Shoutbox 0 nowych PW 


5 Stron V  < 1 2 3 4 5 >  
Reply to this topicStart new topic
> Hot Hatch 1.4 TSI warto brnac?
hubi91
post Wed, 13 Sep 2017 - 12:58
Post #41


Super User
Dołączył: Fri, 17 June 2011
Skąd: Warszawa





CYTAT(radekrp90 @ Wed, 13 Sep 2017 - 12:24) *
Często to jednak właśnie Ci bardziej majętni instalują do nowych, drogich aut LPG - mimo "wad", "profanacji" itp. Potrafią liczyć i wiedzą, że kilka tysięcy drogą nie chodzi, a pieniądze same się nie zarobią.
No chyba, że ktoś jest z zawodu synem tatusią lub żoną męża to wtedy faktycznie można mieć takie prozaiczne wydatki jak paliwo w 4-ech literach smile.gif

Co do samego LPG+TSI - wedle tego co opisują użytkownicy, zwrot instalacji typu "proteza" z dotryskiem PB to około 30-40 tyś km (oszczędność około 9-12 PLN na 100 km). W moim przypadku to około 1,2 roku dlatego gdzieś na wiosnę planuję taką modyfikację.

Serio znasz przypadki aut kupionych za więcej niz 400k, do których ktoś wsadził lpg? (Chyba, że dla Ciebie nowe drogie to clio w gazie i nie odniosłeś się do mojej wypowiedzi)
Z ciekawości pytam, chętnie poszerzę wiedzę.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Wed, 13 Sep 2017 - 12:58
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
toner7
post Wed, 13 Sep 2017 - 13:13
Post #42


User
Dołączył: Wed, 06 September 2017





Panowie, chyba zgodzicie się, że jedyna zaleta "gazowania" to oszczędność... Lpg ani nie daje zalet silnikowi ani nie obniża wagi pojazdu ani nie podnosi wartości świeżego auta.
Teoretycznie do robienia dużych przebiegów są diesle. Jeśli ktoś ich nie lubi i woli benzynę i obliczy sobie, że instalacja za trzy-sześć tysięcy wynagrodzi mu poniesione koszty to jego wybór. Zaznaczam, że nie biorę pod uwagę instalacji druciarskich za dwa tysiące...
Acha często występują także ludzie, którzy marzą o aucie na które ich do końca nie stać - być może wtedy taka instalacja ogólne koszty utrzymania obniży ale ja nie jestem do końca przekonany...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hubi91
post Wed, 13 Sep 2017 - 13:31
Post #43


Super User
Dołączył: Fri, 17 June 2011
Skąd: Warszawa





CYTAT(toner7 @ Wed, 13 Sep 2017 - 13:13) *
Panowie, chyba zgodzicie się, że jedyna zaleta "gazowania" to oszczędność... Lpg ani nie daje zalet silnikowi ani nie obniża wagi pojazdu ani nie podnosi wartości świeżego auta.
[...]

Ja się zgadzam. Zaciekawiła mnie tylko kwestia wkładania LPG do drogich auto, których o dziwo nie kupuje się z oszczędności...
Niektórzy mają inne zdanie: zalety lpg

Na alledrogo nie ma żadnego samochodu do kupienia z lpg za ponad 400k, ba nawet za 300k nie ma, jest jeden za ponad 200k (241k jeep w gazie). Przypadek? Nie sądzę.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
roswell89
post Wed, 13 Sep 2017 - 13:52
Post #44


Frequent User
Dołączył: Fri, 12 July 2013





Chciałbym zauważyć, że są samochody w których instalacja LPG znacząco podnosi wartość rynkową pojazdu.
Ma to miejsce np. w wypadku Touarega 3,2
http://allegro.pl/touareg-2004r-3-2-gaz-i6935898408.html

Jak widać w autach za 300 tys+ również montuje sie LPG wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kolekr1
post Thu, 14 Sep 2017 - 14:26
Post #45


User
Dołączył: Fri, 16 March 2007





hahaha, sie chyba ktoś o jedno 0 pomylił wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jakub1t
post Thu, 14 Sep 2017 - 15:40
Post #46


