Shoutbox 0 nowych PW 


 
Reply to this topicStart new topic
> Porting kanałów w głowicy, rady/wskazówki
markzo
post Mon, 12 Aug 2019 - 16:35
Post #1


Super User
Dołączył: Sun, 22 June 2008
Skąd: Rzeszów





Siemka!
Chciałbym poprawic domowymi sposobami kanały w mojej głowicy (rover 2.0T). Na próbę pobawiłem sie na kanale wydechowym, a raczej jego końcowej części. Czy takie powiększenie kanału nie popsuje przepływu? Macie jakies rady/wskazówki/artykuły jak się doctego zabrać? Chciałbym to zrobić samemu wink.gif pozdro!



Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Mon, 12 Aug 2019 - 16:35
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
radzio_gsi
post Mon, 12 Aug 2019 - 16:42
Post #2


Forum Homee
Dołączył: Fri, 17 February 2006
Skąd: warszawa





CYTAT(markzo @ Mon, 12 Aug 2019 - 16:35) *
Siemka!
Chciałbym poprawic domowymi sposobami kanały w mojej głowicy (rover 2.0T). Na próbę pobawiłem sie na kanale wydechowym, a raczej jego końcowej części. Czy takie powiększenie kanału nie popsuje przepływu? Macie jakies rady/wskazówki/artykuły jak się doctego zabrać? Chciałbym to zrobić samemu wink.gif pozdro!





Na zdjęciu wyglada jakby było nie symetrycznie. Proponowałbym zaprojektować i wyciąć jakaś matryce.


--------------------
www.youtube.com/radzioFLATOUT
www.youtube.com/motoLAB
www.facebook.com/radzioFLATOUT
www.patronite.pl/radzioFLATOUT
Go to the top of the page
 
+Quote Post
markzo
post Mon, 12 Aug 2019 - 17:05
Post #3


Super User
Dołączył: Sun, 22 June 2008
Skąd: Rzeszów





CYTAT(radzio_gsi @ Mon, 12 Aug 2019 - 16:42) *
Na zdjęciu wyglada jakby było nie symetrycznie. Proponowałbym zaprojektować i wyciąć jakaś matryce.


To uszkodzona głowica, jeden kanał pociąłem, żeby zobaczyć ile ma mięcha wink.gif więc idealnie nie jest, bardziej chodzi o spróbowanie i ustalenie do czego dążyć na docelowej głowicy. I czy to ma sens biggrin.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Slawo2000
post Mon, 12 Aug 2019 - 17:11
Post #4


Frequent User
Dołączył: Sun, 23 May 2010
Skąd: Gdańsk





CYTAT
Na próbę pobawiłem sie na kanale wydechowym, a raczej jego końcowej części.

To tak trochę wygląda jak byś sfazował krawędź kanału. Nie wiem czy to w praktyce nie pogorszy przepływu. Generalnie trzeba by zacząć chyba od przeanalizowania kształtu i wymiarów kanału tj. czy są tam jakieś ostre krawędzie, załamania, przewężenia, czy pole przekroju jest adekwatne do przepływów i dopiero wówczas spróbować poprawiać te ewentualne niedoskonałości.


--------------------
________________________
E36 Compact S50B32 rally car
Polonez 2000
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MadeInPoland
post Mon, 12 Aug 2019 - 22:29
Post #5


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 15 July 2008
Skąd: Katowice





Hmm. Ciekawi mnie czy ktorys z oswieconych napisze, ze kanal zostal ruszony nie tam gdzie potrzeba. Stawiam, ze zaden.


--------------------
Nie ma nudnych samochodów, są tylko nudni kierowcy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Mon, 12 Aug 2019 - 22:39
Post #6


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





CYTAT(MadeInPoland @ Mon, 12 Aug 2019 - 22:29) *
Hmm. Ciekawi mnie czy ktorys z oswieconych napisze, ze kanal zostal ruszony nie tam gdzie potrzeba. Stawiam, ze zaden.

Ci oswieceni wiedze.trzymaja dla siebie smile.gif. Paradoksalnie na dole kanalu moze byc uskok wzgledem kolektora, nie pogorszy to oprozniania, a ograniczy zasysanie spalin. Tak mowi ksiazka Grahama Bella smile.gif.


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
GrzesiekK.
post Mon, 12 Aug 2019 - 22:50
Post #7


Forum Homee
Dołączył: Sun, 09 December 2007





CYTAT(MadeInPoland @ Mon, 12 Aug 2019 - 22:29) *
Hmm. Ciekawi mnie czy ktorys z oswieconych napisze, ze kanal zostal ruszony nie tam gdzie potrzeba. Stawiam, ze zaden.



Daj chłopakowi spokój, niech sobie dłubie gdzie chce, jego głowica jego zabawa smile.gif

A tak na poważnie wracając do tematu, nie tedy droga, nie o to w tym wszystkim chodzi. Pokażę właśnie flowbench kanału wydechowego Rovera, zrobiony przez kogoś tam z Polski i zrobioną głowicę przeze mnie, od nowa bo nie mogłem poprawić po poprzedniku kanału bo go popsuł między innymi wyciągając materiał z dna kanału. Pomiar seria vs. czyjś porting (jasnoniebieski) plus moja głowica, wszystko STD wymiar zaworu. Zatem drogi twórco postu, siadaj do przeglądarki i czytaj, szukaj info podglądaj, szkoda psuć w ciemno odlew głowicy.



--------------------
Renault Clio Sport 2 - rajdówka w ciągłej budowie ....
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nomaster
post Tue, 13 Aug 2019 - 08:41
Post #8


Forum Killer
Dołączył: Wed, 09 November 2016





W sumie nawet "zepsute" jest lepsze niż seria.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
GrzesiekK.
post Tue, 13 Aug 2019 - 09:42
Post #9


Forum Homee
Dołączył: Sun, 09 December 2007





CYTAT(nomaster @ Tue, 13 Aug 2019 - 08:41) *
W sumie nawet "zepsute" jest lepsze niż seria.


No nie takie najgorsze było, bywały lepsze cuda smile.gif Wałek w Roverze na wydechu ma 8,5mm liftu więc warto walczyć o wszystko poniżej 0,340" liftu aby wyciągnąć z kanału co się da w tym zakresie.


--------------------
Renault Clio Sport 2 - rajdówka w ciągłej budowie ....
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nomaster
post Tue, 13 Aug 2019 - 10:21
Post #10


Forum Killer
Dołączył: Wed, 09 November 2016





Mówiąc o dnie kanału masz na myśli ten "garb"? czytałem różne opinie o usuwaniu tego i zostawianiu.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Friday, 19 April 2024 - 01:30