Shoutbox 0 nowych PW 


6 Stron V  < 1 2 3 4 5 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Samochód elektryczny
hexx #2
post Thu, 10 May 2018 - 15:05
Post #41


Forum Homee
Dołączył: Tue, 07 November 2017





Ten zasięg to w bardzo optymalnych warunkach.
Wystarczy dociążyć akumulatory "ogrzewaniem auta" i już robi się może połowa zasięgu.
Pojedziesz kilka razy bardziej dynamicznie ? Również skracamy zasięg za każdym razem.

I co ?
I może okazać się, że mając rano naładowane baterie i niekorzystne warunki nie dasz rady dojechać w zimie z domu w Sochaczewie do Warszawy (Praga północ) i z powrotem... a to tylko 60km w jedną stronę.

Ktoś wstawiał artykuł (w innym temacie) o kurierach DHL w Niemczech, którzy dostali takie elektryki.
Można doczytać jak im się spisywały na co dzień i jak się to miało to założeń zasięgu.

CYTAT(prot2-79 @ Thu, 10 May 2018 - 14:59) *
Niestety musze poczekac na TESLE,choć juz jezdziłem tydzien i naprawde wiecj jak rewelacja

Jakość wykonania również rewelacyjna ? smile.gif


Nie jestem jakimś przeciwniem "melex'ów" .. bo niech se każdy kupuje co chce i co mu się podoba wink.gif
ale na litość boską... nie mówcie o "ekonomii i taniości".
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Thu, 10 May 2018 - 15:05
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
luisgomes6
post Thu, 10 May 2018 - 15:27
Post #42


User
Dołączył: Fri, 16 November 2012





Frolik, ja nie wiem skąd Ty bierzesz to spalanie 8 litrów LPG w 328 i 330, bo mi tyle pali focus 1.6 100 koni, ale benzyny!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
prot2-79
post Thu, 10 May 2018 - 15:35
Post #43


User
Dołączył: Thu, 04 August 2005
Skąd: cz-wa





CYTAT(luisgomes6 @ Thu, 10 May 2018 - 15:27) *
Frolik, ja nie wiem skąd Ty bierzesz to spalanie 8 litrów LPG w 328 i 330, bo mi tyle pali focus 1.6 100 koni, ale benzyny!

taaaa-tyle aut przerabiałem i kazda benzyna powyzej 1.2 w ruchu typowo miejskim to 9-10lirów.V8 o 13-14 w góre bez limitu.
Kiedys dawno temu ford scorpio 2,0 z niemiec przy wonlne jedzie do 100 spalił mi 6.3 po trasie - w miescie -11 biggrin.gif .Z ostanich aut fiat 1,4 turbo lpg z 15 roku po miescie krotkie odcinki 13 litrów lpg i jaks tam benzyna.Szkoda gadac.Benzyna swoje musi wziac chyba ze jaks srednia pojemnosc ,wolnossca i rozsadna moc to bedzie ok.Innaczej wyniki 10+
Go to the top of the page
 
+Quote Post
As_
post Thu, 10 May 2018 - 16:21
Post #44


Forum Killer
Dołączył: Sun, 17 February 2008
Skąd: W-wa





CYTAT(hexx #2 @ Thu, 10 May 2018 - 15:05) *
I może okazać się, że mając rano naładowane baterie i niekorzystne warunki nie dasz rady dojechać w zimie z domu w Sochaczewie do Warszawy (Praga północ) i z powrotem... a to tylko 60km w jedną stronę.


a co by było gdybyś jeździł z Łowicza? albo z Kutna?

Mówimy o jeździe miejskiej
I w takich warunkach pod kazdym wględem bije na głowę benzynę.
Zgadza się że problemem jest cena która wynika ze skali bo technologicznie to auto jest dużo prostsze.
To jest produkt dla freaków a nie dla królow oszczedzania, tak samo jak pralka za 3tysiące która zużywa parę litrów wody mniej niż taka za 1,5tys.



