Shoutbox 0 nowych PW 


3 Stron V  < 1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> Daily 30-35k z potencjałem na 300+ diesel/lpg
Miloszz
post Tue, 02 Oct 2018 - 19:20
Post #21


Frequent User
Dołączył: Mon, 13 February 2017





6k? nie długo się okaże że 2k a problem po pół roku powróci, raczej poniżej 8-10k nie ma co podchodzić do tematu.
Czyli kupujesz auto za 35k pln i wkładasz 1/3 ceny...

2,5T i jego rzadkie problemy z tulejami cylindrów mają sie nijak do problemów olejowych w TSI, rozciągających się łańcuchów rozrządu, zasyfiania silników nagarem, do tego świrujące DSG i mamy skarbonke na lata, awaryjność na poziomie Laguny II

Ford owszem miał wpadkę ale w Focusach RS z ecoboostami a nie 2,5T na litość boską.. rolleyes.gif to jeden z najlepszych turbo-benzyn ostatnich 2 dekad obok 1,8T 20V
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Tue, 02 Oct 2018 - 19:20
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
rwtnt
post Tue, 02 Oct 2018 - 20:33
Post #22


Forum Killer
Dołączył: Sat, 09 June 2012





Moje 2.0tfsi nie pali oleju, nagaru po 150tys + prawie wcale nie miał po 9 latach wypluł 280+ koni zamiast fabrycznych 265 bez modyfikacji. 2,5 nie jedzie w ogóle chyba, że w focusie rs. Z silnikiem nie miałem żadnych problemów. Moi znajomi 2 inne s3 golfy r zero problemów. Miałeś takie auto jak ja prawie 3 lata?, że tak narzekasz na tfsi?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Q40
post Tue, 02 Oct 2018 - 20:51
Post #23


Super User
Dołączył: Mon, 30 March 2015





I tu wlaśnie chodzi o dbanie o silnik, jak masz zadbany bo ktoś wiedział że to nie zwykły silnik tylko wysilony. Niestety większość takich aut było zakupionych i używanych przez osoby które miały to gdzieś i jesze te oleje longlife.

Znam przypadek pękniecia pólki tłoka po 14k, ale to 2.0tfsi pałowane do odciny od nowości.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
prnit
post Wed, 03 Oct 2018 - 11:25
Post #24


Forum Homee
Dołączył: Fri, 18 October 2002
Skąd: Warszawa i okolice





znowu bajki o 2.0tfsi na podstawie problemów w 12 letnich trupach po 300tysi, już był taki temat. Każde auto może się popsuć, każdy silnik pierdyknąć, kupować zadbane auto ze sprawdzonym przebiegiem i serwisem i śmigać. 2.0tfsi to zajebisty silnik.


--------------------
Męczennik od elektryków :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
adamlass
post Wed, 03 Oct 2018 - 12:03
Post #25


Frequent User
Dołączył: Sat, 27 March 2010





CYTAT(prnit @ Wed, 03 Oct 2018 - 11:25) *
znowu bajki o 2.0tfsi na podstawie problemów w 12 letnich trupach po 300tysi, już był taki temat. Każde auto może się popsuć, każdy silnik pierdyknąć, kupować zadbane auto ze sprawdzonym przebiegiem i serwisem i śmigać. 2.0tfsi to zajebisty silnik.


Dokładnie tak. Ujeżdżałem dziesięcioletnie 2.0 TFSI na pasku. Dojechałem do przebiegu 250kkm. Silnik brał co prawda trochę oleju (nie wiem może z 1 litr na 5000km), ale był po sofcie i generalnie nie miał lekko. Oprócz tego nie działo się z tym samochodem kompletnie nic - tylko eksploatacja. Kolejny właściciel jeździ i sobie chwali. Silniki są dynamiczne, w stosunku do oferowanych osiągów palą niewiele benzyny.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Miloszz
post Wed, 03 Oct 2018 - 12:49
Post #26


Frequent User
Dołączył: Mon, 13 February 2017





No tak..ASO w ogóle nie zna akcji serwisowych, napraw silników na gwarancji, w ogóle skąd się wzieły te opcje wyeliminowania poboru oleju, skoro problemu nie ma??
Dziwne tylko że ostatnio gość przede mną w sklepie - /specjalizacja VAG/ kupował litr oleju do Skody Octavii RS nowiutkiej.

Kiedyś nawet poszukiwałem w okolicy Golfa VI GTI to znalazłem ogłoszenie i pierwsze kilka zdań, silnik po kapitalnym remoncie w ASO chyba w Kaliszu to było i na zdjęciu faktura na hmm ok 8 kafli..drobiazg..

