Shoutbox 0 nowych PW 


9 Stron V  < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Prawo jazdy na lawetę (B+E)
kivik
post Thu, 14 Feb 2008 - 23:55
Post #21


Forum Killer
Dołączył: Fri, 11 October 2002
Skąd: Warszawa





CYTAT(qbus007 @ Thu, 14 Feb 2008 - 23:45) *
na samej kategorii B nie mozesz ciagnac zadnej przyczepy dwuosiowej.

od kiedy tak jest???
kiedys dawno temu tak bylo i pozniej ten zapis zostal zlikwidowany. Czyzby znow sie pojawil?


--------------------
Tor Poznan w 1:53.04 Integrą R
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Thu, 14 Feb 2008 - 23:55
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
Maxim555
post Fri, 15 Feb 2008 - 00:06
Post #22


Forum Homee
Dołączył: Thu, 06 April 2006
Skąd: świdnik





może zmieniło się tylko pojęcie przyczepy dwuosiowej. Bo w praktyce jeżeli rozstaw osi jest odpowiednio mały, to laweta dwuosiowa traktowana jest jako jednoosiowa. Jak sie myle to nie tłuczcie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Keepsake
post Fri, 15 Feb 2008 - 00:16
Post #23


Forum Homee
Dołączył: Mon, 14 October 2002
Skąd: zza winkla





CYTAT(kivik @ Thu, 14 Feb 2008 - 23:54) *
trzeba sobie samemu lekka lawete zrobic i juz.


Nie prościej sobie zrobić uprawnienia? smile.gif


--------------------
Nie jestem pilotem Kubicy więc się nie lansuję że go znam.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kivik
post Fri, 15 Feb 2008 - 00:22
Post #24


Forum Killer
Dołączył: Fri, 11 October 2002
Skąd: Warszawa





CYTAT(Keepsake @ Fri, 15 Feb 2008 - 00:16) *
Nie prościej sobie zrobić uprawnienia? smile.gif

To zalezy rolleyes.gif
W sumie jakbym mial sobie sam robic to pewnie latwiej isc na egzamin,
ale z drugiej strony latwiej kupic robiona na zamowienie niz isc na egzamin...
w moim przypadku bylo tak, ze integra nie miala zamiaru wjezdzac na zadna lawete bo przycierala przodem.
Teraz mam mega dlugie najazdy z przdluzkami i wjezdza bez problemu, do tego da sie otworzyc drzwi jak fura jest na lawecie.


--------------------
Tor Poznan w 1:53.04 Integrą R
Go to the top of the page
 
+Quote Post
KIVI
post Fri, 15 Feb 2008 - 06:53
Post #25


Forum Homee
Dołączył: Thu, 08 January 2004
Skąd: prosty chłopak ze wsi





CYTAT(qbus007 @ Thu, 14 Feb 2008 - 23:45) *
na samej kategorii B nie mozesz ciagnac zadnej przyczepy dwuosiowej. Na B+E dopuszczalna masa przyczepy wbita w dowod samochodu ciagnacego nie moze byc nizsza niz dopuszczalna masa calkowita przyczepy. Czyli ciagnac samochodem, ktory ma wbity dowod dopuszczalna mase przyczepy np 1900kg nie mozna ciagnac nawet pustej lawety wazacej 400kg jesli jej dopuszczalna masa calkowita wynosi np. 2000kg.

Wszystko prawda-ale nigdzie w przepisach nie ma o liczbie osi w przyczepie. Nie ma to znaczenia.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dzidek
post Fri, 15 Feb 2008 - 07:53
Post #26


