Shoutbox 0 nowych PW 


9 Stron V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> M54B30 - modyfikacje i tuning
Jajnik
post Thu, 23 Sep 2010 - 17:00
Post #1


User
Dołączył: Mon, 29 June 2009





Witam,

Temat dotyczy modyfikacji silnika m54b30 (buda e36)
Pytania kieruję do osób które przerabiały temat, miały z tym styczność, bądź są pewni swoich wypowiedzi. (teoretyków nie potrzebuje)
Chciałbym uzyskać moc w granicach 250KM i moment ile wyda, aby wykres był w miarę płaski.

Modyfikacje jakie planuję wykonać, to:

- DOLOT
Wywalić ori puche, wstawić DOBRY stożek, odgrodzić go od silnika i np. ze zderzaka doprowadzić zimne powietrze.

- WYDECH
Kolektory M3 (owinięte taśmą), końcowy M3, a środek najzwyklejsza prosta rura bez katów.
Gdzieś mi wpadło w oko, że przed montażem kolektorów z M3 trzeba coś tam ogarnąć z głowicą... rozwinie ktoś temat?
Jak by ktoś może wiedział, jaką średnice wew. ma oryginalnie wydech w M3?

- STROJENIE

Czy takie modyfikacje pozwolą mi uzyskać w/w parametry?
Czy oryginalne wtryski i pompa wystarczą na dobicie do 250KM?

Zastanawiam się nad ITB + wtryski z M3, ale na to już raczej może być krucho z $$$.

Pozdro
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Thu, 23 Sep 2010 - 17:00
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
Mario
post Thu, 23 Sep 2010 - 23:01
Post #2


Forum Homee
Dołączył: Sat, 21 December 2002
Skąd: Płock





Ile pieniędzy max chcesz na to wszystko wydać?


--------------------
Wicemistrz Polski i Mistrz Pucharu PZMot na 1/4 mili w klasie Profi+ 2003r.
Ostatnie projekty :2 X BMW M3 3.0 Turbo ,Audi A3 1.8T,Seat Ibiza 1.8T, 2XBMW 325 Turbo,
2xAudi S3, 6xBMW E46 330i + 325 Supercharged by MTG
wiecek1@neostrada.pl gg 5424844
Sportowe układy wydechowe,uturbianie aut,instalacje kompresorów...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Jajnik
post Thu, 23 Sep 2010 - 23:39
Post #3


User
Dołączył: Mon, 29 June 2009





DO 5tys. (jak będzie delikatnie powyżej to też powinno ujść)

Na razie nie chcę się bawić w kompresory i inne zabawki.
W innych postach czytałem propozycje S50... w to też nie chcę iść.
Chce rozwinąć wolnossaka do mocy jak wyżej.

Oczywiście mile widziane jeśli ktoś daną modyfikacje poprze wykresem.
Mario, widzę, że w stopce masz "sportowe układy wydechowe", może przybliżysz mi trochę ten temat?
Ile taki zabieg może kosztować i jakiego przyrostu mogę się spodziewać? (Cenę kolektorów i tłumika końcowego znam)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
osti!
post Fri, 24 Sep 2010 - 00:42
Post #4


Frequent User
Dołączył: Mon, 26 November 2007
Skąd: Szczecin





Stozek sobie daruj, bo tylko zabijesz mozliwosci tego silnika. Mialem przez 2 dni K&N dedykowany do s50, oryginalna plyta izolujaca, wszystko szczelne i dobrze wykonczone. Efekt byl taki ze przy duzych predkosciach i obrotach stozek byl tak glosny ze nie mozna bylo wytrzymac, a na mocy stracil zdecydowanie. Moze jakis airbox Simoty, BMC czy gabka ITG lepiej by tu wypadly ale stozek odradzam.
Barany z s50 trzeba lekko podklepac przy jednym kolanku i zeszlifowac gorna czesc, lekko pod katem zeby nie opieraly sie o glowice.
Koncowy z m3 wloz w ostatecznosci, bardziej polecalbym jakis inny wydech dedykowany do m3 bo ori puszka jest strasznie ciezka. MOze Mario cos fajnego Ci pospawa smile.gif W m3 z tego co pamietam to srednica w srodku 60mm.
Co do softu to postaram sie zrobic niedlugo wykres mojego auta i go tutaj zamieszcze.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Jajnik
post Fri, 24 Sep 2010 - 09:04
Post #5


User
Dołączył: Mon, 29 June 2009





CYTAT(osti! @ Fri, 24 Sep 2010 - 00:42) *
Barany z s50 trzeba lekko podklepac przy jednym kolanku i zeszlifowac gorna czesc, lekko pod katem zeby nie opieraly sie o glowice.
Koncowy z m3 wloz w ostatecznosci, bardziej polecalbym jakis inny wydech dedykowany do m3 bo ori puszka jest strasznie ciezka.


