Shoutbox 0 nowych PW 


2 Stron V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> Przeróbka mechanicznej pompy wtryskowej BMW 2,4 td
maciej1240
post Sun, 22 Feb 2015 - 19:39
Post #1


Rookie
Dołączył: Sun, 22 February 2015





Witam posiadam bmw z silnikiem M51 czyli tak zwany TDs biggrin.gif tylko to był TD pompa została wstawiona z silnika bmw M21 mechaniczna
dołożyłem tak samo turbo ze zmienią geometrią z E39 525D aktualnie ustawiona na 1,5 bara byłem na hamowni wyszło 160 koni i 350 nm
z 115 seryjnych już na wyższych obrotach brakowało mu paliwa postanowiłem zmienić fale z pompy co była wcześniej do tej mechanicznej
różnica skoku wynosiła 1,8 mm druga 2,2 mm zmieniłem to i pokładę dystans pod tłoczek i z tego wszystkiego wszystkiego zapomniałem zmienić
sprzeczny zostały dedykowane pod inna fale , na maszynie został ustawiony od nowa kont wyprzedzenia wtrysku . poprawa w mocy jest kolosalna
myślę że generuje teraz koło 200 koni ale nie odpala tak idealnie jak wcześniej mellow.gif i przy 4 tyś już jak by nie dostawał paliwa huh.gif coś czuje że wina
leży po stronie złych sprężyn bo kąt wtrysku i kąt wyprzedzenia wtrysku jest git . będę wdzięczny za odpowiedz ktoś kto bardziej ogarnia pompę . Pozdrawiam
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Sun, 22 Feb 2015 - 19:39
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
Marookrk
post Mon, 23 Feb 2015 - 07:24
Post #2


User
Dołączył: Wed, 05 June 2013





Zrób timming moda i gov moda.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
maciej1240
post Mon, 23 Feb 2015 - 20:50
Post #3


Rookie
Dołączył: Sun, 22 February 2015





słyszałem o tym chodzi o założenie podkładek pod 3 sprężynki ktoś wie jakiej grubości bo różnie piszą i pytanie
czy wtedy musi być przerobiony kat wyprzedzenia wtrysku żeby jak się wtedy zakręci do 4 -5 tyś wtrysk nie był za późny . dzięki za odpowiedz . Pozdrawiam
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marookrk
post Mon, 23 Feb 2015 - 21:20
Post #4


User
Dołączył: Wed, 05 June 2013





Przy timingu musisz skrócić tłoczek przestawiacza kąta wtrysku a przy gov modzie ja mam założone 2 podkładki ok.1.5mm grubości.Odezwij się do lukasa 313.On mi robił pompę do mojego tds-a.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
maciej1240
post Mon, 23 Feb 2015 - 21:32
Post #5


Rookie
Dołączył: Sun, 22 February 2015





wielkie dzięki za odpowiedz biggrin.gif a jak chodzi po takich zmianach tds ? ja mam teraz turbo ze zmienią geometrią ładuje 1,5 bara spokojnie i do tych 200 lekko chlałbym dobić happy.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marookrk
post Tue, 24 Feb 2015 - 07:29
Post #6


User
Dołączył: Wed, 05 June 2013





Ja też mam turbo vnt tyle że gt2260V.Różnica w jeżdzie w porównaniu do seryjnego tds-a spoora:)
Ale jeszcze parę zmian mnie czeka.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SScafe
post Thu, 01 Oct 2020 - 09:26
Post #7


