Shoutbox 0 nowych PW 


7 Stron V  « < 3 4 5 6 7 >  
Reply to this topicStart new topic
> Dyfuzor pod auto
Mirage
post Mon, 21 Nov 2016 - 07:21
Post #81


Forum Killer
Dołączył: Wed, 31 December 2008
Skąd: MIRAGE





CYTAT(CZUCZU @ Wed, 05 Jun 2013 - 19:43) *
blacha alu i tyle. Jest gdzieś link do forum brytyjskiego golfa 2ki.
Koleś modzi z aerodynamiką w garażu i porównuje czasy okrążenia i coś mu to dało

Bardzo ciekawy temat ale wydaje mi się, że:

1. Testowanie na czasach okrążenia, gdzie jest 20 innych ważnych czynników włącznie z kierowcą, który nigdy 2 razy tak samo nie pojedzie to raczej bzdura. Chyba, że kierowcą jest Hamilton. Co z tego, że po jakiejś tam zmianie konstrukcji dyfuzora polepszy się czas o 2s na okrążeniu skoro nie wiadomo co było tego przyczyną

2. Moim skromnym zdaniem te całe dyfuzory faktycznie mogą pomagać ale na bardzo szybkich torach i przy dużych przeciążeniach. Z całym szacunkiem ale na torze, gdzie amator rozpędza się do 140 to taki dyfuzor spełni rolę ale estetyczną, o ile będzie dobrze wykonany

3. Jedno jest pewne - jak zabudujecie podłogę a dyfuzor nie będzie działał to na pewno fura będzie mniej palić


--------------------
Mirage Saab 900NG GT400 - Wolnossąca to może być kobieta - NO TURBO = NO FUN
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Mon, 21 Nov 2016 - 07:21
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
jackkpl
post Mon, 21 Nov 2016 - 10:11
Post #82


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





CYTAT(Mirage @ Mon, 21 Nov 2016 - 07:21) *
Bardzo ciekawy temat ale wydaje mi się, że:

1. Testowanie na czasach okrążenia, gdzie jest 20 innych ważnych czynników włącznie z kierowcą, który nigdy 2 razy tak samo nie pojedzie to raczej bzdura. Chyba, że kierowcą jest Hamilton. Co z tego, że po jakiejś tam zmianie konstrukcji dyfuzora polepszy się czas o 2s na okrążeniu skoro nie wiadomo co było tego przyczyną

2. Moim skromnym zdaniem te całe dyfuzory faktycznie mogą pomagać ale na bardzo szybkich torach i przy dużych przeciążeniach. Z całym szacunkiem ale na torze, gdzie amator rozpędza się do 140 to taki dyfuzor spełni rolę ale estetyczną, o ile będzie dobrze wykonany

3. Jedno jest pewne - jak zabudujecie podłogę a dyfuzor nie będzie działał to na pewno fura będzie mniej palić


To musisz to powiedzieć tym wszystkim, co jeźdża po Poznaniu i z pakietami aero robią kilka sekund lepsze czasy, niż inne auta bez pakietów.


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mirage
post Mon, 21 Nov 2016 - 13:02
Post #83


Forum Killer
Dołączył: Wed, 31 December 2008
Skąd: MIRAGE





A może są po prostu lepsi, może mają lepsze opony, może mają lżejsze samochody, może mają trochę więcej mocy, może .......

Ja nie twierdzę, że dyfuzor nie działa tylko że na poziomie amatorskim i "amatorsko-lepszym'' nie ma to takiego znaczenia jak na torach, po których lata się z dużymi prędkościami, a ewentualne różnice w czasach przed i po zamontowaniu ciężko przypisać dyfuzorowi z powodu występowania wielu innych czynników mających duży wpływ na tenże czas.

