Shoutbox 0 nowych PW 


3 Stron V  < 1 2 3  
Reply to this topicStart new topic
> Kombi które skręca i jakoś się zbiera
burski
post Fri, 27 Mar 2015 - 13:18
Post #41


Super User
Dołączył: Thu, 13 September 2007
Skąd: Warszawa





CYTAT(lagadula @ Fri, 27 Mar 2015 - 10:08) *
Dżizes tylko nie 2.5 mondek... za co się chwycisz do motorku, kosztuje majątek...

A co tam takiego się dzieje i tyle kosztuje w tym post Volvo silniku?
Pytam, bo nie wiem. W Volvo w sumie nie dzieje się nic... (poza tym, że tak nie skręca, że każde rondo jadę prosto przez wysepkę i wszystkie Laguny i Saaby a nawet Citroeny C5 objeżdżają mnie dookoła).
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Fri, 27 Mar 2015 - 13:18
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
2pspeed
post Sat, 28 Mar 2015 - 01:18
Post #42


Super User
Dołączył: Tue, 04 September 2012





Mondeo ST220? Jako DD? Brak potencjału na rozwój ale nie jest źle jako auto do pracy tongue.gif Spostrzeżenia?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pinin
post Sat, 28 Mar 2015 - 18:14
Post #43


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 24 November 2004
Skąd: Warszawa - Wawer





CYTAT(2pspeed @ Sat, 28 Mar 2015 - 01:18) *
Mondeo ST220? Jako DD? Brak potencjału na rozwój ale nie jest źle jako auto do pracy tongue.gif Spostrzeżenia?


Temat jest o MK4, które ma rzędową 5-cio garówkę z turbo. ST220 to jest mk3 z wolnossącą 3.0 v6. To tak w kwestii spostrzeżeń.


--------------------
| Pinin Racing | Warsaw Speed Team | Prorace | TheTechGuy |
'96 CaliforniaCento

www.facebook.com/dragracingsafety
Go to the top of the page
 
+Quote Post
2pspeed
post Sat, 28 Mar 2015 - 18:37
Post #44


Super User
Dołączył: Tue, 04 September 2012





CYTAT(pinin @ Sat, 28 Mar 2015 - 18:14) *
Temat jest o MK4, które ma rzędową 5-cio garówkę z turbo. ST220 to jest mk3 z wolnossącą 3.0 v6. To tak w kwestii spostrzeżeń.


Tak, tak. Znam różnice. Trzeba objechać wszystkie wymienione pojazdy. Coś na pewno się wybierze.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mav
post Sun, 29 Mar 2015 - 23:48
Post #45


Rookie
Dołączył: Tue, 23 November 2004
Skąd: Kraków





CYTAT(2pspeed @ Sat, 28 Mar 2015 - 01:18) *
Mondeo ST220? Jako DD? Brak potencjału na rozwój ale nie jest źle jako auto do pracy tongue.gif Spostrzeżenia?

Miałem to auto i wspominam bardzo mile. Gdyby nie rdza nawet nie myślałbym o sprzedaży...
Zadbane egzemplarze trzymają fabryczne parametry mocy, instalacja LPG działa bezproblemowo z tym silnikiem, zawieszenie w serii ok a dodatkowo wspomożone samymi sprężynami eibacha daje naprawdę fun, hamulce w serii nie ok (szybko puchną)- ale za grosze kupuje się zaciski z Volvo/Focusa II ST 2.5Turbo 320mm i już są ok.
Silnik praktycznie nierozwojowy pod względem ekonomicznym... Czyli nie ma łatwo, że wydech, dolot, IC i program i zrobi się dodatkowe KM jak w silnikach doładowanych...
I moim zdaniem auto jest naprawdę tanie w utrzymaniu-niska awaryjność i bardzo przystępne ceny części (nawet w ASO).
Powtórze, gdyby nie rdza to jeździłbym i jeździł. biggrin.gif


--------------------
Pozdrawiam
Mav
Go to the top of the page
 
+Quote Post
saleen
post Mon, 30 Mar 2015 - 00:45
Post #46


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 18 April 2006
Skąd: Poznań





CYTAT(Mav @ Sun, 29 Mar 2015 - 23:48) *
Miałem to auto i wspominam bardzo mile. Gdyby nie rdza nawet nie myślałbym o sprzedaży...
Zadbane egzemplarze trzymają fabryczne parametry mocy, instalacja LPG działa bezproblemowo z tym silnikiem, zawieszenie w serii ok a dodatkowo wspomożone samymi sprężynami eibacha daje naprawdę fun, hamulce w serii nie ok (szybko puchną)- ale za grosze kupuje się zaciski z Volvo/Focusa II ST 2.5Turbo 320mm i już są ok.
Silnik praktycznie nierozwojowy pod względem ekonomicznym... Czyli nie ma łatwo, że wydech, dolot, IC i program i zrobi się dodatkowe KM jak w silnikach doładowanych...
I moim zdaniem auto jest naprawdę tanie w utrzymaniu-niska awaryjność i bardzo przystępne ceny części (nawet w ASO).
Powtórze, gdyby nie rdza to jeździłbym i jeździł. biggrin.gif


A kilka słów o spalaniu benzyny tego pojazdu?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mav
post Mon, 30 Mar 2015 - 23:30
Post #47


Rookie
Dołączył: Tue, 23 November 2004
Skąd: Kraków





CYTAT(saleen @ Mon, 30 Mar 2015 - 00:45) *
A kilka słów o spalaniu benzyny tego pojazdu?

Wypowiem się o LPG, bo na tym paliwie jeździłem. Miałem przedlifta, czyli skrzynia 5. biegowa ręczna, nadwozie kombi na fabrycznych 225/40R18, instalacja gazowa BRC Plug&Drive.
Miasto Kraków między 14 a 16 przy normalnej jeździe, czyli jak ktoś jest eco to da się mniej a jak ktoś lubi startować z każdych świateł to będzie więcej.
Trasa... Najdalej byłem w trasie Kraków-Rzym-Kraków (w PL tempomat 190, w CZ 150, w A 130, w IT170-180) i średnie spalanie LPG było równe 13,5. A na drogach nieautostradowych liczyłbym 11-12LPG. Owszem, zdarzyły mi się trasy, że było poniżej 10 ale to przy jeździe tyle ile znaki pokazują.
Benzyny będzie kilka procent mniej tongue.gif


--------------------
Pozdrawiam
Mav
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Stron V  < 1 2 3
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Monday, 29 April 2024 - 13:38