--------------------
papierowe konie + oszukane 4x4
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Maciek1234
post Thu, 10 May 2018 - 16:30
Post #45


Forum Homee
Dołączył: Tue, 11 January 2005
Skąd: łódzkie





a co by było, jakby chciał dojechać z Sochaczewa do Gdańska? Płacz i zgrzytanie zębów...

CYTAT(Driftman @ Sat, 21 Apr 2018 - 13:10) *
Będzie wozić jedno lub dwójkę małych dzieci i nigdy nie wyjedzie dalej niż za miasto. (Siedlce )
Na trasy w domu mąż ma nową S klace w cupecie.

Czemu elektryk ? Bo chce elektryczny samochód.
Oraz znajoma osoba ma już drugi taki samochód (leaf)
Jest bardzo zadowolona, w ogóle się nie pierdoli, nie śmierdzi, nie warczy !( tak wiem wiem), jest bardzo tanie w eksploatacji, bardzo łatwo się sprzedają i na koniec firma potrzebuje kosztów.( to oczywiście temat pokątny)


wiadomo, że 20-letnie 330 w gazie zrobi każdego elektryka (i nie tylko) na każdej drodze krajowej jak chce, do tego spalając 8 litrów LPG na 100 kilometrów, w dodatku ubezpieczenie takiego Leafa będzie droższe niż całe to BMW, ale przecież nie każdy musi się tak dobrze znać na samochodach i skądś muszą się brać ci frajerzy, którzy kupują nowe auta (słowo klucz/wytrych: gigantyczna utrata wartości). Kobieta chce elektryk, to trzeba doradzić jaki. Ja bym szedł w Leafa, bo te drzwi w i3 to średnio wygodne są (chyba, że dzieci są na tyle duże, że same wsiądą i same zapną pasy).


--------------------
Porsche 911 (992)
BMW X7 M60iX (G07)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
error.
post Thu, 10 May 2018 - 16:41
Post #46


Super User
Dołączył: Fri, 02 December 2016





CYTAT(hexx #2 @ Thu, 10 May 2018 - 14:02) *
no będziesz jeździł...
aż nie odetną prądu (z dowolnego powodu) wink.gif .. albo wracając z pracy utniesz w korku na obwodnicy w mroźne popołudnie na kilka godzin
i cały misterny plan w pi..u (jak mawiał Siara)


laugh.gif
No tak, bo świat jeszcze nie widział sytuacji, w której ludzie stoją w kolejce po benzynę, albo takiej w której komuś zabrakło paliwa albo było ch. owej jakości i zwyczajnie zimą zamarzło. A auta stojące w korku zasilane "tradycyjnymi" metodami to produkują paliwo. rolleyes.gif Tradycyjnie, byle argument z dupy, aby powiedzieć ostatnie słowo. O tym zasięgu to już nawet szkoda komentować, ale niedługo i ten argument będziesz mógł dorzucić do swojej puli bredni.
Z resztą u nas to też ostatnimi laty takie zimy, że hoho. Mróz po -30 ciągnący się tygodniami. laugh.gif
Wiadomo, do takiej KIA to Tesla nie ma podejścia jakością wykonania, ale ogólnie jest całkiem nieźle.

Do autora tematu - może warto poczekać na Hyundai'a Konę?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
prot2-79
post Thu, 10 May 2018 - 16:51
Post #47


User
Dołączył: Thu, 04 August 2005
Skąd: cz-wa





ja bym czekał na jakies pierwsze uzywki nowego LEAF.To auto ma realny zasieg 200-300KM a to do jazdy miejskiej wystarczy.BMW i3 jest jeszcze budowane według starej zasady ze auto elektryczne ma byc brzydkie i dziwne.Osobiscie jesli by były jakis granty i taki nissan by wyszedł 90 tys to kupuje nowke.Na weekend czy jak bym sie stesknił za smrodem spalin to mam V8 więc w czym problem? Jedyny problem to taki ze każde 100tys km kosztuje 40-50tys zl+ serwis napędu.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hexx #2
post Thu, 10 May 2018 - 17:31
Post #48


Forum Homee
Dołączył: Tue, 07 November 2017





CYTAT(As_ @ Thu, 10 May 2018 - 16:21) *
a co by było gdybyś jeździł z Łowicza? albo z Kutna?