Forum Killer
Dołączył: Thu, 12 April 2007
Skąd: Karczew





Granice do jakiego auta wsadzić gaz wyznacza sobie sam wlasciciel i nic nam do tego . Jednemu się opłaca drugiemu nie . Czy to w aucie za 400 czy za 4 .
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hubi91
post Thu, 14 Sep 2017 - 16:04
Post #47


Super User
Dołączył: Fri, 17 June 2011
Skąd: Warszawa





Prawda, ale jak widać po rynku ta granica zdecydowanie jest dużo poniżej pułapu "drogich i nowych aut" wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
TeddyBear
post Thu, 14 Sep 2017 - 16:31
Post #48


Super User
Dołączył: Wed, 24 December 2008





Bo kupując auto za kwotę ponad 300k raczej nie liczysz ile pali. Co ci za różnica czy zapłacisz za paliwo 1k czy 2k jak ratę za auto masz 10k.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
BlackDaro
post Fri, 15 Sep 2017 - 04:57
Post #49


Frequent User
Dołączył: Thu, 19 January 2017
Skąd: CBR





Wszystko zależy od rocznych przebiegów i ,,przekonań" w głowie wink.gif
Pierwsze 2 samochody miałem na pb, bo kiedyś też z pogardą patrzyłem na ludzi jeżdżących na lpg i plułem na zagazowane fury biggrin.gif
Głównie przez opinie ludzi nie mających lpg. Sam nie mając lpg też wmawiałem wszystkim, że gaz rozpie@dala silnik, zabiera połowe mocy i to sie nadaje tylko do kuchenek he he

Czy nie jest właśnie tak, że na gaz narzekają ci, którzy go nie mają?
Chyba tak było od zawsze, sam też tak miałem smile.gif

Jednak jeżdżąc coraz więcej i więcej, widząc ile wydaje na paliwo ja, a ile mój brat i ojciec sam zatrułem już kolejny samochód...
Z tym, że ja diesli nie cierpie, no i dieslem wcale tak tanio nie jest.
Przez ostatnie 10 lat we wszystkich moich samochodach miałem gaz i wychodzi na to, że wydałem z 60-70tys. mniej niż gdybym jezdzil na pb, więc chyba było warto.

Ale...
-gdybym mógł sobie pozwolić na zakup samochodu za 300-400tys. miałbym w dupie czy to pali 20 czy 100zł/100km
-gdybym robił rocznie 10-15kkm, albo gdyby to była tylko wekendowa zabawka lub jakiś rzadki model/rarytas też bym nie zakładał
-lpg w fsi itp. z dotryskiem pb, też średnio opłacalne

,,Dobry" gaz nie jest zły wink.gif
A że 80% samochodów w Polsce jeździ na źle skonfigurowanej i źle wystrojonej instalacji lpg to już nie moje zmartwienie...


--------------------
seryjny Peugeot 206 s16 (136KM) LPG
60ft 2,5 ET 16,0 Olsztyn 2017 -->
--> _https://youtu.be/sxLbR_329kw
Go to the top of the page
 
+Quote Post
radekrp90
post Fri, 15 Sep 2017 - 07:41
Post #50


Frequent User
Dołączył: Fri, 27 March 2009





CYTAT(hubi91 @ Wed, 13 Sep 2017 - 12:58) *
Serio znasz przypadki aut kupionych za więcej niz 400k, do których ktoś wsadził lpg? (Chyba, że dla Ciebie nowe drogie to clio w gazie i nie odniosłeś się do mojej wypowiedzi)
Z ciekawości pytam, chętnie poszerzę wiedzę.


Dla mnie drogie auto auto to nie Clio (choć jako nowe jest za drogie w stosunku do tego co oferuje ale to nie o tym temat wink.gif ).
Widziałem już kilka Cayenne (i nie takich za 30.000), 7er czy innych A8 z LPG, i właściciel nie wyglądał bynajmniej na takiego, który musiałby oszczędzać. Poza tym - nie każdy bierze auto w leasing, nie mierzcie wszystkich jedną miarą.
Poza tym nie wiem ile dane auto kosztuje - nie podchodzę na stacji i nie pytam "hej za ile kupił Pan tego prosiaka na gaz?!"... Ot widzę, że ktoś tankuję LPG do takiej Panamery czy innego AMG to cóż... Mam mu powiedzieć, że jest idiotą, bo na forum piszą, że to profanacja?