Rookie
Dołączył: Sun, 12 December 2010





Witam. Jaki kąt na zegarze ustawiacie przy zmienie seryjnej pompy na mechaniczną?
Robiłem u siebie głowice i przy okazji Zmieniłem pompe rozrząd ustawiony pięknie a pompa na 0,95 tak jak stara była. Fura pali super ale nie równo pracuje, przy ruszaniu niema momentu, jeden muł i kopci na czarno potem jak dopiero turbina(TD04-13) wstanie ok2t obrotów to ładnie idzie i ma moc ale tylko do 3-3,5tys obr. Potem już jest znowu słaby do samego końca tak jak by na niskiech obrotach miał za dużo paliwa potem przez chwile Dobrze a potem za mało. sad.gif pompa mechaniczną ponoć przerobiona na 11mm. Całą góra silnika zregenerowana
Go to the top of the page
 
+Quote Post
marcinjeep
post Wed, 07 Oct 2020 - 16:50
Post #8


Rookie
Dołączył: Wed, 07 October 2020





Witam jestem tutaj nowy więc chciałem się na wstępie przywitać .Widzę że nie tylko ja mam problem z tdsem po przeróbce na pompę mechaniczną z 2.4 td m21 .
Mianowicie u mnie wygląda to tak ; silnik ładnie odpala ciepły czy zimny ,chodzi równo lecz nie jedzie dołem.Dopiero po ok 3000 obr coś się dzieje lecz jak zobaczy górkę to nie ma siły kupa czarnego dymu i słabnie redukcja do 2 pedał w podłogę i jedzie .Pompa ustawiona zegarem na 0,95 turbo z geometrią od audi 2.5 choć na starym było to samo. Nie wiem co dalej ma ktoś jakiś pomysł lub kogoś kto by to ogarną ?lub kogoś komu bym mógł powierzyć moją pompę i wtryski co by to wszystko sprawdzić na stole i ustawić jak potrzeba aby to robiło.U mnie w okolicy nie ma już fachowca co by robił stare pompy i wtryski wszyscy już CMR.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kris309
post Wed, 07 Oct 2020 - 17:41
Post #9


User
Dołączył: Wed, 28 December 2011
Skąd: Rybnik





Kiedyś robiłem pompy mechaniczne, i seryjne i pomodzone. To co opisujecie oboje to może być coś pochrzanione przy składaniu pompy albo może tylko źle wyregulowane - jak rejon Rybnik/Racibórz nie za daleko to mogę na to zerknąć. Maszynkę do wtrysków też mam.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SScafe
post Wed, 07 Oct 2020 - 23:35
Post #10


Rookie
Dołączył: Sun, 12 December 2010





Jestem mechanikiem z pod krakowa więc daleko nie jest ale droga na fiszną nie zachęca wink.gif
Głowica po regeneracji nowe szklanki, końcówki wtrysków+regulacja, pompa po regeneracji która się właściwie skończyła na wymianie uszczelek i membrany bo było wszystko ok. turbina td04-13T zregenerowana tak że zostaje pompa a właściwie jej kąt ewentualnie góra podciśnieniowa od dawki przy doładowaniu bo żeczywiście powyzej 3tyś turbina dmucha a fura nie idzie no i z dołu mół dopuki turbo nie dmuchnie właściwie fura ma moc między 2 a 3 tys. obrotów. a no i na wolnych troche nie równo pracuje.
swoją drogą jak ogarnę paliwo to chce wsadzić turbinę z vnt, pytanie tylko jaki macie patent na wysterowanie doładowania?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
marcinjeep
post Thu, 08 Oct 2020 - 09:52
Post #11


Rookie
Dołączył: Wed, 07 October 2020





CYTAT(SScafe @ Wed, 07 Oct 2020 - 23:35) *
Jestem mechanikiem z pod krakowa więc daleko nie jest ale droga na fiszną nie zachęca wink.gif
Głowica po regeneracji nowe szklanki, końcówki wtrysków+regulacja, pompa po regeneracji która się właściwie skończyła na wymianie uszczelek i membrany bo było wszystko ok. turbina td04-13T zregenerowana tak że zostaje pompa a właściwie jej kąt ewentualnie góra podciśnieniowa od dawki przy doładowaniu bo żeczywiście powyzej 3tyś turbina dmucha a fura nie idzie no i z dołu mół dopuki turbo nie dmuchnie właściwie fura ma moc między 2 a 3 tys. obrotów. a no i na wolnych troche nie równo pracuje.
swoją drogą jak ogarnę paliwo to chce wsadzić turbinę z vnt, pytanie tylko jaki macie patent na wysterowanie doładowania?


