Shoutbox 0 nowych PW 


84 Stron V  « < 46 47 48 49 50 > »   
Reply to this topicStart new topic
> MERCEDES w202 DTM lightweight body - było M111.975 + hybryda Turbo A45 AMG Borgwarner B03, Obecnie 928kg - było najszybsze torowe kombi w Polsce
radzio_gsi
post Tue, 15 Oct 2019 - 12:32
Post #941


Forum Homee
Dołączył: Fri, 17 February 2006
Skąd: warszawa





CYTAT(EssiRS @ Tue, 15 Oct 2019 - 07:01) *
W niedzielę odbyła się finałowa runda Race Day na torze Modlin.
Nie specjalnie trasa pod mój samochód, a do tego odrywało mi 4 koła na wiadukcie przy około 140kmh, więc musiałem tam hamować przed szczytem by nie wydzwonić w latarnię lub moją ulubioną skarpę...
Nie do końca jestem zadowolony. Na pewno nie doszedłem do optimum, ale robiłem co mogłem i finalnie udało się zająć:
3 miejsce w Generalce
2 miejsce w klasie RWD
2 miejsce w klasie RWD 2500+

Mój onboard z najszybszego przejazdu:


fajny tor jazdy. jak wrzucasz nisko 3 bieg to Ci turbo wstaje? na zakręcie na górce, chyba lekko asekuracyjnie. Jak myslisz?


--------------------
www.youtube.com/radzioFLATOUT
www.youtube.com/motoLAB
www.facebook.com/radzioFLATOUT
www.patronite.pl/radzioFLATOUT
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Tue, 15 Oct 2019 - 12:32
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
EssiRS
post Tue, 15 Oct 2019 - 12:33
Post #942


Forum Homee
Dołączył: Tue, 04 October 2005
Skąd: Warszawa





Beemix patrzyłem już na nią wink.gif To byłby kosmiczny upgrade!
Jakie jeszcze samochody mają podobne skrzynie? Z 911 PDK nada się?

Konyrolm zapomniałem odpisać. Estetyka kuleje w tym samochodzie, a częsty kontakt z szykanami z opon nie pomaga wink.gif


--------------------
Warner R4 180KM 380kg, Łódź 56,3, Rozeta Wróbla 1:09,72
Mercedes w202 C230 m111 Turbo 405KM 550Nm 1150kg Poznań 1:44.8 (bez aero)
Mercedes R129 SL500 M119, 6-manual, AMG 8 tłoczków 360mm, ET 13:382, Poznań 1:55
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ciast3k_HTG
post Tue, 15 Oct 2019 - 17:01
Post #943


Rookie
Dołączył: Sat, 17 March 2018
Skąd: Wrocław





Opcji skrzyń które mogą zagościć w tym aucie jest wiele a to się rozbija o modyfikacje towarzyszące które trzeba by było wykonać. Transaxle to zawsze sporo zabawy z dostosowaniem ale korzyści rozkładu masy.
Jeśli chodzi o porównanie wagi 8hp i DCT to koniec końców wychodzi to na to samo, a skrzynia typu DCT to zawsze o krok dalej niż hydraulik i feeling znacznie lepszy (ale to moja prywatna opinia).

Jeśli chodzi o te PDK z Porsche to GCU je też ogarnia więc którąkolwiek drogą skrzyni auto będzie decyzja pójść, ogarniemy smile.gif A auto które przytyje kilka kilogramów i tak znacząco zyska na czasach dzięki charakterystyce pracy skrzyni i tego że nie odpuszcza się pełnego gwizdka smile.gif


--------------------
HTG tuning: high-end tuning solutions
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MadeInPoland
post Tue, 15 Oct 2019 - 17:41
Post #944


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 15 July 2008
Skąd: Katowice





Zyska względem tej wolnej kotwicy z BMW, ale czy zyska względem kłowej skrzyni biegów z odpowiednio dobranymi przełożeniami? Wątpliwa sprawa.


