Shoutbox 0 nowych PW 


4 Stron V  < 1 2 3 4 >  
Reply to this topicStart new topic
> Długodystansowy test BMW 430i, które możecie u mnie kupić w abonamencie., Prośba o feedback - jak oceniacie projekt Gurumotive.
kinko
post Wed, 19 Aug 2020 - 13:45
Post #21


Forum Killer
Dołączył: Mon, 18 April 2011
Skąd: Gdańsk





CYTAT(As_ @ Tue, 18 Aug 2020 - 15:59) *
odchodząc od spalania co można zrobić z tego b48 poza zwykłym chipem?
Ostatnio jechałem za taką 330 i zapieprzała jak zła


Ja zrobiłem downpipe, wydech i po programie wyszło 305KM, jedzie już całkiem całkiem, przepaść względem serii (wersja bazowa 184KM biggrin.gif).
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Wed, 19 Aug 2020 - 13:45
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
As_
post Wed, 19 Aug 2020 - 17:26
Post #22


Forum Killer
Dołączył: Sun, 17 February 2008
Skąd: W-wa





Gdzie jest wąskie gardło na więcej?
Turbo?


--------------------
papierowe konie + oszukane 4x4
Go to the top of the page
 
+Quote Post
DSTurbo
post Sat, 22 Aug 2020 - 02:02
Post #23


Super User
Dołączył: Fri, 03 April 2015





Turbo nie za duże, na hybrydzie podchodzisz pod 400.


--------------------
Turbosprężarki. Serwis, sprzedaż, skup.
Oleje Millers.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
szybciutki
post Wed, 26 Aug 2020 - 13:43
Post #24


Frequent User
Dołączył: Tue, 28 September 2010





@czarodzic Będę w środę w WWA, piwko zrobimy bez gadania o biznesach? biggrin.gif

Z tego wątku wyciągnąłem jeden wniosek: chcesz zrobić zasięg: wspomnij o spalaniu biggrin.gif


--------------------
Nie odpowiadam na wiadomości prywatne, proszę o kontakt przez www.gurumotive.com :)

Go to the top of the page
 
+Quote Post
maciek19
post Wed, 26 Aug 2020 - 14:02
Post #25


User
Dołączył: Sun, 13 September 2009





Cześć,

mnie interesuje jeszcze jedna rzecz.... biorę umowę 36 m-cy z limitem 15kkm/rok.
do końca 2 roku przekroczę ten limit np. trzy krotnie i zamiast 30 tys mam już 90 tys km. Na koniec 2 roku kradną mi samochód. Jak wygląda rozliczenie takiego najmu ?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
scoobany111
post Wed, 26 Aug 2020 - 15:00
Post #26


Frequent User
Dołączył: Thu, 21 February 2013
Skąd: Błonie





Też kupiłem moja M2 z pomoca kolegi,polecam wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mroczylas
post Thu, 27 Aug 2020 - 06:58
Post #27


Rookie
Dołączył: Thu, 06 August 2020
Skąd: warszawa





Co do spalania. Nie 340i, a 335ix po delikatnej modyfikacji na prawie 390km w trasie do Szwajcarii 1600km + 1700 po Szwajcarii + powrót do kraju srodnio spaliła 7.7 L na 100. W Szwajcarii zgodnie z przepisami, a Polska i Niemcy trochę szybciej. Po drodze kilka długich korków na autostradach. Na miejscu miasta, podjazdy pod góry, serpentyny. Paliwo 98.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Maciek1234
post Thu, 27 Aug 2020 - 09:21
Post #28


Forum Homee
Dołączył: Tue, 11 January 2005
Skąd: łódzkie





CYTAT(maciek19 @ Wed, 26 Aug 2020 - 15:02) *
Cześć,

mnie interesuje jeszcze jedna rzecz.... biorę umowę 36 m-cy z limitem 15kkm/rok.
do końca 2 roku przekroczę ten limit np. trzy krotnie i zamiast 30 tys mam już 90 tys km. Na koniec 2 roku kradną mi samochód. Jak wygląda rozliczenie takiego najmu ?

dowalą 60 groszy za każdy przekroczony kilometr biggrin.gif

I nie jest tak, że sobie przekroczysz i nikt się o tym nie dowie, bo jak będziesz jechał na przegląd serwisowy w najmie długoterminowym, to firma najmująca musi wyrazić zgodę na zakres tego serwisu.


