Shoutbox 0 nowych PW 


2 Stron V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> Samochod do +-100k PLN
lisciuu
post Wed, 18 Mar 2015 - 12:56
Post #1


Rookie
Dołączył: Wed, 18 March 2015





Panowie nie chcialbym zwrocic sie z prosba o pomoc w poszukiwaniu auta.

Mianowicie poszukuje, auta nie starszego niz 3 lata, ktore przede wszystkim jest ciche powyzej 140km/h. Moje obecne do takich nie nalezy i w dluzszej mecie trasy typu Warszawa<->Vejle (Dania) nie naleza do najprzyjemniejszych. Drugim waznym aspektem jest dla mnie komfort, czyli cos wielkosci sedana. Z gory skreslam raczej SUV-y ze wzgledu na spalaniem. Fajnie jakby dalo sie polaczyc ekonomie takiego samochodu z ladnym przespieszeniem.

Obecnie rozpatruje Forda Mondeo MK5 w najmocniejszej wersji oraz Mazde 6. Ale nie moge sie narazie dowiedziec jak jest z nim w w szybszej jezdzie. Niestety Forda wnetrze nie wyglada przekonujaco.

Chetnie bym sie dowiedzial czy sa inne warte samochody uwagi od was z wiekszym doswiadczeniem. Myslalem o Audi A4 albo nawet A5 no ale niestety plan ten pogrzebane ze wzgledu na serwis tych samochodow nie chcialbym skarbonki nabyc. Ze wzgledu na problemy silnikowe w grupie VAGa.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Wed, 18 Mar 2015 - 12:56
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
simpson
post Wed, 18 Mar 2015 - 13:12
Post #2


Forum Homee
Dołączył: Thu, 20 May 2004
Skąd: Random (WR)





Insignia jest cicha nawet przy 180, a w tym budżecie nie powinno być problemu ze znalezieniem takiej


--------------------
www.audiklub.org
Pozdrawiam
Mirek
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lisciuu
post Wed, 18 Mar 2015 - 13:30
Post #3


Rookie
Dołączył: Wed, 18 March 2015





Naprawde? A czy wersja OPC nie miala przypadkiem jakis problemow z motorem?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Honada
post Wed, 18 Mar 2015 - 13:36
Post #4


Forum Homee
Dołączył: Sun, 19 February 2006
Skąd: Warszawa-Marki





Mazda 6 jest głośna powyżej 120 km/h .... czekam na wersję po liftingu bo mieli to poprawić. Problem głośności na autostradzie jest typowy dla nowej Mazdy 3, 6, CX-5.

Insignia - potwierdzam, cicha. Zwłaszcza z benzyną pod maską.

Dobre ceny są teraz na Honde Accord 2.4 którą wycofują z rynku. Do 160 km/h też jest bardzo przyjemnie w kabinie. Auto trwałe i niezawodne. Spalanie relatywnie niskie. Poniżej 10 l w mieście realne. Tylko jeśli oczekujesz dużo gadżetów czy przepastnej kabiny z tyłu to pewnie się zawiedziesz nieco.

Bardzo cichy jest też Peugeot 508 1.6 THP 165 KM po FL (tylko ten silnik nadal zbiera przeciętne recenzje co do trwałości).

Optima oferuje ogromną, świetnie wyciszoną kabinę. Trochę brakuje mocy w Dieslu 1.7 CRDi, a zwieszenie pracuje mało harmonijnie na dziurach. Przyjemnie jeździ się nią za to w trasie (świetne fotele po lifcie i rewelacyjne reflektory LED). Niezłe ceny.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lisciuu
post Wed, 18 Mar 2015 - 13:43
Post #5


Rookie
Dołączył: Wed, 18 March 2015





Akurat O Insigni sie nie spodziewalem takiej opinii. Wersje ktore teraz sobie obejrzalem to koszt kolo 140 tys w wersji z 250KM 4x4. Pozostaje chyba sie umowic na jazde testowa. Ale juz dowiedzialem sie o co mi chodzilo w Oplu, 4x4 jest tylko nieco ponad 1s szybszy od napedu na 1 os z 180KM.... smile.gif slabo sie to zbiera.