Nie napisałem też, że ktoś zakłada LPG dla ideologi - to jest moim zdaniem jedynie środek na obniżenie kosztów eksploatacji, a czy ma to sens każdy musi ocenić sam. W DE też użytkownicy auta gazują, i drogie, i tanie, a nikt nie dokleja im łatek.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hubi91
post Fri, 15 Sep 2017 - 08:02
Post #51


Super User
Dołączył: Fri, 17 June 2011
Skąd: Warszawa





Możesz mówić lub nie, jak sobie życzysz. Ja jakiemuś wielkiemu schabowi bym nie powiedział smile.gif
Wszystko można, jedni kupują multiplę a inni amg w gazie. Jest wolność.
A to, że jest to bez sensu to już inna para kaloszy.
Ja nadal uważam, że gaz to bezwzględna oszczędność, tylko samochodu supersportowego lub bardzo drogiego nie kupuje się dla oszczędzania i gaz w takim przypadku jest na równi z ładowaniem kołpaków lub koreańskich nexenów, bo przecież jest taniej...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jakub1t
post Fri, 15 Sep 2017 - 10:22
Post #52


Forum Killer
Dołączył: Thu, 12 April 2007
Skąd: Karczew





Jak już offtop to mój kolega jest bardzo zadowolony z nexenow biggrin.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Driftman
post Fri, 15 Sep 2017 - 10:29
Post #53


Forum Homee
Dołączył: Mon, 29 January 2007
Skąd: Z Mercedesów i Hond





A mój z linglongów biggrin.gif


--------------------
SONDA powstania działu Elektryka/Elektronika/Strojenie/Kodowanie/Logowanie/Diagnostyka
(Prosze wklejac link bez pierwszego znaku _)
_http://www.racingforum.pl/index.php?showtopic=155892&hl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hubi91
post Fri, 15 Sep 2017 - 11:02
Post #54


Super User
Dołączył: Fri, 17 June 2011
Skąd: Warszawa





a mój z kołpaków, ale nie wozi ich na sl65 amg.. smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Spawos
post Fri, 15 Sep 2017 - 11:17
Post #55


Forum Killer
Dołączył: Wed, 19 February 2003
Skąd: Lublin





ja mam 1,4 tsi CAXA od roku odrazu przerobione na 200 koni wczoraj 230 tys wyskoczyło przebiegu i śmiga, oleju nie ubywa bo zamiany co 10-15 tys,
pali dziadowanie w mieście 7-8 /normalna jazda 8-10/ a szybka i upalania 10-14

łąńcuch był przy 185 tys wymieniony


--------------------
Prawdopodobnie Najszybsze Daewoo w Polsce
2004--> ET 18,3
2005--> ET 17,4
2006--> ET 14,7
2007-->13.xx???
Go to the top of the page
 
+Quote Post
radekrp90
post Thu, 21 Sep 2017 - 07:26
Post #56


Frequent User
Dołączył: Fri, 27 March 2009





CYTAT(hubi91 @ Fri, 15 Sep 2017 - 08:02) *
Możesz mówić lub nie, jak sobie życzysz. Ja jakiemuś wielkiemu schabowi bym nie powiedział smile.gif
Wszystko można, jedni kupują multiplę a inni amg w gazie. Jest wolność.
A to, że jest to bez sensu to już inna para kaloszy.
Ja nadal uważam, że gaz to bezwzględna oszczędność, tylko samochodu supersportowego lub bardzo drogiego nie kupuje się dla oszczędzania i gaz w takim przypadku jest na równi z ładowaniem kołpaków lub koreańskich nexenów, bo przecież jest taniej...