Także powiem tak..to ze z tych silników wydobywa się duże moce to jedno ale nie..nie są to dobre i trwałe silniki i nie są niezawodne..u konkurencji są sto razy lepsze jednostki..VAG niestety od czasów Golfa V i ery TSI goni w piętke i tyle.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tom-Lee
post Wed, 03 Oct 2018 - 12:56
Post #27


Forum Killer
Dołączył: Thu, 04 May 2017
Skąd: Krk





CYTAT(Miloszz @ Wed, 03 Oct 2018 - 12:49) *
No tak..ASO w ogóle nie zna akcji serwisowych, napraw silników na gwarancji, w ogóle skąd się wzieły te opcje wyeliminowania poboru oleju, skoro problemu nie ma??
Dziwne tylko że ostatnio gość przede mną w sklepie - /specjalizacja VAG/ kupował litr oleju do Skody Octavii RS nowiutkiej.

Kiedyś nawet poszukiwałem w okolicy Golfa VI GTI to znalazłem ogłoszenie i pierwsze kilka zdań, silnik po kapitalnym remoncie w ASO chyba w Kaliszu to było i na zdjęciu faktura na hmm ok 8 kafli..drobiazg..

Także powiem tak..to ze z tych silników wydobywa się duże moce to jedno ale nie..nie są to dobre i trwałe silniki i nie są niezawodne..u konkurencji są sto razy lepsze jednostki..VAG niestety od czasów Golfa V i ery TSI goni w piętke i tyle.


Jak sie roznym tematom dobrze przygladniesz to wlasnie jest bicie piany przez 0.5% przypadkow, bo reszta jezdzi dobrze. A Ci co marudza kupuja strucla z przebiegiem kilkaset tysiecy kkm i potem narzekaja, ze tamto nie dziala, to tez nie dziala, w ogole nic nie dziala. A reszta nie ma problemow, temat uniwersalny - nawet nie przywiazujac sie specjalnie do konkretnej marki.


--------------------
IXgen-TypeR K20C
M240iX
Go to the top of the page
 
+Quote Post
anomal
post Wed, 03 Oct 2018 - 13:07
Post #28


User
Dołączył: Thu, 04 August 2016





Miałem ostatnią octavie rs 2015' czyli 220kom/350nm w serii, to samo co w golfie gti, samym softem robi się 320/450, ja poszedłem dalej i wrzuciłem turbo z s3, wydech i sprzęgło (bo manual) i wyszło 400km/500nm, zrobiłem 70tys. ostro dając jej w pizdę, odwiedziłem tor poznań, kielce, jastrząb, łódź i oprócz wydawania kasy na opony, olej co 8k i benzynę nie kosztowała mnie nic

Nowy właściciel jeździ nią od roku i padły mu cewki jak zatankował słabą benzynę na wsi...

W Katowicach co tydzień są zloty ekipy 200+ i za każdym razem chłopaki ścigają się z kreski, z rolki, wiadomo, jak to na zlotach i jeżdzą "stare" golfy, czy octavie rs, które miały seryjne 200 koni, porobione w większości na ~350, przebiegi maja 200k+ i jeśli ktoś nie jeździ jak debil ogniem na zimnym to wielkich awarii nie ma

Skoda oleju brała mi ok 100ml/1000km, miałem kiedyś passata 3.2 2006 i on brał 1l/1000km i to już było sporo


--------------------
403/507 fwd
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Patee
post Wed, 03 Oct 2018 - 14:25
Post #29


Super User
Dołączył: Thu, 23 October 2003
Skąd: Białystok





U mnie w TSI pali olej bardzo ladnie, jakieś 0,5-0,7L na 1kkm

Auto od nowości u nas, salon PL


--------------------
Renault Talisman Grandtour TCe200 EDC
Honda S2000 AP1 - płakałem jak sprzedawałem
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tom-Lee
post Wed, 03 Oct 2018 - 14:30
Post #30


Forum Killer
Dołączył: Thu, 04 May 2017
Skąd: Krk





Rocznik 2001?


--------------------
IXgen-TypeR K20C
M240iX
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Lincoln e30ix
post Wed, 03 Oct 2018 - 14:51
Post #31


Forum Killer
Dołączył: Tue, 17 February 2009
Skąd: Pomorze





W samych Stanach akcja obejmowała ponad 100.000aut, więc bym był ostrożny z tymi 0.5%, bo problem wykracza daleko poza standardy. Chociaż to jakiś problem kontrolować poziom oleju, jeśli silnik ma dobre parametry?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tom-Lee
post Wed, 03 Oct 2018 - 15:03
Post #32


Forum Killer
Dołączył: Thu, 04 May 2017
Skąd: Krk





Wiem, ze ten problem wystepuje bo osobiscie mam znajomego z A4ka S-line, ktoremu zlopie 600ml/1kkm. Ale woz ma juz swoje lata (ponad 10) oraz przebieg i pewnie byl z tych 'wadliwych' generacji. Ekspertem nie jestem ale to tak wyglada, ze demonizuje sie pewne kwestie, ktore moga dawno juz byc nieaktualne albo w bardzo malym % wystepuja. I to zazwyczaj w tych dojechanych perelkach z przebiegiem 300kkm. Na takiej podstawie potem powstaja klepane w kolko te same opinie. Czy u nas tylko to zjawisko wystepuje? Bo mam wrazenie, ze na pewno brylujemy.