Ale tok myślenia, z założeniem utraty auta po 2 latach jest co najmniej ciekawy...


Ogólnie gra niewarta świeczki. Jak wiesz, że będziesz jeździł jak akwizytor, to bierzesz leasing z wysokim wykupem.


--------------------
Porsche 911 (992)
BMW X7 M60iX (G07)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
maciek19
post Fri, 28 Aug 2020 - 09:29
Post #29


User
Dołączył: Sun, 13 September 2009





z tym dowaleniem 0,6 za każdy kilometr to własnie mnie zastanawia czy tak jest faktycznie.... bo równie dobrze mogłem w 3 roku postawić auto i by stało - wiec dlaczego miałbym płacić?
ja nie chce tak zrobić bo u mnie akurat nie warto, ale sama zasada i pole do nadużyć mnie zaciekawiło smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nomaster
post Fri, 28 Aug 2020 - 11:08
Post #30


Forum Killer
Dołączył: Wed, 09 November 2016





A tak czysto technicznie 2krpm dla 2l silnika przy 140kmh nie będzie to powodować zużywania się tulei cylindrów i tłoków w ekpresowym tempie?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MadeInPoland
post Fri, 28 Aug 2020 - 11:53
Post #31


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 15 July 2008
Skąd: Katowice





CYTAT(nomaster @ Fri, 28 Aug 2020 - 10:08) *
A tak czysto technicznie 2krpm dla 2l silnika przy 140kmh nie będzie to powodować zużywania się tulei cylindrów i tłoków w ekpresowym tempie?


140kmg to jakieś 40KM więc raczej nie.


--------------------
Nie ma nudnych samochodów, są tylko nudni kierowcy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
szybciutki
post Fri, 28 Aug 2020 - 12:52
Post #32


Frequent User
Dołączył: Tue, 28 September 2010





Hejka, udało mi się znaleźć chwilę, więc postaram się odwołać do wszystkich postów.

CYTAT(Maciek1234 @ Sat, 15 Aug 2020 - 13:31) *
to chyba mamy podobnych znajomych biggrin.gif

Najem ma tę wadę, że masz ograniczenie przebiegu, którego nie da się podwyższyć. Poza tym odliczasz koszty od faktury na 1700 pln netto, zamiast na 3000 pln netto, gdybyś miał leasing. No i z automatu zakładasz, że po 3 latach puszczasz w świat 3-latka pewniaka z przelotem 50-90kkm, często na gwarancji, bo wykup takiego auta nie jest atrakcyjny w porównaniu z leasingiem.

Za to, niewątpliwym plusem takiego rozwiązania jest łatwość przekazania leasingu na kolejną osobę. Nie bawisz się w żaden odkup, tylko 'za darmo' oddajesz po roku najem - na pewno szybciej sprzeda się takie auto, niż miałbyś się bawić w odkup typu 50 tysięcy i rata 2 tysiące/m-c.

Ale co kto lubi - na najem jest popyt, więc ludziom to odpowiada.


“Najem ma tę wadę, że masz ograniczenie przebiegu, którego nie da się podwyższyć.”

Nie masz racji. Maksymalny limit to zazwyczaj 200k na okres umowy, czyli dla 36 miesięcy jest to ponad 65000km rocznie. Nawet jeśli zdecydujesz się na limit 20 000km rocznie, a jeździsz więcej to:
Albo dopłacasz od kilometra
Albo rekalkulujesz umowę u finansującego, na większy przebieg.


W przypadku tej konkretnie oferty, dopłata za kilometr ponad przebieg to 29 groszy netto.
-100km to 29zł.
-1000km 290zł
-10 000km w ciągu roku 2900zł.
Drogo? IMO bardzo uczciwie

“Poza tym odliczasz koszty od faktury na 1700 pln netto, zamiast na 3000 pln netto, gdybyś miał leasing. “

W praktyce zazwyczaj wygląda to tak, że angażujesz kapitał płacąc za samochód, a jednocześnie korzystasz z innych finansowań, Np. Hipoteki, czy kredytu firmowego.

