Shoutbox 0 nowych PW 


 
Reply to this topicStart new topic
> Suzuki K12C - przesunięcie ogranicznika obrotów, Da się? Ma to sens?
Tromasz
post Mon, 10 Jun 2019 - 16:14
Post #1


Rookie
Dołączył: Mon, 10 June 2019





Dzień dobry wszystkim.
Mam w łapach takie autko, jak tegoroczne Baleno. Silnik 1.2 wolnossąk, 90 koni, oznaczenie podobno K12C.

Jeździ to jak typowy japoniec, czyli wkręca się na obroty jak głupie. Mam jednak wrażenie - podkreślam, wrażenie - że za nisko ma ustawione odcięcie. Bo wkręca się do końca bez śladu zadyszki, im wyżej, tym lepiej ciągnie, a tu nagle przy 6500 cyk i koniec. Pogrzebałem trochę po zagranicznych forach, niestety informacje jakiekolwiek są głównie na hinduskich stronach, więc bez translatora nie da rady. Znalazłem opinię dla silnika K12B z wcześniejszej generacji, że po zdjęciu limitera silnik wkręca się do 8000-8500 bez najmniejszego problemu i ma około 105-110 KM. Jednak między K12B i K12C jest trochę różnic - jakieś podwójne wtryski itp. Jeździłem Swiftem dwie generacje wstecz z innym silnikiem, ale o zbliżonej pojemności i kręcił się dużo wyżej i fajniej się jeździło.

Jako że się nie znam, to chciałbym zapytać - czy da się w prosty sposób przenieść odcięcie wyżej (chiptuningiem?) i przede wszystkim, CZY MA TO SENS bez dodatkowych modyfikacji silnika? W sensie takim, czy tak ustawione odcięcie jest głównie po to, żeby spełnić jakieś tam normy spalania, czy emisji spalin i można je bezpiecznie przesunąć, czy to jednak nie jest taka prosta sprawa?

Auto na gwarancji, więc nie chcę za bardzo mieszać. A zanim pójdę zadawać durne pytania w jakimś Vtechu, to wolę tutaj smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Mon, 10 Jun 2019 - 16:14
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
Mis
post Mon, 10 Jun 2019 - 21:35
Post #2


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 07 January 2009
Skąd: Rzeszów





Nie odpowiem czy jest sens, ale jest ecu, które masz zamontowane jest do zrobienia na stole w tym cudzie (odczyt, mod rev limitera, zapis).


--------------------
RS3 8V2 nardo limo pl 540HP 680NM
109-Performance
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 28 March 2024 - 18:15