Frequent User
Dołączył: Wed, 14 May 2003
Skąd: otwock





w zeszlym roku zdawalem E do B na odlewniczej i liczba osi nie ma znaczenia ale nikt nie robi przyczepki 2 osiowej z mala ladownoscia bo mija sie to z celem... egzamin jest bardzo prosty poniewaz na placyku jezdzi sie po luku itp dla samochodow ciezarowych i jest mnostwo miejsca... a z tym podczepieniem haka to ja sobie cofalem i wychodzilem ze 2 razy a jak juz bylem na dobrej wysokosci to egzaminator sam mi pomachal wiec tragedii nie ma... jak sie wyjedzie na miasto trzeba jechac jak pipa a egzaminatorzy sa mili i nie utrudniaja... ja za kurs zaplacilem 600zl wink.gif poszedlem na egzamin po obejrzeniu plyty z przebiegiem kursu i udalo sie za 1 razem...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
DuCh
post Fri, 15 Feb 2008 - 13:12
Post #27


User
Dołączył: Tue, 26 August 2003
Skąd: Zabrze





To jeszcze takie pytanie, jak wygląda sprawa czegoś takiego ?


--------------------
Znany jako KoRaLos Driftos Amenos
Ford Sierra 1985r 2,0 OHC EFI
http://www.wsop.pl
http://www.szkoladriftu.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Piotr328
post Fri, 15 Feb 2008 - 13:43
Post #28


Super User
Dołączył: Wed, 28 March 2007
Skąd: Poznań





CYTAT(DuCh @ Fri, 15 Feb 2008 - 13:12) *
To jeszcze takie pytanie, jak wygląda sprawa czegoś takiego ?


Sam własciciel to napisal:
"Ps. Hol sztywny podwieszany można stosować posiadając prawo jazdy kategorii "B" "

Ale szczerze mowiac nie widze tego "motylka" ciagnacego driftowoz przez pol polski..


--------------------
MAZDA RX8 1JZ GTE HX35/HX40
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dzidek
post Fri, 15 Feb 2008 - 15:33
Post #29


Frequent User
Dołączył: Wed, 14 May 2003
Skąd: otwock





i jedziesz 80km/h bo szybciej sie nie da :/
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Keepsake
post Fri, 15 Feb 2008 - 15:53
Post #30


Forum Homee
Dołączył: Mon, 14 October 2002
Skąd: zza winkla





CYTAT(Piotr328 @ Fri, 15 Feb 2008 - 13:43) *
Ale szczerze mowiac nie widze tego "motylka" ciagnacego driftowoz przez pol polski..


Ja też nie. Tym bardziej że szanujące się driftowozy mają z tyłu zaspawany most.


--------------------
Nie jestem pilotem Kubicy więc się nie lansuję że go znam.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Krolikson
post Fri, 15 Feb 2008 - 16:03
Post #31


Forum Killer
Dołączył: Tue, 25 April 2006
Skąd: W-wa





zawsze mozna go pociagnac za tylne kola smile.gif


--------------------
Sponsored by : Drifters.pl

One Crazy Driver
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Keepsake
post Fri, 15 Feb 2008 - 16:32
Post #32


Forum Homee
Dołączył: Mon, 14 October 2002
Skąd: zza winkla





Ciekawe jak to się spodoba bodykitowi... smile.gif

Że nie wspomnę o takim drobiazgu jak poprzeczne uskoki drogi na których mógłbyś się w takim przypadku zatrzymać np. chłodnicą oleju i ją urwać, przy dużym pechu.


--------------------
Nie jestem pilotem Kubicy więc się nie lansuję że go znam.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Krolikson
post Fri, 15 Feb 2008 - 16:35
Post #33


Forum Killer
Dołączył: Tue, 25 April 2006
Skąd: W-wa





jak to sie mowi na kaukazie

GOOD POINT biggrin.gif


--------------------
Sponsored by : Drifters.pl

One Crazy Driver
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Raceboy
post Sat, 16 Feb 2008 - 00:23
Post #34


Moderator
Dołączył: Sat, 19 November 2005
Skąd: From Hell





Szanujące się driftowozy mają Kazia, oraz zdejmowane przednie zderzaczki smile.gif

Ale i tak taki "motylek" to rozwiązane dla zwichrowanego laweciarza-amatora z zakolami wink.gif Jak już taśtać driftowoza na dyszlu, to na normalnej lawecie.