Dodatkowo przy odsprzedaży samochodu, zapłacisz cały VAT i dochodowy. Co z tego, że po trzech latach leasingu wykupisz auto za 1 zł, jeśli sprzedając za 100 000k, będziesz musiał oddać w podatkach 43xxxk?
Tutaj opisaliśmy optymalizacje podatkową przy zakupie pojazdu: https://forum.gurumotive.com/d/17-zmiany-w-...za-400-000zl/14


“No i z automatu zakładasz, że po 3 latach puszczasz w świat 3-latka pewniaka z przelotem 50-90kkm, często na gwarancji, bo wykup takiego auta nie jest atrakcyjny w porównaniu z leasingiem.”

Ta. I zostajesz tak naprawdę z problemem, bo sam musisz zbyć samochód. Chyba, że traktujesz BMW 430i jako daily na lata, ale w to jakoś nie wierzę.

Gwarancja zwrotu, to największa zaleta produktów leasingowych typu HRV (High Residual Value), nazywanych w PL najmem długoterminowym.

Tutaj opisałem jak wycenić samochód u dealerów zdalnie, jeśli musisz go sam wykupić. https://forum.gurumotive.com/d/50-study-cas...-przez-internet


“Za to, niewątpliwym plusem takiego rozwiązania jest łatwość przekazania leasingu na kolejną osobę. Nie bawisz się w żaden odkup, tylko 'za darmo' oddajesz po roku najem - na pewno szybciej sprzeda się takie auto, niż miałbyś się bawić w odkup typu 50 tysięcy i rata 2 tysiące/m-c.”

Tak. Kluczem do sukcesu jest brak opłaty wstępnej na początku umowy. Jeśli nie zaangażowałeś środków, to nie oczekujesz odstępnego.

Coraz trudniej znaleźć takie oferty, w których analityk zgadza się na finansowanie bez wkładu, ale to temat na osobny wpis.

Śmiało mogę powiedzieć, że jesteśmy skuteczni w pozyskiwaniu zgód, bez wpłaty. Powód jest prosty: nasze oferty są często finansowaniem fabrycznym. W takim zgoda jest łatwiejsza do pozyskania.

“Ale co kto lubi - na najem jest popyt, więc ludziom to odpowiada.”
Każda sprawa jest inna, jednak finansowanie skorelowane z utratą wartości, to dobre rozwiązanie.


CYTAT(_adams_ @ Mon, 17 Aug 2020 - 06:46) *
A no tak, teraz rozumiem skąd ten wynik. Ja podaję średnie z przeciętnej drogi ze skrzyżowaniami, bez tempomatu i napinki na najniższy możliwie wynik. Czyli tyle ile faktycznie średnio pali tongue.gif

Co do najmu: typowo użytkowe, niezbyt drogie autka to tak - znam przypadki. Chodzi o to by jak najtaniej jeździć w robocie nowym. Drogich aut rzędu 200k to nie znam żadnego przypadku, auto dla siebie chyba inaczej się postrzega.


“A no tak, teraz rozumiem skąd ten wynik. Ja podaję średnie z przeciętnej drogi ze skrzyżowaniami, bez tempomatu i napinki na najniższy możliwie wynik. Czyli tyle ile faktycznie średnio pali tongue.gif

Przeczytaj mój tekst jeszcze raz. Cały i dokładnie: https://forum.gurumotive.com/d/55-test-i-po...dealne-daily/10

“Co do najmu: typowo użytkowe, niezbyt drogie autka to tak - znam przypadki. Chodzi o to by jak najtaniej jeździć w robocie nowym. Drogich aut rzędu 200k to nie znam żadnego przypadku, auto dla siebie chyba inaczej się postrzega.”

Jest kompletnie na odwrót. Małe auto podobnie wychodzi w leasingu, co w najmie. Nie ma szału.
Okazje zaczynają się w droższych premium. Ktoś kto bierze premium wie, ze albo:
1. Biznes za trzy lata będzie się kręcił i kupi nowe porządne auto.
2. Biznes stanie i odda auto, redukując koszty.

