Shoutbox 0 nowych PW 


29 Stron V  « < 3 4 5 6 7 > »   
Reply to this topicStart new topic
> 2.0 TFSI 200KM czy warto?
ja456
post Thu, 16 Jan 2014 - 14:09
Post #81


Frequent User
Dołączył: Fri, 16 March 2007





CYTAT(Frolik @ Mon, 23 Dec 2013 - 10:13) *
Czy silniki 2.0TSI w A6c6 przechodziły jakies zmiany konstrukcyjne? Czy któreś roczniki są bezwzględnie godne polecenia a od innych trzymac sie z daleka?

Z tego co widziałem to w A6C6 od początku produkcji do samego końca wkładali silnik o oznaczeniu BPJ (2.0 TFSI). Raczej nic nie zmianiali.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Thu, 16 Jan 2014 - 14:09
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
2pspeed
post Thu, 23 Jan 2014 - 19:24
Post #82


Super User
Dołączył: Tue, 04 September 2012





Tak przekopałem rynek za Octavia Vrs tak 2008 rocznik i jakby je wszystkie wywiało. Trzeba szukać w Niemczech.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
As_
post Tue, 17 Feb 2015 - 12:31
Post #83


Forum Killer
Dołączył: Sun, 17 February 2008
Skąd: W-wa





Octavia RS 2010 rocznik. Czy tam jest już łańcuch?
Czym optycznie różni się silnik na pasku od tego na łańcuchu? Da się to jakoś rozpoznać?


--------------------
papierowe konie + oszukane 4x4
Go to the top of the page
 
+Quote Post
norbivr6
post Tue, 17 Feb 2015 - 14:18
Post #84


Super User
Dołączył: Tue, 14 June 2005





łańcuch.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
stefdeath
post Tue, 17 Feb 2015 - 15:16
Post #85


Frequent User
Dołączył: Thu, 24 April 2003
Skąd: wwa





CYTAT(As_tdi @ Tue, 17 Feb 2015 - 13:31) *
Octavia RS 2010 rocznik. Czy tam jest już łańcuch?
Czym optycznie różni się silnik na pasku od tego na łańcuchu? Da się to jakoś rozpoznać?


Da się po filtrze powietrza. W TFSI na pasku filtr jest zintegrowany z obudową na silniku nie ma puszki oddzielnej na filtr tylko sam łapacz powietrza z rurą.
W TSI na łańcuchu puszka filtra jest z prawej strony silnika ( stojąc przodem do auta) tuż za łapaczem powietrza.
Poza tym na łańcuchowym na obudowie jest napis "TSI" a na paskowym "FSIturbo" wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kmink
post Tue, 17 Feb 2015 - 18:51
Post #86


Super User
Dołączył: Wed, 20 September 2006
Skąd: Poznań





QUOTE (stefdeath @ Tue, 17 Feb 2015 - 15:16) *
.....za tym na łańcuchowym na obudowie jest napis "TSI" a na paskowym "FSIturbo" wink.gif


no nie do koca bo ja na obudowie mam napisane TSI a silnik to CDLF wink.gif


--------------------
Chiptuning, BOXy, serwis DPF, Hamownia 4x4 - Poznań, Wałbrzych, Trójmiasto
www.tuneforce.pl
www.dpfserwis.pl
https://www.facebook.com/TuneFORCE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
As_
post Tue, 17 Feb 2015 - 19:59
Post #87


Forum Killer
Dołączył: Sun, 17 February 2008
Skąd: W-wa





Pogrzebalem trochę po Allegro i faktycznie starsza octavia ma pokrywę silnika dwukolorowa i napis turbo FSI a nowsza jednokolorowe i napis tsi.
Teraz pytanie czy ten nowszy silnik jest bardzo problematyczny? Bo głownie sie czyta o 1.4 i 1.8


--------------------
papierowe konie + oszukane 4x4
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kmink
post Tue, 17 Feb 2015 - 20:15
Post #88


