - zawias się buja, hamulce są przeciętne.
Ad. 4
Niestety X silnikowo nie jest tak bezawaryjne jak starsze generacje z 4g63. Jak znajdziesz niezmęczoną sztukę i nie będziesz upalał często na sliku to koszty nie będą jakieś zabójcze. Ze względu na krótką skrzynię to jest słaby samochód do jeżdżenia w trasy (MT, automat chyba lepiej olać, bo to źródło potencjalnych kosztów).

GR Yaris to jest spoko opcja, o ile nie przeszkadza ci mały bagażnik, z tyłu fotelik raczej wejdzie, ale miejsca dużo nie ma, najlepiej zobaczyć i samemu ocenić.


--------------------
...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
piwo
post Fri, 24 Feb 2023 - 05:46
Post #11


I live here !
Dołączył: Wed, 03 February 2010
Skąd: Marki





ja w zwyklym yarisie ( ale poprzednia generacja rok 2017; nowsza wersja jest ciut mniejsza) mam jeden fotelik z przodu i jeden za nim z tylu, ale oba kierunkiem do przodu. w takiej konfiguracji 3 i 5 letnie dziecko wchodza i tak odbieram z przedszkola i na zajecia woze. nie ma z tym zadnego problemu. gr yaris jest fajny i jest masa czesci do niego. i jest chyba mega bezpieczne jak patrze na sliskie kielce to tam yariski gniota konkurencje i bardzo rzadko sie rozbijaja. a inne fury na potege jak nie bandy tak wyrypy zaliczaja. na prawde mega bezpieczny wybor. nawet pod wzgledem kosztow upalania.


--------------------
930kg 320KM RWD Torsen RaceTCS lotus111r abs
1/4 2013r 180KM 13,806s
0-200km/h 2020r www.youtube.com/watch?v=jj-Hbidv43s
Poznań 1m48,467s 2021; Łódź 57,517s 2023 a052 fr, vr2 r7a(hl) tyl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MutoN
post Fri, 24 Feb 2023 - 06:17
Post #12


User
Dołączył: Tue, 08 May 2018
Skąd: Łódź





Mam porównanie bo mam w rodzinie m240ix f22 , którym zrobiłem dużo km i mam jako daily focusa rs mk3.

W focusie na co dzień wożę dwa foteliki, za mną siedzi 3 latek i jest spoko, ale po prawej stronie przy 5 latku, trzeba szukać kompromisu ustawienia fotela dziecko/pasażer. Bagażnik pomijam bo mieści zakupy i tyle.

w m240ix foteliki wchodzą i zajmują cały tył, z przodu zostaje dużo miejsca

Auta są zupełnie różne, Focus jest dziki twardy i dostarcza bardzo dużo emocji, Bmw natomiast komfortowe bardziej cywilizowane, dostarcza wg mnie za mało emocji na taki prawdziwy fun car, ale w sam raz na daily.

Focus generuje niesamowita przyczepność w zakręcie, w BMW czuć ogromną masę i opony RFT.

Zależy tez gdzie jeździsz bo np. na trasie focusem jeździ się średnio, bardzo podskakuje nawet na autostradach, wyciszenia brak raczej nim jeżdżę 150 kmh nie więcej, w BMw natomiast jest komfort do 200kmh potem robi się głośniej ale można utrzymywać 250 kmh przelotowe.

Generalnie to focus jest chyba trochę za siermiężny na daily - bardzo szybko to do mnie dotarło po zakupie, bmw natomiast brakuje tego pazura, który jest w m2.

Spalanie jest zbliżone, nawet bym powiedział że bmw ( B58) pali mniej.

Co do latania bokiem to oba auta są ułomne. BMW ma otwarty dyfer z tyłu i jak jest mokro to coś tam można ale bez szału a jak już lecisz bokiem to portki pełne bo to jest 1800kg. W focusie natomiast o spięciu dyfra decyduje komputer, w zasadzie musisz wejść z butem w podłodze i go trzymać jak odpuścisz auto się wyprostuje. Nie ma tej satysfakcji jak przy kontrolowaniu prawą nogą mocnego rwd


--------------------
1987 520i
1999 M5
2019 Fiesta ST
2017 Focus RS
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Szydlooo
post Fri, 24 Feb 2023 - 08:42
Post #13


Rookie
Dołączył: Sun, 27 December 2020





CYTAT(piwo @ Fri, 24 Feb 2023 - 05:46) *
ja w zwyklym yarisie ( ale poprzednia generacja rok 2017; nowsza wersja jest ciut mniejsza) mam jeden fotelik z przodu i jeden za nim z tylu, ale oba kierunkiem do przodu. w takiej konfiguracji 3 i 5 letnie dziecko wchodza i tak odbieram z przedszkola i na zajecia woze. nie ma z tym zadnego problemu. gr yaris jest fajny i jest masa czesci do niego. i jest chyba mega bezpieczne jak patrze na sliskie kielce to tam yariski gniota konkurencje i bardzo rzadko sie rozbijaja. a inne fury na potege jak nie bandy tak wyrypy zaliczaja. na prawde mega bezpieczny wybor. nawet pod wzgledem kosztow upalania.