Mając gotówkę w dłoni, kupuje się auto kilkuletnie lub okazyjne kilkuletnie.

CYTAT(rex @ Tue, 18 Aug 2020 - 15:11) *
Niestety chcac wprowadzic samochod po wykupieniu z leasingu w majatek firmy a potem go sprzedac generuje sie duzo kosztow, a nie kazdy ma ochote bawic sie w przekrety i sztuczki i bujanie się ze sprzedażą potem. Stąd też najem wydaje się spoko opcją np. dla mnie.


Dokładnie tak. Potwierdzam, opisałem to wyżej.

Tutaj otwarliśmy wątek wraz z Samirem Kayyalim, dordzą podatkowym, aby za darmo wspierać podatkowo tych, którzy już kupili u nas auto, oraz tych, którzy dopiero to zrobią biggrin.gif

https://forum.gurumotive.com/d/65-jak-odlic...dca-podatkowy/2

CYTAT(MadeInPoland @ Tue, 18 Aug 2020 - 15:20) *
Z tym spalaniem warto odnotować, że A4 z Rudy Śląskiej na 3 Stawy do Katowic jedzie się z góry jak również DTS z Katowic do Gliwic. Camry nowa 2.5 hybrid testowana przeze mnie na DTS z Gliwic do Katowic 110kmg wg GPS spala 5.5l a na A1 Pyrzowice - Gliwice 149kmg wg GPS spala 7.5l. Trudno mi uwierzyć że BMW 430 spala mniej ale z uwagi że bywam w Katowicach chętnie się z Tobą przejdę i z ciekawości to sam zobaczę. Jeśli spala poniżej 5l to jest mega wynik.


Spala tak, jak pisałem wyżej. Jak chcesz się przejechać, to masz ostatnich kilka dni, bo w przyszłym tygodniu oddaje mój samochód finansującemu. Aby się umówić, napisz proszę przez www.gurumotive.com/kontakt


CYTAT(As_ @ Tue, 18 Aug 2020 - 16:59) *
odchodząc od spalania co można zrobić z tego b48 poza zwykłym chipem?
Ostatnio jechałem za taką 330 i zapieprzała jak zła


Chip imo nie ma sensu. Samochód jest świetnie zgrana, a nie ma potencjału do spektakularnej poprawy wyników. Może w peaku zwiększysz cyferki, delikatnie. IMO bez sensu.

Seria IMO jest GIT. Dłubanie może w tym przypadku dać więcej problemów niż zysku.

CYTAT(czarodziciel @ Tue, 18 Aug 2020 - 18:00) *
Osobiście polecam zarówno Szybciutkiego, jak i Gurumotive. Byłem chyba pierwszym klientem. Nie ma małych czcionek czy kruczków prawnych. Była pomoc w wybraniu modelu (stanęło na bmw), była zajebiste, znacznie lepsza od rynkowej cena, a na końcu jeszcze pomoc w znalezieniu ubezpieczenia (ponad 3k zaoszczędziłem). Generalnie brać i się nie zastanawiać!


Dzięki! Byłeś pierwszym klientem i dałeś temu projektowi najwięcej feedbacku. Serdecznie zapraszam na piwko, zrobiliśmy mega progres z Wojtkiem, od naszego ostatniego spotkania.

Myślę, że mógłbyś nam teraz sporo doradzić.

CYTAT(kinko @ Wed, 19 Aug 2020 - 13:45) *
Ja zrobiłem downpipe, wydech i po programie wyszło 305KM, jedzie już całkiem całkiem, przepaść względem serii (wersja bazowa 184KM biggrin.gif).


Tak, w przypadku 20i dłubanie ma sens, bo przyrosty są zauważalne.

Różnica między 20i a 30i to zgodnie z moją wieszą głównie własnie downpipe.

Jak wrażenia po zmianie?

CYTAT(As_ @ Wed, 19 Aug 2020 - 17:26) *
Gdzie jest wąskie gardło na więcej?
Turbo?