Ciekawe czy jakby Ci co latają po torze Poznań nie wiedzieli czy mają dyfuzor czy nie, też latali lepiej z dyfuzorem


--------------------
Mirage Saab 900NG GT400 - Wolnossąca to może być kobieta - NO TURBO = NO FUN
Go to the top of the page
 
+Quote Post
sztybor
post Mon, 21 Nov 2016 - 17:09
Post #84


User
Dołączył: Wed, 16 September 2015





CYTAT(Mirage @ Mon, 21 Nov 2016 - 13:02) *
Ciekawe czy jakby Ci co latają po torze Poznań nie wiedzieli czy mają dyfuzor czy nie, też latali lepiej z dyfuzorem


o to by bylo ciekawe.. ;D
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cowboy
post Mon, 21 Nov 2016 - 18:29
Post #85


Administrator
Dołączył: Mon, 21 August 2006
Skąd: Wawa





Mirage, zamieszałeś sie troche w tych wywodach wink.gif

Buni chyba wiedział co robi jak w E36 montował aero?
kazdy mod auta coś daje i w sumie z tych małych róznic robi sie kilka sekud, a to jest juz przepaść


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SCKAPE
post Mon, 21 Nov 2016 - 20:02
Post #86


Forum Killer
Dołączył: Sat, 09 June 2012
Skąd: Stockport





Ja wiem dokładnie kiedy na jakim zakrecie przy jakiej predkości mi opony puszczają, poproztu wiem zrobiłem ze 300 jak nie lepiej okrazen na tym torze koło mnie i to w różnych warunkach pogodowych, jesli pojade i sie okaze ze jade po tym samym łuku 5-10km/h i mi nie bedzie puszczało to bede wiedział czy działa czy nie i tyle, tak samo było ze spoilerem - wiem że działa bo to sprawdziłem - a jaki nacisk daje? cholera wie bo to tylko policzyłem ale zmierzyć nie mogę ale wiem ze działa.


--------------------
[topic="moj projekt"]http://www.racingforum.pl/index.php?s=&showtopic=103024&view=findpost&p=1012336[/topic]
Go to the top of the page
 
+Quote Post
EssiRS
post Mon, 21 Nov 2016 - 21:45
Post #87


Forum Homee
Dołączył: Tue, 04 October 2005
Skąd: Warszawa





Sckape działaj dalej. Dobra robota. Widać ilość poświęconego czasu.
To oczywiste, że aero poprawia przyczepność. Pomysł że temat "siedzi w głowie kierowcy" to chyba jakiś słaby żart...


--------------------
Warner R4 180KM 380kg, Łódź 56,3, Rozeta Wróbla 1:09,72
Mercedes w202 C230 m111 Turbo 405KM 550Nm 1150kg Poznań 1:44.8 (bez aero)
Mercedes R129 SL500 M119, 6-manual, AMG 8 tłoczków 360mm, ET 13:382, Poznań 1:55
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Skiba
post Thu, 24 Nov 2016 - 22:41
Post #88


Forum Killer
Dołączył: Wed, 14 July 2004
Skąd: Rz





CYTAT(jackkpl @ Mon, 21 Nov 2016 - 07:51) *
Sama plaska podloga daje bardzo duzo. Jak przeplyw powietrza jest niezaburzony i odseparowany od tego obok auta, to powietrze bedzie szybciej lecialo pod autem. A to generuje podcisnienie.


Oczywiście jeśli wprowadzenie płaskiej podłogi spowoduje mniejsze zaburzenie przepływu powietrza (brak oderwania strugi etc) to bedzie to na plus... ale w kierunku zmniejszenia oporów.
Dalej nie będzie ono miało większej prędkości niż powietrze np obok auta. (Tak, wiem, to powietrze stoi a pojazd się porusza- upraszczam. ;-) )


--------------------
Quality means doing it right when no one is looking.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Fri, 25 Nov 2016 - 19:43
Post #89


