Shoutbox 0 nowych PW 


2 Stron V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> I30N, KIA CEED GT, autonomiczny hamulec awaryjny, I30N, KIA CEED GT, autonomiczny hamulec awaryjny
andorDrakon
post Sun, 12 Feb 2023 - 15:51
Post #1


User
Dołączył: Sun, 03 September 2017





Kia CEED GT 2021, 1.6 204km, 7DTC => posiada bardzo nieprzyjemny feature, chodzi mi o tytułowy autonomiczny hamulec awaryjny, który mówiąc delikatnie jest nadgorliwy. Wystarczy trochę szybsza jazda w mieście (w szczególności zmiany pasów) żeby włączał się co chwilę i doprowadzał do nieporozumień a czasem nawet niebezpiecznych sytuacji i słusznych pretensji innych kierowców (bo wygląda to tak jak bym im specjalnie przed maską hamował). W instrukcji jest napisane, że niby jest dezaktywowany w trybie SPORT i wyłączonym ESP ale i tak mam wrażenie, że on nadal potrafi się włączyć, szczególnie przy niższych prędkościach. Bardzo upierdliwe.

Pytanie brzmi czy w I30N, który jest elektronicznie podobny do CEED GT jest to samo? Ktoś coś wie? Mam zamiar zamienić Kijanke na Hyundaia ale jak tam jest to samo to chyba wezmę coś innego.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Sun, 12 Feb 2023 - 15:51
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
Honada
post Sun, 12 Feb 2023 - 21:07
Post #2


Forum Homee
Dołączył: Sun, 19 February 2006
Skąd: Warszawa-Marki





Nie zauważyłem tego w i30 N po lifcie. Ale jeśli zastanawiasz się nad nienadgorliwym autem tej wielkości i mocy to polecam Giulię Veloce 280 KM. W tej marce systemy są tak ustawione, że ingerują wtedy, kiedy naprawdę jest już krucho. Ktoś, kto projektował działanie układów w Giulii i Stelvio Veloce dopuszcza nawet wymijanie na centymetry w mieście, ale wbrew pozorom systemy działają (choć czasem można odnieść wrażenie, jadąc bardzo "nonszalancko", że raczej nie wink.gif )
Go to the top of the page
 
+Quote Post
andorDrakon
post Mon, 13 Feb 2023 - 11:08
Post #3


User
Dołączył: Sun, 03 September 2017





CYTAT(Honada @ Sun, 12 Feb 2023 - 21:07) *
(...) Ale jeśli zastanawiasz się nad nienadgorliwym autem tej wielkości i mocy to polecam Giulię Veloce 280 KM. (...))


W Alfie z kolei, jest problem z nadgorliwym ESP, który trzeba wyłączać przez wyjmowanie bezpieczników albo jakieś modyfikacje robione w gdzieś w szopach przez majstrów elektryków. Też słabo.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Honada
post Mon, 13 Feb 2023 - 11:18
Post #4


Forum Homee
Dołączył: Sun, 19 February 2006
Skąd: Warszawa-Marki





Już jest obcykana modyfikacja programu. Wgrywają Ci setup z trybem Race, masz nawet od razu nowe pokrętło, i jazda. Poza tym, z tym ESP w Alfie i tak zrobisz więcej dzięki napędowi Q4 niż z wyłaczonym ESP w i30 N.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
andorDrakon
post Mon, 13 Feb 2023 - 11:50
Post #5


User
Dołączył: Sun, 03 September 2017





Nowe pokrętło? A gwarancja zostaje? Nikt się nie czepia na przegladzie? Wyłącza tylko ESP czy wszystko łącznie z ABS?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Honada
post Mon, 13 Feb 2023 - 12:37
Post #6


Forum Homee
Dołączył: Sun, 19 February 2006
Skąd: Warszawa-Marki





Pewnie na tej samej zasadzie co program/MAPA. Jak nie zobaczą to przejdzie. Ale zapytam człowieka.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
srbenda
post Mon, 13 Feb 2023 - 15:21
Post #7


Forum Killer
Dołączył: Mon, 05 September 2005
Skąd: Katowice / Banja Luka





Pokrętło zostaje - Race się odpala przez dłuższe przytrzymanie w pozycji Dynamic
ABS zostaje, reszta jest całkowicie wyłączona.


