Shoutbox 0 nowych PW 


3 Stron V   1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> nawrotka i kat prosty
Tata
post Thu, 25 Mar 2004 - 00:13
Post #1


Super User
Dołączył: Sun, 22 June 2003
Skąd: Kłodzko/Wrocław





pytanie dotyczy tych dwoch czynnosci jakze niezbednych w codziennej jezdzie:) chcialem sie was spytac czy dobrze wykonuje owe manewry czy moze da sie lepiej.opisze jak wyglada manewr nawrotki o 180 lub wpadniecia w 90 kat. jade na 3 przyhamowuje, zmieniam na 2 trzymajac caly czas sprzeglo wpadam w zakret, podcinam recznym,manewry kolkiem, po 1 kontrze puszczam sprzeglo i laduje na gaz(obroty wtedy mam gdzies kolo 3tysiakow wiec jest moc)...kontra i wychodze.
1.czy jest to praktyczne czy lepiej probowac zmienic bieg puscic sprzeglo i dopiero wpadac w zakret.
2.czy moze nie podcinac recznym a wpasc z wiekszym speed w zakret i sprobowac podciac zwyklym hamulcem
3.auto aktualnie FWD, ale jakbyscie mogli to napiszcie jak to jest dla 4x4, bo niedlugo sie przesiade, wiec juz sobie wiedze bede ukladal
4.bo wlasnie czasem jak spoznie gaz(tylko wlasnie jakos nie moge wyczuc kiedy) to predkosc spada drastycznie i po wyjsciu praktycznie mam predkosc toczydla(kolo 30) nie wiem czy to problem ze za mala predkosc na wejsciu byla czy jaki baton


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Thu, 25 Mar 2004 - 00:13
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
fajlap
post Thu, 25 Mar 2004 - 01:08
Post #2


Frequent User
Dołączył: Sat, 16 November 2002
Skąd: Warszawa (okolice)





Ja pomiędzy "...zmieniam na 2 trzymajac caly czas sprzeglo...", a "...wpadam w zakręt" dodałbym lekki narzut jeśli to FWD, ułatwia to troche manewr (zależy od ilości miejsca na nawrót i od prędkości), a jeśli chodzi o "...laduje na gaz..." to ja raczej gazu dodaje tuż po puszczeniu "ręcznego" a nie dopiero jak wykonam "...manewry kolkiem..."

A ten temat to tak wogóle jakiś dziwny


--------------------
_http://WWW.RIDAZ-UNIT.PL
GTRmotorsport HETMAN Drifting Team :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bullitt
post Thu, 25 Mar 2004 - 07:28
Post #3


I live here !
Dołączył: Mon, 14 October 2002
Skąd: z dupy...





Aa ja nie używałbym ręcznego do niczego wiecej jak tylko nawrotu....


--------------------
530---------------220koni
LC----------------230 koni
Evolution V------496 koni
V12--------------408 koni
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Spawos
post Thu, 25 Mar 2004 - 07:51
Post #4


Forum Killer
Dołączył: Wed, 19 February 2003
Skąd: Lublin





Zgadzam sie z bullitem reczny tylko przy ostrych nawrotach gdzie trzeba szybko zawrocic w ciasnym miejscu!! , ale mozna jeszcze odbic od zakretu (90) (chce w prawo skrecic) np: jade na 3 redukcja na 2 bieg odbijam kierownica od zakretu (w lewo) i wtedy reczny (trzeba to wyczuc ile czasu trzeba reczny trzymac ) tyl zaczyna ci uciekac w prawo puszczasz reczny i tyl odbija ci sam w 2 strone ladnie i jednoczesnie szybka kontra , a 180 to jade skrecam kierownica i reczny i mnie obraca ,


--------------------
Prawdopodobnie Najszybsze Daewoo w Polsce
2004--> ET 18,3
2005--> ET 17,4
2006--> ET 14,7
2007-->13.xx???
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MASS
post Thu, 25 Mar 2004 - 08:21
Post #5