Nie do końca się zrozumieliśmy.
Chcę zmodyfikować silnik M54B30 dlatego planuje do niego wrzucić do niego części z E46 M3 czyli S54, a nie S50.


CYTAT(osti! @ Fri, 24 Sep 2010 - 00:42) *
W m3 z tego co pamietam to srednica w srodku 60mm.


Mówisz o s50 czy s54?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
osti!
post Fri, 24 Sep 2010 - 12:17
Post #6


Frequent User
Dołączył: Mon, 26 November 2007
Skąd: Szczecin





Mialem tu na mysli wydech i barany z s50. Jesli chodzi o barany z s54 to mozesz miec dosc duzy problem, nie mowie ze sie nie da bo nie probowalem ale zobacz sobie jakie maja mocowania do glowicy (3 sruby w trojkacie), nie mam pojecia jakie to ma wymiary i czy w ogole podejdzie do glowicy z m54 ale raczej nie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wojtek
post Mon, 27 Sep 2010 - 18:40
Post #7


Forum Homee
Dołączył: Wed, 25 January 2006
Skąd: Krosno





Jajnik a dlaczego nie s50 ??


--------------------
EVO X 590/740
Cooper S R56
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Jajnik
post Mon, 27 Sep 2010 - 21:06
Post #8


User
Dołączył: Mon, 29 June 2009





1. CENA
2. Praktycznie każde S50 jest skatowane i wymaga remontu (a jak nie to duzo drozsze)
3. j.w. cena remontu
4. wykres mocy i momentu (tutaj porównuje do m60/m62)
5. wytrzymałość (niewiele dobrego słyszałem na temat tych silników)

Do codziennego wożenia się może to i jest dobre rozwiązanie, ale jak na treningach i zawodach ma dostawać ostro po dupie
to ja nie wiem ile ten silnik wytrzyma, a remoncik drooogi.
W Polsce mało osób upala w drifcie S50 więc coś w tym musi być.


Czyli widzę, że nikt nie jest w stanie mi powiedzieć czy jest sens i czy da rade tymi modyfikacjami zrobić 250KM?
Nie chcę wydawać ok 4-5tys tylko po to, żeby później okazało się, że nic z tego nie wyszło.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
osti!
post Mon, 27 Sep 2010 - 23:06
Post #9


Frequent User
Dołączył: Mon, 26 November 2007
Skąd: Szczecin





Hmm, jesli chcesz ten silnik upalac na torze to akurat s50 bedzie duzo lepszym rozwiazaniem. Pomysl nad s50b30 jesli boisz sie b32 i jego vanosow. M54 to bardzo dobry silnik do auta na codzien i sporadycznych sciganek ale nie do katowania na torze. S50b30 jest pancernym motorem i jak madrze kupisz to bedziesz z niego zadowolony przez dlugi czas. Mysle ze jest swietnym kompromisem miedzy M54b30, a s50b32. W drifcie s50 jest malo popularnym motorem z uwagi na charakterystyke jego mocy i momentu, w tym przypadku V8 sa duzo lepszym wyborem. S50 jest swietny do wyscigow i szybkiej jazdy po torze, do tego zostal stworzony.
Pozostaje jeszcze temat swapa m54, ktory jak dobrze policzysz z zakupem motoru i wlozeniem go do auta wyniesie oklice ceny s50b30 dajacego wlozyc sie w przydomowym garazu. Jesli chcesz latac glownie po torze to s50, jesli autem chcesz latac na codzien i sporadycznie po torze to m54, w ktorym 250ps nie jest jakims wielkim problemem.
Do s50b30 dobrym zabiegiem jest swap miski olejowej i smoka z b32, co znaczaco wplynie na jego zywotnosc podczas upalania na torze.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Jajnik
post Tue, 28 Sep 2010 - 08:36
Post #10


User
Dołączył: Mon, 29 June 2009





Liczylem kilkukrotnie swap m54 i mody zawarte w temacie i wyjdzie mi to ok 10tys,
wczoraj patrzylem s50b32 (mimo wszystko b32) to sam silnik bez skrzyni 12k...
Poza tym nie chce pakowac w ten samochod gory pieniedzy, bo jak pojdzie po mojej mysli
to za jakies 1,5 roku bede jezdzil czyms innym.