--------------------
#włoszczyzna
Go to the top of the page
 
+Quote Post
andorDrakon
post Sat, 18 Feb 2023 - 23:08
Post #8


User
Dołączył: Sun, 03 September 2017





*UPDATE*

Jeździłem Alfa Giulią 280 Q4

-skrzynia szarpie
-żeby zawrócić na skrzyżowaniu na dwupasmówce to trzeba z prawego pasa zaczynać zakręcanie
-jakieś zjeb*** opóźnienie przy starcie, nie ważne w jakim trybie

PS albo miałem pecha albo handlowcy w Alfie już się pogodzili z tym, ze ten samochód się nie sprzedaje i mają wywalone na klientów, dawno nie spotkałem się z takim obojętnym podejściem
Go to the top of the page
 
+Quote Post
flapjck1
post Sun, 19 Feb 2023 - 10:44
Post #9


Forum Homee
Dołączył: Tue, 14 November 2006





Gdzie byłeś? Żona w sobotę była w carserwisie w wawie ( tonale ) i było dokładnie tak samo, z łaski dali cennik i wyp…
Go to the top of the page
 
+Quote Post
srbenda
post Sun, 19 Feb 2023 - 14:03
Post #10


Forum Killer
Dołączył: Mon, 05 September 2005
Skąd: Katowice / Banja Luka





@andorDrakon
W jakim sensie szarpie? Jeżeli przy manualnych zmianach to wszystko jest w normie - tak jest zestrojona aby "walić" po plecach wink.gif


--------------------
#włoszczyzna
Go to the top of the page
 
+Quote Post
andorDrakon
post Sun, 19 Feb 2023 - 17:54
Post #11


User
Dołączył: Sun, 03 September 2017





CYTAT(flapjck1 @ Sun, 19 Feb 2023 - 10:44) *
Gdzie byłeś? Żona w sobotę była w carserwisie w wawie ( tonale ) i było dokładnie tak samo, z łaski dali cennik i wyp…


na Morskiej w Gdyni

CYTAT
W jakim sensie szarpie? Jeżeli przy manualnych zmianach to wszystko jest w normie - tak jest zestrojona aby "walić" po plecach wink.gif


tak, przy ręcznej zmianie. Efekt taki jak w mojej Kijance jak się DCT przytnie.

Ogólnie wrażenie średnie. Jak bym gdzieś znalazł nową Veloce za ~210k to bym wziął, więcej raczej bym nie dał.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Honada
post Mon, 20 Feb 2023 - 14:59
Post #12


Forum Homee
Dołączył: Sun, 19 February 2006
Skąd: Warszawa-Marki





To nie dla Ciebie auto wink.gif bierz Hyundaia chociaż pn potrafi szarpać biegami jeszcze bardziej. W Kii Proceed GT jest mega lag na starcie i nie przeszkadza Ci to? Dziwne.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mis
post Mon, 20 Feb 2023 - 18:09
Post #13


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 07 January 2009
Skąd: Rzeszów





CYTAT(andorDrakon @ Sun, 19 Feb 2023 - 17:54) *
tak, przy ręcznej zmianie.

Jeśli automat szarpie przy zmianach biegów na trybie manualnym, a na trybie D nie szarpie to problem leży w kierowcy, a nie samochodzie. smile.gif


--------------------
RS3 8V2 nardo limo pl 540HP 680NM
109-Performance
Go to the top of the page
 
+Quote Post
andorDrakon
post Mon, 20 Feb 2023 - 22:26
Post #14


User
Dołączył: Sun, 03 September 2017





Oho, chyba trafiłem w czuły punkt. Przyznajcie lepiej, że samochód jest po prostu średni i tyle, a nie dorabiacie teorie, że trzeba być wyjątkowym, żeby alfa się podobała smile.gif

W ceed i proceed żadnego 'mega laga' przy starcie nie ma. W alfie, podczas ruszania z miejsca, po dodaniu gazu trzeba czekać ponad pół sekundy aż polecenie 'gaz' zacznie być wykonywane.

