Shoutbox 0 nowych PW 


15 Stron V  « < 11 12 13 14 15 >  
Reply to this topicStart new topic
> Kia Stinger 3.3 v6 biTurbo 4x4 aut 8b, Czyli... co Koreańczycy uczynili aby świat zrobić lepszym
flapjck1
post Mon, 05 Feb 2018 - 21:03
Post #241


Forum Homee
Dołączył: Tue, 14 November 2006





to raczej kwestia sterowania przepustnicy, ona jest elektryczna, wiec komp z nia robi co chce
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Mon, 05 Feb 2018 - 21:03
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
BartekSz
post Mon, 05 Feb 2018 - 21:20
Post #242


Forum Killer
Dołączył: Mon, 10 October 2005
Skąd: Kraków/Łódź/Tarnów/Dębica





CYTAT(piwo @ Mon, 29 Jan 2018 - 18:10) *
a jak to dziala jak sie na zderzak lawiruje na trojpasmowce miedzy autami? nie przyhamuje auto nagle i nie wyladujemy nagle na zderzaku? zawsze mnie to interesowalo czy te auta co same potrafia przyhamwoywac i korygowac pas nie spowoduja jakiegos glupiego zahowania jak przy 100km/h mijamy jakies auto na centymetry. czy wtedy nagle nei zacznie samo hamowac i nie przywalimy w bagaznik jak ten slawny keirowca bmw (bo tu ewidentnie tez sie awaryjne hamwoanie wlaczylo, pytanie czy kierowca wogole przyciskal hebel czy auto samo z siebie durnie zareagowalo i o wyminieciu skody nie bylo juz sposobnosci)?
https://www.tvp.info/35708015/grozny-wypade...e-rozpada-wideo


W A6C7 jak nie włączysz kierunków w trakcie takiego śmigania to cię nie puści i będziesz siłować się z kierownicą.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
0161
post Thu, 08 Feb 2018 - 15:04
Post #243


Rookie
Dołączył: Mon, 23 October 2017





CYTAT(piwo @ Mon, 29 Jan 2018 - 18:10) *
a jak to dziala jak sie na zderzak lawiruje na trojpasmowce miedzy autami? nie przyhamuje auto nagle i nie wyladujemy nagle na zderzaku? zawsze mnie to interesowalo czy te auta co same potrafia przyhamwoywac i korygowac pas nie spowoduja jakiegos glupiego zahowania jak przy 100km/h mijamy jakies auto na centymetry. czy wtedy nagle nei zacznie samo hamowac i nie przywalimy w bagaznik jak ten slawny keirowca bmw (bo tu ewidentnie tez sie awaryjne hamwoanie wlaczylo, pytanie czy kierowca wogole przyciskal hebel czy auto samo z siebie durnie zareagowalo i o wyminieciu skody nie bylo juz sposobnosci)?
https://www.tvp.info/35708015/grozny-wypade...e-rozpada-wideo



Nie da się agresywnie jeździć w dużym ruchu z włączonymi systemami bezpieczeństwa. System trzymania pasa powoduje, że trzeba się siłować z kierownicą, czujnik martwego punktu piszczy nawet jeśli samochód z pasa obok jest za nami kilkanaście metrów, co chwilę włącza się ostrzeżenie o kolizji. Na szczęści da się to wszystko wyłączyć.

Tempomat aktywny reaguje bardzo wcześnie nawet na najbliższym ustawieniu co powoduje że jadąc wolniej, po zmianie pasa zdąży nas wyprzedzić kilka samochód z prawej, a ponowne przyspieszanie jest tak wolne jak wyprzedzanie się dwóch ruskich tirów. Z drugiej strony - jeśli ktoś zajedzie nam drogę to tempomat reaguje bardzo późno. Jeśli do tego zacznie awaryjnie hamować, a droga nie jest idealnie sucha to pewnie skończy się dzwonem.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
flapjck1
post Thu, 08 Feb 2018 - 15:29
Post #244


Forum Homee
Dołączył: Tue, 14 November 2006





radar wlacza hamulce na 0,8 sec przed wyliczona kolizja, nie sluzy do tego zeby uniknac kolizji, tylko zeby zminimalizowac jej konsekwencje jak ktos sie totalnie zagapi
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Porszak
post Thu, 08 Feb 2018 - 18:32
Post #245


Forum Homee
Dołączył: Thu, 22 January 2004
Skąd: bełchatów





nie wiem o którego auta radarze piszecie teraz, ale aktywny tempomat np w lexusie gs z 2008 działa moim zdaniem bez zarzutu, przyspiesza odrazu po zmianie pasa i zupełnie odczuwalnie, hamuje po zblizeniu sie do poprzedzającego auta tez ok. z innymi tego typu wynalazkami nie mam jednak porównania.