A teraz wrocmy do tematu smile.gif bo i tak widze, ze nikt nie jest w stanie mi pomoc :/
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wojtek
post Tue, 28 Sep 2010 - 10:11
Post #11


Forum Homee
Dołączył: Wed, 25 January 2006
Skąd: Krosno





Ale co ktos ma ci pomagac ?? goscie w bmw stworzyli silnik z seri S do takich zabaw... to ze w polsce nikt za dobrze sie z nimi nie obchodzi lataja na starym oleju i jego brakach to niestety tak sie nie da...
S50 bije na glowe m54 i chodz by nie wiem jakie mody zrobic w m54 nie bedzie nigdy jezdzic jak s50 to silnik do wyscigow ... jak chcesz to zapraszam na przejazdzke wink.gif


--------------------
EVO X 590/740
Cooper S R56
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Jajnik
post Tue, 28 Sep 2010 - 10:34
Post #12


User
Dołączył: Mon, 29 June 2009





Powtorze sie.
Temat dotyczy modyfikacji m54 a nie "co wybrac s50 vs m54".
Dla uspokojenia tematu powiem ze jak bym mial kase na s50 (silnik + remont + inne) to i tak wybralbym 1JZ,
ktory bije na glowe WSZYSTKIE silniki BMW.
Dlatego powrocmy do tematu m54 i osiagniecia z niego 250KM.

AMEN
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dresik.pl
post Tue, 28 Sep 2010 - 11:12
Post #13


User
Dołączył: Thu, 27 May 2010
Skąd: Oświęcim





Do autora postu mam taką prośbęsmile.gif

Jak możesz to podjedź na jakąś hamownie i zobacz ile samochodzik oferuje mocy i momentu na chwilę obecną. (oczywiście o ile już tego nie zrobiłeś) Ciekaw jestem jak się ma rzeczywistość do teorii:)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Jajnik
post Tue, 28 Sep 2010 - 12:07
Post #14


User
Dołączył: Mon, 29 June 2009





Oczywiscie ze tak zrobie smile.gif
Najpierw seria (obawiam sie troche, bo wydech srodkowy i koncowy zostaje z m50),
i pozniej po kazdej wprowadzonej modyfikacji planuje jezdzic na hamownie.
Chyba, ze samochod zrobi na mnie AZ takie wrazenie, to wtedy sie mocno zastanowie
nad tymi wszystkimi modyfikacjami, tym bardziej, ze widze, ze praktycznie nikt tego nie przerabial.
A wywalac kase w bloto mi sie nie usmiecha smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pajak100
post Tue, 28 Sep 2010 - 12:23
Post #15


Super User
Dołączył: Sat, 08 November 2008
Skąd: płock





CYTAT(Jajnik @ Tue, 28 Sep 2010 - 10:34) *
Dla uspokojenia tematu powiem ze jak bym mial kase na s50 (silnik + remont + inne) to i tak wybralbym 1JZ,
ktory bije na glowe WSZYSTKIE silniki BMW.
Dlatego powrocmy do tematu m54 i osiagniecia z niego 250KM.

AMEN


Przy takim budżecie nie wiele da się zrobić. Poza tym walczysz całkowicie nie o ten parametr. Próbowałem wiele wolnossaków poprawiać i regularnie kończyło się to na podtlenku. Zastanów się dlaczego s52b32 jest taki dobry? Ile waży, jak przebiega w nim moment obrotowy, gdzie jest dostępny i do ilu tys. się kręci. Możesz zrobić nawet 350KM i nie przeskoczysz 3,2l . Niestety nie kuniem silnik jedzie i przyspiesza.
Co do 1JZ - fajna sprawa , jednak nie jest tak twardy ja silniki z bawarii.


--------------------
audi s4 2.2T k24 7200 RS2
vw polo g40
BM-Vag 2.2T E30
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Jajnik
post Tue, 28 Sep 2010 - 12:41
Post #16


User
Dołączył: Mon, 29 June 2009





CYTAT(pajak100 @ Tue, 28 Sep 2010 - 12:23) *
Przy takim budżecie nie wiele da się zrobić. Poza tym walczysz całkowicie nie o ten parametr. Próbowałem wiele wolnossaków poprawiać i regularnie kończyło się to na podtlenku.