--------------------
Nie ma nudnych samochodów, są tylko nudni kierowcy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ciast3k_HTG
post Tue, 15 Oct 2019 - 17:49
Post #945


Rookie
Dołączył: Sat, 17 March 2018
Skąd: Wrocław





Prostotę serwisową, dużą i od ręki dostępność części, wyższy komfort obsługi i nieporównywalnie wyższa kulturę pracy będąc wciąż niesamowicie szybką. Sama zmiana może odbywać się szybciej i płynniej bo nie musisz osiągać luzowania kłów więc cięcie zapłonu idzie w zapomnienie smile.gif
To po prostu inna metodyka i inna charakterystyka. Rozwiązań jest wiele i każde ma swoje zalety, pytanie które do kogo najbardziej przemawiają.


--------------------
HTG tuning: high-end tuning solutions
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pinin
post Tue, 15 Oct 2019 - 17:50
Post #946


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 24 November 2004
Skąd: Warszawa - Wawer





CYTAT(MadeInPoland @ Tue, 15 Oct 2019 - 17:41) *
Zyska względem tej wolnej kotwicy z BMW, ale czy zyska względem kłowej skrzyni biegów z odpowiednio dobranymi przełożeniami? Wątpliwa sprawa.


Wiesz, problemem jest właśnie taka kłowa skrzynia.Raz, że koszty zakupu - nie ma porównania z automatem. A dwa, że obsługa i żywotność - kłówka to non stop rewizje i kosztowne części, które zazwyczaj na półce nie leżą od ręki. Skrzynia automatyczna z wpasowaniem zapewne zamknie się w kwocie 12-15kpln. Kłówka to tak lekko ze 3 razy tyle, o ile nie więcej.
To chyba jeszcze nie ten level ścigania. Koszty i obsługa vs zysk czasowy zdecydowanie wskazują na automat + sterownik.


--------------------
| Pinin Racing | Warsaw Speed Team | Prorace | TheTechGuy |
'96 CaliforniaCento

www.facebook.com/dragracingsafety
Go to the top of the page
 
+Quote Post
radzio_gsi
post Tue, 15 Oct 2019 - 18:08
Post #947


Forum Homee
Dołączył: Fri, 17 February 2006
Skąd: warszawa





CYTAT(pinin @ Tue, 15 Oct 2019 - 17:50) *
Wiesz, problemem jest właśnie taka kłowa skrzynia.Raz, że koszty zakupu - nie ma porównania z automatem. A dwa, że obsługa i żywotność - kłówka to non stop rewizje i kosztowne części, które zazwyczaj na półce nie leżą od ręki. Skrzynia automatyczna z wpasowaniem zapewne zamknie się w kwocie 12-15kpln. Kłówka to tak lekko ze 3 razy tyle, o ile nie więcej.
To chyba jeszcze nie ten level ścigania. Koszty i obsługa vs zysk czasowy zdecydowanie wskazują na automat + sterownik.


Sekwa beckerta kosztuja ok 20k, zwykła w układzie H jest sporo tańsza


--------------------
www.youtube.com/radzioFLATOUT
www.youtube.com/motoLAB
www.facebook.com/radzioFLATOUT
www.patronite.pl/radzioFLATOUT
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MadeInPoland
post Tue, 15 Oct 2019 - 18:18
Post #948


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 15 July 2008
Skąd: Katowice





CYTAT(pinin @ Tue, 15 Oct 2019 - 16:50) *
Wiesz, problemem jest właśnie taka kłowa skrzynia.Raz, że koszty zakupu - nie ma porównania z automatem. A dwa, że obsługa i żywotność - kłówka to non stop rewizje i kosztowne części, które zazwyczaj na półce nie leżą od ręki. Skrzynia automatyczna z wpasowaniem zapewne zamknie się w kwocie 12-15kpln. Kłówka to tak lekko ze 3 razy tyle, o ile nie więcej.
To chyba jeszcze nie ten level ścigania. Koszty i obsługa vs zysk czasowy zdecydowanie wskazują na automat + sterownik.


