Shoutbox 0 nowych PW 


6 Stron V  < 1 2 3 4 5 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Chiptuning silnika R18A2 Hondy FR-V/Civic, Znalazlem oferte, prosze o opinie...
[Yossarian]
post Sun, 18 May 2014 - 19:55
Post #41


Forum Killer
Dołączył: Wed, 19 August 2009
Skąd: Białystok





CYTAT(Kras @ Sun, 18 May 2014 - 17:50) *
A jakie bys chcial do tego walki (a w zasadzie jeden bo to SOHC)? Przeciez to jest odwrotny vtec. Naprawde, modowanie tego motoru nie ma zadnego sensu.


Wiem, ze jest odwrotny, chodziło mi raczej o wałki zmieniające tryb "normalny". GoPower coś takiego kiedyś miało robić, ale chyba pozostało w fazie prototypu.

A, że nie ma sensu, to nie musisz mówić - wiem od dawna tongue.gif smile.gif


--------------------
_http://autobezsens.blogspot.com/ <- nudne gadanie o niczym
Drive like lightning, crash like thunder
Civic fk2 R18A2 + Civic EG B16
było: E36 4d M44B19 - "(b)awaria", Astra F GSi 16v - "Disastra"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Sun, 18 May 2014 - 19:55
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
przema72
post Mon, 19 May 2014 - 10:21
Post #42


Forum Killer
Dołączył: Mon, 25 September 2006
Skąd: włoszczowa





mam za sobą pare grzebnietych d16 i d17 z 7 geny i nie jest tak najgorzej , bez zmiany wałka ze 110koni udało sie dobic do 140 a tam tez jest eco vtec , na turbo 200pare koni

ze zmianą wałka jest lepiej bo udało sie przebic 160koni w na i niecałe 240koni w sofcie


silnik r18 ma najwieksza zalete , jest smiesznie tani , na dobrze ogarnietym sofcie sadze ze podzespoły ogarneły by okolice 270koni bez wiekszych problemów przy czym koszty tego nie powinny byc wieksze od swapu ma k20 ;]
Go to the top of the page
 
+Quote Post
[Yossarian]
post Mon, 19 May 2014 - 12:55
Post #43


Forum Killer
Dołączył: Wed, 19 August 2009
Skąd: Białystok





Gdzieś czytałem, że podobno korbowoty w serii są całkiem wytrzymałe. Choć i jakieś kute elementy zaczęły się pojawiać, np. tłoki: http://realstreetperformance.com/Products/...-81mm-9-01.html

W USA turbo R18A1 jest całkiem popularne. Sterowane właśnie na Hondacie. Ale w USDMach jest skrzynia 5-biegów. I przez to Hondata nie działa.

W każdym razie poszukałem trochę teraz i znalazłem jeszcze to:
https://jacksonracing.com/shop/supercharger...charger-system/

JRSC kit do R18 powstał. Więc jakieś możliwości poza turbo się pojawiają smile.gif


--------------------
_http://autobezsens.blogspot.com/ <- nudne gadanie o niczym
Drive like lightning, crash like thunder
Civic fk2 R18A2 + Civic EG B16
było: E36 4d M44B19 - "(b)awaria", Astra F GSi 16v - "Disastra"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mitusm
post Fri, 06 Jun 2014 - 16:51
Post #44


Super User
Dołączył: Fri, 29 May 2009





Do R18A2 znalazłem tylko dolot simota, ale bez strojenia zyskujemy tylko dzwięk.
Hondata wyszła tylka na A1 w usa, ten sam motor co A2 ale inny komp i skrzynia 5.
Ktoś na forum hondy wkłada komputer z A1 do A2 ale nie wiem co mu z tego wyszło.
Jedyna sensowna modyfikacja to przesunięcie odcinki na 7200obr. Na hamowniach max moc wychodzi przy 6750obr a odcinka fabryczna jest przy 6800 i cieżko dokręcić motor żeby go nie odciąć.
Po modyfikacji można spokojnie zmieniać biegi przy 7tyś i przy okazji osiągamy 100km/h na 2 biegu.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dejv667
post Sun, 13 Jul 2014 - 13:01
Post #45


Forum Homee
Dołączył: Thu, 12 May 2005
Skąd: Brachttal / Niemcy





CYTAT(mitusm @ Fri, 06 Jun 2014 - 16:51) *
Do R18A2 znalazłem tylko dolot simota, ale bez strojenia zyskujemy tylko dzwięk.
Hondata wyszła tylka na A1 w usa, ten sam motor co A2 ale inny komp i skrzynia 5.
Ktoś na forum hondy wkłada komputer z A1 do A2 ale nie wiem co mu z tego wyszło.
Jedyna sensowna modyfikacja to przesunięcie odcinki na 7200obr. Na hamowniach max moc wychodzi przy 6750obr a odcinka fabryczna jest przy 6800 i cieżko dokręcić motor żeby go nie odciąć.
Po modyfikacji można spokojnie zmieniać biegi przy 7tyś i przy okazji osiągamy 100km/h na 2 biegu.