Super User
Dołączył: Thu, 24 April 2003





Ja opisze jak robie oba manewry... moze coś robie zle
Jade np. na 3 , redukcja na 2, wysokie obroty, skret w prawo,reczny, gaz cały czas w podłodze, operuje gazem, dodajac to wiecej to mniej, aby auto ładnie leciało bokiem, kontra, operuje kierownica, skręcając mniej lub wiecej, aby auto szło cały czas bokiem, i oczywiscie zabawa gazem, ale nie straciło na szybkosci,spuszczam ręczny, jednoczescie prostując auto i gaz.
A 180, to jade np. 3 redukcja do 2, wysokie obroty, w momencie skrety w np. lewo zaciągam ręczny, auto sie obraca, cały czas trzymajać lekko gaz, puszczam ręczny, i gaz...

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Aragorn
post Thu, 25 Mar 2004 - 09:37
Post #6


Super User
Dołączył: Sat, 31 May 2003
Skąd: Warszawa





A po co podcinać rękawem przy skręcie to ja nie rozumiem.....
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bullitt
post Thu, 25 Mar 2004 - 09:52
Post #7


I live here !
Dołączył: Mon, 14 October 2002
Skąd: z dupy...





Ja też nie, ale już zdążyłem zauważyc, że w tym kraju jest taka moda, że jak bokiem to z rękawa......


IMHO bez sensu.....

Z INERCJI panowie Z INERCJI...

I nożny hamulec nie ręczny......


--------------------
530---------------220koni
LC----------------230 koni
Evolution V------496 koni
V12--------------408 koni
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Azrael
post Thu, 25 Mar 2004 - 10:58
Post #8


Forum Clubber
Dołączył: Thu, 03 July 2003
Skąd: Warszawa





Aha i jeszcze jedno - w FWD brecha + sprzęgło = bez sensu....


--------------------
Jakub "Azrael" Zawiła-Niedźwiecki
Go to the top of the page
 
+Quote Post
maciek_civic
post Thu, 25 Mar 2004 - 11:43
Post #9


User
Dołączył: Fri, 19 March 2004
Skąd: Warszawa





CYTAT("Bullitt":9npjfymb)
Ja też nie, ale już zdążyłem zauważyc, że w tym kraju jest taka moda, że jak bokiem to z rękawa......


IMHO bez sensu.....

Z INERCJI panowie Z INERCJI...

I nożny hamulec nie ręczny......

True;) Rekawa powinno sie uzywac tylko wtedy kiedy czujesz ze wyciąga Ci du.. z fotela - jak to jakis znany rajdowiec kiedys powiedzial.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dzidek
post Thu, 25 Mar 2004 - 11:57
Post #10


Frequent User
Dołączył: Wed, 14 May 2003
Skąd: otwock





czy moze mi ktos wytlumaczyc jak spowodowac uslizg kol jezeli auto ma podlubane zawieszenie dobre opony i jest podsterowne??? chyba tylko reczym bo inaczej chyba bedzie sie przod slizgal
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Azrael
post Thu, 25 Mar 2004 - 12:04
Post #11


Forum Clubber
Dołączył: Thu, 03 July 2003
Skąd: Warszawa





Noznym, z kinetyki, z lewej, z ujęcia... milion jest sposobów...


--------------------
Jakub "Azrael" Zawiła-Niedźwiecki
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dzidek
post Thu, 25 Mar 2004 - 12:17
Post #12


Frequent User
Dołączył: Wed, 14 May 2003
Skąd: otwock





CYTAT("Azrael":1znbrniu)
Noznym, z kinetyki, z lewej, z ujęcia... milion jest sposobów...


z hamowania lewa noga to ja rozumiem ale nie wszyscy maja wystaczajac moc do tego wiec poprosilbym abys dokladnie napisal jak to zrobic np z ujecia?? moze wybiore sie dzis pocwiczyc
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Azrael
post Thu, 25 Mar 2004 - 12:28
Post #13


Forum Clubber
Dołączył: Thu, 03 July 2003
Skąd: Warszawa





Ja stawiam z lewej seryjnego Sportinga, masz mniej mocy???


