Shoutbox 0 nowych PW 


 
Reply to this topicStart new topic
> H-pipe zamiast X-pipe
Lincoln e30ix
post Mon, 25 Dec 2023 - 11:41
Post #1


Forum Killer
Dołączył: Tue, 17 February 2009
Skąd: Pomorze





Witam.
Zależy mi na poprawie akustyki wydechu w doładowanym V8.
Chciałbym za dyferencjałem zrobić H-pipe, ale pytanie czy trzeba to zrobić w jakimś konkretnym miejscu?
Trzeba wykluczyć X-pipe które jest wcześniej, czy może zostać?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Mon, 25 Dec 2023 - 11:41
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
kris4cars
post Mon, 25 Dec 2023 - 23:48
Post #2


Super User
Dołączył: Sun, 11 January 2015
Skąd: Zbąszyń





ogólnie to jedno nie wyklucza drugiego. Można zrobić x-pipe, można zrobić h-pipe, można zrobić oba. Co będzie w którym miejscu to zmieni Ci agresywność brzmienia. Teoretycznie lepiej było by gdyby h-pipe był pierwszy ponieważgorzej wyrównuje ciśnienia i jeśli będzie drugi to może nic nie wnieść do układu. Musisz jakoś wytestować która opcja będzie Ci najbardziej odpowiadać.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Lincoln e30ix
post Tue, 26 Dec 2023 - 12:41
Post #3


Forum Killer
Dołączył: Tue, 17 February 2009
Skąd: Pomorze





Mam stock układ wydechowy, jeździłem nowszą generacją z tym samym silnikiem też stock i różnica to zamiast X-pipe rezonator wstawili i h-pipe pomiędzy tylnymi tłumikami.
Taki mam wydech:

Miejsce gdzie ewentualnie można zrobić "H" to przedni lub tylny łącznik.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kris4cars
post Wed, 27 Dec 2023 - 22:31
Post #4


Super User
Dołączył: Sun, 11 January 2015
Skąd: Zbąszyń





Skoro masz porównanie to działaj biggrin.gif ja osobiście zamiast x-pipe wrzucił bym h-pipe bo po co spawać w dwóch miejscach?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Lincoln e30ix
post Wed, 27 Dec 2023 - 23:40
Post #5


Forum Killer
Dołączył: Tue, 17 February 2009
Skąd: Pomorze





U mnie nie da się połączyć tylnych tłumików przez trochę inną budowę podwozia. Miejsce jest tam gdzie są te wzmocnienia/łączniki.
W miejscu x-pipe nie będzie za krótka ta rura łącząca? Sądziłem że jej umiejscowienie i długość wpływa na dźwięk, aczkolwiek chętnie posłucham bardziej zorientowanych.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kris4cars
post Thu, 28 Dec 2023 - 00:40
Post #6


Super User
Dołączył: Sun, 11 January 2015
Skąd: Zbąszyń





bardziej w zależności jaką średnice dasz. im większa tym bardziej będzie zbliżać się do x-pipe, im mniejsza tym bardziej układy odseparowane i zaczynają inaczej dzwiękać. Ogólnie brzmienie układu wydechowego to temat dość skomplikowany biggrin.gif Myślę że sama zmiana x-pipe na h-pipe świata nie zwojuje i zepsuć raczej nic Ci się nie uda. Oczywiście biorąc pod uwagę że nie zrobisz drastycznych zmian średnicy.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Saturday, 27 April 2024 - 12:32