Ja osobiście do AMG czy innego RS'a też bym raczej LPG nie zakładał. Ale już w jakiejś "pospoilitej" wersji typu S500, jakieś S8, czy inne 3.0T by mi to nie przeszkadzało chyba. Wiadomo te auta kosztują krocie jako nowe i koszt paliwa ma się nijak do kosztu wynikajcego z utraty wartości (średnio licząc zapewne powyżej 10 tyś PLN miesięcznie) ale kto bogatemu zabroni biggrin.gif

Mnie nie stać na takie auta więc rozważam LPG w każdym przypadku, bo mi się to opłaca. Poza tym nie zapominajmy, że rozmawiamy tutaj o hatchback'u z 1.4 TSI! Do jakiegoś TypeR bym może nie polecał, bo ma to jakieś szanse być kiedyś autem poszukiwanym ale Ibiza Cupra? Prędzej jakieś Clio RS już chyba.

Co do oszczędzania na oponach - tego zrozumieć nie potrafię. Sam do starego auta kupowałem opony za nieomal 25% jego średniej wartości rynkowej (B4 + Bridgestone Potenza), bo jakoś nie mogłem się przekonać do wyrobów z ChRL. Ale znam przypadki kupna Nexneów czy innych Imperiali do aut, dość młodych i stosunkowo drogich.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lemur
post Thu, 21 Sep 2017 - 07:45
Post #57


Frequent User
Dołączył: Thu, 14 August 2003
Skąd: Klucze





A co jest z tymi nexenami?
Z ciekawości czytałem i zbiera to nawet pozytywne opinie.
Z tego co też wyczytałem to zaczynają się rozpychać na rynku amerykańskim.
Z kia też się ludzie śmiali a okazała się być prężnym graczem na rynku motoryzacyjnym.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hubi91
post Thu, 21 Sep 2017 - 08:07
Post #58


Super User
Dołączył: Fri, 17 June 2011
Skąd: Warszawa





Z nexenami?
Opony jak opony, chodziło bardziej o dobór słabych opon do wymagającego samochodu. 95% kierowców nie odczułaby różnicy, ale do mocnych/sportowych samochodów się nie nadają. (no chyba, że ktoś chce jeździć bulwarowo, ale wtedy odbiera sobie możliwość ostrej jazdy)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
radekrp90
post Thu, 21 Sep 2017 - 08:37
Post #59


Frequent User
Dołączył: Fri, 27 March 2009





Ich podstawowa zaleta to to, że są tanie. Więcej zalet nie stwierdzono - głośne, "pływają" przy dużych prędkościach, kiepskie na mokrym. Wolę nie wiele droższego Hankooka (koreański ale jednak lepsza jakość).
Go to the top of the page
 
+Quote Post
piwo
post Thu, 21 Sep 2017 - 09:34
Post #60


I live here !
Dołączył: Wed, 03 February 2010
Skąd: Marki





Ale tak można w nieskończoność. Ktoś kupuje M3 a jeździ z poniewymianionymi luźnymi tulejami w wahaczach, na łysych chińskich oponach, na klockach hamulcowych zamiennikach chińskich by przypadkiem nie stracić za dużo kasy po kupnie i przed sprzedażą auta po dwóch latach. I nie ważne że z radości z jazdy zostało może 10% z oryginału. Ważne że nie wladowalo się 20 tys w auto mimo że tego potrzebowalo. Po co ladowac 20tys zł w części by auto dawało frajde z jazdy jak warte 10tys zl. Lepiej mieć złom ale nie stracić za duzo. Haha. Cale polskie myślenie. Później przynajmniej można pośmiać się miło przy samochód marzeń kup i zrob gdzie takie wraki ale w lepszym tylko stanie trafiają. Tymi gorszymi się nie zajmują


--------------------
930kg 320KM RWD Torsen RaceTCS lotus111r abs
1/4 2013r 180KM 13,806s
0-200km/h 2020r www.youtube.com/watch?v=jj-Hbidv43s
Poznań 1m48,467s 2021; Łódź 57,517s 2023 a052 fr, vr2 r7a(hl) tyl
Go to the top of the page
 
+Quote Post

5 Stron V  < 1 2 3 4 5 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Saturday, 20 April 2024 - 04:55