Nalepszym rozwiązaniem byłaby zamykana "paka"... tongue.gif


--------------------
"We are made of emotions(...)It's only a question of finding the way to experience them." - Ayrton Senna
Go to the top of the page
 
+Quote Post
o! ping
post Sat, 16 Feb 2008 - 14:33
Post #35


User
Dołączył: Tue, 02 December 2003





CYTAT(Maxim555 @ Fri, 15 Feb 2008 - 00:06) *
może zmieniło się tylko pojęcie przyczepy dwuosiowej. Bo w praktyce jeżeli rozstaw osi jest odpowiednio mały, to laweta dwuosiowa traktowana jest jako jednoosiowa. Jak sie myle to nie tłuczcie.


Z tego co pamiętam jak ostatnio wertowałem przepisy to odległość pomiędzy osiami musi być większa niż 1 metr aby uznać ją za wieloosiową.
A tak na dodatek tabelka z z przepisów dla lubiących liczyć z kalkulatorkiem czy wyda czy nie wyda wink.gif
Ja mam Navarę, która waży 2080kg więc raczej nie dam rady zmieścić się w 3,5t. Planuje zrobic uprawnienia. Z tego oc czytam nie taki diabeł...


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jendrek e-30
post Sat, 16 Feb 2008 - 15:14
Post #36


Super User
Dołączył: Mon, 15 January 2007
Skąd: warszawa





Posiadam B+C+E jeżdżę zawodowo dużymi autami i wiem jedno dmc to jest słowo klucz dla każdego miśka lub ITD . Ja mojej ciężarówce mam ładowności naczepy 30ton ale 30ton na naczepie plus 12tary pustego zestawu to 42 tony a dmc 40ton zestawu . Ale to że jest w przepis że powyżej jednego metra wielo osiowa to nikt na to nie patrzy bo też masz nacisk na oś dopuszczalną i więcej osi więcej możesz przewiedź (jeżeli chodzi b+e) miałem taka sytuację ciągnąłem lawete PAJERO dmc 2800kg dmc lawety 3000kg i mandacik nie ważne że było mniej ale DMC . Nie ważne co ciągniesz słowo klucz DMC(dopuszczalna masa calkowita) ciągnąc przykładowy ACORDEM dmc 1500kg (strzelam nie wiem) plus laweta dmc 1600kg to nie można ciągnąć lawety o większym DMC niż samochodu a powyżej 3500kg wspólnei dmc to już B+E
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dzidek
post Sat, 16 Feb 2008 - 15:40
Post #37


Frequent User
Dołączył: Wed, 14 May 2003
Skąd: otwock





CYTAT(jendrek e-30 @ Sat, 16 Feb 2008 - 15:14) *
Posiadam B+C+E jeżdżę zawodowo dużymi autami i wiem jedno dmc to jest słowo klucz dla każdego miśka lub ITD . Ja mojej ciężarówce mam ładowności naczepy 30ton ale 30ton na naczepie plus 12tary pustego zestawu to 42 tony a dmc 40ton. Ale to że jest w przepis że powyżej jednego metra wielo osiowa to nikt na to nie patrzy bo też masz nacisk na oś dopuszczalną i więcej osi więcej możesz przewiedź (jeżeli chodzi b+e) miałem taka sytuację ciągnąłem lawete PAJERO dmc 2800kg dmc lawety 3000kg i mandacik nie ważne że było mniej ale DMC . Nie ważne co ciągniesz słowo klucz DMC(dopuszczalna masa calkowita) ciągnąc przykładowy ACORDEM dmc 1500kg (strzelam nie wiem) plus laweta dmc 1500kg to można nie można ciągnąć lawety o większym DMC niż samochodu a powyżej 3500kg wspólnei dmc to już B+E


troche ciezko to zrozumiec ale dobrze piszesz... DMC auta plus DMC lawet nie moze przekroczyc 3,5t i wtedy jedziemy na B ale ciezko takie cos spelnic...

