Shoutbox 0 nowych PW 


9 Stron V  « < 5 6 7 8 9 >  
Reply to this topicStart new topic
> Rajdowanie dla ubogich
Maciek1234
post Wed, 19 Jun 2019 - 15:44
Post #121


Forum Homee
Dołączył: Tue, 11 January 2005
Skąd: łódzkie





Wątek jest o symulatorach z prawdziwego zdarzenia, a nie kto jak zaczynał przygodę z grami samochodowymi. W 1990 roku grało się w Test Drive II i 'jak na tamte czasy, fizyka była super. Dało się czuć auto'.

Najpierw piszesz o Pentium 200MMX, a teraz piszesz, że konsole były 'daleko poza zasięgiem komputerów'? Bardzo odważna teza, pewnie nawet spore pole do dyskusji między specjalistami od tych typów maszyn, ale zupełnie nijak mająca się do tematu tego topica i modelu fizycznego pojazdu dzisiejszych symulatorów, a tych sprzed 20 lat.

20 lat temu, gry samochodowe nie miały żadnego modelu fizycznego. Naciskałeś strzałkę, pojazd się przesuwał w lewo lub w prawo.

W symulatorach lotniczych, Flight Simulator 98 z 1997, a w samochodówkach Richard Burns Rally z 2004 miały zaimplementowany model fizyczny samolotu/samochodu i tu ruch pojazdu wynikał z matematycznych obliczeń równań dynamiki ruchu. To były pierwsze ogólnodostępne gry, które można nazwać symulatorami. Efektem takich obliczeń są konkretne siły działające na środek ciężkości pojazdu (przyśpieszenie poprzeczne, wzdłużne i pionowe) oraz wynikające z tego ruchy (przyśpieszenie w osiach X, Y, Z i przyśpieszenia kątowe wokół osi X, Y, Z) - dzięki temu możliwe jest m.in. zrobienie takich ruszających się platform, jak ten z filmiku z pierwszego postu. Obecnie takich gier, które w taki sposób generują to, co się na ekranie jest około dwudziestu (Live For Speed, Assetto Corsa, rFactor etc). Dziś symuluje się sposób uginania się opony pod wpływem sił bocznych i temperatury. I właśnie dlatego napisałem, że gra sprzed 22 lat typu Gran Turismo, z symulatorem nie ma nic wspólnego. Nie ma o co się obrażać.


--------------------
Porsche 911 (992)
BMW X7 M60iX (G07)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Wed, 19 Jun 2019 - 15:44
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
Driftman
post Thu, 20 Jun 2019 - 11:12
Post #122


Forum Homee
Dołączył: Mon, 29 January 2007
Skąd: Z Mercedesów i Hond





Poprostu gry(symulatory)dają pogląd na prawdziwą jazdę. Tym bardziej nowe.
Nie można powiedzieć więc, że nie dają nic. Mają więc wpływ na późniejszą jazdę. Duży lub mały, ale mają.


--------------------
SONDA powstania działu Elektryka/Elektronika/Strojenie/Kodowanie/Logowanie/Diagnostyka
(Prosze wklejac link bez pierwszego znaku _)
_http://www.racingforum.pl/index.php?showtopic=155892&hl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bobson
post Tue, 25 Jun 2019 - 09:54
Post #123


Frequent User
Dołączył: Sun, 11 January 2009





CYTAT(jackkpl @ Mon, 17 Jun 2019 - 13:22) *
Ja jestem zagorzałym fanem simów i uważam, że mi osobiście dały dużo. A czy simy są wystarczające do bycia szybkim? Na pewno nie. Można być szybkim w kręgu amatorów.
Na takim Poznaniu w realu wyjeździłem jakieś 60-70 kółek na 4 wizytach. Koszt blisko 10k pln (paliwo na tor, dojazdy, laweta, noclegi).
Na simie zrobiłem z 1000 i większość odruchów przekłada się z gry na tor. Koszt 2k pln.

Niektórzy nie czują dobrze samochodu w grze i im taka nauka nic nie daje. Mi osobiście FF z kierownicy daje wystarczająco dużo sygnałów,żeby wyczuć pod i nadsterowność.


Bardzo dobrze napisane. Jeśli ktoś wystarczająco dużo czuje przez kiere zachowanie auta w grze może traktować czas spędzony np w takim Assetto Corsa czy iRacing jako świetny trening za "grosze".
Nauka optymalnej linii, szukanie punktów hamowania, nauka skupienia podczas dłuższych przejazdów - uważam, że to świetna opcja przygotowująca do prawdziwej jazdy na ostro. Nawyki z wirtualnej nauki jak najbardziej można przenieść na codzień.


--------------------
Fiesta XR2i ITB
Go to the top of the page
 
+Quote Post
radzio_gsi
post Tue, 25 Jun 2019 - 10:45
Post #124


Forum Homee
Dołączył: Fri, 17 February 2006
Skąd: warszawa





Tak się zastanawiam.... mój kumpel ma kilka playseats moglibyśmy rozstawić je u mnie w garażu w łomiankach i zrobić forumowe zawody. Co Wy na to?


