Shoutbox 0 nowych PW 


 
Reply to this topicStart new topic
> A4 B7 Skrzynia umarła ?
Heniek22
post Mon, 12 Dec 2016 - 19:40
Post #1


Frequent User
Dołączył: Fri, 22 January 2016





Cześć mam kłopot ze swoim daily. A4 B7 skrzynia 6gang
Zaczeło mi dokłądnie rok temu coś lekko szumieć.Dokłądnie przy 2tys obr jak turbo najmocniej dmuchło i zaraz się uciszało. świerzo po zakupie. myślałem że może łańcuch od pompy oleju. ściągnołem skrzynie okazało się że nie ma dwumasu tylko ktoś założył już jednomas. i szumiało cholernie łożysko oporowe. wymieniłem to łożysko przy okazji zrobiłem kmpl remont/regeneracje pompy oleju nowe napędy itp itd. poskładałem wszystko sprawdziłęm jeszcze dolot na szczelność żeby wykluczyć że to nieszczelność. Turbo nowe na gwarancji wiec tez nie to. poskładane i dalej szumi po kilku miesiącach przy 2 tys już zaczołem czuć drgania na budzie. np 3bieg ok 1,5obr gaz w podłoge i w momencie budzenia się turbiny aż jakby wydech gdzieś się opierał o bude takie klepanie jakby i szumienie coraz głośniejsze. myślałem że może coś od tego jednomasu. Zerwało mi wkoncu poduszki pod skrzynią. przed urlopem wymieniłem poduszki i pojechałem na chorwacje. objechałem wróciłem i w październiku poduszki znowu wywalone + jedna od silnika. szumiało już mocno tak że znajomi sie pytali co mi tak szumi jak przyśpieszam. Wczoraj wracając z pracy jak wbijałem 3 bieg zaczoł zgrzytać czy z dwa na trzy czy redukcja zgrzyta. zostawiłem auto pod domem. dnia nastepnego wsiadam chce jechać do pracy nie moge wbić wstecznego. opór jak cholera na lewarku jakby bieg nie istniał. wypchnołem auto i pojechałem. 3ka zgrzyta a reszta jak złoto wchodzi. z pracy do domu to samo z tym ze pod domem udało sie wbic wsteczny z oporem ale wszedł i działał ... przejechałem sie jeszcze kawałek i kaput juz nie wbije. czy moge już kupić nowa skrzynie ? czy moze to być coś innego. poduszki rwie od jednomasu tak mi sie wydaje. szumienie = łożyska w skrzyni. zgrzytanie pewnie synchronizator. a brak wstecznego nie mam pojęcia :/. może ktoś doradzić ??
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Mon, 12 Dec 2016 - 19:40
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
_adams_
post Sat, 17 Dec 2016 - 21:08
Post #2


Forum Killer
Dołączył: Thu, 17 December 2009
Skąd: Kruszwica





Auto a seryjną moc? Jednomas chyba nie jest konieczny?

Zacznij od rozbiórki wszystkiego i zawiezienia skrzyni do kogoś kumatego. Kupić inną to najmniejszy problem.


--------------------
Życie jest rumakiem który nie znosi tchórzliwego jeźdźca.

B6 1.8T@GT28RS>B9 2.0T Allroad
Punto Evo 1.4T
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Tuesday, 16 April 2024 - 09:42