bez przesuwania odcinki też osiągniemy ponad 100 na drugim biegu...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mitusm
post Sun, 13 Jul 2014 - 14:43
Post #46


Super User
Dołączył: Fri, 29 May 2009





Licznikowe 100km/h tylko, nie sprawdzałem co prawda dokładnie z gps, ale chyba brakuje 2km/h.
A tak przy okazji skrzynia mogła być inaczej zestopniowana, pierwsze 3 biegi są za długie jak na 6-biegową skrzynię, a 5 i 6 za krótkie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dejv667
post Wed, 16 Jul 2014 - 21:18
Post #47


Forum Homee
Dołączył: Thu, 12 May 2005
Skąd: Brachttal / Niemcy





CYTAT(mitusm @ Sun, 13 Jul 2014 - 14:43) *
Licznikowe 100km/h tylko, nie sprawdzałem co prawda dokładnie z gps, ale chyba brakuje 2km/h.
A tak przy okazji skrzynia mogła być inaczej zestopniowana, pierwsze 3 biegi są za długie jak na 6-biegową skrzynię, a 5 i 6 za krótkie.

5 i 6 są za krótkie? Żartujesz chyba... Przecież na 5 biegu dobijasz do odcięcia dopiero przy 225 co w gruncie rzeczy jest awykonalne na równej drodze bo auto fabrycznie ma podane jako max 210 i z trudem d=robi więcej. Na 6 biegu w teorii można by tym pojechać jakieś 270... W praktyce jadąc na ostatnim biegu trzeba redukować o dwa a nawet 3 oczka żeby wyprzedzić.

Zamiast wydłużać dwa ostatnie biegi mogli lepiej wyciszyć wnętrze o rozszerzyć okienko w jakim VTEC operuje.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mitusm
post Wed, 16 Jul 2014 - 22:08
Post #48


Super User
Dołączył: Fri, 29 May 2009





Faktycznie motor dosyć wysoko się kręci i można się rozbujać na 5-ce, ale wcześniej miałem vw i 5-ka była minimalnie krótsza niż teraz 6-ka.
Elastyczność to obcy wyraz dla tego silnika, a podróbka v-teca mogła by działać troche wcześniej niż od 4tyś.
Dużo plus tego silnika to super niskie spalanie jak spokojnie pojedziemy, 5-5.5l do osiągniecia bez większego problemu. (komp zaniża o 0.5l)
Ścigantem to to nie jest, na codzień się nadaje.
Chociaż już na seryjnym zawiasie pozwala na sporo w zakrętach, jutro będą na aucie sprężyny eibacha to powinno być jeszcze lepiej.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dejv667
post Thu, 17 Jul 2014 - 00:14
Post #49


Forum Homee
Dołączył: Thu, 12 May 2005
Skąd: Brachttal / Niemcy





Mistrzu, w tym silniku i-VTEC działa w zakresie 1500-3500 przechodząc w tryb ekonomiczny. Jeśli chcesz mieć maksimum osiągów to wystarczy wcisnąć gaz do deski - niezależnie od obrotów. Można wręcz powiedzieć, że VTEC działa już od niskich obrotów. wink.gif

Moja uwaga odnośnie okienka w jakim VTEC działa dotyczyła tego, że przy circa 130 wychodzimy z trybu ekonomicznego i spalanie mocno wzrasta.
Nie bardzo wiem jak spokojnie trzeba by jechać żeby zejść do realnych 5,5 na jakimś długim dystansie. O ile 6,3 udawało mi się zrobić jadąc 120-125 to żeby z tego zejść niżej na dystansie 400-500 km trzeba by chyba nie przekraczać 90 kmh...

Mnie bardziej ciekawi jak wypadają osiągi seryjnej FK2 na tle wcześniejszych generacji wyposażonych w najpopularniejsze silniki, czyli 1,4 czy 1,5. Nie wiedzieć czemu ludzie są śmiertelnie oburzeni, że ten silnik ma tylko 140 KM i zachwyceni wcześniejszym 1,7 mającym 125... wink.gif

Elastyczność jest rewelacyjna: na ostatnim biegu można jechać 50 kmh.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mitusm
post Thu, 17 Jul 2014 - 04:01
Post #50