Super User
Dołączył: Wed, 20 September 2006
Skąd: Poznań





1.4 i 1.8 to TSI i właśnie mozesz poczytać o problemach z łańcuchami i napinaczami ;-)
Moim zdaniem najbardziej dopracowane motory to te z serii CDL, oczywiscie z odrobinę mniejszym potencjałem ale awaryjność zerowa, przynajmniej ja sie nie spotkałem z jakimikolwiek problemami czy to z poborem oleju czy innymi wqrzającymi rzeczami. Ja mam auto od nowości, przelot to prawie 70k km i lekko nie ma ;-)


--------------------
Chiptuning, BOXy, serwis DPF, Hamownia 4x4 - Poznań, Wałbrzych, Trójmiasto
www.tuneforce.pl
www.dpfserwis.pl
https://www.facebook.com/TuneFORCE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
stefdeath
post Tue, 17 Feb 2015 - 20:20
Post #89


Frequent User
Dołączył: Thu, 24 April 2003
Skąd: wwa





CYTAT(kmink @ Tue, 17 Feb 2015 - 19:51) *
no nie do koca bo ja na obudowie mam napisane TSI a silnik to CDLF wink.gif

Ale ty nie masz Octavii ll RS wink.gif oczywiście masz rację a ta zasada nie obowiązuje też w audi gdzie silniki na łańcuchu nazywają się tfsi.
A co do octy rs tsi to tam rozrządy łańcuchowe też padają. Ja brałbym starszą z tfsi.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
GREGOR10
post Tue, 17 Feb 2015 - 23:58
Post #90


Forum Homee
Dołączył: Mon, 20 April 2009
Skąd: Jasło





CYTAT(stefdeath @ Tue, 17 Feb 2015 - 20:20) *
Ale ty nie masz Octavii ll RS wink.gif oczywiście masz rację a ta zasada nie obowiązuje też w audi gdzie silniki na łańcuchu nazywają się tfsi.
A co do octy rs tsi to tam rozrządy łańcuchowe też padają. Ja brałbym starszą z tfsi.


Octavia II RS występuje z BWA 200KM który jest Turbo FSI na pasku i jest można powiedzieć bezproblemowym silnikiem.


--------------------
GREGOR10.PL ChipTuning Hamownia Modyfikacje VW AUDI BMW MERCEDES PORSCHE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
stefdeath
post Wed, 18 Feb 2015 - 09:12
Post #91


Frequent User
Dołączył: Thu, 24 April 2003
Skąd: wwa





CYTAT(GREGOR10 @ Wed, 18 Feb 2015 - 00:58) *
Octavia II RS występuje z BWA 200KM który jest Turbo FSI na pasku i jest można powiedzieć bezproblemowym silnikiem.


no taką właśnie miałem na myśli - ten silnik był w przedliftach.
Z bardziej powszechnych problemów to tylko wspominana już milony razy szklanka popychacza pompy paliwa oraz łańcuszek łączący wałki rozrzadu. No niektórzy mają pecha i czasem pada nastawnik faz rozrzadu - zestaw naprawczy kilka lat temu kosztował 1500zł w ASO. Słabe cewki wymieniane były na akcji fabrycznej ( przynajmniej mi vw wymieniał za free w gti ) Poza tym dla mnie silnik bajka - mocny, mega elastyczny, podatny na mody.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kmink
post Wed, 18 Feb 2015 - 10:01
Post #92


Super User
Dołączył: Wed, 20 September 2006
Skąd: Poznań





Temat dotyczy 2.0TFSI więc napisałem o tym silniku ogólnie a nie w kontekście skody octavii tongue.gif



--------------------
Chiptuning, BOXy, serwis DPF, Hamownia 4x4 - Poznań, Wałbrzych, Trójmiasto
www.tuneforce.pl
www.dpfserwis.pl
https://www.facebook.com/TuneFORCE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
candy81
post Wed, 18 Feb 2015 - 20:59
Post #93