Zgadzam się z Tobą, że temat kłowej skrzyni biegów jest trudny. Zakup jednej sztuki to proszenie się o kłopoty, żeby to miało sens to muszą być minimum dwie sztuki, a najlepiej minimum trzy.
Musiałem odpuścić jeden rajd z powodu awarii kłowej na dojeździe do BK więc wiem jak to wygląda, ale z drugiej strony jazda jest poezja.
Skrzynie beckerta to temat na inną dyskusję. Jakość, pasowanie, materiały i ich obróbka kto spróbował to wie z czym to się je. Jak również kontakt z gościem.
Jest jeszcze trzecia strona medalu, jak ktoś potrafi obsługiwać kłową skrzynię to też ryzyko rozwalenia spada czy też konieczność rewizji. No i wybór skrzyni. Jakieś renowe xsarowe czy inne papiery o niewielkim rozstawie osi wałków i małej średnicy przesuwek to faktycznie padają jak muchy, ale są na rynku ciekawe skrzynie o sporych rozstawach osi wałków, szerokich zębach i ogromnych średnicach przesuwek (co za tym idzie średnicy kłów).


--------------------
Nie ma nudnych samochodów, są tylko nudni kierowcy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mis
post Tue, 15 Oct 2019 - 18:48
Post #949


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 07 January 2009
Skąd: Rzeszów





CYTAT(pinin @ Tue, 15 Oct 2019 - 17:50) *
Skrzynia automatyczna z wpasowaniem zapewne zamknie się w kwocie 12-15kpln.

Chyba elektronika sama i to po kosztach. biggrin.gif


--------------------
RS3 8V2 nardo limo pl 540HP 680NM
109-Performance
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pinin
post Tue, 15 Oct 2019 - 18:50
Post #950


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 24 November 2004
Skąd: Warszawa - Wawer





CYTAT(MadeInPoland @ Tue, 15 Oct 2019 - 18:18) *
Zgadzam się z Tobą, że temat kłowej skrzyni biegów jest trudny. Zakup jednej sztuki to proszenie się o kłopoty, żeby to miało sens to muszą być minimum dwie sztuki, a najlepiej minimum trzy.
Musiałem odpuścić jeden rajd z powodu awarii kłowej na dojeździe do BK więc wiem jak to wygląda, ale z drugiej strony jazda jest poezja.
Skrzynie beckerta to temat na inną dyskusję. Jakość, pasowanie, materiały i ich obróbka kto spróbował to wie z czym to się je. Jak również kontakt z gościem.
Jest jeszcze trzecia strona medalu, jak ktoś potrafi obsługiwać kłową skrzynię to też ryzyko rozwalenia spada czy też konieczność rewizji. No i wybór skrzyni. Jakieś renowe xsarowe czy inne papiery o niewielkim rozstawie osi wałków i małej średnicy przesuwek to faktycznie padają jak muchy, ale są na rynku ciekawe skrzynie o sporych rozstawach osi wałków, szerokich zębach i ogromnych średnicach przesuwek (co za tym idzie średnicy kłów).


No to jest dokładnie to. Teraz ten samochód jest, z tego co właściciel pisze, niemal bezawaryjny na torze. Wymaga stosunkowo małych nakładów serwisu między zawodami i zakładam, że automat pozwoli to utrzymać na akceptowalnym poziomie.
Kłówka jest super, ale to nie jest taka poezja jak by się wydawało smile.gif
Edit, żeby nie pisać 2 postów po sobie:
CYTAT(Mis @ Tue, 15 Oct 2019 - 18:48) *
Chyba elektronika sama i to po kosztach.


Sterownik HTG wg ich strony na FB kosztuje 1200 euro. Nie wiem gdzie widzisz kolejne 10kpln w samej elektronice. Auto już lata na emu, więc tutaj to odchodzi.


