Shoutbox 0 nowych PW 


6 Stron V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Dobry zakład obróbki silników w Warszawie?
jano86
post Thu, 06 Jan 2011 - 15:53
Post #1


Super User
Dołączył: Thu, 11 November 2004
Skąd: Wwa





W moim projekcie Subaru przyszła pora żeby zabrać się za silnik i muszę zdecydować gdzie zawieźć go do obróbki.

Robię remont półzamkniętego bloku 2.0STI. Nowy wał, panewki cosworth, seryjne korby i tłoki.

Jaki warsztat obróbki polecacie w Warszawie? Mile widziane konkretne propozycje i opinie.

Jak na razie dzwoniłem na Krasnobrodzką.
Ceny:
- osiowanie bloku 400
- wyważanie wału 400
- wyważanie korb 50zł/szt

Wiem że wiele osób robi silniki w tym zakładzie, ale może znacie jeszcze jakieś godne polecenia firmy?


--------------------
http://www.racingforum.pl/zmiana-w-regulaminie-dotyczAeca-sygnaturek-na-forum-t101875.html
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Thu, 06 Jan 2011 - 15:53
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
Duel
post Thu, 06 Jan 2011 - 18:20
Post #2


Rookie
Dołączył: Wed, 05 November 2008





Ja kożystam z usług obróbki silników w łomiankach na Kwiatowej 5.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
wielki
post Thu, 06 Jan 2011 - 20:39
Post #3


Super User
Dołączył: Tue, 16 November 2004
Skąd: W-wa





Z mojej strony mogę polecić .
http://www.kozieranski.com.pl/o_firmie.php
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Lefty
post Thu, 06 Jan 2011 - 21:01
Post #4


User
Dołączył: Mon, 18 August 2008
Skąd: warszawa





Na Krasnobrodzkiej robiłem dwie głowice MB V8. Trafiłem tam, bo naczytałem się tyle dobrych opinii i chciałem żeby wykonana praca była na najwyższym poziomie. Tanio nie było. I co? Gorzej chyba trafić nie mogłem albo miałem pecha totalnego, bo głowice trafiły w ręce jakiegoś totalnego nooba.

Porysowali mi powierzchnie od strony pokrywy zaworów. Rysy były dosyć głębokie jakby szurali głowicami po jakiejś tarce. Podpory wałków rozrządu są jako jedna całość z głowicą alu. Rzucali tym chyba, bo krawędzie podpór były pozaginane, tak, że jakby wsadzić tam wałki to czopy by się porysowały.
Do tego wyciągnęli starą tuleję centrująca i dorobili nową w ten sposób, że otwór w głowicy rozorali strasznie, a nowa tuleja miała jakieś 2-3 milimetry za małą średnicę przez co w ogóle nie nadawała się na tuleje centrującą, bo latała w otworze jak żyd po pustym sklepie.
Normalnie ABSURD!

Po złożeniu reklamacji od razu po odebraniu, rysy i zagięcia zniwelowali papierem, ale wiadomo już to nie wygląda jak powinno.
Tuleje wytoczyli jeszcze raz, ale szło to im jak krew z nosa, bo dopiero po jakichś pięciu iteracjach trafili ze średnicą.

Do tego powierzchnia po planowaniu nie jest gładka i ma tarkę, więc tu też nie jestem zadowolony.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
raich
post Sat, 08 Jan 2011 - 20:19
Post #5


Forum Homee
Dołączył: Sun, 05 July 2009





CYTAT(Lefty @ Thu, 06 Jan 2011 - 21:01) *
Na Krasnobrodzkiej robiłem dwie głowice MB V8. Trafiłem tam, bo naczytałem się tyle dobrych opinii i chciałem żeby wykonana praca była na najwyższym poziomie. Tanio nie było. I co? Gorzej chyba trafić nie mogłem albo miałem pecha totalnego, bo głowice trafiły w ręce jakiegoś totalnego nooba.