Super User
Dołączył: Fri, 29 May 2009





Tylko wciśnij ten gaz przy 2tyś i nic się nie dzieje. Auto sugeruje przy 50km/h 6 bieg i faktycznie da się jechać, ale tylko toczyć. Spalanie takie można osiągnąć nie przekraczając 80km/h, mam taką trasę codziennie do pracy przez kilka wiosek bez korków i wielokrotnie powtarzałem taki wynik.
Wcześniej miałem golfa mk4 z poczciwym 2.0 115KM.
Tam może poza zmienna długością dolotu silnik był reliktem przeszłości ale miał max moment przy 2300obr i naprawdę od 2tyś dało się tym wyprzedzać.
Osiągowo wypadał dużo gożej przy deptaniu, ale na codzień był dużo przyjemniejszy, zwykle redukcja o jeden bieg wystarczała żeby już jechać.
Ludzie ganią 8-gen głównie za zwykłą belkę z tyłu, był test w topgear type-r VII vs VIII. 8-ka zostawała troche z tyłu na torze, ale moim zdaniem przez wiekszą masą niż inne zawieszenie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
[Yossarian]
post Thu, 17 Jul 2014 - 07:25
Post #51


Forum Killer
Dołączył: Wed, 19 August 2009
Skąd: Białystok





Szczerze mówiąc, to kilka razy jeździłem swoim na jakichś pojeżdżawkach klubowych, gdzie zdarzało się startować też Civikom V i VI gen z tym ich superzawieszeniem. I żaden nie był szybszy. Jedynie raz dostałem od CRXa. Więc ta belka nie jest taka zła. A jakimś wymiataczem też nie jestem, wręcz przeciwnie tongue.gif Gdzieś czytałem, że w rajdach niektórzy też ją sobie chwalą, bo Type R VIII gen jest mniej nerwowy od VII na nierównościach.


--------------------
_http://autobezsens.blogspot.com/ <- nudne gadanie o niczym
Drive like lightning, crash like thunder
Civic fk2 R18A2 + Civic EG B16
było: E36 4d M44B19 - "(b)awaria", Astra F GSi 16v - "Disastra"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kras
post Thu, 17 Jul 2014 - 08:16
Post #52


Forum Clubber
Dołączył: Sun, 10 April 2005
Skąd: WWA/Tripolis





Przede wszystkim V i VI to juz stare wytluczone kible i nawet jesli kiedys byly lepsze to juz dawno nie sa. Chyba, ze ktos religijnie wymienia wszystkie gumy w zawieszeniu i ukladzie kierowniczym, wahacze, sworznie, amory, sprezyny, usztywnia stara bude rozporkami itp. I chocby dlatego na czymkolwiek, co nie jest dragiem nowsza generacja bedzie lepsza. Do tego dodaj opony - w FK2 masz 225/45/17, nijak nieporownywalne do typowego w V i VI 185/60/14 albo nawet jak ktos zmienil na 195/50/15.


--------------------
Kra$
And JDM again... :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dejv667
post Thu, 17 Jul 2014 - 09:39
Post #53


Forum Homee
Dołączył: Thu, 12 May 2005
Skąd: Brachttal / Niemcy





CYTAT(mitusm @ Thu, 17 Jul 2014 - 04:01) *
Tylko wciśnij ten gaz przy 2tyś i nic się nie dzieje. Auto sugeruje przy 50km/h 6 bieg i faktycznie da się jechać, ale tylko toczyć. Spalanie takie można osiągnąć nie przekraczając 80km/h, mam taką trasę codziennie do pracy przez kilka wiosek bez korków i wielokrotnie powtarzałem taki wynik.
Wcześniej miałem golfa mk4 z poczciwym 2.0 115KM.
Tam może poza zmienna długością dolotu silnik był reliktem przeszłości ale miał max moment przy 2300obr i naprawdę od 2tyś dało się tym wyprzedzać.
Osiągowo wypadał dużo gożej przy deptaniu, ale na codzień był dużo przyjemniejszy, zwykle redukcja o jeden bieg wystarczała żeby już jechać.
Ludzie ganią 8-gen głównie za zwykłą belkę z tyłu, był test w topgear type-r VII vs VIII. 8-ka zostawała troche z tyłu na torze, ale moim zdaniem przez wiekszą masą niż inne zawieszenie.

Na tym własnie polega elastyczność - da się jechać w całym zakresie prędkości obrotowej silnika. To czy da się dynamicznie jechać to akurat inna kwestia i ma ona mało wspólnego z elastycznością jako taką. Chcesz dynamicznie przyspieszać to zredukuj bieg i tyle.