--------------------
| Pinin Racing | Warsaw Speed Team | Prorace | TheTechGuy |
'96 CaliforniaCento

www.facebook.com/dragracingsafety
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kontrolm
post Tue, 15 Oct 2019 - 18:54
Post #951


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 09 March 2007
Skąd: Błonie

Ikona grupy



CYTAT(Mis @ Tue, 15 Oct 2019 - 18:48) *
Chyba elektronika sama i to po kosztach. biggrin.gif

Z info które otrzymałem od HTG to za ich sterownik 1k ojro więc tragedii nie ma


--------------------
VEMS rozkminiłem do ostatniego rezystorka - chętnie pomogę
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kompot
post Tue, 15 Oct 2019 - 20:38
Post #952


Forum Clubber
Dołączył: Thu, 17 February 2005





CYTAT(BeeMiX @ Mon, 14 Oct 2019 - 21:43) *
Wrzuć w google Clutch Flite . Myśle że dla auta typowo torowego można by po prostu realizować ruszanie poślizgiem 1 biegu i nawet zrobić sztywne połączenie silnik-skrzynia.

Dzięki. ZF robi coś podobnego w 8HP do hybryd, tam też jest sprzęgło. AMG w 7-G też ma sprzęgło.
Ruszanie na wewnętrznym sprzęgle to trochę proszenie się o kłopoty z termiką, rzadko stosowane przez OEM, tylko jako "wspomaganie".


--------------------
E90 330d LCI
BTG 9:49 (IS200)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
BeeMiX
post Tue, 15 Oct 2019 - 23:10
Post #953


Moderator
Dołączył: Sat, 23 July 2005
Skąd: Nowy Jork / Choszczno





CYTAT(kompot @ Tue, 15 Oct 2019 - 20:38) *
Dzięki. ZF robi coś podobnego w 8HP do hybryd, tam też jest sprzęgło. AMG w 7-G też ma sprzęgło.
Ruszanie na wewnętrznym sprzęgle to trochę proszenie się o kłopoty z termiką, rzadko stosowane przez OEM, tylko jako "wspomaganie".


OEM i jazda drogowa zgadzam się w 100%. Ale w aucie torowym ile jest takiego ruszania?


--------------------
97 Ultra White SC300 + 2JZ VVTi + GT35R + 6 speed
98 Smaragd schwarz SL500
08 S500L
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ciast3k_HTG
post Wed, 16 Oct 2019 - 13:50
Post #954


Rookie
Dołączył: Sat, 17 March 2018
Skąd: Wrocław





GCU to koszt 1200EUR brutto (975eur netto). Przy odrobinie zacięcia i samozaparcia można okablowanie wykonać samemu, stworzenie adaptera nie jest kosmiczną technologią a na rynku są już dostępne rozne warianty w dobrej cenie; zostaje kwestia zakupu skrzyni i montażu który tym bardziej nie jest czymś trudnym i drogim.
Koniec końców bardzo tanio można cały setup złożyć


--------------------
HTG tuning: high-end tuning solutions
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kompot
post Wed, 16 Oct 2019 - 20:37
Post #955


Forum Clubber
Dołączył: Thu, 17 February 2005





CYTAT(BeeMiX @ Tue, 15 Oct 2019 - 22:10) *
OEM i jazda drogowa zgadzam się w 100%. Ale w aucie torowym ile jest takiego ruszania?

To już zależy od przeznaczenia - w przypadku czegokolwiek innego niż trackday z flying laps, czyli wyscigi ze startem z miejsca (wyscigi w kółko czy próby nieważne) podejrzewam, że klęknie bardzo szybko.


--------------------
E90 330d LCI
BTG 9:49 (IS200)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Wed, 16 Oct 2019 - 20:40
Post #956


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





CYTAT(kompot @ Wed, 16 Oct 2019 - 20:37) *
To już zależy od przeznaczenia - w przypadku czegokolwiek innego niż trackday z flying laps, czyli wyscigi ze startem z miejsca (wyscigi w kółko czy próby nieważne) podejrzewam, że klęknie bardzo szybko.

wszystko zależy od sposobu ruszania. Jeśli powiedzmy, że sterownik ogarnie nagłe zapięcie sprzęgieł przy 3k rpm, to ile czasu będą się ślizgać? 100ms?