--------------------
IXgen-TypeR K20C
M240iX
Go to the top of the page
 
+Quote Post
stefdeath
post Wed, 03 Oct 2018 - 15:22
Post #33


Frequent User
Dołączył: Thu, 24 April 2003
Skąd: wwa





Dobra tak sobie rzucacie że jednemu pali olej innemu nie. Piszcie precyzyjnie o który silnik chodzi.
Stary 2.0turbo FSI EA113 z np. golfa V nie ma problemu olejowego. Spala normalne ilości jak na silnik turbo. Mój V gti np. nie wymagał dolewek motula między wymianami.
Nowsze 2.0 tsi EA888 np. z a4 B8 golfa VI itp mają problem i przyznał się nawet producent przeprowadzając akcje serwisowe w stanach.
Naprawa za 6k? W wawie na krasnobrodzkiej przerabiają pierścienie (chyba biorą koło 800-1000zł) kwestia wyjęcia i potem poskładania.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MisioLBN
post Wed, 03 Oct 2018 - 15:26
Post #34


Forum Homee
Dołączył: Tue, 16 December 2014





CYTAT(stefdeath @ Wed, 03 Oct 2018 - 15:22) *
Dobra tak sobie rzucacie że jednemu pali olej innemu nie. Piszcie precyzyjnie o który silnik chodzi.
Stary 2.0turbo FSI EA113 z np. golfa V nie ma problemu olejowego. Spala normalne ilości jak na silnik turbo. Mój V gti np. nie wymagał dolewek motula między wymianami.
Nowsze 2.0 tsi EA888 np. z a4 B8 golfa VI itp mają problem i przyznał się nawet producent przeprowadzając akcje serwisowe w stanach.
Naprawa za 6k? W wawie na krasnobrodzkiej przerabiają pierścienie (chyba biorą koło 800-1000zł) kwestia wyjęcia i potem poskładania.

Hmm a moj o tym nie wie ze ma nie brac i przy 280kkm znika mi kolo 3l co 10kkm. Ea113
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rwtnt
post Wed, 03 Oct 2018 - 17:13
Post #35


Forum Killer
Dołączył: Sat, 09 June 2012





Czyli 0,3 litra na 1000km przy takim przebiegu to raczej nie jest dużo.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MisioLBN
post Wed, 03 Oct 2018 - 17:44
Post #36


Forum Homee
Dołączył: Tue, 16 December 2014





No nie wiem stary ew10j4 w 206 upalany nonstop przez 70kkm jak jezdzilem przy 305kkm nic nie bral. A tu mnie kontrolka co jakos czas atakuje
Go to the top of the page
 
+Quote Post
error.
post Wed, 03 Oct 2018 - 18:15
Post #37


Super User
Dołączył: Fri, 02 December 2016





Przecież ten silnik zaraz będzie miał 20 lat na karku, nie bardzo rozumiem co tu porównywać? Z resztą taki bez wad, to on wcale nie był. smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kunis
post Thu, 04 Oct 2018 - 08:27
Post #38


Frequent User
Dołączył: Thu, 02 April 2009
Skąd: Legionowo





CYTAT(stefdeath @ Wed, 03 Oct 2018 - 15:22) *
W wawie na krasnobrodzkiej przerabiają pierścienie (chyba biorą koło 800-1000zł) kwestia wyjęcia i potem poskładania.


Ta kwestia wyjęcia i wsadzenia to jest właśnie ta realna cena, którą ktoś podał wyżej. Chyba, że wyjęcie tłoków z silnika to jak wykręcenie świec...
Nie poskładasz chyba motoru na starych uszczelkach, uszczelniaczach, rozrządach, śrubach, olejach i wielu innych elementach, które przy takiej operacji wymienić trzeba?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
stefdeath
post Thu, 04 Oct 2018 - 12:48
Post #39


Frequent User
Dołączył: Thu, 24 April 2003
Skąd: wwa





CYTAT(Kunis @ Thu, 04 Oct 2018 - 09:27) *
Ta kwestia wyjęcia i wsadzenia to jest właśnie ta realna cena, którą ktoś podał wyżej. Chyba, że wyjęcie tłoków z silnika to jak wykręcenie świec...
Nie poskładasz chyba motoru na starych uszczelkach, uszczelniaczach, rozrządach, śrubach, olejach i wielu innych elementach, które przy takiej operacji wymienić trzeba?

To już kwestia stanu silnika, stawek warsztatu, zniżek itp. Są tacy co w 3k się zmieścili biggrin.gif najwięcej na ten temat na forach, grupach audi- polecam tam drążyć temat.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MisioLBN
post Thu, 04 Oct 2018 - 13:31
Post #40


Forum Homee
Dołączył: Tue, 16 December 2014





Jeżeli idzie w 2.0 tfsi wyjąć tłoki dołem to niema tragedii zrzut michy odkręcić stopy wyjąć dołem obrobić i włożyć dołem ale co z honowaniem ? Olać ?
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Stron V  < 1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Friday, 29 March 2024 - 08:35