CYTAT(DSTurbo @ Sat, 22 Aug 2020 - 02:02) *
Turbo nie za duże, na hybrydzie podchodzisz pod 400.


To turbo daje za to mega elastyczność i skromnego laga.

IMO jak chcesz moc, to idź po prostu w 40i.

Dłubanie 30i to trochę jak poprawianie m52b28. Da się, ale w tym wypadku nie ma to sensu.


CYTAT(maciek19 @ Wed, 26 Aug 2020 - 14:02) *
Cześć,

mnie interesuje jeszcze jedna rzecz.... biorę umowę 36 m-cy z limitem 15kkm/rok.
do końca 2 roku przekroczę ten limit np. trzy krotnie i zamiast 30 tys mam już 90 tys km. Na koniec 2 roku kradną mi samochód. Jak wygląda rozliczenie takiego najmu ?


Tak jak przy normalnej kradzieży. W tym wypadku jest wliczony GAP, jednak w jego warunki trzeba się wczytać, żeby dokładnie doradzic.


CYTAT(scoobany111 @ Wed, 26 Aug 2020 - 15:00) *
Też kupiłem moja M2 z pomoca kolegi,polecam wink.gif


Nawet nie wiem która sztuka biggrin.gif

Tym niemniej, jeśli jesteś zadowolony, to zachęcam do wsparcia projektu oceną w google. To ułatwia mi pozyskiwanie nowych dostawców/salony.

Słowem podsumowania: Cieszę się, że projekt jest przez Was dość ciepło przywitany.

Jestem wdzięczny za każdą krytyczną uwagę, a każdemu postaram się odpowiedzieć indywidualnie, oraz z zaangażowaniem.

Za wcześnie dzisiaj by opowiadać Wam, jak od kuchni wygląda tworzenie projektu. Jakich ludzi spotyka się w zarządach salonów, w jaki sposób myślą i pracują. Zobowiązuję się jednak, że kiedy projekt się ustabilizuje na rynku, postaram się Wam to przybliżyć.

Cel jest jasny: zostać najlepszym internetowym dystrybutorem nowych samochodów, jako platforma zakupowa. Coś jak amazon, ale dla samochodów nowych. Na ten moment konkurencja w PL jest słaba.

Zapraszam do śledzenia projektu na naszych socialach:
1. Grupa na FB: https://www.facebook.com/groups/Wynajem.Dlu...chodow.w.Polsce
Bezprecedensowe miejsce, gdzie otwarcie mówi się o cenach i zakupie nowych aut. O wiarygodność informacji staram się dbać ja, aktywnie moderując oraz odpowiadając na pytania. Polecam dołączyć chociaż po to, żeby zobaczyć jak wygląda dobry social-selling.

2. Fanpej na FB:
https://www.facebook.com/gurumotive/
Newsy+ info o rozwoju projektu. Mniej spamu, niż na grupie to na plus. Na minus mniej interakcji ze społecznością, czyli mniej śmieszkowania i polemiki. IMO grupa to firstchoice.

3. Forum Gurumotive
https://forum.gurumotive.com/
Uzupełnia grupę, jako miejsce do systematyzowania oraz archiwizacji informacji.
Polecam, jest tu sporo smaczków, oraz wiedzy niedostępnej nigdzie indziej


--------------------
Nie odpowiadam na wiadomości prywatne, proszę o kontakt przez www.gurumotive.com :)

Go to the top of the page
 
+Quote Post
szybciutki
post Fri, 28 Aug 2020 - 12:55
Post #33


Frequent User
Dołączył: Tue, 28 September 2010





CYTAT(Maciek1234 @ Thu, 27 Aug 2020 - 09:21) *
dowalą 60 groszy za każdy przekroczony kilometr biggrin.gif

I nie jest tak, że sobie przekroczysz i nikt się o tym nie dowie, bo jak będziesz jechał na przegląd serwisowy w najmie długoterminowym, to firma najmująca musi wyrazić zgodę na zakres tego serwisu.


Ale tok myślenia, z założeniem utraty auta po 2 latach jest co najmniej ciekawy...


Ogólnie gra niewarta świeczki. Jak wiesz, że będziesz jeździł jak akwizytor, to bierzesz leasing z wysokim wykupem.