Opisać tak pokrótce to wszystko to jednak nie tak prosto. Pomysl trochę nad wyważeniem swojego auta i fizyka jego ruchu i jak byś go wytrącał z równowagi. Z ujęcia - ujmujesz gaz w odpowiedniej synchronizacji z ruchem kierownicy żeby dociązyć przód i odciążyc tył. Niektóre auta potrafią wręcz baka wykręcić przy zastosowaniu tej techniki. Jeżeli się nie da na raz to trzeba np. ujęcie z zarzuceniem w prawo lekko i potem w lewo mocno czy tego typu rzeczy. Ciężko to krótko napisać.


--------------------
Jakub "Azrael" Zawiła-Niedźwiecki
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tata
post Thu, 25 Mar 2004 - 14:35
Post #14


Super User
Dołączył: Sun, 22 June 2003
Skąd: Kłodzko/Wrocław





CYTAT("MASS":2njacy6u)
Ja opisze jak robie oba manewry... moze coś robie zle
Jade np. na 3 , redukcja na 2, wysokie obroty, skret w prawo,reczny, gaz cały czas w podłodze, operuje gazem, dodajac to wiecej to mniej, aby auto ładnie leciało bokiem, kontra, operuje kierownica, skręcając mniej lub wiecej, aby auto szło cały czas bokiem, i oczywiscie zabawa gazem, ale nie straciło na szybkosci,spuszczam ręczny, jednoczescie prostując auto i gaz.
A 180, to jade np. 3 redukcja do 2, wysokie obroty, w momencie skrety w np. lewo zaciągam ręczny, auto sie obraca, cały czas trzymajać lekko gaz, puszczam ręczny, i gaz...


hyhy caly czas z gazem?? tego nie probowalem hmm:) kiedys probowalem wlasnie wykonac manewr bez recznego z gazem niestety auto nie dosc sie podcinalo= zarzucalo lekko tyl...ciekawi mnie to co napisal Bullitt jakbys mogl to dokladniej jakos jak wpadac w kat 90 bez recznego z uzyciem recznego.AA manewr odbicia na lewo przy skrecie na prawo stosuje..


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hwojtek
post Thu, 25 Mar 2004 - 14:51
Post #15


test driver
Dołączył: Mon, 25 November 2002
Skąd: zewsząd





CYTAT("Azrael":35sz9v3x)
Z ujęcia - ujmujesz gaz w odpowiedniej synchronizacji z ruchem kierownicy żeby dociązyć przód i odciążyc tył. Niektóre auta potrafią wręcz baka wykręcić przy zastosowaniu tej techniki.


Oj tak, k...wa, tak... Kocham moje oszałamiające opony na tyle.

A czteropędem nalezy jechać też z kinetyki wywołanej LFB, bez rękawa, szerzej, bo lubią inicjację skrętu szeroko. A potem już gazem wyjedzie ładnie bokiem.


--------------------
Wojtek

"Rule the bends, bend the rules."

TP: 1:52.85 (180KM RWD), Hockenheim: 2:16.74 (140KM FWD), Adria: 1:51.20 (160KM RWD). 3. miejsce w Wyścigowym Pucharze Polski 2010 klasa Open.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MASS
post Fri, 26 Mar 2004 - 07:00
Post #16


Super User
Dołączył: Thu, 24 April 2003





CYTAT("Aragorn":33doclns)
A po co podcinać rękawem przy skręcie to ja nie rozumiem.....


