Shoutbox 0 nowych PW 


4 Stron V  < 1 2 3 4 >  
Reply to this topicStart new topic
> Daily g20,g30,a6 ?
prnit
post Thu, 12 Jan 2023 - 13:35
Post #41


Forum Homee
Dołączył: Fri, 18 October 2002
Skąd: Warszawa i okolice





Można jeździć i caterhamem z rodziną ale po co..są do tego wygodniejsze auta, m3 jest twarde i głośne i do wożenia się w trasy średnie, kolega mial to auto i sie przejechałem kilka razy, w trasy to się kompletnie nie nadaje, tak samo jak się nie nadają inne sportowe auta..mozna ale po co..mi nawet było twardo w rs6c6 i je sprzedałem bo było to auto do wszystkiego i do niczego..w mieście słoń w składzie porcelany w trasie głośne i dość twarde...takie auto niewiadomo do czego...dlatego najlepiej mieć dwa, jeden dupowoz i drugie np. takie m3. Najlepsza opcja.


--------------------
Męczennik od elektryków :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Thu, 12 Jan 2023 - 13:35
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
anomal
post Thu, 12 Jan 2023 - 13:51
Post #42


User
Dołączył: Thu, 04 August 2016





a nie lepiej miec 2 tesle? biggrin.gif


--------------------
403/507 fwd
Go to the top of the page
 
+Quote Post
exocet
post Thu, 12 Jan 2023 - 14:09
Post #43


Super User
Dołączył: Sat, 30 January 2010
Skąd: Warszawa





CYTAT(prnit @ Wed, 11 Jan 2023 - 10:18) *
Camry w tym wątku to żart tak jak to całe auto, skrzynia CVT nadaje się tylko do tego aby jezdzic spokojnie po miescie, zero emocji, zero osiągów, zero przyjemności, nie wiem po co ktos chciałby kupić za swoje pieniądze takie bezpłciowe auto, co do innych aut


G20 3- miałeś M3 to G20 nie będzie dużo większe, będzie cichsze niż m3 i wygodniejsze ale wielkościowo to samo...szukałbym zawsze czegoś większego jesli M3 było za małe także albo A6 albo BWM 5 G30

W Camry zero emocji, ale w takim a6 2.0tdi to emocje po prostu wylewają się przez dach wink.gif Camry ma być duże i mało palić i kosztować połowę tego co podobnej wielkości premium. Parafrazując Twoje wypowiedzi z tematu o elektrykach -trzeba pojeździć żeby zrozumieć.

G20 jest zauważalnie większe od F30.


--------------------
...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Frolik
post Thu, 12 Jan 2023 - 15:21
Post #44


Forum Homee
Dołączył: Wed, 05 September 2012
Skąd: Warszawa





CYTAT(Joker @ Tue, 10 Jan 2023 - 11:48) *
Ekonomiczne i wygodne będzie 530d lecz cena zakupu powala (nie ten budżet), chyba lepiej 540i i zdjąć nogę z gazu na trasie przez co wynik nie pogrąża. Przelicz sobie ile km robisz.

Nie znam dokladnie rynku, ale wydaje się że oba te modele 530d/540i prezentują podobny poziom cen, z tymże 530d jest sporo większa podaż. Przynajmniej w Niemczech. 540i też tanie nie są, a porządnie wyposażone potrafią kosztować na prawdę dużo jak na 4-5 letnie wozy.
Chociaż przy nie bardzo wysokich przebiegach rzeczywiscie 540i wydaje się lepszym rozwiązaniem.
Tyle że i 530d i 540i powyżej budżetu autora.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
As_
post Thu, 12 Jan 2023 - 16:23
Post #45


Forum Killer
Dołączył: Sun, 17 February 2008
Skąd: W-wa





zostawić m3 i dokupić jakieś kilku letnie C4 Picasso czy innego Scenica.
Miejsca w wuj, wysoko się siedzi schowki stoliki i inne pierdoły. Idealne do wożenia rodziny.

Dodatkowy plus jest taki, że m3 nigdy się nie znudzi bo po każdym przejezdzie minivanem i powrocie do bety będzie banan na twarzy jakby dopiero co ją kupił.