Porysowali mi powierzchnie od strony pokrywy zaworów. Rysy były dosyć głębokie jakby szurali głowicami po jakiejś tarce. Podpory wałków rozrządu są jako jedna całość z głowicą alu. Rzucali tym chyba, bo krawędzie podpór były pozaginane, tak, że jakby wsadzić tam wałki to czopy by się porysowały.
Do tego wyciągnęli starą tuleję centrująca i dorobili nową w ten sposób, że otwór w głowicy rozorali strasznie, a nowa tuleja miała jakieś 2-3 milimetry za małą średnicę przez co w ogóle nie nadawała się na tuleje centrującą, bo latała w otworze jak żyd po pustym sklepie.
Normalnie ABSURD!

Po złożeniu reklamacji od razu po odebraniu, rysy i zagięcia zniwelowali papierem, ale wiadomo już to nie wygląda jak powinno.
Tuleje wytoczyli jeszcze raz, ale szło to im jak krew z nosa, bo dopiero po jakichś pięciu iteracjach trafili ze średnicą.

Do tego powierzchnia po planowaniu nie jest gładka i ma tarkę, więc tu też nie jestem zadowolony.


nie tylko ty masz przgody z tym zakladem....
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Samcrk
post Sat, 08 Jan 2011 - 20:30
Post #6


Forum Homee
Dołączył: Sat, 09 September 2006
Skąd: ARS Serwis 4x4





dokładnie... Krasnobrodzką odradzam.... dobrana średnica pod kuciznę... wyważanie... katastrofa.... jeden silnik na śmietnik przez nich dry.gif teraz robię na parowcowej i jest ok.


--------------------
...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jano86
post Sat, 08 Jan 2011 - 20:40
Post #7


Super User
Dołączył: Thu, 11 November 2004
Skąd: Wwa





Tam niestety nie doważają korbowodów.


--------------------
http://www.racingforum.pl/zmiana-w-regulaminie-dotyczAeca-sygnaturek-na-forum-t101875.html
Go to the top of the page
 
+Quote Post
AdamuS_81
post Sat, 08 Jan 2011 - 22:00
Post #8


User
Dołączył: Sun, 18 January 2009
Skąd: Warszawa





może nie do końca warszawa, Motyl konstancin-jeziorna na chopina, kiedyś miał bardzo dobra opinię nie wiem jak jest teraz
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Albert
post Sun, 09 Jan 2011 - 08:48
Post #9


Administrator
Dołączył: Thu, 10 October 2002
Skąd: Warszawa





CYTAT(Samcrk @ Sat, 08 Jan 2011 - 20:30) *
dokładnie... Krasnobrodzką odradzam.... dobrana średnica pod kuciznę... wyważanie... katastrofa.... jeden silnik na śmietnik przez nich


potwierdzam, też robiłem u nich i wyszła kicha, na szczęście przed wsadzeniem zacząłem mierzyć i ważyć .... trzeba było poprawiać, ale już poza Warszawą


--------------------
Administrator forum - kontakt forum@racingforum.pl

TP: 1:42.147 | 450 km | 1335kg | slick Hankook 260

VERKLINE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Coobcio
post Sun, 09 Jan 2011 - 10:52
Post #10


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 26 February 2003
Skąd: Warszawa - Grochów





Wyważanie wału możesz zrobić w dowolnym autoszlifie "Olszewski" biorą niestety chorendalną kasę pamiętam że za tak banalną i wymagającą tak małego nakładu pracy czynność płaciłem aż 250zł ale silnik po tym zabiegu naprawdę zyskał na kulutrze co widać było gołym okiem i czuć kładąc na nim rękę.

A korbowody to samemu sobie wyważ waga z tesco taka płaska za 40zł do tego szlifierka z tarczą do skrobania i ognia...
Jak nie będziesz kręcić silnika powyżej 10 tyś to takie rozwiązanie idealnie się sprawdzi i masz pewność że zrobiłeś coś samemu dobrze a nie oddałeś i niewaidomo jaki jest tego skutek czy rzecyzwiście coś zostało zrobione czy tylko dla picu opiłowane bez jakiego kolwiek sprawdzania.