do wysterowania turbiny gruszka ciśnieniowa od tds ma zacząć wysuwać śię przy 0.7 bara (ewentualnie zmiana sprężyny)cięgło turbiny ustawione prawie pod zderzak regulowany (śrubkę) jak zacznie dmuchać to ma odjeżdżać cięgło od zderzaka regulacja metodą prób i błędów no i dawka na pompie trochę większa 1/4 obrotu
Go to the top of the page
 
+Quote Post
marcinjeep
post Thu, 08 Oct 2020 - 09:56
Post #12


Rookie
Dołączył: Wed, 07 October 2020





CYTAT(kris309 @ Wed, 07 Oct 2020 - 17:41) *
Kiedyś robiłem pompy mechaniczne, i seryjne i pomodzone. To co opisujecie oboje to może być coś pochrzanione przy składaniu pompy albo może tylko źle wyregulowane - jak rejon Rybnik/Racibórz nie za daleko to mogę na to zerknąć. Maszynkę do wtrysków też mam.


Maszynkę do wtrysków mam i ja lecz chodzi mi dokładnie ustawić pompę i wtryski razem biorąc pod uwagę jeszcze kompresję na cylindrach(mam czym zmierzyć) jak to robił kiedyś fachowiec w PKSIE.Z lubelskiego trochę daleko ewentualnie wysyłka by wchodziła w grę jeśli nie znajdę bliżej?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kris309
post Sun, 11 Oct 2020 - 19:41
Post #13


User
Dołączył: Wed, 28 December 2011
Skąd: Rybnik





CYTAT(marcinjeep @ Thu, 08 Oct 2020 - 09:56) *
Maszynkę do wtrysków mam i ja lecz chodzi mi dokładnie ustawić pompę i wtryski razem biorąc pod uwagę jeszcze kompresję na cylindrach(mam czym zmierzyć) jak to robił kiedyś fachowiec w PKSIE.Z lubelskiego trochę daleko ewentualnie wysyłka by wchodziła w grę jeśli nie znajdę bliżej?


Auto całe potrzeba żeby to zestroić a nie samą pompę. Na stole to sobie możesz pompe bazowo ustawić wg. wartości fabrycznych, a nie zmodzoną pod zmodzony silnik smile.gif


CYTAT(SScafe @ Wed, 07 Oct 2020 - 23:35) *
...zostaje pompa a właściwie jej kąt ...


Wyprzedzacz - dynamiczne wyprzedzenie wtrysku. Tu może być pies pogrzebany, za mały zakres pod mody, źle dobrane sprężyny czy podkładki, albo zaworek ciśnienia walnięty. Trzeba podpiąć zegar ciśnienia wewnętrznego, pojeździć i poobserwować. Co do dawki - jeżeli tylko tłok daje dość dawki, to z LDA i sprężynkami regulatora odśrodkowego można zrobić cuda żeby dymu nie było a jechało.
Tylko że korespondencyjnie, bez pomacania pompy na danym aucie, mało osiągniemy...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mis
post Sun, 11 Oct 2020 - 22:23
Post #14


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 07 January 2009
Skąd: Rzeszów





Jak sterujesz zmiennym geo?