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kompot
post Wed, 16 Oct 2019 - 21:25
Post #957


Forum Clubber
Dołączył: Thu, 17 February 2005





Badałem temat z róznych stron i to nie jest ten poziom wytrzymałości, głównie termiki, aczkolwiek przyznam, że nie był brany pod uwagę scenariusz 'ma wytrzymać tylko 5 startów'.


--------------------
E90 330d LCI
BTG 9:49 (IS200)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Thu, 17 Oct 2019 - 12:34
Post #958


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





CYTAT(kompot @ Wed, 16 Oct 2019 - 21:25) *
Badałem temat z róznych stron i to nie jest ten poziom wytrzymałości, głównie termiki, aczkolwiek przyznam, że nie był brany pod uwagę scenariusz 'ma wytrzymać tylko 5 startów'.


Czyli nawet przy takim pojedynczym starcie , gdzie w zasadzie sprzegla spinaja najszybciej jak sie da, to sie przegrzeja? Te sprzegla sa w oleju, wiec teoretycznie sa chlodzone.
Nie mam tutaj doswiadczenia, wiec teoretyzuje. Gdyby te sprzegla mialy tak kiepska wytrzymalosc, to i chyba przy przepinaniu biegu by sie niszczyly, a jezdza po 500tys km.


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
EssiRS
post Thu, 17 Oct 2019 - 14:14
Post #959


Forum Homee
Dołączył: Tue, 04 October 2005
Skąd: Warszawa





Nie lada zagwostka ten Clutch Flite. Niewiele da się w sieci znaleźć na ten temat.
Konwerter to jakieś 20kg, więc każdą alternatywę warto rozważyć.
Zdarzają się imprezy ze startu zatrzymanego, ale większość to imprezy na zasadzie jazdy w "pętli"


--------------------
Warner R4 180KM 380kg, Łódź 56,3, Rozeta Wróbla 1:09,72
Mercedes w202 C230 m111 Turbo 405KM 550Nm 1150kg Poznań 1:44.8 (bez aero)
Mercedes R129 SL500 M119, 6-manual, AMG 8 tłoczków 360mm, ET 13:382, Poznań 1:55
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kompot
post Thu, 17 Oct 2019 - 19:14
Post #960


Forum Clubber
Dołączył: Thu, 17 February 2005





CYTAT(jackkpl @ Thu, 17 Oct 2019 - 11:34) *
Czyli nawet przy takim pojedynczym starcie , gdzie w zasadzie sprzegla spinaja najszybciej jak sie da, to sie przegrzeja? Te sprzegla sa w oleju, wiec teoretycznie sa chlodzone.
Nie mam tutaj doswiadczenia, wiec teoretyzuje. Gdyby te sprzegla mialy tak kiepska wytrzymalosc, to i chyba przy przepinaniu biegu by sie niszczyly, a jezdza po 500tys km.

Tak jak mówię, nie wiem jak to będzie przy 1 starcie.
Zgoda, są policzone na te powiedzmy 300 kkm, ale zobacz na jakim momencie ten bieg jest przepinany i ile trwa poślizg. W przypadku procedur startu to już jest X użyć i co Y czasu itd. i to nadal nie jest ruszanie z miejsca, bo co z tego, że strzelisz ze sprzęgła jak zmulisz później, a i tak nie mam pewności, że to nie będzie się ślizgało.
Konwerter ma sporo zalet, główna przy starcie to multiplikacja momentu.


--------------------
E90 330d LCI
BTG 9:49 (IS200)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

84 Stron V  « < 46 47 48 49 50 > » 
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Friday, 19 April 2024 - 04:54