Myslalem ze Mazda 6 ze wzgledu na aspiracje jest cicha w srodku...a tu zaskoczenie. Ktos cos wie moze o Mondeo MK5?

Optima chodzi mi po glowie, martwi mnie tylko brak mocy w silniku. Na stronie KIA jest tylko obecnie benzyna 165KM 2.0. Czyzby nie bylo Diesli ?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
siewcu
post Wed, 18 Mar 2015 - 15:02
Post #6


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 04 December 2007
Skąd: Wrocław





CYTAT(Honada @ Wed, 18 Mar 2015 - 13:36) *
Bardzo cichy jest też Peugeot 508 1.6 THP 165 KM po FL (tylko ten silnik nadal zbiera przeciętne recenzje co do trwałości).

dziwne, ja jeździłem 508 kombi i był niesamowicie głośny powyżej 120km/h - może to kwestia dachu(panoramiczny), ale byłem strasznie zniesmaczony. czy to kwestia egzemplarza - wątpię, znajomy, który ma 508 też na to narzeka - ponoć kwestia uszczelek.


--------------------
www.time4rally.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gość_mat13por_*
post Wed, 18 Mar 2015 - 16:27
Post #7









W 508 byla nota do zastosowania gabek ktore zapobiegaly zawirowania powietrza przy lusterkach/przedniej szybie i znacznie wyciszalo to wnetrze. Niestety jak klient tego nie zglaszal, to nie było podstaw do stosowania tego.

I nie wiem czy te z poczatku produkcji mialy grubsza, wyciszajaca przednia szybe.

W 508 po lifcie potwierdzam. Jest cicho.

Ja polecam 508gt smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Honada
post Wed, 18 Mar 2015 - 17:05
Post #8


Forum Homee
Dołączył: Sun, 19 February 2006
Skąd: Warszawa-Marki





CYTAT(siewcu @ Wed, 18 Mar 2015 - 15:02) *
dziwne, ja jeździłem 508 kombi i był niesamowicie głośny powyżej 120km/h - może to kwestia dachu(panoramiczny), ale byłem strasznie zniesmaczony. czy to kwestia egzemplarza - wątpię, znajomy, który ma 508 też na to narzeka - ponoć kwestia uszczelek.


Wersja po liftingu z 1.6 THP 165 KM jest naprawdę cicha. przy 140 km/ silnik ma 3000 rpm na 6-tym biegu, ale motor jest tak dobrze wyciszony, że nawet przy 4000 rpm nadal go prawie nie slychac. Szum powietrza nie przeszkadza w rozmowie do ok. 160-170 km/h. Duży plus tego modelu. Sam silnik jest mocny i bardzo oszczędny. Robiłem średnią ok. 118 km/h to spalanie wyszło 6,7 l na 100 km.
Świetne są też opcjonalne fotele. Warto do nich doplacic. Dużo lepiej się sprawdzają w trasie niż opcjonalne sportowe fotele w A6/A7 po FL.

Pytanie do mechaników z PSA czy 1.6 THP został w końcu poprawiony (rozrząd, zużycie oleju) ?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gość_pontony_*
post Wed, 18 Mar 2015 - 22:32
Post #9









Bralbym Accord 2.4 na wypasie, moim zdaniem nie ma nic lepszego za te pieniadze.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lisciuu
post Thu, 19 Mar 2015 - 08:05
Post #10


Rookie
Dołączył: Wed, 18 March 2015





Wlasnie patrze, ze cenowo stoi chyba najlepiej z 2014r. Musze poczytac troche o tym samochodzie.