W subaru nie wiem jak jest ale w Nissanie fabrycznie odchył między korbami był poniżej 1grama więc nie ma co wyważać i żadne obroty nie stanowią problemu, w Saabach tych starych różnice w korbowodach też były pomijalne w granicach miedzy najlżejszym a najcieższym 3 gramy (producent dopuszcza 6gram różnicy) a w tych nowszych 9-5 i 9-3 sięgają już 6-8 gram.


--------------------
Nissan 200Sx S14 na tor i trochę drift [212KM/268Nm >> 379KM/428Nm]
Nissan Sunny GTi z 2.0 na zmiennej fazie na Tor [243KM/247Nm]
Saab 900NG 2.0 Turbo Coobcio Test POWER CAR [185KM/240Nm >> 468KM/485Nm]
Saab 9-3 Cabrio Aero 2.3 Turbo Coobcio Lansowóz [205KM/280Nm >> 281KM/424Nm]
Go to the top of the page
 
+Quote Post
neranr1
post Sun, 09 Jan 2011 - 12:04
Post #11


Frequent User
Dołączył: Sun, 12 October 2008
Skąd: Łomża





Łomianki kwiatowa - robią na co dzień głowice i wały z subaru - miałem tylko raz z nimi problem jak głowice zebrali trochę za bogato ale to jeden przypadek


--------------------
Usunięto komercyjna sygnaturę.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
daniel1d11
post Sun, 09 Jan 2011 - 12:23
Post #12


Forum Homee
Dołączył: Mon, 14 April 2008





Mechanika Pojazdowa Weps S.C. Stara Iwiczna


--------------------
10.9ET 210km/h Zegrze Pomorskie 2010r. Golf ProTurbo AWD Street<
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kontrolm
post Thu, 13 Jan 2011 - 15:08
Post #13


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 09 March 2007
Skąd: Błonie

Ikona grupy



bardzo kumaty Pan jest na ul. Wolskiej i co bardzo ważne ma tanio i robi takie rzeczy o kórych inne zakłady albo biora majątek albo mówią że za dużo pier...a mało kasy. Co prawda nie obrobi gniazd na 3 kąty ale zawory poszlifuje jak chcecie i podetnie wał jak chcecie. Olszewski jak słyszy że wał do sportu to od razu za wyważanie bierze kosmos (ale i tak taniej niż krasnobrodzka) a jak mówi sie że zaden sport ale ma być dobrze zrobione to 150 zł. Generalnie bloki robię na Wolskiej (bo tanio i naprawde wysoka jakość) a głowice do sportu daje u Olszewskiego ale zawsze ide na zaplecze i gadam z nimi co bym chciał. Najpierw machają rękami że sie nie da, potem mówią po co a potem sie zlatują i se pokazują ;-)


--------------------
VEMS rozkminiłem do ostatniego rezystorka - chętnie pomogę
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rafciu
post Mon, 17 Jan 2011 - 18:32
Post #14


Forum Killer
Dołączył: Tue, 31 August 2010
Skąd: okolice wawy





Jeśli chodzi o motyla w Konstancinie na ul. Szopena to odradzam. Kiedyś rzeczywiście był to renomowany zakład, jednak obecnie pracują na starych, zniszczonych, mało dokładnych maszynach. Właściciel chyba nie poszedł z duchem czasu. Za to ceny mają konkurencyjne, ale tam zostawiam tylko lagi i tarcze od motocykli do prostowania, ewentualnie regeneracje wału do jakiegoś starego kapcia.
Weps w Starej Iwicznej, polecam. Fachowi ludzie, nowoczesne maszyny i dwóch ogarniętych właścicieli (ojciec i syn). Tylko ceny też mają na poziomie.
A o krasnobrodzkiej, do tej pory słyszałem same dobre opinie, dodatkowo pracuje tam mój kolega z dawnej klasy. Jedyną rzeczą jaką u nich robiłem to wyważenie wału i dowarzenie korb z tłokami od BMW v8. Silnik pracuje równo i cicho, ale jak dokładnie oni to zrobili tego nikt nie wie.


