Shoutbox 0 nowych PW 


3 Stron V  < 1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> Dedykowana listwa paliwowa, Wykonanie od zera
bobr4
post Wed, 22 Apr 2015 - 19:39
Post #21


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 02 June 2006
Skąd: okolice Warszawy





.wide - zrob zdjecie od strony wyjscia kanalu.
Jezeli da rade oczywiscie, bo chcialbym zobaczyc jak to wyglada od srodka kanalu, bo ze zdjecia tulejki wygladaja na znacznie dluzsze niz dlugosc wtryskiwacza w nim.


--------------------

<b>wtryskiwacze:
BOSCH 525cc wysokoomowe, Bosch 650cc, SIEMENS 630cc
1200cc Lucas niskoomowe</b>
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Wed, 22 Apr 2015 - 19:39
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
Kubs
post Wed, 22 Apr 2015 - 19:57
Post #22


Frequent User
Dołączył: Tue, 09 September 2014





Też mam pylenie w oś kanału i działa, tylko nie na tak wysokich czopach.
Z czego macie te wtryski? Renault?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
.wide
post Wed, 22 Apr 2015 - 22:41
Post #23


Super User
Dołączył: Tue, 12 July 2005
Skąd: śląsk





Dzięki za cenne informacje przed podejściem do aluminiowej wersji.
Silnik obecnie w proszku, więc nie ma problemu - jutro zrobię zdjęcia.

Wtryskiwacze IWP043 jeśli dobrze pamiętam. Zastosowania nie znam.

Jakie są realne problemy/skutki nienajlepszego umiejscowienia wtryskiwaczy?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tjwasiak
post Wed, 22 Apr 2015 - 23:58
Post #24


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 15 October 2003
Skąd: Warszawa





Jakie są problemy jeśli część paliwa osiada na ściankach kanałów? Ano takie jak że silnik pracuje trochę jakby ciągle był zimny, tzn. chociażby wymaga większej dawki paliwa - problem nieodparowywania/gorszego mieszania paliwa jest jednym z powodów zwiększonej dawki na zimnym silniku.


--------------------
question = ( to ) ? be : ! be;
Go to the top of the page
 
+Quote Post
.wide
post Thu, 23 Apr 2015 - 07:13
Post #25


Super User
Dołączył: Tue, 12 July 2005
Skąd: śląsk





Tak myślałem. Ok, wieczorem wrzuce zdjęcia.
Do dalszych rozwazan trzeba jednak pod uwagę wziąć pare kwestii.
1. Kolektor w rzeczywistosci jest stosunkowo maly do malutkiego silnika 600ccm. Brak punktu odniesienia może sprawić ze tulejki wyglądają na długie (luźny wniosek).
2. Srednica kanału w glowicy i srednica runnera to bodajże 31 lub 34mm. Przesłanianie kanału wtryskiwaczem mogłoby w znacznym stopniu zwiększyć opory i spowodować spore zawirowania. Chyba ze straty rekompensuje turbo.
3. Zwężka przed turbo ma tylko 19mm więc problem zawarty w pkt. 2 moze nabrac jeszcze wiekszego znaczenia ze wzgledu na mala ilość powietrza dostarczonego silnikowi.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tjwasiak
post Thu, 23 Apr 2015 - 17:10
Post #26


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 15 October 2003
Skąd: Warszawa





Ja bym się zastanowił, czy te zawirowania o których piszesz w punkcie 2 nie są korzystne dla pracy układu dolotowego...


--------------------
question = ( to ) ? be : ! be;
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kubs
post Thu, 23 Apr 2015 - 17:20
Post #27


Frequent User
Dołączył: Tue, 09 September 2014





podpaczałem was na fb, fajnie działacie, jak ten sterownik wtrysku i czemu nei emu? tongue.gif do włoch jedziecie?

btw, w jakich samochodach można jeszcze szukać wtrysków piko?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Andrew01
post Thu, 23 Apr 2015 - 22:02
Post #28


Frequent User
Dołączył: Sun, 24 May 2009





Skoro już nawiązała się dyskusja o umiejscowieniu wtryskiwaczy to zapytam o coś (chociaż to raczej pytanie retoryczne, więc tylko dorzucę taką rozkminkę wink.gif ).
Jeśli najlepsze jest umiejscowienie takie, żeby wtryskiwacz lał niemal prosto na zawór, to czemu w mocnych motocyklach seryjnie są po 2 wtryskiwacze na cylinder umiejscowione tak, że:
-słabszy wtryskiwacz jest blisko głowicy skierowany na zawór
-ok 2x mocniejszy wtryskiwacz jest maksymalnie daleko od głowicy i prawie prostopadle do kanału ?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
GrzesiekK.
post Thu, 23 Apr 2015 - 22:14
Post #29