Te miasta nie są tzw. "sypialnią Warszawy".
By czuć "oszczędność" na paliwie trzeba robić kilometry i mieć gdzie na noc ładować baterie.

Mieszkając w blokowisku na Warszawskim Ursynowie czy Pradze Północ.. i mając do pracy 10-20km będziesz kupował "melexa" za 150k PLN, parkował go pod blokiem czy innym parkingu i ładował z przedłużacza puszczonego z okna ?
Oczywiście, są apartamentowce, gdzie miejszają ludzie którzy moga sobie pozwolić na kaprys posiadania takiego auta, gdzie pewnie są też podziemne parkingi z dedykowanymi miejscami do parkowania i można tam zainstalować ładownice... ale to pojedyncze przypadki i ewentualny posiadacz kupując takie auto nie patrzy na wspominane "oszczędności paliwowe" i "pozostające w kieszeni tysiące złotych".
Go to the top of the page
 
+Quote Post
zmoświ
post Fri, 11 May 2018 - 06:54
Post #49


Super User
Dołączył: Sun, 08 May 2005
Skąd: mam? Nie powiem





CYTAT(prot2-79 @ Thu, 10 May 2018 - 14:59) *
przypominam ze to auto miejskie i majac 120-140 zasiegu to nie znam miejsca w PL gdzie obwodnica była by tak daleko od miasta.Poza tym wyciagam ładowarke z bagaznika i awaryjnie moge podładowac z kazdego gniazdka 230V czy to na stacji benzynowej czy gdziekolwiek..


Już to widzę jak pracownik stacji benzynowej albo właściciel innej nieruchomości pozwoli ci podłączyć do gniazdka auto elektryczne podejrzewając, że chcesz go okraść.
Poza tym czas ładowania akumulatorów z gniazdka 230V w nowym leafie wg producenta wynosi 21 godzin wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
no_fear
post Fri, 11 May 2018 - 07:58
Post #50


Frequent User
Dołączył: Mon, 30 January 2006





he ciągle...do zrzygania...te same argumenty przeciwników i zwolenników laugh.gif

Do przeciwników - zakodujcie, że jest dużo takich jednostek (jak np. JA) gdzie realny zasięg miejski 100km - jest całkowicie satysfakcjonujący wink.gif
Realny czyli IMO z klimą / ogrzewaniem, sprawna jazda miejska.

Mieszkam w bliźniaku i mam miejsce na łącznie 4 auta (1 w garażu). I te 4 auta są i stoją.
Ceny elektryków zjeżdżają o połowę biggrin.gif i zmieniam 1 benzynowego truciciela na taki wynalazek cool.gif
Codziennie ładuję telefon. Nie ma problemu aby codziennie ładować auto.

Zapomnę naładować ? Nie zapłacę rachunku i odłączą mi prąd ? wsiadam w inny pojazd.

Elektryk nie nadaje się jako jedyne auto w domu. Jako 2 lub 3 - tak. Jestem tego świadomy i to akceptuję wink.gif


--------------------
Sklep przeniesiony poza forum.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
trbman
post Fri, 11 May 2018 - 08:18
Post #51


User
Dołączył: Wed, 08 October 2003
Skąd: Augustów





Kluczowe znaczenie ma cena auta, bo w tej chwili są z du...
Za 5 lat powstanie nowy dział forum Tuning elektryka.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Łukasik
post Fri, 11 May 2018 - 10:16
Post #52


Frequent User
Dołączył: Mon, 18 April 2005





CYTAT(hexx #2 @ Thu, 10 May 2018 - 17:31) *
Te miasta nie są tzw. "sypialnią Warszawy".
By czuć "oszczędność" na paliwie trzeba robić kilometry i mieć gdzie na noc ładować baterie.