Rozumiem, ze BMW X1 to zly pomysl?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Toldi
post Thu, 19 Mar 2015 - 08:38
Post #11


Forum Homee
Dołączył: Fri, 20 August 2004
Skąd: Warszawa / Mokotów





auto spoko bo takim żona jezdzi na codzien
powyżej 140 niestety zawirowania powietrza wokół lusterek powoduja ze robi sie głosnawo. choc ja sie przyzwyczailem i ostatnio przewalilem 500KM autostrada z predkoscia >160 i nikt nie narzekal, ani żona ani 3,5 letnia córcia smile.gif i z bólem głowy absolutnie nie wysiadalismy smile.gif


--------------------
Sociedad Espanola Automoviles de Turismo
był: Toledo T.U.R.B.O 1.8 20VT GT28R
VW Golf VII R Tornado Red 400/500 - Mistrz Polski Street AWD 2016
Audi RS4 B8 450HP
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Honada
post Thu, 19 Mar 2015 - 09:29
Post #12


Forum Homee
Dołączył: Sun, 19 February 2006
Skąd: Warszawa-Marki





CYTAT(lisciuu @ Thu, 19 Mar 2015 - 08:05) *
Wlasnie patrze, ze cenowo stoi chyba najlepiej z 2014r. Musze poczytac troche o tym samochodzie.

Rozumiem, ze BMW X1 to zly pomysl?


Odnośnie Accorda 2.4 to, tak jak pisałem wcześniej, bardzo sensowny wóz. Świetny, bezwibracyjnie pracujący motor, bardzo dobra skrzynia biegów (nieporównywalnie bardziej precyzyjna niż we wspomnianym Pugu 508 1.6 THP 165 KM) i nadal dość ciekawy design. Auto nie jest pierwszej młodości ale jest dopracowane i nie traci dużo na wartości. Silnik oszczędny i całkiem cichy. Nie ma tego walnięcia "VTECOWEGO" jak w accordzie 1.8 ale pracuje bardzo gładko i świetnie się rozpędza do 160 km/h. Bardzo lubię to auto mimo, że na rynku jest sporo lepiej wyposażonych modeli. W dłuższej perspektywie czasowej, na pewno będziesz zadowolony.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lisciuu
post Thu, 19 Mar 2015 - 09:33
Post #13


Rookie
Dołączył: Wed, 18 March 2015





No dobra, jednak chyba Accord to nie moj gust. Zbyt malo swiezy to model, po przyjrzeniu sie jego konstrukcji w srodku i na zewnatrz. Zdecydowanie moj wzrok musi raczej isc w Opla Insignie 4x4, ktory nie jedzie smile.gif. I chyba KIA Optima. Czy ktos moglby cos powiedziec o X1?

Swoja droga musze przyznac, ze zaintrygowala mnie KIA Sportspace z Genewy. Czy KIA cee'd progt jest glosna powyzej 140?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Driftman
post Thu, 19 Mar 2015 - 10:09
Post #14


Forum Homee
Dołączył: Mon, 29 January 2007
Skąd: Z Mercedesów i Hond





Przejedz sie Accordem dwie paki to sie przekonasz, że można nim ładnie "smarować" i nadal niewiele się dzieje. Ostatnio gadaliśmy sobie z kolegą podczas takiej jazdy dosłownie o wszystkim jak to koledzy a na szafie od 180 do 227. To super auta o małym spadku wartości. Sprawdz to.. po 6 latach polowa wartości to super wynik(civic po 3 latach 50%).

Auta pewne. Wsiadasz, jedziesz za granicę i wracasz. Śpisz spokojnie zawsze dojedzie.

A Opel to syry ale dla mnie to kupa, duzo pali, pierdoli sie i to opel...nic specjalnego ani dobrego.


--------------------
SONDA powstania działu Elektryka/Elektronika/Strojenie/Kodowanie/Logowanie/Diagnostyka
(Prosze wklejac link bez pierwszego znaku _)
_http://www.racingforum.pl/index.php?showtopic=155892&hl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kinko
post Thu, 19 Mar 2015 - 10:54
Post #15