Wprowadzic 206 w poslizg na suchej nawierzchni, to naprawde trzeba juz miec spore umiejetnosci. 206 jest bardzo stabilna, wiele razy próbowałem bez ręcznego, ale auto jechało jak po szynach.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Aragorn
post Fri, 26 Mar 2004 - 09:44
Post #17


Super User
Dołączył: Sat, 31 May 2003
Skąd: Warszawa





CYTAT("MASS":21h5z2f8)
Wprowadzic 206 w poslizg na suchej nawierzchni, to naprawde trzeba juz miec spore umiejetnosci. 206 jest bardzo stabilna, wiele razy próbowałem bez ręcznego, ale auto jechało jak po szynach.



To nie jest kwestia umiejętności, tylko prędkości. Po prostu za wolno jechałeś
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hwojtek
post Fri, 26 Mar 2004 - 10:14
Post #18


test driver
Dołączył: Mon, 25 November 2002
Skąd: zewsząd





Z nowych i maksymalnie nielegalnych, a wręcz głupich miejscówek na ślizgi, które marnują się, bo są ulicami na których panuje ruch...

Dorifto Inc. presents...

Spacerowa

Jedziemy Belwederską od strony Chełmskiej i czaimy tak, żeby załapać się na "głębokie żółte" do skrętu w lewo w Spacerową. Pełna łycha i walimy bokiem wzdłuż przystanku (aplauz) przez trzy pasy. Jeśli złapiemy za głęboką kontrę można udawać, że specjalnie była za głęboka, bo zaraz potem jest lekki prawy. Na tym prawym są pasy. Te pasy są śliskie jak cholera, więc kiedy zostawiamy po prawej ruską ambasadę to miota nas elegancko (i można ćwiczyć drift nakierunkowy). Jak już naprostujemy i nakręcimy się do dość ciasnego lewego w Goworka, to na tym winklu z ujęcia można robić cuda-niewidy. Uwaga na przejście dla pieszych na wylocie Chocimskiej. Jeśli był dobry timing, to właśnie załapujemy się na zielone dla skręcających w lewo w Puławską albo zawracających, więc nawrót (uwaga, znowu piesi, uwaga, z naprzeciwka z Puławskiej mają zieloną strzałkę).
No. Wjechałem na parking w pracy i jeszcze mną trochę telepało - nie mogliby tej ulicy zamknąć raz na jakiś czas, bo po co straszyć innych kierowców?


--------------------
Wojtek

"Rule the bends, bend the rules."

TP: 1:52.85 (180KM RWD), Hockenheim: 2:16.74 (140KM FWD), Adria: 1:51.20 (160KM RWD). 3. miejsce w Wyścigowym Pucharze Polski 2010 klasa Open.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Azrael
post Fri, 26 Mar 2004 - 10:23
Post #19


Forum Clubber
Dołączył: Thu, 03 July 2003
Skąd: Warszawa





CYTAT("Aragorn":1cjniuys)
CYTAT("MASS":1cjniuys)

Wprowadzic 206 w poslizg na suchej nawierzchni, to naprawde trzeba juz miec spore umiejetnosci. 206 jest bardzo stabilna, wiele razy próbowałem bez ręcznego, ale auto jechało jak po szynach.



To nie jest kwestia umiejętności, tylko prędkości. Po prostu za wolno jechałeś :D


Dokładnie tak - przyjeżdżam po pierwszym dniu jazdy Cossie z nową budą i skrzynia biegów do mojego speca i mówię - "ale tutaj się trzeba nakręcić kierownicą" Pada odpowiedź "to dlatego że za wolno jeździsz".


--------------------
Jakub "Azrael" Zawiła-Niedźwiecki
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MASS
post Fri, 26 Mar 2004 - 11:20
Post #20


Super User
Dołączył: Thu, 24 April 2003





Poćwicze przy większej prędkości, ale myślałem ze 60km/h to wystarczająco dużo.
Pozdrówka
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Stron V   1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Saturday, 27 April 2024 - 23:34