Forum Homee
Dołączył: Sun, 09 December 2007





CYTAT(Andrew01 @ Thu, 23 Apr 2015 - 22:02) *
Skoro już nawiązała się dyskusja o umiejscowieniu wtryskiwaczy to zapytam o coś (chociaż to raczej pytanie retoryczne, więc tylko dorzucę taką rozkminkę wink.gif ).
Jeśli najlepsze jest umiejscowienie takie, żeby wtryskiwacz lał niemal prosto na zawór, to czemu w mocnych motocyklach seryjnie są po 2 wtryskiwacze na cylinder umiejscowione tak, że:
-słabszy wtryskiwacz jest blisko głowicy skierowany na zawór
-ok 2x mocniejszy wtryskiwacz jest maksymalnie daleko od głowicy i prawie prostopadle do kanału ?


Wszystko ładnie pięknie tylko w motocyklu masz trochę bardziej zaawansowane sterowanie dwoma listwami paliwowymi => Staged Inection - wraz ze wzrostem obciążenia/RPM silnika zwiększa się płynnie udział bardziej oddalonej listwy w realizowaniu wtrysku paliwa. Lanie na zawory poprawia "wyjście" z niskich RPM i pozwala zachować "ekologię" spalania, lanie prosto w trąbkę (tak leje druga para wtrysków w motocyklach w 90% konstrukcji listwa w formie płytki osadzona w samym airboxie) daje odczuwalne przyrosty KM/Nm w górnym zakresie RPM silnika.

U siebie w Clio mam przygotowane ITB na dwie listwy wtryskowe, lanie daleko od zaworów na niskich RPM silnika kończy się tym że braknie zakresu pomiarowego w analizatorze spalin smile.gif


--------------------
Renault Clio Sport 2 - rajdówka w ciągłej budowie ....
Go to the top of the page
 
+Quote Post
.wide
post Thu, 23 Apr 2015 - 22:18
Post #30


Super User
Dołączył: Tue, 12 July 2005
Skąd: śląsk





@Kubs, dzięki. Fajnie, to dopiero będzie w tym sezonie. smile.gif Skończą się problemy z wysysaniem oleju z turbo (regulaminowo przepustnica przed turbo), nowa profi wiązka, nowy UPN i jest wreszcie poszycie.
Dlaczego nie EMU? Tylko dlatego, że MM Checkstar jest jednym z dwóch strategicznych sponsorów. Dostarczył sterownik, dash, wtryskiwacze i inne takie. Swego czasu byliśmy już ugadani na EMU, ale MM się zdecydowało.
Sterownik MM to temat na parę dobrych stron. biggrin.gif Trochę odmienne podejście do pewnych kwestii i niestety niezwykle słaby support techniczny. No, ale udało się.
Do Włoch mieliśmy jechać w zeszłym sezonie. W tym roku Węgry i prawdopodobnie Rosja lub Czechy.

Wracając do tematu, rzeczywiście mogłoby być lepiej. Sprawdzę ze zdemontowanym jak rozpylają, ale za jakiś czas.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Andrew01
post Thu, 23 Apr 2015 - 22:55
Post #31


Frequent User
Dołączył: Sun, 24 May 2009





CYTAT(GrzesiekK. @ Thu, 23 Apr 2015 - 22:14) *
Wszystko ładnie pięknie tylko w motocyklu masz trochę bardziej zaawansowane sterowanie dwoma listwami paliwowymi => Staged Inection - wraz ze wzrostem obciążenia/RPM silnika zwiększa się płynnie udział bardziej oddalonej listwy w realizowaniu wtrysku paliwa. Lanie na zawory poprawia "wyjście" z niskich RPM i pozwala zachować "ekologię" spalania, lanie prosto w trąbkę (tak leje druga para wtrysków w motocyklach w 90% konstrukcji listwa w formie płytki osadzona w samym airboxie) daje odczuwalne przyrosty KM/Nm w górnym zakresie RPM silnika.

U siebie w Clio mam przygotowane ITB na dwie listwy wtryskowe, lanie daleko od zaworów na niskich RPM silnika kończy się tym że braknie zakresu pomiarowego w analizatorze spalin smile.gif


Tak jak pisałem, pytanie retoryczne :-). Dodatkowo paliwo ma więcej czasu na odparowanie i wymieszanie się z powietrzem. No ale zapomniałem że to forum gdzie główny nacisk kładzie się na ekologię i ekonomię ;-). Więc faktycznie trzeba celować w sam grzybek zaworu, żeby wolne obroty były stabilne i żeby na przeglądzie skład spalin był nieskazitelny :-).
Kończąc temat powiem tylko że u siebie w aucie mam wtryski daleko od głowicy i wszystko hula tip top, a auto przyspiesza bajkowo już od ok 2800 rpm (aż do 8000).
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kubs
post Fri, 24 Apr 2015 - 19:22
Post #32