--------------------
www.youtube.com/radzioFLATOUT
www.youtube.com/motoLAB
www.facebook.com/radzioFLATOUT
www.patronite.pl/radzioFLATOUT
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MadeInPoland
post Tue, 25 Jun 2019 - 10:54
Post #125


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 15 July 2008
Skąd: Katowice





To ja wapadam bo dwa wozy na ukonczeniu i musze sie na nowo nauczyc jezdzic smile.gif


--------------------
Nie ma nudnych samochodów, są tylko nudni kierowcy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
radzio_gsi
post Tue, 25 Jun 2019 - 11:20
Post #126


Forum Homee
Dołączył: Fri, 17 February 2006
Skąd: warszawa





Ktoś jeszcze??? Jak będzie trochę chętnych to zrobię wydarzenie na fb. Termin środek koniec lipca


--------------------
www.youtube.com/radzioFLATOUT
www.youtube.com/motoLAB
www.facebook.com/radzioFLATOUT
www.patronite.pl/radzioFLATOUT
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Tue, 25 Jun 2019 - 11:35
Post #127


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





CYTAT(radzio_gsi @ Tue, 25 Jun 2019 - 11:20) *
Ktoś jeszcze??? Jak będzie trochę chętnych to zrobię wydarzenie na fb. Termin środek koniec lipca


A może po prostu byśmy się zgadali online na początek? Mogę postawić nawet serwer assetto. Garażowy event fajny, ale jednak ja mam 300km w jedną stronę , a na nadmiar czasu nie narzekam wink.gif.


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bobson
post Tue, 25 Jun 2019 - 11:55
Post #128


Frequent User
Dołączył: Sun, 11 January 2009





Na online również bym się pisał smile.gif


--------------------
Fiesta XR2i ITB
Go to the top of the page
 
+Quote Post
radzio_gsi
post Tue, 25 Jun 2019 - 11:56
Post #129


Forum Homee
Dołączył: Fri, 17 February 2006
Skąd: warszawa





CYTAT(jackkpl @ Tue, 25 Jun 2019 - 11:35) *
A może po prostu byśmy się zgadali online na początek? Mogę postawić nawet serwer assetto. Garażowy event fajny, ale jednak ja mam 300km w jedną stronę , a na nadmiar czasu nie narzekam wink.gif.


Ja niestety nie mam sprzętu na codzien


--------------------
www.youtube.com/radzioFLATOUT
www.youtube.com/motoLAB
www.facebook.com/radzioFLATOUT
www.patronite.pl/radzioFLATOUT
Go to the top of the page
 
+Quote Post
telewizoor
post Tue, 25 Jun 2019 - 12:02
Post #130


User
Dołączył: Tue, 23 February 2016





Jeździ ktoś z Was w jakiejś lidze assetto?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
error.
post Tue, 25 Jun 2019 - 12:08
Post #131


Super User
Dołączył: Fri, 02 December 2016





CYTAT(jackkpl @ Tue, 25 Jun 2019 - 11:35) *
A może po prostu byśmy się zgadali online na początek? Mogę postawić nawet serwer assetto. Garażowy event fajny, ale jednak ja mam 300km w jedną stronę , a na nadmiar czasu nie narzekam wink.gif.


To może i ja bym odkurzył swój sprzęt, Touristfahren przy piwku jak najbardziej. wink.gif
Jakbyś mógł postawić serwer to byłoby spoko, bo te auta które są na publikach, są już na maksa oklepane.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Tue, 25 Jun 2019 - 12:28
Post #132


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





CYTAT(telewizoor @ Tue, 25 Jun 2019 - 12:02) *
Jeździ ktoś z Was w jakiejś lidze assetto?

jest MMC - miata mini challenge sim . jeżdżą co poniedziałek w zasadzie smile.gif.

Jeździłem też dla funu z kolegami po poznaniu, można się fajnie nauczyć lepszego pokonywania zakrętów, gdy ktoś jest szybszy.

CYTAT(error. @ Tue, 25 Jun 2019 - 12:08) *
To może i ja bym odkurzył swój sprzęt, Touristfahren przy piwku jak najbardziej. wink.gif
Jakbyś mógł postawić serwer to byłoby spoko, bo te auta które są na publikach, są już na maksa oklepane.


To będę musiał sobie dokupić paczkę z torem biggrin.gif. Nurba nie znam, może pierwsze 50% trasy. Dalej na czuja.

Ja mam chyba najgorszy mozliwy sprzet do jazdy, kierownica to logitech momo (do kupienia uzywka za 100zl), GTX 1050 i jakis tam 16 rdzeniowy komp wink.gif. Jezdzi mi sie na niej bardzo dobrze. Mam tez oculusa do pomocy, na Lodzi sie przydawalo, bo bez tego sa za ostre zakrety i nie trafialem w apexy.


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
error.
post Tue, 25 Jun 2019 - 12:40
Post #133


Super User
Dołączył: Fri, 02 December 2016





CYTAT(jackkpl @ Tue, 25 Jun 2019 - 12:28) *
jest MMC - miata mini challenge sim . jeżdżą co poniedziałek w zasadzie smile.gif.