Tak naprawdę ten silnik przy lekko ponad 1200 RPM generuje już circa 80% swojego maksymalnego momentu obrotowego a po przekroczeniu 2000RPM masz do dyspozycji cały czas co najmniej 90%. Golf generował maksymalnie 170Nm przy 2400 RPM. To oznaczało, że w praktyce przy tych 2400 RPM produkował circa 58 KM. Sam fakt, że generował więcej Nm nie dziwi - dodatkowe 200ccm robi swoje. Tutaj masz wykres Hondy zapożyczony z forum civica:

Jak widać Honda generuje wtedy jakieś 5 KM mniej (mniej Nm). Generalnie przy korzystaniu z niskich obrotów każdy ccm pojemności jest odczuwalny bo to zwyczajnie dodatkowe Nm a co za tym idzie dodatkowe konie.

Tak naprawdę problemem pozornie słabej dynamiki Hondy jest skrzynia biegów. Zarówno 5 jak i 6 bieg są nadbiegami. Z szóstego redukujemy na 5 i ciągle jesteśmy na biegu służącym do oszczędzania paliwa... W Golfie skrzynia jest zestopniowana podobnie, ale masz o jeden bieg mniej. Zatem dość logiczne, że wystarczy zrzucić o jedno oczko żeby auto jechało wink.gif


Druga sprawa - R18 strasznie mało spektakularnie oddaje moc. Jest bardzo liniowo, bez jakiegoś wyraźnego łapania "drugiego oddechu". To tez daje złudzenie słabych osiągów. W porównaniu do konkurencji z tamtych lat o podobnej mocy to Civic wcale nie wypada tragicznie:
Match : Civic 1.8 (FK2) vs Focus 2.0 vs 3 2.0 vs Golf V 2.0 FSi

Co do samego zawieszenia... Cóż, ludzie gania, ale prawda jest taka, że w lwia część tych ganiących jakby nie wiedziała co jest pod podłoga to w czasie jazdy by się nie zorientowała na czym siedzi. Auto dość dobrze trzyma się drogi bo jest szerokie i jak Kras zauważył jeździ na bardzo szerokich kołach. Ciekawe jest to, że stosunkowo nieduży odsetek osób które przesiadły się z EP3 na FN2 drze sobie włosy z głowy - a ci którzy jednak dra to przeważnie osoby których auta i tak miały bardzo mało wspólnego z serią. test w TG w wykonaniu pana Clarksona to tak naprawdę wyznacznik niczego. Clarkson był załamany tym jak UFO ryje przodem - Tim Schrick dla odmiany był zachwycony tym jak auto się prowadzi i to pomimo tego, że jest znany ze swojej mocnej niechęci do FWD wink.gif

EDIT: tak się zastanawiam czy skrócenie przełożenia głównego o 15% nie okazało by sie najefektywniejszym tuningiem wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mitusm
post Mon, 24 Nov 2014 - 12:02
Post #54


Super User
Dołączył: Fri, 29 May 2009





Wracając do zawiasu w civi 8-gen. Znalazłem regulowane (tłumienie) amory KONI.
Jeździ może ktoś na czymś takim ?
Interesuje mnie najbardziej czy ustawione na soft będą chociaż tak 'miekkie' jak seria.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gość_pontony_*
post Mon, 24 Nov 2014 - 15:26
Post #55









Moim zdaniem bedzie ponton, po co wkladac inny zawias do codziennego auta?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mitusm
post Tue, 25 Nov 2014 - 18:22
Post #56


Super User
Dołączył: Fri, 29 May 2009





Bo to jedyne auto, czasami lubię polatać po zakrętach a w wekeend pojechać z rodziną na wycieczkę.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gość_pontony_*
post Tue, 25 Nov 2014 - 23:11
Post #57









Mam kit koni 1130 razem ze sprezynami (Civic VI), tlumienie odbicia. Zakres regulacji jest dosc spory od bardzo miekko, do deski. Tyle moge podpowiedziec. Pzdr.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cienki
post Wed, 26 Nov 2014 - 00:11
Post #58


User
Dołączył: Fri, 12 January 2007
Skąd: co chwilę gdzie indziej





Jedyną chyba godną modyfikacją dla tego auta jest kupienie sobie kompletu lekkich felg i założenia dobrych opon. Też się zastanawiałem nad wkładaniem worka pieniędziędzy w to auto ale taniej i lepiej jest kupić type-ra.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gość_pontony_*
post Wed, 26 Nov 2014 - 09:51
Post #59









Cienki ma racje, jestem podobnego zdania, szkoda je niszczyc. ;-) a Type-r to lubi...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mitusm
post Wed, 26 Nov 2014 - 11:04
Post #60


Super User
Dołączył: Fri, 29 May 2009





Bez przesady z tym workiem pieniędzy, oryginalne amortyzatory kosztują ponad 300zł a te koni 520. Mam już wsadzonego eibacha pro kit, jeszcze amortyzatory by się przydały. Do polatania po zakrętach nie trzeba od razu 300KM..
Go to the top of the page
 
+Quote Post

6 Stron V  < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Friday, 29 March 2024 - 12:36