--------------------
Chcesz mi pomóc? Przeczytaj poniższy link i podaruj 1% podatku
http://www.fsr.pl/portal/fsr/695/5528/Kurach_Rafal.html?search=58898
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MKV
post Sat, 22 Jan 2011 - 22:00
Post #15


User
Dołączył: Tue, 06 November 2007
Skąd: Nadarzyn





Ja dopiero co mam silnik odebrany po wyważaniu całego dołu + powiększeniu cylindrów na 2 nadwymiar oraz po kompletnej obróbce głowicy. Mam nadzieję, że po poskładaniu to będzie miało ręce i nogi ale jak narazie "wizualnie" wygląda dobrze.
Robili jakieś pomiary przepływu głowicy za pomocą Port Flow Analyzer v3.0 i z wykresów faktycznie wygląda to ciekawie, tylko interesuje mnie co to faktycznie da.


--------------------
Suzuki Swift 1.3 GTi & Mitsubishi Galant V6 Avance
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MKV
post Tue, 01 Feb 2011 - 11:38
Post #16


User
Dołączył: Tue, 06 November 2007
Skąd: Nadarzyn





No i jednak czarne chmury okazały się niestety złowieszcze - nie wiadomo jeszcze co źle w głowicy poskładali ale jeden z nowych zaworów wydechowych na 3 cylindrze wyszedł i się nie chciał schować więc oberwał od tłoka i uderzył w głowicę... oberwało gniazdo zaworowe, na nowym tłoku podobno nie ma praktycznie śladu... silnik nawet nie odpalił a już wraca z reklamacją :/
Ciekawe czego zapomnieli zrobić albo co zrobili źle :/


--------------------
Suzuki Swift 1.3 GTi & Mitsubishi Galant V6 Avance
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Feluke
post Tue, 01 Feb 2011 - 12:25
Post #17


Moderator
Dołączył: Sat, 03 January 2004
Skąd: Warszawa





Zamek albo hydraulike napompowana na maksa wsadzili.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kontrolm
post Tue, 01 Feb 2011 - 12:35
Post #18


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 09 March 2007
Skąd: Błonie

Ikona grupy



no to ciekawe, czasem zawór zaciera się w prowadnicy ale tutaj musiałobyć coś innego. Ale jak silnik nie pracował to z hydrauliki ciśnienie zeszło, zreszta wystaczy pół godzinki i hydraulika sama się układa pod naciskiem sprezyny i wałka...


--------------------
VEMS rozkminiłem do ostatniego rezystorka - chętnie pomogę
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MKV
post Tue, 01 Feb 2011 - 13:41
Post #19


User
Dołączył: Tue, 06 November 2007
Skąd: Nadarzyn





CYTAT(kontrolm @ Tue, 01 Feb 2011 - 12:35) *
no to ciekawe, czasem zawór zaciera się w prowadnicy ale tutaj musiałobyć coś innego. Ale jak silnik nie pracował to z hydrauliki ciśnienie zeszło, zreszta wystaczy pół godzinki i hydraulika sama się układa pod naciskiem sprezyny i wałka...


No tutaj były nowe prowadnice, nowe zawory wydechowy, nowe sprężynki CatCamsa oraz "szklanki" te które nie trzymały ciśnienia na te poprawnie działające (używki oryginalne).


--------------------
Suzuki Swift 1.3 GTi & Mitsubishi Galant V6 Avance
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kontrolm
post Tue, 01 Feb 2011 - 13:53
Post #20


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 09 March 2007
Skąd: Błonie

Ikona grupy



nowe nowe ale spasowanie tego i właściwe przygotowanie to inna bajka ;-)
ale rozumiem ze zakład poczuwa się do odpowiedzialności ?
Raz zdarzyło się to u kolegi który robił na Wolskiej choć nei do końca wiadomo z kogo winy bo kolega sprzętu nei szanował a i na stan oleju i płynów innych nie patrzył a każdym razie naprawili za darmoche z przeprosinami


--------------------
VEMS rozkminiłem do ostatniego rezystorka - chętnie pomogę
Go to the top of the page
 
+Quote Post

6 Stron V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Friday, 19 April 2024 - 10:11