Jeździłem też dla funu z kolegami po poznaniu, można się fajnie nauczyć lepszego pokonywania zakrętów, gdy ktoś jest szybszy.



To będę musiał sobie dokupić paczkę z torem biggrin.gif. Nurba nie znam, może pierwsze 50% trasy. Dalej na czuja.

Ja mam chyba najgorszy mozliwy sprzet do jazdy, kierownica to logitech momo (do kupienia uzywka za 100zl), GTX 1050 i jakis tam 16 rdzeniowy komp wink.gif. Jezdzi mi sie na niej bardzo dobrze. Mam tez oculusa do pomocy, na Lodzi sie przydawalo, bo bez tego sa za ostre zakrety i nie trafialem w apexy.


O. Jakiego dokładnie masz Oculusa? DK2? Jak ci to chodzi na tym PC? Czaje się powoli na te okulary, tylko ciągle nie wiem jak mój sprzęt to pociągnie
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Tue, 25 Jun 2019 - 12:47
Post #134


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





CYTAT(error. @ Tue, 25 Jun 2019 - 12:40) *
O. Jakiego dokładnie masz Oculusa? DK2? Jak ci to chodzi na tym PC? Czaje się powoli na te okulary, tylko ciągle nie wiem jak mój sprzęt to pociągnie


Mam dk2, jak zjadę lekko z detalami (dla mnie znośnie) to te 75 klatek wypluwa.
Ostatnio jestem mistrzem offtopa, co jakiś temat, to sprowadzam go na manowce biggrin.gif.


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Andrzejsr
post Tue, 25 Jun 2019 - 15:52
Post #135


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 24 March 2015





Jakby online to i ja się piszę b. chętnie ! (tylko coś z manualem wybierzcie proszę , łopatki zepsułem jak naprawiałem łapę trzymającą kierownicę... ech z tą mechaniką ... smile.gif )


--------------------
Alfa Romeo 156 Cup 2.0 TS
Westfield SEiW Aerorace 2.0 --> aswestfield.wordpress.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bio
post Wed, 26 Jun 2019 - 08:28
Post #136


Forum Killer
Dołączył: Wed, 13 August 2008
Skąd: Bratislava





CYTAT(telewizoor @ Tue, 25 Jun 2019 - 12:02) *
Jeździ ktoś z Was w jakiejś lidze assetto?


Amateurs Club od http://simrace.pl/ (teraz się skończył sezon ale już są prace nad nowym)

Endurance Series w klasie GT3: https://republicofsimracers.com/event/21 (4 z 6 wyścigów jeszcze do zrobienia - ostatni nawet 3h!)

Seat Leon Eurocup: https://republicofsimracers.com/event/17 (połowa za nami)

Ligi fajnie organizowane, jako totalny noob mogę się sporo nauczyć. Same wyścigi dzielone zależnie od poziomu w preQ, więc ścigasz się zawsze z osobami o w miarę podobnym performance na danym torze.


Też się piszę na Online race. Jak coś to mam kanał na discordzie, to też można pogadać wink.gif


--------------------
Blog Motoryzacyjny TorquedMad mind - tqmm.pl
FB: @torquedmadmind
Insta: @tqmmpl
Twitter: @tqmmpl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
telewizoor
post Wed, 26 Jun 2019 - 09:11
Post #137


User
Dołączył: Tue, 23 February 2016





Ja jeżdżę z ACleague - https://acleague.com.pl - polecam, teraz zaczyna się sezon gte.
I od jakiegoś czasu zacząłem SRS - http://www.simracingsystem.com - też fajna sprawa bo wyścigi są co chwilę i zyskujesz rating po którym dobiera cię do różnych serwerów.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
specnaz14
post Wed, 26 Jun 2019 - 09:38
Post #138


Forum Killer
Dołączył: Sun, 03 December 2006





Jaka kiere polecacie? Miałem T-150 ale koło było tak małe że nie wyrobiem nerwowo.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
skrzatbz
post Wed, 26 Jun 2019 - 09:41
Post #139


Frequent User
Dołączył: Sun, 08 August 2010
Skąd: Busko Zdrój





podpinam się pod pytanie kolegi specnaz14. W miarę najtańsza używka mnie interesuje i piszę się na latanie z wami smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Wed, 26 Jun 2019 - 11:16
Post #140


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





CYTAT(skrzatbz @ Wed, 26 Jun 2019 - 09:41) *
podpinam się pod pytanie kolegi specnaz14. W miarę najtańsza używka mnie interesuje i piszę się na latanie z wami smile.gif

Ja mam taką, pasuje do PS3 i do PC, jeżdżę na łopatkach i przyznam, że MX5 cup na poznaniu zrobiłem 1:44.2 (a najlepsi z ligi mmc 1:43.8).
https://www.olx.pl/oferta/kierownica-logite...html#7d9e4013d5


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

9 Stron V  « < 5 6 7 8 9 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Saturday, 27 April 2024 - 14:04