Shoutbox 0 nowych PW 


32 Stron V  « < 10 11 12 13 14 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Nowa Tesla Roadster 2020, 0-100 1,96s, 1/4mili 8.9s v-max 400 km/h
lemur
post Sat, 09 Dec 2017 - 10:24
Post #221


Frequent User
Dołączył: Thu, 14 August 2003
Skąd: Klucze





CYTAT(exocet @ Fri, 08 Dec 2017 - 21:56) *
Tak trochę na marginesie - wszyscy hejtują, że tesla czy inny elektryk nie robi deklarowanego zasięgu na ładowaniu, a niby który konwencjonalny samochód osiąga powtarzalnie wyniki spalania deklarowane przez producentów? tongue.gif


Prestiż b5. Pali nawet mniej.Ale to historia.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Sat, 09 Dec 2017 - 10:24
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
Wombat
post Sat, 09 Dec 2017 - 10:37
Post #222


Forum Clubber
Dołączył: Sun, 16 February 2003
Skąd: Wawa Ursus





rozumiem. tylko ta ciekawostka to jest to o czym w zasadzie piszesz w każdym wątku tylko teraz akurat zaznaczyłeś że to "ciekawostka" a na ogoł uzywasz tego jako argumentu. dlatego od dawna twierdze że prezentujesz "opcje producencką" w takich naszych tu dyskusjach.
To są fajne informacje i nie są powszechnie dostępne i np ja ich nawet nie weryfikuje - tzn uznaje że jeżeli coś podałeś to tak jest.
Ale tłumaczenie tym różnych niekorzystnych dla odbiorców zjawisk mi się kojarzy z sytuacją w której byś uzasadniał dziecku że nie dostało dziś śniadanka bo tatuś się musiał wódki napić - bo wiesz - tatuś jest alkoholikiem i MUSI.. no zrozum tatusia. Albo tatuś wtłukł dziecku ale tatuś jest alkoholikiem i jak cie bił to nie był sobą. No bo tatuś cię kocha i w sumie to wszystko robi dla ciebie. Nawet jak wali wóde z 500+ co na ciebie bierze - to z myślą o tobie.


--------------------
____________________________________________
Dizlem - lamusie, możesz wozić se mamusie...
Wombat
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kompot
post Sat, 09 Dec 2017 - 12:32
Post #223


Forum Clubber
Dołączył: Thu, 17 February 2005





Tak to ciekawostka i wspominam o podobnych kwestiach, bo to są powody dla których elektryki muszą być robione już dzis niezaleznie od popytu, musza byc wypchniete na rynek w celach przetrwania, te słaąbe i te lepsze (na rynku jest przekrój). Dla użytkownika BEVy maja zbior zalet i wad wzgledem pojazdow spalinowych, ale o tym juz pisalem, kazdy moze ocenić sam i dla różnych zastosowań.
To co nazywasz opcją producencką to moje odkrywanie powodów dla których pewne rzeczy się dzieją 'od kuchni' i dzielenie się nimi na forum. Po uzyskaniu tych informacji przejrzałem na oczy i uważam za absurd, że to jak i kto kształtuje dziś branżę przez różne wymuszenia jest niewidoczne dla klientów. A to jak bardzo niewidoczne najlepiej pokazuje forumowy przykład - absolutna cisza wśród ponad 10 tys. fanatykow motoryzacji gdy padają pytania w stylu dlaczego marka X nie zrobi auta Y albo dlaczego marka Z poszła w turbo albo diesle. Klient by chciał, ale zakulisowe regulacje powodują, że nie wie, że jednak nie byłoby go stać. Ktoś musi zapłacić a, jak wiadomo, za wszystko płaci klient. Więc już by nie chciał. To takie błędne koło.


--------------------
E90 330d LCI
BTG 9:49 (IS200)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Joker
post Sat, 09 Dec 2017 - 18:13
Post #224


Forum Clubber
Dołączył: Mon, 24 March 2003





CYTAT(exocet @ Fri, 08 Dec 2017 - 23:57) *
No to gratuluję. Mi niestety żaden samochód na autostradzie przy 140kmh 4 litrów nie chce palić mimo obietnic producenta..