--------------------
„Dokładnie wiadomo, kiedy ludzie zaczęli się ścigać: gdy tylko zbudowali drugi samochód.”
-by Richard Petty NASCAR racedriver

corsa c16xe N/A 176KM/187Nm powered by corsasport.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
flapjck1
post Thu, 08 Feb 2018 - 20:51
Post #246


Forum Homee
Dołączył: Tue, 14 November 2006





Pisze o kijankach i stingerze zwlaszcza
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hexx #2
post Fri, 09 Feb 2018 - 08:17
Post #247


Forum Homee
Dołączył: Tue, 07 November 2017





CYTAT(flapjck1 @ Thu, 08 Feb 2018 - 20:51) *
Pisze o kijankach i stingerze zwlaszcza

to bzdury piszesz
zobacz jaka elektronika steruje tym i w jakich autach jest montowana
Go to the top of the page
 
+Quote Post
flapjck1
post Fri, 09 Feb 2018 - 17:35
Post #248


Forum Homee
Dołączył: Tue, 14 November 2006





Co wg ciebie bzdurnego napisalem?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hexx #2
post Fri, 09 Feb 2018 - 18:53
Post #249


Forum Homee
Dołączył: Tue, 07 November 2017





to..
CYTAT(flapjck1 @ Thu, 08 Feb 2018 - 15:29) *
(...) nie sluzy do tego zeby uniknac kolizji, tylko zeby zminimalizowac jej konsekwencje (...)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
flapjck1
post Fri, 09 Feb 2018 - 20:05
Post #250


Forum Homee
Dołączył: Tue, 14 November 2006





Przepraszam ale wiem co pisze
I nie wycofuje tego co napisalem smile.gif

Go to the top of the page
 
+Quote Post
hexx #2
post Fri, 09 Feb 2018 - 20:30
Post #251


Forum Homee
Dołączył: Tue, 07 November 2017





CYTAT(flapjck1 @ Fri, 09 Feb 2018 - 20:05) *
Przepraszam ale wiem co pisze
I nie wycofuje tego co napisalem smile.gif

jednym słowem...
świetnie nadajesz się na to forum rolleyes.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
toner7
post Fri, 09 Feb 2018 - 22:13
Post #252


User
Dołączył: Wed, 06 September 2017





A cha, zaczyna się merytoryczna dyskusja na poziomie....
Go to the top of the page
 
+Quote Post
flapjck1
post Fri, 09 Feb 2018 - 22:31
Post #253


Forum Homee
Dołączył: Tue, 14 November 2006





Merytorycznie napisze - zaden system radarow, czy pasywny czy aktywny nie daje 100% gwarancji unikniecia zdarzenia drogowego
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SajneK
post Fri, 09 Feb 2018 - 22:52
Post #254


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 04 February 2005
Skąd: Pruszków





no to chyba wiadomo, są rozne sytuacje drogowe... pytanie laika bo nie mam takiego systemu w aucie: spada mi tel pod nogi (lub cokolwiek), chce go podniesc i odwracam wzrok od trasy, do jakiej predkosci moge byc spokojny z takim systemem? jazda miejska ? 30 km/h ? max 50? czy 100 ?


--------------------
Lexus IS200t
Go to the top of the page
 
+Quote Post
drag_op
post Fri, 09 Feb 2018 - 23:41
Post #255


Frequent User
Dołączył: Sat, 14 February 2009
Skąd: Oborniki Śląskie





W Volvo S80 2016 asystent awaryjnego hamowania uratował mi dupę przy około 40kmh. Zatrzymał auto do zera, niefortunnie zagapiłem się grzebiąc w telefonie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
K@rol
post Sat, 10 Feb 2018 - 08:05
Post #256


Forum Killer
Dołączył: Sat, 03 December 2005





Znajomy w 2013r kupil nowa Mazde 6, tam jest tez niby jakis system ktory pomaga uniknac kolizji i zatrzymuje auto. Na osiedlowej drodze pod domem chcial to sprawdzic przed slupkiem jakims, auto nie zareagowalo, skonczylo sie na wymianie zderzaka, lampy,blotnika i maski. Reklamowal to i w Mazdzie powiedzieli mu podobno,ze przeszkoda musiala byc zbyt mala.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Krisss
post Sat, 10 Feb 2018 - 08:54
Post #257


Frequent User
Dołączył: Wed, 15 June 2005
Skąd: Rzeszów





CYTAT(SajneK @ Fri, 09 Feb 2018 - 22:52) *
no to chyba wiadomo, są rozne sytuacje drogowe... pytanie laika bo nie mam takiego systemu w aucie: spada mi tel pod nogi (lub cokolwiek), chce go podniesc i odwracam wzrok od trasy, do jakiej predkosci moge byc spokojny z takim systemem? jazda miejska ? 30 km/h ? max 50? czy 100 ?