Frequent User
Dołączył: Tue, 09 September 2014





jaqo ma fajnie zrobiony wtrysk na itbkach

gdzie jeszcze szukać (jakie auta poza renault) szukać wtryskiwaczy piko?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
.wide
post Tue, 03 Nov 2015 - 14:15
Post #33


Super User
Dołączył: Tue, 12 July 2005
Skąd: śląsk





Ok, czas na poprawki kolektora z pierwszej strony. Na pewno do skrócenia idą tulejki pod wtryskiwacze tak, by jego dysza była w kanale. Bez zmian pozostaje kolanko przy flanszach głowicy. Lepiej:
1) umiejscowić wtryskiwacz mniej więcej na obecnej wysokości, by spray trafiał równo w kanał i zraszał (prawdopdobnie) większą powierzchnię grzybka zaworu
2) przybliżyć do głowicy, ale nie będzie skierowany bezpośrednio na zawory.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
GrzesiekK.
post Tue, 03 Nov 2015 - 14:47
Post #34


Forum Homee
Dołączył: Sun, 09 December 2007





CYTAT(.wide @ Tue, 03 Nov 2015 - 14:15) *
Ok, czas na poprawki kolektora z pierwszej strony. Na pewno do skrócenia idą tulejki pod wtryskiwacze tak, by jego dysza była w kanale. Bez zmian pozostaje kolanko przy flanszach głowicy. Lepiej:
1) umiejscowić wtryskiwacz mniej więcej na obecnej wysokości, by spray trafiał równo w kanał i zraszał (prawdopdobnie) większą powierzchnię grzybka zaworu
2) przybliżyć do głowicy, ale nie będzie skierowany bezpośrednio na zawory.



Skróć tulejki



--------------------
Renault Clio Sport 2 - rajdówka w ciągłej budowie ....
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mihas66
post Tue, 03 Nov 2015 - 17:31
Post #35


Forum Homee
Dołączył: Sat, 04 July 2009





Grzesiek w jakiej wersji Clio sport listwa paliwową jest z powrotem ph1? Bo u mnie regulatora brak na listwie?


--------------------
Wszystkie moje posty są moja subiektywną opinia proszę ich nie łączyć z żadną firmą i osobami...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
GrzesiekK.
post Tue, 03 Nov 2015 - 18:00
Post #36


Forum Homee
Dołączył: Sun, 09 December 2007





CYTAT(mihas66 @ Tue, 03 Nov 2015 - 17:31) *
Grzesiek w jakiej wersji Clio sport listwa paliwową jest z powrotem ph1? Bo u mnie regulatora brak na listwie?


Tak w PH1, mam taka nawet nie potrzebną już w sumie, jak coś PRIV.


--------------------
Renault Clio Sport 2 - rajdówka w ciągłej budowie ....
Go to the top of the page
 
+Quote Post
shu90
post Sun, 17 Feb 2019 - 13:36
Post #37


User
Dołączył: Mon, 01 February 2016





Panowie, odkopie troszkę smile.gif
Noszę się z zamiarem zbudowania od podstaw listwy i nurtuje mnie jedno pytanie.
Rura kwasówka, Sr. Wew 21mm, rozstaw wtryskiwaczy 89mm, tulejki wtryskiwaczy wysokość 25mm, otwór 13.5mm.
zasilanie z dwóch stron an6 jedną pompą dw200.
I pytanie czy nie nastąpią zawirowania przed wtryskiwaczami skoro paliwo z "magistrali" 21mm będzie przechodziło w zwężkę 14-13.5mm?
Czy zmniejszyć przekrój głównej "magistrali" do 15mm?
Wtryskiwacze mają być Boscha 980cc z fmica
Go to the top of the page
 
+Quote Post
przema72
post Tue, 19 Feb 2019 - 10:56
Post #38


Forum Killer
Dołączył: Mon, 25 September 2006
Skąd: włoszczowa





o ile nie budujesz dragstera w klasie top Fuel tongue.gif to nie

a tak poważnie to twój wtrysk maksymalnie przepuszcza 1litr w ciągu minuty , przy twojej średnicy magistrali , przepływ do wtrysku jest na tyle wolny , ze żadne zawirowania nie mają tutaj znaczenia

Go to the top of the page
 
+Quote Post
shu90
post Tue, 19 Feb 2019 - 14:51
Post #39


User
Dołączył: Mon, 01 February 2016





Dziękuje smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Al Ed Upek
post Tue, 19 Feb 2019 - 21:11
Post #40


Super User
Dołączył: Tue, 11 January 2011





Wtryski 980 i dw 200?


--------------------
Z pozdrowieniami,
Szymon
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Stron V  < 1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Wednesday, 24 April 2024 - 20:16