Stary, nie wiem o co Ci chodzi, ale niech wyznacznikiem Twojej merytoryki będzie nazywanie wszystkich osób robiących duże przebiegi mianem "jeździsz jak akwizytor".

Lekki cringe


--------------------
Nie odpowiadam na wiadomości prywatne, proszę o kontakt przez www.gurumotive.com :)

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Maciek1234
post Fri, 28 Aug 2020 - 14:00
Post #34


Forum Homee
Dołączył: Tue, 11 January 2005
Skąd: łódzkie





CYTAT(szybciutki @ Fri, 28 Aug 2020 - 13:52) *
“Poza tym odliczasz koszty od faktury na 1700 pln netto, zamiast na 3000 pln netto, gdybyś miał leasing. “

W praktyce zazwyczaj wygląda to tak, że angażujesz kapitał płacąc za samochód, a jednocześnie korzystasz z innych finansowań, Np. Hipoteki, czy kredytu firmowego.

Dodatkowo przy odsprzedaży samochodu, zapłacisz cały VAT i dochodowy. Co z tego, że po trzech latach leasingu wykupisz auto za 1 zł, jeśli sprzedając za 100 000k, będziesz musiał oddać w podatkach 43xxxk?
Tutaj opisaliśmy optymalizacje podatkową przy zakupie pojazdu: https://forum.gurumotive.com/d/17-zmiany-w-...za-400-000zl/14


“No i z automatu zakładasz, że po 3 latach puszczasz w świat 3-latka pewniaka z przelotem 50-90kkm, często na gwarancji, bo wykup takiego auta nie jest atrakcyjny w porównaniu z leasingiem.”

Ta. I zostajesz tak naprawdę z problemem, bo sam musisz zbyć samochód. Chyba, że traktujesz BMW 430i jako daily na lata, ale w to jakoś nie wierzę.
po pierwsze, ciężko nazwać 3-letni samochód na gwarancji, bezwypadkowy, od pierwszego właściciela _problemem_.
Po drugie - po zakończeniu 3-letniego leasingu zostajesz z samochodem i to ty decydujesz, czy chcesz go sprzedać od razu, czy może pojeździć przez czas bliżej nieokreślony, a może go podarować żonie/tacie/mamie/bratu, niech sobie użytkuje ten samochód przez następne 3 lata.

Poza tym, jak w 3 lata odliczysz cały samochód za 200k, to jesteś do przodu w podatkach mniej więcej 60k, jak weźmiesz najem, to tylko 30k. Jak 100 tysięcy wrzucisz na lokatę, co przy dzisiejszych procentach, dostaniesz 2-3 tysiące złotych...

I po trzecie, nawet jak po tych 3 latach sobie sprzedasz ten samochód, płacąc wszelkie podatki, to w ręku zostanie ci kilkadziesiąt tysięcy, które można przeznaczyć na 1-szą wpłatę w leasingu następnego samochodu i cieszyć się niewielką ratą. Stopniowo, leasing, po leasingu, można dojść do bardzo fajnych autek, z niewielką ratą.





--------------------
Porsche 911 (992)
BMW X7 M60iX (G07)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
_adams_
post Fri, 28 Aug 2020 - 19:19
Post #35


Forum Killer
Dołączył: Thu, 17 December 2009
Skąd: Kruszwica





szybciutki, podważam wynik średniego spalania z prostego względu:

"Rozpędzenie się do 140km/h -> włączenie tempomatu -> reset spalania"

No sorry, ale do tych 140 to samochód za darmo się nie rozpędzi - takie drobnostki naciągają końcowy wynik.

Generalnie to ograniczasz się tylko do BMW, bo jakoś umknęło mi?

P.S. Maciek ma jakiś problem z szybko jadącymi na trasie, myślę że powinien wstąpić w szeregi grupy speed i tępić to zło tongue.gif


--------------------
Życie jest rumakiem który nie znosi tchórzliwego jeźdźca.