To zależy od systemu. U mnie w Skodzie działa przy prędkościach od ok. 30 wzwyż. Przy wleczeniu się kilka na godzinę w korku nie jest w stanie pomóc. Ale są podobno lepsze systemy, które już mają asystenta jazdy w korku.

CYTAT(K@rol @ Sat, 10 Feb 2018 - 08:05) *
Znajomy w 2013r kupil nowa Mazde 6, tam jest tez niby jakis system ktory pomaga uniknac kolizji i zatrzymuje auto. Na osiedlowej drodze pod domem chcial to sprawdzic przed slupkiem jakims, auto nie zareagowalo, skonczylo sie na wymianie zderzaka, lampy,blotnika i maski. Reklamowal to i w Mazdzie powiedzieli mu podobno,ze przeszkoda musiala byc zbyt mala.

Dobry gamoń. Niech następnym razem sprawdzi długość drogi hamowania nad przepaścią. biggrin.gif

Systemy typu "Front assist" są naprawdę przydatne i ratują przednią część auta. Oczywiście przy bardzo agresywnej jeździe trochę się gubią, szczególnie gdy widzimy, że coś nam zjeżdża z trasy i nie zwalniamy, bo za moment przeszkody nie będzie. System tego nie wie i wali w hebel. Miałem też raz zabawną sytuację kiedy poryw wiatru porwał do góry z ulicy sporą ilość liści tworząc z nich taką chmurę. System stwierdził, że to przeszkoda i zahamował, a nie pierdoli się w tańcu tylko męsko hebluje.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hexx #2
post Sat, 10 Feb 2018 - 09:42
Post #258


Forum Homee
Dołączył: Tue, 07 November 2017





CYTAT(SajneK @ Fri, 09 Feb 2018 - 22:52) *
no to chyba wiadomo, są rozne sytuacje drogowe... pytanie laika bo nie mam takiego systemu w aucie: spada mi tel pod nogi (lub cokolwiek), chce go podniesc i odwracam wzrok od trasy, do jakiej predkosci moge byc spokojny z takim systemem? jazda miejska ? 30 km/h ? max 50? czy 100 ?

to zależy od kilku czynników
możesz ustawić odległość działania takiego radaru... więc jak jest max daleka i suchy asfalt, to zatrzyma się przed TIRem bardzo skutecznie i z zapasem odległości
ale jak masz na max bliską i trafisz na śliską nawierzchnię, to nie ma siły by zatrzymać

generalnie systemy są tak skuteczne jak układ hamulcowy i przyczepność drogi

w KIA nie ma ograniczenia prędkości... i działa nawet przy 240 reagując dość brutalnie
w VAGach (Skoda) masz tańszy układ .. chyba do 140km/h i droższy ... chyba do 190km/h
ale niech ktoś bardziej oblatany poda dokładne wartości

CYTAT(flapjck1 @ Fri, 09 Feb 2018 - 22:31) *
Merytorycznie napisze - zaden system radarow, czy pasywny czy aktywny nie daje 100% gwarancji unikniecia zdarzenia drogowego

podobnie jak żaden układ hamulcowy i mięso siedzące za kierownicą
więc nie teoretyzuj, tylko kup auta z takim systemem i popraktykuj
Go to the top of the page
 
+Quote Post
flapjck1
post Sat, 10 Feb 2018 - 11:46
Post #259


Forum Homee
Dołączył: Tue, 14 November 2006





Hexx, wiem o kijankach raczej wiecej niz ty, naprawiam je od 11 lat
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hexx #2
post Sat, 10 Feb 2018 - 12:02
Post #260


Forum Homee
Dołączył: Tue, 07 November 2017





a ksiądz uczy życia w rodzinie
Go to the top of the page
 
+Quote Post

15 Stron V  « < 11 12 13 14 15 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Friday, 29 March 2024 - 06:07