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





CYTAT(Skiba @ Thu, 24 Nov 2016 - 22:41) *
Oczywiście jeśli wprowadzenie płaskiej podłogi spowoduje mniejsze zaburzenie przepływu powietrza (brak oderwania strugi etc) to bedzie to na plus... ale w kierunku zmniejszenia oporów.
Dalej nie będzie ono miało większej prędkości niż powietrze np obok auta. (Tak, wiem, to powietrze stoi a pojazd się porusza- upraszczam. ;-) )

Bedzie mialo, bo masz duzy wlot z przodu i przekroj pod podloga sie zmniejsza. Co takiego daje dyfuzor na przeplyw powietrza w polowie dlugosci auta?
Wiesz,ze takie skrzydlo na tyle sampchodu powoduje szybszy przeplyw powietrza zaraz przy skrzydle. Podobnie dziala plaska podloga, gdzie wlot powietrza pod samochod jest wiekszy.


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SCKAPE
post Mon, 28 Nov 2016 - 12:18
Post #90


Forum Killer
Dołączył: Sat, 09 June 2012
Skąd: Stockport





Płaska podłoga zmniejsza drag, spliter z przodu dziala bez dyfuzora ale znacznie slabiej niz z nim, generalnie dyfuzor dociska najbardziej na jego poczatku a nie koncu, dyfuzor dociska przód auta tez bo sprawia ze spliter lepiej dziala - tyle z wykresów porównawczych... Jak nie zapomne to strzele im fotkę - są w mojej książce do areodynamiki pojazdów.

A tu jeszcze kilka fotek z postępu prac:

Tu są łuki do 2 krańcowych części zrobione na 17 stopni, zrypałem temat troche bo jak już zamontowałem na skrzydłach i złożyłem na samochodzie to te dwa krancowe wyszły mi o 8mm poniżej lini płaskiej podłogi (WRRRrrrrrrrr) i nie mogłem spasować całości - kosztowało mnie to jakieś 5 dodatkowych godzin roboty zeby to skorygować już na aucie...:



Dalej najbardziej skomplikowane krańcowe skrzydło od strony wydechu - wyglada jak wygląda bo po części tłumnik mi się chowa w stelażu dufuzora z tąd te wszystkie dziwne podciecia, w zasadzie po części właśnie wydech dedykował szerokość dyfuzora i zmianę kątów bocznych jego części - to jajowate podciecie to tłumnik - na tych zdjęciach widać jak blisko wydechu idzie łuk samo podcięcie jest w odległości ok 10mm od puszki wydechu dając swobode ruchu tłumnika na boki ok 4cm - myślę że bardziej nie pracuje i nie bedzie mi to stukało co zakręt...:





Tu jeszcze jedno z serji z moją ręką dla wyobrażenia jakie to ma rozmiary mniejwiecej:



Tu już zamontowane wszystkie skrzydła:







I jeszcze raz z próbą docientego panela:







C.D.N....


--------------------
[topic="moj projekt"]http://www.racingforum.pl/index.php?s=&showtopic=103024&view=findpost&p=1012336[/topic]
Go to the top of the page
 
+Quote Post
piwo
post Tue, 06 Dec 2016 - 17:26
Post #91


I live here !
Dołączył: Wed, 03 February 2010
Skąd: Marki





niekoniecznie plaska podloga super auta skonstruowanego przez speca od aerodynamiki Adriana Neweya:

daje do myslenia smile.gif


--------------------
930kg 320KM RWD Torsen RaceTCS lotus111r abs
1/4 2013r 180KM 13,806s
0-200km/h 2020r www.youtube.com/watch?v=jj-Hbidv43s
Poznań 1m48,467s 2021; Łódź 57,517s 2023 a052 fr, vr2 r7a(hl) tyl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
wizard
post Tue, 06 Dec 2016 - 21:03
Post #92


Forum Killer
Dołączył: Tue, 27 March 2007
Skąd: Gliwice/Rybnik





Z ciekawości zapytam czym można uszczelnić połączenie między zderzakiem, a splitterem. >120km/h słyszę świst, który bywa irytujący. Niby zamontowany stabilnie jak cholera, a dźwięk taki jakbym miał gwizdek z przodu.