BTW, ten lifting giuli i stelvio w 2023, dodaje STATYCZNE ledy? Ktoś może potwierdzić? Na filmie na YT z Tonale, te nowe ledy wyglądają jak zwykle statyczne światła, które maja tylko funkcje automatycznej zmiany długich na krótkie (nie ma to nic wspólnego z ledami matrix jak w np w Audi).
Alfa Tonale Matrix LED
Go to the top of the page
 
+Quote Post
andorDrakon
post Tue, 21 Mar 2023 - 08:32
Post #15


User
Dołączył: Sun, 03 September 2017





EDIT

Można zamknąć, ostatecznie kupiłem Suprę.

Faktycznie, 'szarpanie' skrzyni takie jak w Alfie jest też w Suprze w trybie Sport, ale reszty już nie ma co porównywać, żadnego laga przy starcie, kontrola trakcji obsługiwana 1 przyciskiem.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Czacza
post Tue, 21 Mar 2023 - 10:11
Post #16


Forum Killer
Dołączył: Mon, 22 March 2004
Skąd: Żory





Ale przecież w Alfie siedzi ZF 8HP. I to szarpie?

i30N, Giulia, a na koniec Supra... Ciekawy zestaw aut smile.gif


--------------------
Tire smoke and coffee. Breakfast of champions
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Honada
post Tue, 21 Mar 2023 - 11:32
Post #17


Forum Homee
Dołączył: Sun, 19 February 2006
Skąd: Warszawa-Marki





CYTAT(andorDrakon @ Mon, 20 Feb 2023 - 22:26) *
Oho, chyba trafiłem w czuły punkt. Przyznajcie lepiej, że samochód jest po prostu średni i tyle, a nie dorabiacie teorie, że trzeba być wyjątkowym, żeby alfa się podobała smile.gif

W ceed i proceed żadnego 'mega laga' przy starcie nie ma. W alfie, podczas ruszania z miejsca, po dodaniu gazu trzeba czekać ponad pół sekundy aż polecenie 'gaz' zacznie być wykonywane.

BTW, ten lifting giuli i stelvio w 2023, dodaje STATYCZNE ledy? Ktoś może potwierdzić? Na filmie na YT z Tonale, te nowe ledy wyglądają jak zwykle statyczne światła, które maja tylko funkcje automatycznej zmiany długich na krótkie (nie ma to nic wspólnego z ledami matrix jak w np w Audi).
Alfa Tonale Matrix LED


Dla potomności - oddałem już Tonale i mogę potwierdzić, że model ten ma aktywne ledy, które wycinają inne auta z wiązki światła. Nie jest to tak rozbudowany układ segmentów jak w Audi, ale działa i faktycznie ciśniesz non-stop na długich nocą.

BTW, Supra fajny wybór. Jaki motor? Odnośnie Giulii, to spróbuję na dniach nowej po lifcie (z matrixami) i zobaczymy czy jest w niej jakiś lag.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bamboocha
post Tue, 21 Mar 2023 - 14:30
Post #18


User
Dołączył: Wed, 10 February 2010
Skąd: Wałcz





Pertyn jak ostatnio testował Stelvio po ostatnim lifcie to mówił że dowalili ekologii tak że okrutnie laguje auto.
https://youtu.be/Pn4kkapSaGQ


--------------------
Chrysler Aspen 5.7HEMI
Go to the top of the page
 
+Quote Post
exocet
post Tue, 21 Mar 2023 - 16:50
Post #19


Super User
Dołączył: Sat, 30 January 2010
Skąd: Warszawa





Laga to ma Pertyn


--------------------
...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
andorDrakon
post Tue, 21 Mar 2023 - 19:13
Post #20


User
Dołączył: Sun, 03 September 2017





CYTAT(Honada @ Tue, 21 Mar 2023 - 11:32) *
BTW, Supra fajny wybór. Jaki motor?


W tym budżecie oczywiście 2.0. Po przesiadce z 200KM FWD i tak jest dla mnie wystarczająco szybka.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Stron V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 18 April 2024 - 17:01