--------------------
papierowe konie + oszukane 4x4
Go to the top of the page
 
+Quote Post
prnit
post Thu, 12 Jan 2023 - 16:31
Post #46


Forum Homee
Dołączył: Fri, 18 October 2002
Skąd: Warszawa i okolice





CYTAT(exocet @ Thu, 12 Jan 2023 - 14:09) *
W Camry zero emocji, ale w takim a6 2.0tdi to emocje po prostu wylewają się przez dach wink.gif Camry ma być duże i mało palić i kosztować połowę tego co podobnej wielkości premium. Parafrazując Twoje wypowiedzi z tematu o elektrykach -trzeba pojeździć żeby zrozumieć.

G20 jest zauważalnie większe od F30.


no tak nie do konca, takie 2.0tdi w a6 ma szybką fajną skrzynie która daje frajdę w jezdzie, w camry to cvt to jest kompletny dramat w kapciach, jezdze sobie czasem pankiem jak musze i mają tam te toyoty hybrydowe, nie wiem co trzeba miec w glowie zeby za wlasne pieniądze chciec takie auto z tą ryczącą skrzynią biegów, w a6 2.0tdi robisz sobie program na 200+KM i autko fajnie smiega, tak samo jak w dwulitrowych bmw 5 taki diesel w zupelnosci wystarczy jako dupowoz, kiedys te auta były mułowate ale skrzynie robią teraz taką robotę ze te auta z dwulitrowymi dieslami naprawdę śmigają, 6,5-7 do 100 to już szybkie auto i taki diesel po programie potrafi dać frajdę z jazdy paląc przy tym 6l/100 w trasie, jako dupowóz idealny pomysł. Kupiłbym jakąś 3 bmw albo 5 f10 za 40-50 tysi i zostawił to M3, jak coś mam taką fajną 5 w dieslu do sprzedania laugh.gif laugh.gif


--------------------
Męczennik od elektryków :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kontrolm
post Thu, 12 Jan 2023 - 16:56
Post #47


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 09 March 2007
Skąd: Błonie

Ikona grupy



CYTAT(As_ @ Thu, 12 Jan 2023 - 16:23) *
zostawić m3 i dokupić jakieś kilku letnie C4 Picasso czy innego Scenica.
Miejsca w wuj, wysoko się siedzi schowki stoliki i inne pierdoły. Idealne do wożenia rodziny.

Dodatkowy plus jest taki, że m3 nigdy się nie znudzi bo po każdym przejezdzie minivanem i powrocie do bety będzie banan na twarzy jakby dopiero co ją kupił.


C4 Picasso te nowe to jest jak dla mnie auto dramat, obsługa czegokolwiek (multimedia) dramat, silnik 1.2 THP dramat, diesel głośny w środku, jeździ to jakoś dziwnie nieskładnie. Ekrany pokazują wszystko tylko nie brak ciśnienia oleju - i dla właściciela potem dramat laugh.gif
Wolałbym od tego 100x Camry cichsze szybsze i 2x bardziej ekonomiczne a uwzględniając awarie 5x tańsze laugh.gif


--------------------
VEMS rozkminiłem do ostatniego rezystorka - chętnie pomogę
Go to the top of the page
 
+Quote Post
adamlass
post Thu, 12 Jan 2023 - 17:39
Post #48


Frequent User
Dołączył: Sat, 27 March 2010





W budżecie mieści się Infiniti Q50 Sport Hybrid z rocznika 2017/2018. Bardzo przyjemne auto na codzień, bezawaryjne, stosunkowo oszczędne.
Jeżeli nie wozisz wózka - gondoli to zmieścisz się do owianego złą sławą bagażnika.
Auto znacznie większe od F30, porównywalne do G20, w trasie bardzo przyjemne, z dużym momentem obrotowym i z bardzo niskimi obrotami przy wyższych prędkościach.
5.4 do 100 km/h, benzynowe 3.5 V6 z pięknym dźwiękiem w cenie wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kontrolm
post Thu, 12 Jan 2023 - 19:49
Post #49


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 09 March 2007
Skąd: Błonie

Ikona grupy



https://3dosetki.pl/testy-super-samochodow/skoda-super-scout


--------------------
VEMS rozkminiłem do ostatniego rezystorka - chętnie pomogę
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kinko
post Thu, 12 Jan 2023 - 20:16
Post #50


Forum Killer
Dołączył: Mon, 18 April 2011
Skąd: Gdańsk





CYTAT(exocet @ Thu, 12 Jan 2023 - 13:09) *
G20 jest zauważalnie większe od F30.