B6 1.8T@GT28RS>B9 2.0T Allroad
Punto Evo 1.4T
Go to the top of the page
 
+Quote Post
As_
post Fri, 28 Aug 2020 - 19:46
Post #36


Forum Killer
Dołączył: Sun, 17 February 2008
Skąd: W-wa





Pamiętajcie że da się sprzedać samochód z leasingu bez VATu i bez PITu
Zajmuje to tylko 6mc...
Przy 100 kołach warto już pokombinować.


--------------------
papierowe konie + oszukane 4x4
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nomaster
post Sat, 29 Aug 2020 - 19:28
Post #37


Forum Killer
Dołączył: Wed, 09 November 2016





CYTAT(MadeInPoland @ Fri, 28 Aug 2020 - 11:53) *
140kmg to jakieś 40KM więc raczej nie.


no niby nie dużo ale to jest zazwyczaj przy 2l blisko max mocy przy tych obrotach. Zobacz ile musi być momentu żeby tyle wygenerować taki 2.0 fsi audi ma około 47km przy 2krpm i potrzeba do tego około 165nm więc taki silnik ledwo by jechał gdyby nie doładowanie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
_adams_
post Sat, 29 Aug 2020 - 21:50
Post #38


Forum Killer
Dołączył: Thu, 17 December 2009
Skąd: Kruszwica





CYTAT(As_ @ Fri, 28 Aug 2020 - 19:46) *
Pamiętajcie że da się sprzedać samochód z leasingu bez VATu i bez PITu
Zajmuje to tylko 6mc...
Przy 100 kołach warto już pokombinować.



Wright... cool.gif

I nie jest to żadne kombinowanie, a korzystanie z funkcjonujących przepisów - większość rozgarniętych ludzi tak właśnie robi (głównie jednoosobowe działalności gospodarcze, bo korpo mają gdzieś auto - im najem się opłaca, (tyle że nie BMW, tylko taniej Skody Rapid, tudzież Octavii wink.gif ), a wciskanie że najem jest lepszy to pomijanie tej jakże istotnej kwestii.



Poza tym - Maciek - porównywanie leasingu do lokaty to jakieś konkretne nieporozumienie - pomijając znikome zyski z lokat, to leasing nie służy pomnażaniu kapitału - "przy okazji" może uda się coś na tym zyskać, ale przecież nie taki jest cel wink.gif


--------------------
Życie jest rumakiem który nie znosi tchórzliwego jeźdźca.

B6 1.8T@GT28RS>B9 2.0T Allroad
Punto Evo 1.4T
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kompot
post Sat, 29 Aug 2020 - 22:02
Post #39


Forum Clubber
Dołączył: Thu, 17 February 2005





CYTAT(nomaster @ Sat, 29 Aug 2020 - 18:28) *
no niby nie dużo ale to jest zazwyczaj przy 2l blisko max mocy przy tych obrotach. Zobacz ile musi być momentu żeby tyle wygenerować taki 2.0 fsi audi ma około 47km przy 2krpm i potrzeba do tego około 165nm więc taki silnik ledwo by jechał gdyby nie doładowanie.

W takim A4 to będzie poniżej 30 KM, nie pamiętam dokładnie przełożeń (być moooooooże diesel ma 140 km/h przy 2000, benzyna to już wątpię), ale to będzie ze 140 Nm na silniku przy dłuuugich przełożeniach.
Auta N/A nigdy nie miały takich przełożeń, teraz jednym z powodów niskiego spalania jest to, że silniki maja sporo momentu, więc mogą mieć długie biegi (ostatni bieg) i lecieć z dużą szybkością na niskich obrotach, bo tam jednak jest klucz do najniższego spalania.


--------------------
E90 330d LCI
BTG 9:49 (IS200)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
soltyk
post Sun, 30 Aug 2020 - 08:19
Post #40


Super User
Dołączył: Mon, 10 February 2014





CYTAT(MadeInPoland @ Fri, 28 Aug 2020 - 11:53) *
140kmg to jakieś 40KM więc raczej nie.

Raczej bliżej 70 KM. Są jakieś 40 konne auta, co wyciskają 140? Tylko pytam o prawdziwe samochody, nie maluchy.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

4 Stron V  < 1 2 3 4 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 25 April 2024 - 07:05