Muszę to sprawdzić na żywo. Nigdy nie zaglądałem do środka, a jedynie widziałem na paru treningach. Co do kosztów też mi się wydaję, że będą akceptowalne względem tego co przechodziłem z Subaru smile.gif Dzięki za podzielenie się doświadczeniem.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Szydlooo
post Fri, 24 Feb 2023 - 08:46
Post #14


Rookie
Dołączył: Sun, 27 December 2020





CYTAT(exocet @ Thu, 23 Feb 2023 - 21:18) *
Ad. 1
i30n jest bardzo chwalone, ale mnie nie urzekło. Jako konkurent golfa gti, owszem jest ciekawszą opcją, wydech fajnie burczy, jedzie fajnie, ale wg mnie lepiej kupic Civica Type R - bardziej praktyczna buda, więcej mocy (i jest potencjał na więcej), dobre hamulce. W i30n strasznie rozczarowały mnie fotele, CTR wręcz przeciwnie - najlepsze ze wszystkich wymienionych przez Ciebie aut.
Ad. 2
Jako szybkie daily F20 m135i/m140i jest super - trzy litry i napęd xd z preferencją tyłu ( RWD i manuali jest u nas bardzo mało) dają duuużo radości. Na tor seria niestety średnio się nadaje - zawias się buja, hamulce są przeciętne.
Ad. 4
Niestety X silnikowo nie jest tak bezawaryjne jak starsze generacje z 4g63. Jak znajdziesz niezmęczoną sztukę i nie będziesz upalał często na sliku to koszty nie będą jakieś zabójcze. Ze względu na krótką skrzynię to jest słaby samochód do jeżdżenia w trasy (MT, automat chyba lepiej olać, bo to źródło potencjalnych kosztów).

GR Yaris to jest spoko opcja, o ile nie przeszkadza ci mały bagażnik, z tyłu fotelik raczej wejdzie, ale miejsca dużo nie ma, najlepiej zobaczyć i samemu ocenić.


Dlatego najbliższy czas spędzę na obejrzeniu na żywo tych aut (i30n, CTR - nie dawałem na swojej liście ale jest napewno najbardziej praktyczne z nich wszystkich, Yaris) i przede wszystkim przejażdżce, ale coś czuję że jak spróbuję yarisa to mnie kupi smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
[Yossarian]
post Fri, 24 Feb 2023 - 09:58
Post #15


Forum Killer
Dołączył: Wed, 19 August 2009
Skąd: Białystok





Yaris GR ma dość wysoko ustawione siedzenie - miejsca nad głową jest mało. Ja jestem raczej niski i jak usiadłem w GR to aż byłem zaskoczony - jazda w kasku może być upierdliwa, warto to sprawdzić przy okazji oględzin smile.gif


--------------------
_http://autobezsens.blogspot.com/ <- nudne gadanie o niczym
Drive like lightning, crash like thunder
Civic fk2 R18A2 + Civic EG B16
było: E36 4d M44B19 - "(b)awaria", Astra F GSi 16v - "Disastra"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Szydlooo
post Fri, 24 Feb 2023 - 09:59
Post #16


Rookie
Dołączył: Sun, 27 December 2020





CYTAT([Yossarian] @ Fri, 24 Feb 2023 - 09:58) *

Yaris GR ma dość wysoko ustawione siedzenie - miejsca nad głową jest mało. Ja jestem raczej niski i jak usiadłem w GR to aż byłem zaskoczony - jazda w kasku może być upierdliwa, warto to sprawdzić przy okazji oględzin smile.gif

O właśnie ja mam 185 cm i czytałem że to może być problem, a w kasku to już na pewno.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kosmita
post Fri, 24 Feb 2023 - 10:05
Post #17


Frequent User
Dołączył: Wed, 03 June 2009





Są zestawy obniżające fotel
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tommo
post Fri, 24 Feb 2023 - 10:42
Post #18


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 12 February 2008
Skąd: NMiasto





No i to lusterko na wysokości oczu kierowcy. Niektórzy już je demontują.


--------------------
A110S
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tom-Lee
post Fri, 24 Feb 2023 - 11:37
Post #19


Forum Killer
Dołączył: Thu, 04 May 2017
Skąd: Krk





Jesli chodzi o FWD to TypeR.

Jesli chodzi o AWD to Yaris GR. Fotel mozna obnizyc, lusterko przestawic, to sa detale...

Na RWD sie nie znam.