warto tez pamietac o tym ze kazde auto ma w dowodzie DMC lawety jaka moze ciagnac i policja o to tez moze sie przyczepic (ja tak mialem: moje auto moze ciagnac lawete z DCM 1600 a laweta miala DCM 2000 i teoretycznie nie moge dalej jechac)
przy samochodach osobowych jest to mniej niz DCM samochodu np 80% ale przy samochodach dostawczych typu bus itp 140% DCM auta... samochody terenowe 4x4 tez maja jakos inaczej...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pilachgt
post Sat, 16 Feb 2008 - 16:02
Post #38


Forum Killer
Dołączył: Wed, 04 February 2004
Skąd: Lublin





CYTAT(dzidek @ Sat, 16 Feb 2008 - 15:40) *
DMC auta plus DMC lawet nie moze przekroczyc 3,5t i wtedy jedziemy na B ale ciezko takie cos spelnic...

jezeli chcesz wozic ciezkie samochpdy to ciezko smile.gif.

a jak lekkie to luz. bierzesz S2 o dmc 1950 i zostaje 1550 na lawete. Jak lekke alweta to i 1200kg samochod wrzucisz. Jak ciezsza to 1100kg


--------------------
taniekola.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dzidek
post Sat, 16 Feb 2008 - 16:06
Post #39


Frequent User
Dołączył: Wed, 14 May 2003
Skąd: otwock





CYTAT(pilachgt @ Sat, 16 Feb 2008 - 16:02) *
jezeli chcesz wozic ciezkie samochpdy to ciezko smile.gif.

a jak lekkie to luz. bierzesz S2 o dmc 1950 i zostaje 1550 na lawete. Jak lekke alweta to i 1200kg samochod wrzucisz. Jak ciezsza to 1100kg


tak tak ale chodzi o to ze znajdz lawete co ma dmc 1500 smile.gif sa czasem do kupienia ale zadko...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jendrek e-30
post Sat, 16 Feb 2008 - 16:15
Post #40


Super User
Dołączył: Mon, 15 January 2007
Skąd: warszawa





Właśnie ciężko to zrozumieć ale tak jest ja nie raz walczyłem z miśkami ja akurat wożę materiały sypkie taką beczką na wzór cysterny mniej więcej to wygląda i mnie nie obowiązuje nacisk na osie tylko DMC 40ton mimo tego że w dowodzie mam 42tony DMC. Tak to jest w naszym kraju jeden robi przegląd a drugi ustanawia przepis który wyklucza wa poprzedni i tak do obesrania. Podobny przepis jest dotyczący świadectwa kwalifikacji przepis mówi do 7.5t nie potrzebny takowy papierek , a następny przepis mówi że nie można zatrudnić osoby która nie posiada takowe papierka. I właśnie nie każda firma ma transport ciężki tylko taki właśnie 7.5t , przepis wyklucza przepis każdy na własną rękę interpretuje wszystko . A tak na marginesie to sobie zrób papier na przewóz rzeczy bo ci powiem z własne doświadczenia (każdy na własną rękę interpretuje) że jesteśmy w UE to można dostać mandat za złe mocowanie auta na lawecie , mając taki papier jak wywalisz miśkowi przy kontroli będziesz bardzie profi i nie będzie szczegółowo sprawdzał . A następny przepis jeżeli chodzi o transport aut na lawecie to pasy muszą mieć homologacje .Musi być na nich karteczka jaki udźwig mają i jaki zapas tej siły jest przewidziany dla tego pasa. Powalone to wszystko ale tak jest a jak ITD zatrzyma(Inspekcja transportu drogowego) i nie będzie czegoś takiego to nie pojedziesz dalej . Jest więcej takich niuansów prawnych . Na koniec powiem tak kiedyś wracałem z GB TIREM i w świecku na granicy zapłaciłem mandat za przeładunek jednej osi a DMC była ok. Tak że panwie co by nie było to oni mają rację i lepiej mieć więcej papierków niż minimum


POZDRAWIAM ph34r.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post

9 Stron V  < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 28 March 2024 - 21:40