Wywraca mi się jak czytam takie bzdury... Aby udowodnić desperacko swoją teorię warto wystawić się na pośmiewisko?

Ty masz chyba sypialnie do spania 2 ulice dalej przy Twojej skali...

Z Kutna dojeżdżają desperaci. Poza tym jadąc z Kutna pod PKiN ile jedzie się w stricte w miejskiej jeździe? 10 km? To 10% trasy?
Strach się bać zapytać ile wg ciebie to jazda po trasie...

Ja mieszkam w centrum i dojeżdżam do centrum. Mam 4,5 km do biura... I chętnie bym jeździł i3 ze względu na łatwość parkowania.
Nie miałbym wtedy problemu że jadę na zimnym oleju i że turbo dostaje w dupe.
Trzeba też dodać że wiele miast ma darmowe parkingi dla elektryków.

Za parę lat jak ceny trochę zejdą na ziemię i ludzie bardziej się oswoją to będę myślał nad takim autem. Nie dla ekologii, dla wygody. A i pod biedrą pełen lans!

Podobało mi się swojego czasu podejście Palikota do poruszania się po Wawie.
Mimo iż miał Range'a to kupił sobie Micrę bo łatwiej się nią jeździ po centrum.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Maciek1234
post Fri, 11 May 2018 - 11:32
Post #53


Forum Homee
Dołączył: Tue, 11 January 2005
Skąd: łódzkie





CYTAT(Łukasik @ Fri, 11 May 2018 - 11:16) *
Za parę lat jak ceny trochę zejdą na ziemię i ludzie bardziej się oswoją to będę myślał nad takim autem. Nie dla ekologii, dla wygody. A i pod biedrą pełen lans!
mało prawdopodobne, by ceny elektryków spadły w krótkim czasie. Oznaczałoby to katastrofę energetyczną (obecnie samochody elektryczne stanowią promil (nawet nie procent - w 2017 w Polsce zarejestrowano 160 aut elektrycznych, podczas gdy aut z napędem konwencjonalnym 550 tysięcy plus samochody ciężarowe). Nasza infrastruktura energetyczna nie jest w stanie przesłać takiej energii, żeby zasilić większą ilość elektryków (wystarczy, że zrobi się cieplej, biura zaczynają używać klimatyzacji, a już pojawiają się przerwy w dostawie prądu), do tego Europa nie jest w stanie wyprodukować takiej ilości prądu, by zasilić takie auta, a nawet, jeśli postawiono by w Europie tyle elektrowni, by zasilić większą ilość elektryków, to Europa utonie w spalinach związanych z produkcją prądu.

Raczej silniki elektryczne będą lądować w super sportowych samochodach, gdzie osiągi po prostu powalają na kolana. Natomiast obniżenie cen na auta elektryczne na razie nam nie grozi, bo tych aut sprzedawanych jest i będzie bardzo mało.


--------------------
Porsche 911 (992)
BMW X7 M60iX (G07)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hexx #2
post Fri, 11 May 2018 - 11:44
Post #54


Forum Homee
Dołączył: Tue, 07 November 2017





CYTAT(Łukasik @ Fri, 11 May 2018 - 10:16) *
Z Kutna dojeżdżają desperaci. Poza tym jadąc z Kutna pod PKiN ile jedzie się w stricte w miejskiej jeździe? 10 km? To 10% trasy?
Strach się bać zapytać ile wg ciebie to jazda po trasie...

fajnie
ale nie ja pisałem o Kutnie... więc miszczu nie do mnie z tym...


a jak lubisz elektryki to dlaczego nie masz ?