To w większości prawda co piszesz.....tylko że kupując diesla 2.0 nikt nie wierzy, że spali 4 l bo 7-9 w mieście to norma. Kupując benzynę 3.0T nie wierzysz w katalogowe 9,5 bo 13-17 to norma (generalizuję). Ale bak masz na te minimum 400-500km w zależności od stylu jazdy, a te małe dystanse w elektryku naprawdę mogą zepsuć czasem humor - pomijam 6h "tankowania" co w spalinowym robisz w 5 minut na stacji....
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dejv667
post Sat, 09 Dec 2017 - 18:22
Post #225


Forum Homee
Dołączył: Thu, 12 May 2005
Skąd: Brachttal / Niemcy





CYTAT(Biniu @ Sat, 02 Dec 2017 - 22:06) *
Jeśli przyjmiemy, że w Polsce jeździ 15mln samochodów z czego średnia to 10 000 rocznie, a samochód elektryczny do przejechania takich dystansów potrzebuje zuzyc 2500 kWh energii. To jeśli ma się ta rewolucja zapowiadana wydarzyć i spalinowek nie będzie. To za 30 lat będziemy potrzebować dodatkowo ok. 37 500 GWh energii rocznie. O 23% więcej niż teraz jesteśmy w stanie wycisnąć z tego co mamy.

Największa elektrownia węglowa w Europie produkuje rocznie 27 000 GWh w rok. Nie mówiąc już w ogóle o całym systemie przesyłu takiej ilości energii.
W takich Niemczech jeździ się 2-3 razy tyle co u nas. Dalekie dojazdy do pracy to nie jest nic dziwnego. A i u mas trend w ilości przejeżdżanych kmow rośnie.

Budowanie elektrowni tylko po to by autka mogły sobie jeździć wydaje się niesamowitym marnotrawstwem gdy mozna udoskonalać silniki spalinowe i paliwo którymi będą zasilane.
Dlatego uważam, że elektryki to tylko ciekawostka, a będą służyć jedynie w centrach wielkich aglomeracji.

I właśnie dlatego hybrydy wydają się świetną opcją.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hexx #2
post Sun, 10 Dec 2017 - 15:32
Post #226


Forum Homee
Dołączył: Tue, 07 November 2017





CYTAT(dejv667 @ Sat, 09 Dec 2017 - 18:22) *
I właśnie dlatego hybrydy wydają się świetną opcją.

ale tylko do miasta
bo w trasie nie bardzo chcą jechać (jechać dynamicznie) a i ze spalaniem strasznie słabo
idealne na taksówki i auta czysto miejskie
nawet był bym za tym, żeby wprowadzić strefy, gdzie nie można wjechać silnikiem spalinowym (stare miasto w Warszawie itp)

żona miała do testów NX200t i NX300h
w mieście hybryda fajna
w trasie niestety lipa.. i 200t jest o niebo lepszy i bardziej ekonomiczny

koszty ?
koszt wyprodukowania hybrydy, serwisowania jej i na koniec utylizacji czy ochrony środowiska podczas wypadków..

generalnie tej technologii nie unikniemy i dobrze, że się nad nią pracuje
ale w naszych warunkach jest JESZCZE zupełnie niepraktyczna (szczególnie same elektryki)
nawet system podatkowy/fiskalny/ubezpieczeniowy/prawny nie jest przygotowany do tych aut ... a taka na przykład Dania i owszem
Go to the top of the page
 
+Quote Post
exocet
post Sun, 10 Dec 2017 - 18:16
Post #227


Super User
Dołączył: Sat, 30 January 2010
Skąd: Warszawa





Polecam pojeździć hybrydą dłużej, wtedy najczęściej okazuje się, że jednak pali mało wink.gif Zresztą testy potwierdzają, że w trasie hybryda też potrafi być oszczędna.
Mi Auris hsd pali na drogach krajowych pali poniżej 5L/100km, na autostradzie porównywalnie z vagowskim tsi o podobnej mocy.

System nie powinien dofinansowywać drogich samochodów kosztem mniej zamożnych osób. Elektryki/hybrydy będą popularne jak będą konkurencyjne cenowo po prostu. Toyota pokazuje, że można - auris hsd kosztuje porównywalne pieniądze co ten sam model w ropniaku..


--------------------
...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wombat
post Sun, 10 Dec 2017 - 18:42
Post #228


Forum Clubber
Dołączył: Sun, 16 February 2003
Skąd: Wawa Ursus





konkurencyjność cenowa jest ważna ale to się musi też do czegoś przydać - do czegoś więcej niż tylko posiadania.