Niestety, to nie prawda. Wnętrze samochodów ma niemalże identyczne wymiary.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
exocet
post Thu, 12 Jan 2023 - 20:56
Post #51


Super User
Dołączył: Sat, 30 January 2010
Skąd: Warszawa





CYTAT(prnit @ Thu, 12 Jan 2023 - 16:31) *
no tak nie do konca, takie 2.0tdi w a6 ma szybką fajną skrzynie która daje frajdę w jezdzie, w camry to cvt to jest kompletny dramat w kapciach, jezdze sobie czasem pankiem jak musze i mają tam te toyoty hybrydowe, nie wiem co trzeba miec w glowie zeby za wlasne pieniądze chciec takie auto z tą ryczącą skrzynią biegów, w a6 2.0tdi robisz sobie program na 200+KM i autko fajnie smiega, tak samo jak w dwulitrowych bmw 5 taki diesel w zupelnosci wystarczy jako dupowoz, kiedys te auta były mułowate ale skrzynie robią teraz taką robotę ze te auta z dwulitrowymi dieslami naprawdę śmigają, 6,5-7 do 100 to już szybkie auto i taki diesel po programie potrafi dać frajdę z jazdy paląc przy tym 6l/100 w trasie, jako dupowóz idealny pomysł. Kupiłbym jakąś 3 bmw albo 5 f10 za 40-50 tysi i zostawił to M3, jak coś mam taką fajną 5 w dieslu do sprzedania laugh.gif laugh.gif

to oczywiście rzecz subiektywna, ale mi jazda 520d jakoś frajdy nie sprawia. Oczywiście to jest bardzo komfortowy samochód, chyba ciężko o lepszy w tej klasie, zwłaszcza z komfortowymi fotelami. Tym trudniej jest mi sobie wyobrazić przednionapędowe a6 jako samochód dający frajdę z jazdy.

CYTAT(kinko @ Thu, 12 Jan 2023 - 20:16) *
Niestety, to nie prawda. Wnętrze samochodów ma niemalże identyczne wymiary.

Wymiarów nie sprawdzałem, ale mam w rodzinie G80 i F31 - nowa trójka jest zdecydowanie większa/wygodniejsza w środku.


--------------------
...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kylo
post Thu, 12 Jan 2023 - 21:27
Post #52


Super User
Dołączył: Tue, 11 June 2013





CYTAT(kontrolm @ Thu, 12 Jan 2023 - 19:49) *

W budżecie scouta nie kupi, ale na jakiegoś fajnego 4-5 latka powinno starczyć. Ja sam jeżdżę superbem tylko mam fwd na ropkę i na trasy się sprawdza bardzo dobrze. Fotele wygodne, z klejonymi szybami jak dla mnie cicho w środku, choć opony słychać. Miejsca w środku i w bagażniku jest. Do tego taka skoda jest dość lekka i nawet takie TDI jak moje sobie nieźle radzi, i jak trzeba to ponad dwie i pół paki licznikowe poleci. No i w trasie spali mniej niż camry . Co do frajdy z jazdy, to cóż nie jest to sportowe auto. W wersji bez dcc to typowa bujana kanapa.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kinko
post Thu, 12 Jan 2023 - 21:28
Post #53


Forum Killer
Dołączył: Mon, 18 April 2011
Skąd: Gdańsk





CYTAT(exocet @ Thu, 12 Jan 2023 - 19:56) *
Wymiarów nie sprawdzałem, ale mam w rodzinie G80 i F31 - nowa trójka jest zdecydowanie większa/wygodniejsza w środku.

No niestety to nie prawda. Znam oba modele bardzo dobrze, mam F30 od wielu lat, kupiłbym G20 gdyby było większe. Dane na dole.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
kontrolm
post Thu, 12 Jan 2023 - 21:41
Post #54


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 09 March 2007
Skąd: Błonie

Ikona grupy



CYTAT(kylo @ Thu, 12 Jan 2023 - 21:27) *
No i w trasie spali mniej niż camry .