--------------------
RS3 8V2 nardo limo pl 540HP 680NM
109-Performance
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SScafe
post Tue, 13 Oct 2020 - 22:21
Post #15


Rookie
Dołączył: Sun, 12 December 2010





Kolejną rzeczą jest to że auto jako wolnossak totalnie niema momentu jak sciągne rure z kolektora czyli jest bez doładowania to powinien z samej pojemności silnika na atmosferycznym i paliwie jakoś jechać a tu zero mocy, osiągnięcie 50 km/h jest wyzwaniem. moje 40letnie 2tonowe iveco z 2.5d lepiej przyśpiesza
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kris309
post Wed, 14 Oct 2020 - 07:25
Post #16


User
Dołączył: Wed, 28 December 2011
Skąd: Rybnik





CYTAT(SScafe @ Tue, 13 Oct 2020 - 22:21) *
Kolejną rzeczą jest to że auto jako wolnossak totalnie niema momentu jak sciągne rure z kolektora czyli jest bez doładowania to powinien z samej pojemności silnika na atmosferycznym i paliwie jakoś jechać a tu zero mocy, osiągnięcie 50 km/h jest wyzwaniem. moje 40letnie 2tonowe iveco z 2.5d lepiej przyśpiesza


Pisałeś powyżej że kopci na czarno - jak przy tym bez turba ma tak mało mocy, to wyprzedzenie wtrysku może być z dupy zupełnie. Pisałeś że ktoś w tej pompie już grzebał - tam można przy składaniu sporo schrzanić, wystarczy n.p. jednej podkładki zapomnieć i pompa nie działa jak powinna. Trzeba by pomierzyć ruch tłoka, sprawdzić ustawienie ośki gazu, przesuw wyprzedzacza... A może tylko ssie gdzieś powietrze? Jak to nie pomoże to tylko demontaż i rozbiórka, ale od posprawdzania paru rzeczy na aucie trzeba rozpocząć.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mis
post Wed, 14 Oct 2020 - 10:01
Post #17


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 07 January 2009
Skąd: Rzeszów





Jak jest dym czarny, a auto nie ma mocy, a masz zdjętą rurę czyli przepływ atmosferyczny jest to musi być zły kąt wtrysku lub za niskie ciśnienie z pompy, nie ma innej opcji.


--------------------
RS3 8V2 nardo limo pl 540HP 680NM
109-Performance
Go to the top of the page
 
+Quote Post
marcinjeep
post Wed, 14 Oct 2020 - 11:05
Post #18


Rookie
Dołączył: Wed, 07 October 2020





Mam pytanie jak sprawdzić ciśnienie wewnętrzne pompy gdzie wpiąć manometr ?Wiem jak go regulować i że powinno być ok 5 bar tylko ja zmierzyć ,i jeszcze jedno pytanie od zaworu który reguluje ciśnienie wewnętrzne pompy idzie rurka do elektrozaworu a następnie do tłoka kąta wtrysku elektrozawór jest nie podpięty, pod co go podpiąć jak nim sterować czy pod rozrusznik aby w momencie rozruchu przestawiało kąt wtrysku czy jak?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
marcinjeep
post Wed, 14 Oct 2020 - 11:10
Post #19


Rookie
Dołączył: Wed, 07 October 2020





CYTAT(Mis @ Sun, 11 Oct 2020 - 22:23) *
Jak sterujesz zmiennym geo?


Zmienną geometrią steruje gruszką ciśnieniową podłączoną pod kolektor ssący .W momencie gdy silnik pracuje na wolnych obrotach cięgło jest geometrii jest przy zderzaku(śrubce) a jak dodaję gazu i turbina zaczyna pompować to gruszka się wysuwa i zmniejsza pompowanie, efekt jest taki że turbo pięknie pompuje od samego dołu do ok 1.6 bara (kwestia regulacji)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mis
post Wed, 14 Oct 2020 - 12:05
Post #20


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 07 January 2009
Skąd: Rzeszów





Niech zgadnę, gruszka z 2.4mjtd 10v 136/140hp? smile.gif
Tam było właśnie VNT sterowane ciśnieniem.


--------------------
RS3 8V2 nardo limo pl 540HP 680NM
109-Performance
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Stron V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Friday, 29 March 2024 - 02:28