Forum Killer
Dołączył: Mon, 18 April 2011
Skąd: Gdańsk





Z autopsji polecam peugeota 508 2.0 hdi 163km. U mnie akurat był przegląd roczny i wszystko z autem ok, ani jednej awarii czy usterki. Spalanie malutkie, dobrze się tym jeździ zarówno w mieście jak i w trasy. Jedyne co denerwuje po przesiadce z bmw e60/f10 to trochę za wysoka pozycja za kierownicą no i jednak auto jest minimalnie głośniejsze w okolicach 200km/h +. Koniecznie brać z bixenonem skrętnym- świetnie się to sprawuje.
Jak się dobrze zakręcisz to w tym budżecie brutto wyjedziesz dobrze wyposażonym peugeotem z salonu. Co do innych aut to musisz się przejechać i zobaczyć, ale ja np. hondy, toyoty czy innego takiego bym nie mógł przełknąć przez te plastiki w środku i całkowity brak polotu. To już bym wolał Kie optime.
Insignią 2.0 160 czy tam 163 cdti też zrobiłem bardzo dużo kilometrów i potwierdzam, że jest w miarę cicha przy wyższych prędkościach i w miarę oszczędna. ALE po trasie tak nap.. plecy, że szkoda gadać. Prowadzenie określiłbym na najsłabsze w segmencie (ryje przodem nawet jak się chce szybciej z parkingu wyjechać, dramat!).
Ja bym zrobił tak, jeśli nówka to peugeot 508, jesli używka to bmw f10 (5er).
Go to the top of the page
 
+Quote Post
srbenda
post Thu, 19 Mar 2015 - 15:01
Post #16


Forum Killer
Dołączył: Mon, 05 September 2005
Skąd: Katowice / Banja Luka





Zrobiłem troche kilometrów W204 C200K - nie dość że jeździ całkiem przyzwoicie (jak na 185KM), to do tego jest cicho i względnie wygodnie (na VI jest ~4000rpm przy 200km/h). W drodzę do Norymbergii (cztery osoby + bagaż) jadąc wiekszość czasu w zakresie 160-210 srędnie spalanie wyszło poniżej 10l/100km. Kilkuletni za 100.000zl sie też kupi.


--------------------
#włoszczyzna
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kinko
post Thu, 19 Mar 2015 - 15:32
Post #17


Forum Killer
Dołączył: Mon, 18 April 2011
Skąd: Gdańsk





W204 jest jak najbardziej spoko, wygodny i w miarę solidnie wykonany. Wczoraj robiłem krótką trasę gdańsk toruń nowym w205 c180 i jest traagedia. Motor słaby, głośno w środku, plastiki jak w chevrolecie cruze.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Joker
post Thu, 19 Mar 2015 - 15:46
Post #18


Forum Clubber
Dołączył: Mon, 24 March 2003





W204 C 200 K - mocy wystarcza, moja Kobieta jeździła takim 7 lat, sprzedał się 2 tyg. temu. Należy tylko mieć na uwadze rozrząd - rolki z gównolitu, bywa konieczność wymiany nawet przy 140 kkm - koszt niemały, bo ok. 6-7k PLN. Tak poza tym super bezawaryjne auto. Komfortowy i naprawdę cichy przy wyższych prędkościach - szczerze polecam, bardzo miło wspominam ten samochód (a zrobiłem nim jakieś 30 kkm za kierownicą).
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lisciuu
post Fri, 20 Mar 2015 - 08:28
Post #19


Rookie
Dołączył: Wed, 18 March 2015





Powiem ze teraz to mi blizej do accorda smile.gif. Co ciekawe :
http://allegro.pl/show_item.php?item=51666...acf77d00be2ff62

Co trzeba bylo wiedziec o tym? Domyslam sie ze to z rynku amerykanskiego.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lagadula
post Fri, 20 Mar 2015 - 09:03
Post #20


Forum Homee
Dołączył: Fri, 11 May 2007
Skąd: Poznań





Tak to USA. W EU nie ma takiego silnika. Jest tylko 1.7 crdi i 2.0 NA. Nie wiem nic o tym silniku, ale auto samo w sobie fajne. Ale czy ta konkretna bedzie ok ? Nie mam pojecia....


--------------------
5L -> 5P // 30 6L 120
H 3P 20 1L # 80 4-P
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Stron V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Monday, 29 April 2024 - 16:19