Zależy przy jakiej prędkości.Bo przy 140-160 Camry jest równie oszczędna co diesel i to taki mocno oszczędny. Ale bez warkotu - w kabinie jest wtedy po prostu cicho.
W tej chwili jest to chyba najsprawniejszy silnik benzynowy na rynku i szczerze chyba trochę toczy bekę z diesli pod tym względem.


--------------------
VEMS rozkminiłem do ostatniego rezystorka - chętnie pomogę
Go to the top of the page
 
+Quote Post
exocet
post Thu, 12 Jan 2023 - 21:48
Post #55


Super User
Dołączył: Sat, 30 January 2010
Skąd: Warszawa





CYTAT(kinko @ Thu, 12 Jan 2023 - 21:28) *
No niestety to nie prawda. Znam oba modele bardzo dobrze, mam F30 od wielu lat, kupiłbym G20 gdyby było większe. Dane na dole.

Cyferek nie oszukasz laugh.gif Tak czy siak, mi w g80/g20 jest zdecydowanie wygodniej, ale oba nie mają podejścia do G30.


--------------------
...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kylo
post Thu, 12 Jan 2023 - 22:00
Post #56


Super User
Dołączył: Tue, 11 June 2013





Camry jeździłem na jeździe próbnej i jak dla mnie jest w trasie zauważalnie głośniej niż w skodzie. Już nie mówiąc o próbie dodania gazu w toyocie. W superbie tego diesla za bardzo nie słychać a przy 150 na szafie masz z 2100 obrotów. Spalanie przy tej prędkości 6 z hakiem.
Tu masz porównanie spalania superba i camry
https://youtu.be/aZv9pkDQuXg
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pawel934
post Thu, 12 Jan 2023 - 23:03
Post #57


Forum Homee
Dołączył: Fri, 10 November 2006
Skąd: Warszawa WN





CYTAT(kinko @ Thu, 12 Jan 2023 - 21:28) *
No niestety to nie prawda. Znam oba modele bardzo dobrze, mam F30 od wielu lat, kupiłbym G20 gdyby było większe. Dane na dole.


Co to za stronka? Zajebista.

Sorry za OT.


--------------------
"If in doubt, flat out" Colin McRae

Kilka aut wywołujących uśmiech na twarzy :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Stander_M
post Fri, 13 Jan 2023 - 01:20
Post #58


Frequent User
Dołączył: Wed, 27 January 2010
Skąd: Częstochowa





CYTAT(anomal @ Thu, 12 Jan 2023 - 13:51) *
a nie lepiej miec 2 tesle? biggrin.gif


Za kilka lat pewnie dojdziesz do tego...

Q50s hybrid to świetny samochód, można powiedzieć idealny, wielkość między 3 a 5, świetne osiągi i dźwięk przy małym spalaniu, ma tylko jeden mankament, bagażnik. Nie tyle jego wielkość jest największym problemem co brak możliwości składania siedzeń i nawet okazjonalnego przewiezienia czegoś dłuższego


--------------------
RRS SDV6, Tesla M3LR, Tesla S 100D, Lexus GX460 offroad
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nomad66
post Fri, 13 Jan 2023 - 07:53
Post #59


Forum Killer
Dołączył: Tue, 17 March 2015





chodzenie z metrem po aucie nie koniecznie musi być miarodajne: w niektórych miejscach wymiary mogą być takie same, ale inne nie uwzględnione w badaniu mogą być inne.

Bagażnik 560l może być mniej pojemny od takiego 450. Najlepiej pojechać i się przymierzyć
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kinko
post Fri, 13 Jan 2023 - 09:35
Post #60


Forum Killer
Dołączył: Mon, 18 April 2011
Skąd: Gdańsk





CYTAT(pawel934 @ Thu, 12 Jan 2023 - 22:03) *
Co to za stronka? Zajebista.

Sorry za OT.

http://automobile-catalog.com/
Go to the top of the page
 
+Quote Post

4 Stron V  < 1 2 3 4 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Friday, 19 April 2024 - 22:58