Shoutbox 0 nowych PW 


3 Stron V  < 1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> Audi S8 D2 97r manual jaki Stand alone? Kilka pytań.
Mis
post Mon, 28 Nov 2016 - 12:03
Post #21


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 07 January 2009
Skąd: Rzeszów





Jak wyżej, nie licz na zbliżoną kulturę pracy i bezawaryjność na SA względem ori sterownika. Czasem warto podejść do jakiejś usterki na spokojnie kolejny raz.


--------------------
RS3 8V2 nardo limo pl 540HP 680NM
109-Performance
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Mon, 28 Nov 2016 - 12:03
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
nomaster
post Mon, 28 Nov 2016 - 13:13
Post #22


Forum Killer
Dołączył: Wed, 09 November 2016





Silnik jest bez nastawników, jest to przedlift tam nie było tyle bajerów tongue.gif. Logi są w temacie na forum A8. Praktycznie jestem pewien już, że to przepływka, problem występował kiedyś przy wyższej temp otoczenia granice 20 stopni, teraz ciągle jest do kitu doszły tez falujące obroty na lpg i pb przy dojeżdżaniu na luzie np do skrzyżowania, dodatkowo do tego co w temacie wymieniłem jeszcze wszystkie cewki zapłonowe na nówki magneti marelli, zmniejszyło sie spalanie ale mocy jak nie było tak nie ma. Temat jest tu: http://www.a8team.pl/s8-d2-97-lpg-traci-mo...light=nosmaster

Czyli na SA będę miał większą awaryjność? Planuję autem jeździć w dość długie trasy przynajmniej raz do roku więc na bezawaryjności mocno mi zależy.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
michalwruszak
post Mon, 28 Nov 2016 - 19:29
Post #23


Rookie
Dołączył: Sat, 12 November 2016





Wg rocznika - jeśli kolega ma 97r to nie ma tam jeszcze nastawników wałków , nastawniki od 99r w góre
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bloku
post Mon, 28 Nov 2016 - 19:40
Post #24


User
Dołączył: Wed, 12 August 2009
Skąd: Reda





ABZtów nie znam...a pewno tam taki siedzi jak to przedlift. A szkoda bo 40V bardzo fajnie się weryfikuje :-) Nie mniej jednak najpierw posprawdzaj zanim zakupisz SA. ABZty bardzo fajnie znoszą turbinki biggrin.gif Uderz do Guzika jak będziesz szukał więcej niż seryjna moc :-)


--------------------
Przewaga dzięki technice.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kuba411vm
post Tue, 29 Nov 2016 - 08:37
Post #25


User
Dołączył: Wed, 18 January 2012





Jeśli to S8, to nie ABZ, tylko AHC lub AKH.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bloku
post Tue, 29 Nov 2016 - 15:44
Post #26


User
Dołączył: Wed, 12 August 2009
Skąd: Reda





Dobra stary jestem i ślepy - faktycznie to S8 więc pewno AHC. Nie zmienia to faktu, że lubią dmuchnięcie równie dobrze jak ABZ biggrin.gif


--------------------
Przewaga dzięki technice.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nomaster
post Tue, 29 Nov 2016 - 21:06
Post #27


Forum Killer
Dołączył: Wed, 09 November 2016





Nie ukrywam, że chciałbym mieć tu jakieś soft turbo ale chwilowo nie mam na to forsy, niestety mam inne wydatki ale w przyszłości bardzo chętnie a skoro miałbym już SA to czy zechce mi się kompresora czy turbo nie będzie miało znaczenia a na oryginalnym ecu nic nie zdziałam niestety. Nie upieram się aż tak strasznie na SA ale jestem bardziej na TAK niż na NIE. Dlaczego kultura pracy ma być gorsza? I jeszcze chciałbym przeczytać coś o VEMSie jakies opinie porównanie do EMU czy czegokolwiek, orientacyjna cena?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
simpson
post Tue, 29 Nov 2016 - 21:17
Post #28


Forum Homee
Dołączył: Thu, 20 May 2004
Skąd: Random (WR)





W tych V8 był skracany dolot, sprawdz czy z nim w porzadku.
Takie rzeczy wpływają na spore ubytki mocy


--------------------
www.audiklub.org
Pozdrawiam
Mirek
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Linarr
post Tue, 29 Nov 2016 - 21:18
Post #29


Forum Killer
Dołączył: Sun, 25 January 2015
Skąd: Żyrardów





vems napewno droższy, ale też i lepiej dopracowany. No i ma chyba 8 wyjść na wtryski, cewki, nie pamiętam
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lightman
post Tue, 29 Nov 2016 - 21:59
Post #30


Forum Killer
Dołączył: Sun, 03 December 2006
Skąd: łódzkie





Jeśli patrzysz przyszłościowo to tylko SA. auto może chodzić tak jak na seryjnym Ecu a nawet lepiej poza tym upraszcza się wiele rzeczy i mozesz sam sobie stroić, modzić, upgrejdować a nie ciekac po każdej zmianie do tjunera i stroić seryjny komp
Go to the top of the page
 
+Quote Post
BeeMiX
post Tue, 29 Nov 2016 - 23:21
Post #31


Moderator
Dołączył: Sat, 23 July 2005
Skąd: Nowy Jork / Choszczno





Moim zdaniem na SA to bedzie wlasnie duzo fajniej chodzić niz na OEM kompie z 90 lat.