--------------------
200KM/290Nm/1088kg
Go to the top of the page
 
+Quote Post
CZUCZU
post Tue, 06 Dec 2016 - 21:30
Post #93


Moderator
Dołączył: Thu, 21 August 2003
Skąd: Stalowa Wola





gumą na metry i nity
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Tue, 06 Dec 2016 - 22:27
Post #94


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





Albo jak sa blisko siebie, to jakims klejem np do szyb albo cos ala silikon.


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SCKAPE
post Wed, 07 Dec 2016 - 00:42
Post #95


Forum Killer
Dołączył: Sat, 09 June 2012
Skąd: Stockport





silicon - tylko dobry jakiś i bedzie gitara


--------------------
[topic="moj projekt"]http://www.racingforum.pl/index.php?s=&showtopic=103024&view=findpost&p=1012336[/topic]
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cowboy
post Wed, 07 Dec 2016 - 08:42
Post #96


Administrator
Dołączył: Mon, 21 August 2006
Skąd: Wawa





kedra i nity


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
wizard
post Wed, 07 Dec 2016 - 19:10
Post #97


Forum Killer
Dołączył: Tue, 27 March 2007
Skąd: Gliwice/Rybnik





Kedra na nitach myśle, że będzie w sam raz, dzięki.


--------------------
200KM/290Nm/1088kg
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SCKAPE
post Thu, 08 Dec 2016 - 10:38
Post #98


Forum Killer
Dołączył: Sat, 09 June 2012
Skąd: Stockport





SZYBKIE PYTANIE:

blisko tematu wiec pisze tu - czy wie ktoś z was może jaki jest maxymalny kont natarcia dla KANDARSÓW - płaty przednie na zderzaku (chyba to tak sie nazywa)?
mo ktoś jakieś dane na ten temat?


--------------------
[topic="moj projekt"]http://www.racingforum.pl/index.php?s=&showtopic=103024&view=findpost&p=1012336[/topic]
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Thu, 08 Dec 2016 - 12:55
Post #99


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





CYTAT(SCKAPE @ Thu, 08 Dec 2016 - 10:38) *
SZYBKIE PYTANIE:

blisko tematu wiec pisze tu - czy wie ktoś z was może jaki jest maxymalny kont natarcia dla KANDARSÓW - płaty przednie na zderzaku (chyba to tak sie nazywa)?
mo ktoś jakieś dane na ten temat?

Czytałem, że te elementy na zderzaku nie służą do poprawy docisku w sposób bezpośredni. One generują wiry (vortex), które lecą wzdłuż samochodu. Te wiry dają taki zysk, jak dmuchawa na wejsciu do sklepu - oddziela powietrze pod autem od tego, obok auta. Poprawia to skuteczność podwozia w generowaniu docisku.

I one się nazywają "Canards".


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SCKAPE
post Thu, 08 Dec 2016 - 14:43
Post #100


Forum Killer
Dołączył: Sat, 09 June 2012
Skąd: Stockport





Tak też czytałem na necie, a w ksiazce od areo mam napisane o tym i o docisku ale nie mam w niej zakresu kontów, ostatnio tez ogladalem testy w tunelu areodynamicznym i defakto canards-y poprawiały docisk przedniej osi jak je zamontowali do wyscigowego nissana. Ale nie moge znalesc wzmianki o kontach nigdzie...
mysle ze podobnie jak spoiler ale wolalbym wiedziec napewno, jakis wykres czy cos...


--------------------
[topic="moj projekt"]http://www.racingforum.pl/index.php?s=&showtopic=103024&view=findpost&p=1012336[/topic]
Go to the top of the page
 
+Quote Post

7 Stron V  « < 3 4 5 6 7 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Monday, 29 April 2024 - 07:45