--------------------
IXgen-TypeR K20C
M240iX
Go to the top of the page
 
+Quote Post
prnit
post Fri, 03 Mar 2023 - 10:45
Post #20


Forum Homee
Dołączył: Fri, 18 October 2002
Skąd: Warszawa i okolice





CYTAT(Szydlooo @ Thu, 23 Feb 2023 - 10:41) *
Cześć,
Przez jakiś czas przesiaduje na forum, ale nigdy się nie udzielałem. Pomyślałem, że napiszę o swoich obecnych dylematach.
Sprzedałem swoje GC8 i doznałem pustki w życiu. Teraz myślę czym zastąpić tą pustkę. Przewija mi się wiele opcji i pomyślałem sobie że napiszę i podzielę się. Może wspólna dyskusja i podzielenie się waszymi doświadczeniami do czegoś mnie doprowadzi smile.gif
Plan jest taki auto do zabawy, okazyjne track day (4x w roku), przejażdżki synem, ale fajnie jakby mogło posłużyć jako daily w przypadku awarii auta rodzinnego.
1. Hyundai I30n DCT - finansowanie leasing. Nie jeździłem, ale po testach wygląda, że skrzynia i szpera robi robotę + wydech. Jednak FWD, więc bączka dla syna nie pokręcę lub zakrętu bokiem. Jednak na trackday raczej dałby satysfakcje z płynnej szybkiej jazdy. No i ma jakiś bagażnik i miejsce z tyłu, więc awaryjnie jestem w stanie przemieścić rodzinę 2+1 w nawet ok warunkach smile.gif Jest takim moim zdaniem doskonałym kompromisem. Może jest jakiś właściciel i opowie jak jest smile.gif
2. BMW m140i (rwd jeżeli będzie taki dostępny, bo większość to xdrive)- finansowanie leasing. Myślę, że auto dałoby niezły fun na ulicy, nie wiem jakby wytrzymał okazyjne upalanie na torze. Ktoś może ma doświadczenie tutaj ? Tutaj też trochę myślę nad kosztami utrzymania i to powoduje że samo myślenie o tym może świadczy że nie jestem gotowy na to auto. Jednak ma moc, jest zabawa i podoba mi się bryła. Bagażnik jakiś jest i miejsce z tyłu, ale mniej niż I30n.
3. Focus RS - cesja leasingu. No auto ma wszystko czego bym potrzebował. Minus to mały bagażnik jakbym musiał przewieźć rodzinkę (ma chyba 260l). Auto w miarę świeże.
4. EVOX - gotówka. Chciałbym poznać świat EVO po pożegnaniu Subaru. Podchodzę do tego auta z emocjami, których raczej nie mam przy poprzednich propozycjach. Jako awaryjne daily raczej dałby rady. Niestety nie jest to auto świeże.
5. bmw 130i E87 - gotówka. Najtańsze rozwiązanie. Wpakować trochę grosza w zawias, hamulce, szperę i śmigać. Jednak patrząc na ceny prawie pełnoletniego auta to trochę mi się odechciewa. Boję się też o N52, które przy takim wieku auta/przebiegu już może prosić się o remoncik, no chyba że się trafi na lux sztukę, co nie stuka i nie puka tongue.gif.

Rozsądek mówi I30n bo wydaję mi się że dobrze by się sprawdził nawet jako daily. Brać nową sztukę z gwarancją i po prostu śmigać. Na torze też by dał satysfakcje przy odrobinie inwestycji i pogodzić się że ronda bokiem nie zrobię tongue.gif Postaram się w najbliższym tygodniu znaleźć auto by się przejechać i stwierdzić czy są w nim emocje w czasie jazdy smile.gif
Serce mówi EVO - je**ć biedę i spełniać marzenia smile.gif.


1. Przedni napęd, mielenie kołami przez większość roku w Pl
2.Fajne auto, i do zapindalania i do pojechania gdzieś dalej, super automat szybki do tego multum opcji tuningu nawet na moce 500+, świetne auto.
3. Dobre auto z manualem ale wygląd w środku już mocno starawy, prowadzenie na plus, napęd tak samo.
4. Jak kupisz dobrze utrzymany i zrobisz stabilne 400km bez jakiegoś zabujczego momentu nM to auto będzie bezawaryjne, jak zaczniesz kręcić bączki i jeździć mega ostro to się bedze psuć, ja miałem 9 przez 5 czy 6 lat i nic się nie popsuło, używany jako daily, mega auto ogólnie ale już środek starawy i nie wiem czy na daily to się nadaje, tak średnio raczej...wysokie obroty przy 140 kmh w trasue, głośno, ciężko stwierdzić.
5. Mega się prowadzi, frajda z jazdy 9/10, mialem ze słabszym silnikiem i już była frajda, no ale to już starawe auto.

Mój faworyt?
Kup Evo i jakieś drugie auto ma codzien za 20-30 tys do jazdy po bułki i w trasę. Nie ma dobrego 1 auta do wszystkiego. Ja zawsze mam 2 i to się najlepiej sprawdza, nie za bardzo fajnie jest miec jedno szybkie auto..jak się coś zepsuje to zostaje autobus i wkurw.


--------------------
Męczennik od elektryków :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Stron V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Saturday, 20 April 2024 - 04:08