--------------------
____________________________________________
Dizlem - lamusie, możesz wozić se mamusie...
Wombat
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hexx #2
post Sun, 10 Dec 2017 - 18:51
Post #229


Forum Homee
Dołączył: Tue, 07 November 2017





CYTAT(exocet @ Sun, 10 Dec 2017 - 18:16) *
Mi Auris hsd pali na drogach krajowych pali poniżej 5L/100km, na autostradzie porównywalnie z vagowskim tsi o podobnej mocy.

nie pobiera 13 litrów po autostradzie przy 140-160 ?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
exocet
post Sun, 10 Dec 2017 - 19:05
Post #230


Super User
Dołączył: Sat, 30 January 2010
Skąd: Warszawa





CYTAT(Wombat @ Sun, 10 Dec 2017 - 18:42) *
konkurencyjność cenowa jest ważna ale to się musi też do czegoś przydać - do czegoś więcej niż tylko posiadania.

absolutnie, jakby była do kupienia hybryda plug in, z zasięgiem 40-50km, do 100k pln, to wchodzę w to jak kuna w agrest, jakby było coś stylu bmw i3 z rex'em za te pieniądze, to też byłoby to całkiem ok


CYTAT(hexx #2 @ Sun, 10 Dec 2017 - 18:51) *
nie pobiera 13 litrów po autostradzie przy 140-160 ?

laugh.gif
tyle to evo nie pobiera przy tych prędkościach
w zależności od warunków 6-7L/100km przy tych prędkościach


--------------------
...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hexx #2
post Sun, 10 Dec 2017 - 19:10
Post #231


Forum Homee
Dołączył: Tue, 07 November 2017





tak twierdzą PH którzy zostali uraczeni takimi Aurisami
tyle, że oni na pewno nie uprawiają eko-drajwingu
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Stander_M
post Sun, 10 Dec 2017 - 19:21
Post #232


Frequent User
Dołączył: Wed, 27 January 2010
Skąd: Częstochowa





Q50S AWD Hybrid nie spalił nigdy więcej niż 10 L średnio nawet jak jadę 180 - 200 autostradą, średnio jeżdżąc normalnie pali 9 L. Miałem kilka mocnych diesli i benzyn ale ta hybryda to przełom ze startu petarda bez laga turbodiesla, reakcja na gaz w każdym zakresie błyskawiczna a spalanie jak w dieslu. Wszystkie zalety benzyny i diesla bez ich wad, nie znalazłem jeszcze słabej strony tego napędu.


--------------------
RRS SDV6, Tesla M3LR, Tesla S 100D, Lexus GX460 offroad
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wombat
post Sun, 10 Dec 2017 - 19:24
Post #233


Forum Clubber
Dołączył: Sun, 16 February 2003
Skąd: Wawa Ursus





ale abstrahujemy od układu odniesienie panie kolego.
hybryda hybrydą. Skończy się dobrodziejstwo prądu lub nie ma to warunków to jedziemy spaliniakiem z pełnym zasięgiem baku i nie ma stresu. A potem tankujemy i jedziemy dalej. A że czasem warunki sprzyjają jeździe na prądzie i oszczędzaniu to opcja którą czasem się da wykorzystać. Tutaj kompletnie nie mam zastrzeżeń nawet jeżeli tego prądu na jazde czysto elektryczną będzie na 15km.
Co innego samochód czysto elektryczny. Natychmiast pojawiają sie kwestie kompletnie nie dotyczące hybryd


--------------------
____________________________________________
Dizlem - lamusie, możesz wozić se mamusie...
Wombat
Go to the top of the page
 
+Quote Post
exocet
post Sun, 10 Dec 2017 - 19:25
Post #234


Super User
Dołączył: Sat, 30 January 2010
Skąd: Warszawa





To ja nie wiem jak trzeba jeździć, żeby mieć takie spalanie - autostrada non stop 140-160 mi wychodzi zawsze w okolicach 6,4L



--------------------
...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
exocet
post Sun, 10 Dec 2017 - 19:28
Post #235