--------------------
97 Ultra White SC300 + 2JZ VVTi + GT35R + 6 speed
98 Smaragd schwarz SL500
08 S500L
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Linarr
post Wed, 30 Nov 2016 - 07:21
Post #32


Forum Killer
Dołączył: Sun, 25 January 2015
Skąd: Żyrardów





podstawowa sprawa to możliwość odcinki np 7k a nie 6 jak w serii...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kuba411vm
post Wed, 30 Nov 2016 - 07:55
Post #33


User
Dołączył: Wed, 18 January 2012





Jakie 6k w serii? Mowa cały czas o AHC/AKH a nie ABZ.

Tak jak podpowiedział Simpson, bardzo ważne jest to czy działa skracany dolot. Wystarczy jakieś nieszczelne/pomylone podciśnienie i nie będzie działał. Bywa, że sama gruszka działa, ale rura w środku kolektora stoi. Bardzo ważna rzecz do sprawdzenia.

AHC/AKH mają wyższy stopień sprężania niż ABZ, więc do bezstresowego dmuchania bez otwierania silnika trochę mniej się nadają smile.gif

Mój ABZ BiT w tym/przyszłym tygodniu będzie odpalony i wystrojony na EMU, także będę mógł powiedzieć coś więcej.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Linarr
post Wed, 30 Nov 2016 - 15:14
Post #34


Forum Killer
Dołączył: Sun, 25 January 2015
Skąd: Żyrardów





oj no, zapomniałem wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nomaster
post Wed, 30 Nov 2016 - 19:10
Post #35


Forum Killer
Dołączył: Wed, 09 November 2016





Jeśli chodzi o odcinkę to jest na około 7400~7600. Wolałbym sekwencję wtrysku ze względu na: możliwość rzeczywistego sterowania kątem wtrysku a nie tylko jego czasem co można wykorzystać do zmniejszenia spalania które nie jest dla mnie bez znaczenia dodatkowo auto ma latać na LPG a w półsekwencji słabo to widzę gdzie już są problemy (czasy wtrysku lpg dochodzą do 2,3ms a to już dość mało), stabilniejsze wolne obroty i mniejszy rozjazd między cylindrami na wolnych obr. zalet jest więcej ale każdy chyba jest ich świadom.kuba411vm Będziesz stroił silnik na EMU Black czy standardowym?
dolot działa raczej prawidłowo, próbowałem blokować gruchę na max otwartą to dół był słabszy a na górze bez zmian.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nomaster
post Wed, 25 Jan 2017 - 18:25
Post #36


Forum Killer
Dołączył: Wed, 09 November 2016





Panowie! Muszę w końcu coś wybrać i po dłuższych przemyśleniach mam 2 opcje:
VEMS albo EMU Black
Ze VEMSem stoi cena i pełna sekwencja na wtrysku i zapłonie, za EMU prostszy (przynajmniej dla mnie) program, pełne wsparcie i pomoc w podłączeniu/strojeniu i teraz chciałbym coś przeczytać od osób które montowały VEMSA albo EMU i co woleli by w takim aucie i dlaczego? Wszystkie moje wymagania są opisane w 1 poście. Auto jednak dostanie w przyszłości doładowanie i jest to prawie pewne ale nie pali mi się z tym więc czy to się zacznie za 2 miesiące czy za rok nie wiem jednak SA chciałbym już pomału montować i stroić.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mlody1921
post Wed, 25 Jan 2017 - 20:14
Post #37


Forum Homee
Dołączył: Sun, 03 January 2010





Ja jestem za EMU wsparcie to duży + i chyba EMU Black też już będziesz miał pełną sekwencje
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nomaster
post Sat, 04 Feb 2017 - 23:45
Post #38


Forum Killer
Dołączył: Wed, 09 November 2016





Ktoś napisze coś więcej? Szczególnie o VEMSie? Emu black niestety też ma tylko 6 wyjść na cewki zapłonowe ale 8 na wtryski. Ogólnie gdyby auto miało być tylko zabawką to w ogóle nie przejmowałbym się tym brakiem wyjść i pakowałbym starsze emu w półsekwencji ale zależy mi na bezawaryjności i rozsądnym spalaniu co niestety na pewno będzie wypadać słabiej w porównaniu z pełną sekwencją (mniejsza dokładnśc dawkowania paliwa przy małych obciążeniach ze względu na 2x krótsze czasy wtrysku+cewki które będą sie niepotrzebnie grzać od strzelania 2x częściej). Waham się mimo wszystko nawet nad standardowym EMU ale brak jest jakichś informacji jak wygląda spalanie takiego auta czy nie ma problemów z cewkami itp czy dwell sie nie nakłada przy max obrotach i ogólnie jakoś mało informacji o v8 sad.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lightman
post Mon, 06 Feb 2017 - 10:59
Post #39


Forum Killer
Dołączył: Sun, 03 December 2006
Skąd: łódzkie





Ja jak kupowałem Vemsa to powiedziałem tylko jakie auto i że mam byc plug n' play czyli z wtyką jak seryjny komp...podłączyłem pod seryjną wtyke Vemsa wkręcilem w miejsce zwykłej sondy szerokopasmową odpaliłem i heja...najlepsza rzecz jaką możn kupić do modzonego auta to dobry SA. U mnie w 2.2T tylko Vems bo on obsługuje Audi trigger Emu sobie z tym nie radziło pewnie teraz już tak. W ogóle tak to powinno wyglądać, że zamawiasz ecu i dostajesz takiego gotowca żeby każdy laik mógł to podłączyc bez cięcia seryjnej wiązki
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nomaster
post Mon, 06 Feb 2017 - 19:42
Post #40


Forum Killer
Dołączył: Wed, 09 November 2016





Gdzie kupiłeś takiego Vemsa? To by było super ułatwienie!
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Stron V  < 1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Tuesday, 16 April 2024 - 14:07