CYTAT(Maciek1234 @ Fri, 11 May 2018 - 11:32) *
Raczej silniki elektryczne będą lądować w super sportowych samochodach, gdzie osiągi po prostu powalają na kolana.

też mi się wydaje, że TO jest główny target dla tego typu rozwiazań
tam gdzie liczy się wynik a nie cena czy żywotność/praktyczność tych technologii
Go to the top of the page
 
+Quote Post
error.
post Fri, 11 May 2018 - 11:51
Post #55


Super User
Dołączył: Fri, 02 December 2016





CYTAT(Maciek1234 @ Fri, 11 May 2018 - 11:32) *
Natomiast obniżenie cen na auta elektryczne na razie nam nie grozi, bo tych aut sprzedawanych jest i będzie bardzo mało.


Nie przemawiają za tym ostatnie dane. Wzrost sprzedaży elektryków oraz hybryd w ubiegłym roku to ponad 50%. Ale generalnie podzielam twoje zdanie, raczej ceny nie spadną w najbliższych 5 latach jakoś diametralnie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
soltyk
post Fri, 11 May 2018 - 11:52
Post #56


Super User
Dołączył: Mon, 10 February 2014





CYTAT(hexx #2 @ Fri, 11 May 2018 - 11:44) *
fajnie
ale nie ja pisałem o Kutnie... więc miszczu nie do mnie z tym...


a jak lubisz elektryki to dlaczego nie masz ?

pisałeś że trzeba robić kilometry, więc?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Maciek1234
post Fri, 11 May 2018 - 11:55
Post #57


Forum Homee
Dołączył: Tue, 11 January 2005
Skąd: łódzkie





CYTAT(error. @ Fri, 11 May 2018 - 12:51) *
Nie przemawiają za tym ostatnie dane. Wzrost sprzedaży w ubiegłym roku to ponad 50%. Ale generalnie podzielam twoje zdanie, raczej ceny nie spadną w najbliższych 5 latach jakoś diametralnie.

jeśli rynek jest w stanie wchłonąć pół miliona auta, to wzrost sprzedaży o 50% z poziomu 100 sztuk naprawdę nie jest znaczący. Dysproporcja na świecie jest jeszcze większa. Oczywiście, że ceny będą spadać wraz ze wzrostem sprzedaży, ale nie ma się co czarować, że cenowo elektryki będą konkurencyjne dla aut spalinowych w perspektywie nawet 20 lat.


--------------------
Porsche 911 (992)
BMW X7 M60iX (G07)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hexx #2
post Fri, 11 May 2018 - 11:59
Post #58


Forum Homee
Dołączył: Tue, 07 November 2017





CYTAT(soltyk @ Fri, 11 May 2018 - 11:52) *
pisałeś że trzeba robić kilometry, więc?

owszem.. ale spojrzałeś w jakim kontekście i czyjej wypowiedzi ?
nie.

chodziło mi o to ...
CYTAT(prot2-79 @ Wed, 09 May 2018 - 16:43) *
Wogole to przy tych cenach paliwa gdzie koszt paliwa na 100km zaczyna sie od 50 do około 70 zł to super alternatywa bo tysiace lecą jak szalone i kasy zostaje duzo w kieszeni.

i by te "tysiące leciały" trzeba robić kilometry


paniał ? wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Łukasik
post Fri, 11 May 2018 - 12:06
Post #59


Frequent User
Dołączył: Mon, 18 April 2005





CYTAT(hexx #2 @ Fri, 11 May 2018 - 11:44) *
a jak lubisz elektryki to dlaczego nie masz ?


nie napisałem że lubię, są praktyczne... wink.gif

śmierć ekoterrorystom którzy zniszczyli prawdziwa motoryzacje downsizingiem!

nie mam bo mam służbowe więc tańsze w użytkowaniu niż elektryczne nawet
Go to the top of the page
 
+Quote Post
luisgomes6
post Fri, 11 May 2018 - 14:01
Post #60


User
Dołączył: Fri, 16 November 2012





Maciek1234, Francja jest potęgą nuklerną, mogą sobie wyprodukować tyle prądu ile chcą i nie zatruć środowiska. To, że w naszym kraju są latem problemy z energią elektryczną jest faktem, ale tam nie koniecznie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

6 Stron V  < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 28 March 2024 - 21:43