Niestety zdaję sobie sprawę z tego, że dłubanie przy silniku wolnossącym bez dorzucenia doładowania jest dość ciężkim tematem,
ale myślę, że dołożenie kilkunastu koni i niutków nie powinno być AŻ takim problemem.
A co do wytrzymałości jednostek... nie dziw się, bo 320KM z poj 3,2 a powiedzmy 500-600 z jednostki 2,5 jest delikatną różnicą.
Wszystko zależy od wykorzystanych części, zgrania wszystkiego ze sobą i oczywiście poprawnego eksploatowania i serwisowania.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
JJacek
post Tue, 28 Sep 2010 - 14:32
Post #17


Forum Killer
Dołączył: Thu, 13 April 2006





CYTAT(pajak100 @ Tue, 28 Sep 2010 - 12:23) *
Przy takim budżecie nie wiele da się zrobić. Poza tym walczysz całkowicie nie o ten parametr. Próbowałem wiele wolnossaków poprawiać i regularnie kończyło się to na podtlenku. Zastanów się dlaczego s52b32 jest taki dobry? Ile waży, jak przebiega w nim moment obrotowy, gdzie jest dostępny i do ilu tys. się kręci. Możesz zrobić nawet 350KM i nie przeskoczysz 3,2l . Niestety nie kuniem silnik jedzie i przyspiesza.
Co do 1JZ - fajna sprawa , jednak nie jest tak twardy ja silniki z bawarii.

A czym niby 'silnik jedzie'? Momentem? Nie wiem jaka to niby różnica między mocą a momentem na silniku, jeśli obie wartości są liniowo zależne.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ww#296
post Tue, 28 Sep 2010 - 14:45
Post #18


Forum Killer
Dołączył: Fri, 15 November 2002
Skąd: Krakow





Wydech w m3 e46 ma 60mm po zewnątrz - jak będzie potrzebny dokładny wymiar z zewnątrz mogę zmierzyć, akurat mam rozebrany.
M54 ma przepustnice elektryczną i dlatego jak dla nie zdyskwalifikował bo go to. Byc może w ofercie zagranicznych firm tuningowych znajdziesz wałki do m54 i program za kolejną gruba kasę jakiś dolor karbonowy i dojdziesz do tych 250 KM ale mysle że na nowych częściach to 10 -15 000 - innymi słowy nie warto.

Na Twoim miejscu chcąc sie zamknąć ze swapem w 10 - 15 000 to kupiłbym m52b28 i wał z tłokami z m54 do tego kolektor z m50 i myślę że 240 jest realne bez ruszania wydechu.
nie bedąc na Twoim miejscu po prostu kupiłem m3.


--------------------
Szukam koni.........
......mechanicznych

wystarczy WW <!-- s;) --><!-- s;) -->
BMW E36 M3 3.2 SEDAN
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rennen
post Tue, 28 Sep 2010 - 17:09
Post #19


I live here !
Dołączył: Mon, 14 October 2002
Skąd: Faaker See ;)





CYTAT(pajak100 @ Tue, 28 Sep 2010 - 12:23) *
Możesz zrobić nawet 350KM i nie przeskoczysz 3,2l . Niestety nie kuniem silnik jedzie i przyspiesza.
Co do 1JZ - fajna sprawa , jednak nie jest tak twardy ja silniki z bawarii.


Pająk zrób przysługe temu forum i przestań się na nim udzielać.. Bo gadasz same bzdury biggrin.gif kup sobie 1.9 tdi albo autobus miejski to będziesz najszybszy skoro uważasz że moment obrotowy to jest to laugh.gif .. ps bolidy formuły 1 (obecne 2.4 v8) mają po 275-300 Nm.. pomyśl o tym, jeśli w ogóle potrafisz rolleyes.gif


--------------------
'93 e36 325i - kolejna próba :)
'94 e34 v8
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bobr4
post Tue, 28 Sep 2010 - 17:23
Post #20


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 02 June 2006
Skąd: okolice Warszawy





Jajnik - przesadziles troche - z 1JZ 500-600??? do tego trzeba duzo zmian w silniku i nie jest takie proste. Tak samo mozna podkrecic eMkowy silnik....

co do 3.0 - poszukaj po necie co ludzie robili w NA i co osiagneli.


--------------------

<b>wtryskiwacze:
BOSCH 525cc wysokoomowe, Bosch 650cc, SIEMENS 630cc
1200cc Lucas niskoomowe</b>
Go to the top of the page
 
+Quote Post

9 Stron V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 28 March 2024 - 20:03