Frequent User
Dołączył: Sun, 04 January 2009





jak czytam o tym 2.0Vag to rece opadaja. Saabowski 2.0 to chyba mistrz niezawodnosci przy nim dry.gif dry.gif dry.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
skandaloo
post Wed, 18 Feb 2015 - 21:10
Post #94


Super User
Dołączył: Tue, 14 February 2006
Skąd: Poznań





CYTAT(candy81 @ Wed, 18 Feb 2015 - 20:59) *
jak czytam o tym 2.0Vag to rece opadaja. Saabowski 2.0 to chyba mistrz niezawodnosci przy nim dry.gif dry.gif dry.gif

czy miałeś jakieś 2.0 tfsi & tsi ?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
stefdeath
post Thu, 19 Feb 2015 - 07:13
Post #95


Frequent User
Dołączył: Thu, 24 April 2003
Skąd: wwa





CYTAT(candy81 @ Wed, 18 Feb 2015 - 21:59) *
jak czytam o tym 2.0Vag to rece opadaja. Saabowski 2.0 to chyba mistrz niezawodnosci przy nim dry.gif dry.gif dry.gif


a niby który ? Bo rozrządy łańcuchowe i balansy w b207 to standardzik. Nie wspomnę o cewkach, przepustnicach itp. A w b205 panewki, odma, rozrządy na łańcuchu tez wieczne nie są, kasety zapłonowe na zmianę trzeba wozić w bagażniku. Może dopiero dziadek b204 był ok.
Teraz jeżdżę 9-3 w b207 wiec mam porównanie z tfsi - super silniki ale i jeden i drugi ma swoje wady.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Thu, 19 Feb 2015 - 10:33
Post #96


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





CYTAT(stefdeath @ Thu, 19 Feb 2015 - 07:13) *
a niby który ? Bo rozrządy łańcuchowe i balansy w b207 to standardzik. Nie wspomnę o cewkach, przepustnicach itp. A w b205 panewki, odma, rozrządy na łańcuchu tez wieczne nie są, kasety zapłonowe na zmianę trzeba wozić w bagażniku. Może dopiero dziadek b204 był ok.
Teraz jeżdżę 9-3 w b207 wiec mam porównanie z tfsi - super silniki ale i jeden i drugi ma swoje wady.


Cewki ostatnio przerabialem. Wyrwac uzywke sprawna to cud, a nowa 400zl/szt lub wiecej.
Rozrzad tez przerabialem. tutaj skonczylo sie na 5h roboty i 160zl na czesci (slizg i uszczelka dekla). Drugim razem bym zrobil pewnie w 2h smile.gif.
Przpustnica jak narazie tylko wymagala czyszczenia nagaru, bo sie przycinala.
Auto 220k km przebiegu.

Najwieksza zaleta b207 jest to, ze przyjmuje gaz i 300 koni ,a tuning mozna zrobic interfejsem za 30zl z allegro smile.gif

Dobrze by bylo uslyszec opinie kogos, kto 2.0 tfsi przelatal te 200k km i juz wie, co sie sypnelo. Nowe z fabryki to kazde jest ok, problemy zaczynaja sie po paru latach uzytkowania.


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
candy81
post Thu, 19 Feb 2015 - 10:47
Post #97


Frequent User
Dołączył: Sun, 04 January 2009





CYTAT(stefdeath @ Thu, 19 Feb 2015 - 07:13) *
a niby który ? Bo rozrządy łańcuchowe i balansy w b207 to standardzik. Nie wspomnę o cewkach, przepustnicach itp. A w b205 panewki, odma, rozrządy na łańcuchu tez wieczne nie są, kasety zapłonowe na zmianę trzeba wozić w bagażniku. Może dopiero dziadek b204 był ok.
Teraz jeżdżę 9-3 w b207 wiec mam porównanie z tfsi - super silniki ale i jeden i drugi ma swoje wady.