Super User
Dołączył: Sat, 30 January 2010
Skąd: Warszawa





CYTAT(Wombat @ Sun, 10 Dec 2017 - 19:24) *
ale abstrahujemy od układu odniesienie panie kolego.
hybryda hybrydą. Skończy się dobrodziejstwo prądu lub nie ma to warunków to jedziemy spaliniakiem z pełnym zasięgiem baku i nie ma stresu. A potem tankujemy i jedziemy dalej. A że czasem warunki sprzyjają jeździe na prądzie i oszczędzaniu to opcja którą czasem się da wykorzystać. Tutaj kompletnie nie mam zastrzeżeń nawet jeżeli tego prądu na jazde czysto elektryczną będzie na 15km.
Co innego samochód czysto elektryczny. Natychmiast pojawiają sie kwestie kompletnie nie dotyczące hybryd

Dlatego póki co czyste elektryki mają średni sens, ale już taki i3 z rex'em wg jest ok, jeśli używasz go 90% czasu w mieście, a raz od wielkiego dzwonu możesz bezstresowo pojechać dalej.


--------------------
...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hexx #2
post Sun, 10 Dec 2017 - 19:42
Post #236


Forum Homee
Dołączył: Tue, 07 November 2017





CYTAT(exocet @ Sun, 10 Dec 2017 - 19:25) *
To ja nie wiem jak trzeba jeździć, żeby mieć takie spalanie - autostrada non stop 140-160 mi wychodzi zawsze w okolicach 6,4L

nam też NX 300h palił w trasie więcej niż NX200t
kończy się prąd, to musisz dynamikę klocka utrzymać 2.5 wolnossącą.. a ta pobiera już słusznie

do miasta rewelacja
ale w trasę, lepsze 2.0T 240KM

szkoda, że nie ma hybrydy z silnikiem turbo
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tommo
post Sun, 10 Dec 2017 - 19:54
Post #237


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 12 February 2008
Skąd: NMiasto





Ta mapa rozmieszczenia ładowarek w Europie najlepiej obrazuje w jakim jesteśmy zacofaniu. A slajd bredzi coś o polskiej innowacyjności, rozwijaniu produkcji elektryków smile.gif



--------------------
A110S
Go to the top of the page
 
+Quote Post
exocet
post Sun, 10 Dec 2017 - 20:07
Post #238


Super User
Dołączył: Sat, 30 January 2010
Skąd: Warszawa





CYTAT(hexx #2 @ Sun, 10 Dec 2017 - 19:42) *
nam też NX 300h palił w trasie więcej niż NX200t
kończy się prąd, to musisz dynamikę klocka utrzymać 2.5 wolnossącą.. a ta pobiera już słusznie

do miasta rewelacja
ale w trasę, lepsze 2.0T 240KM

szkoda, że nie ma hybrydy z silnikiem turbo

ale o jakim kończeniu się prądu Ty mówisz? Przecież w lexie/toyocie to na baterii przejedziesz max 3km, a i tak przy jeździe autostradowej większość czasu bateria ma 80% naładowani, czyli tyle do ilu komp pozwala doładowywać, jedzie się głównie na benzynie + strzały z elektryka przy przyspieszaniu

są hybrydy z turbo - merc, bmw, audi, tylko jakoś to co oferuje toyota wydaje mi się lepszym rozwiązaniem z punktu niezawodności (i co potwierdzają użytkownicy, dlatego zdecydowałem się na taki właśnie samochód), w rozwiązaniach niemców masz wszystkie potencjalne usterki, które mogą wystąpić w konwencjonalnym napędzie, w toyocie jest to ograniczone


--------------------
...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wombat
post Sun, 10 Dec 2017 - 20:07
Post #239


Forum Clubber
Dołączył: Sun, 16 February 2003
Skąd: Wawa Ursus





ale nawet to nie wydoli przy "masowym" posiadaniu elektryków. Już pomijając użyteczność takich pojazdów w wielu przypadkach.


--------------------
____________________________________________
Dizlem - lamusie, możesz wozić se mamusie...
Wombat
Go to the top of the page
 
+Quote Post
wujekwaldus
post Sun, 10 Dec 2017 - 20:30
Post #240


Frequent User
Dołączył: Fri, 26 October 2012





Temat o nowym modelu Tesla Roadster, kilka pierwszych postów dotyczących auta, reszta dotycząca zasadności używania elektryków czy hybryd w Polsce wink.gif
nic ciekawego sie nie dowiedziałem o Tesli R - temat powinien się inaczej nazywać.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

32 Stron V  « < 10 11 12 13 14 > » 
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Friday, 26 April 2024 - 22:44