czy miałeś jakieś 2.0 tfsi & tsi ?
Nie ale chcialem miec. Na saaba konczy mi sie powoli amortyzacja i szukam czegos nowego w turbo benzynie.
Moje 9-3 nie ma i nie mialo klopotow z rorzadem (to nie 2.8T). Na forum saaba czy vectry utarla sie pewna teza, ze wyrywkowo zdazaja sie problemy z rozrzadem po 200tkm. Z cewkami tez nie mialem klopotu. Tak naprawde jestem w stanie wiele zrozumiec ale jak ktos pisze, ze robi caly uklad korbowo tlokowy bo silnik spala litr oleju na 1000km to robi sie przykro. To produkcja w koncu Germany czy Italy??
Go to the top of the page
 
+Quote Post
As_
post Thu, 19 Feb 2015 - 11:14
Post #98


Forum Killer
Dołączył: Sun, 17 February 2008
Skąd: W-wa





CYTAT(stefdeath @ Tue, 17 Feb 2015 - 20:20) *
A co do octy rs tsi to tam rozrządy łańcuchowe też padają. Ja brałbym starszą z tfsi.


Stara octavia ma tą wadę że jest stara i znalezienie czegoś nietłuczonego z małym przebiegiem robi się problematyczne.

Ile kosztuje wymiana łańcucha napinacza i nie wiem czego tam jeszcze?
Czy obecnie produkowane łanuchy też się wyciągają? Czy jak wymienię to będę miał już spokój na wieki?


--------------------
papierowe konie + oszukane 4x4
Go to the top of the page
 
+Quote Post
stefdeath
post Thu, 19 Feb 2015 - 16:37
Post #99


Frequent User
Dołączył: Thu, 24 April 2003
Skąd: wwa





CYTAT(As_tdi @ Thu, 19 Feb 2015 - 12:14) *
Stara octavia ma tą wadę że jest stara i znalezienie czegoś nietłuczonego z małym przebiegiem robi się problematyczne.

Ile kosztuje wymiana łańcucha napinacza i nie wiem czego tam jeszcze?
Czy obecnie produkowane łanuchy też się wyciągają? Czy jak wymienię to będę miał już spokój na wieki?


Na to pytanie nie ma odpowiedzi.
Vag przez ostatnie lata ciągle ulepszał te części - wychodziły kolejne niby poprawione wersje tych łańcuchów i napinaczy a mimo to wciąż pojawiały i pojawiają się głosy, że dalej coś nie tak. Dlatego" spokój na wieki " na bank nie - pewnie raczej na 50-100kkm.
Inna sprawa jaki jest koszt wymiany takich elementów bo może się okazać, że będzie i tak taniej niż np wymiana dwumasu albo wtrysków w TDI smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
skandaloo
post Fri, 20 Feb 2015 - 10:59
Post #100


Super User
Dołączył: Tue, 14 February 2006
Skąd: Poznań





CYTAT(candy81 @ Thu, 19 Feb 2015 - 10:47) *
czy miałeś jakieś 2.0 tfsi & tsi ?
Nie ale chcialem miec. Na saaba konczy mi sie powoli amortyzacja i szukam czegos nowego w turbo benzynie.
Moje 9-3 nie ma i nie mialo klopotow z rorzadem (to nie 2.8T). Na forum saaba czy vectry utarla sie pewna teza, ze wyrywkowo zdazaja sie problemy z rozrzadem po 200tkm. Z cewkami tez nie mialem klopotu. Tak naprawde jestem w stanie wiele zrozumiec ale jak ktos pisze, ze robi caly uklad korbowo tlokowy bo silnik spala litr oleju na 1000km to robi sie przykro. To produkcja w koncu Germany czy Italy??

no właśnie .. ja miałem 3 samochody z tymi silnikami i potwierdzam że to bardzo dobry silnik , nie było żadnego problemu.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

29 Stron V  « < 3 4 5 6 7 > » 
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Sunday, 28 April 2024 - 08:40