Shoutbox 0 nowych PW 


 
Reply to this topicStart new topic
> Swap z benzyny na diesla, Kiedy w danej budzie nie było diesla
Dziku
post Fri, 19 Nov 2021 - 13:52
Post #1


Forum Homee
Dołączył: Mon, 12 February 2007
Skąd: Warszawa-Wesoła





Cześć.
Temat mało racingowy, ale ze wszystkich for, tu jest najwięcej ogarniętych ludzi.
Jak wygląda sprawa formalna swapu z benzyny na diesla, w przypadku kiedy biorca(lanos w tym konkretnym przypadku) nigdy z dieslem nie występował?
Mechanicznie jest to proste, bo na fantach z astry/vectry itp wszystko idzie ogarnąć, pytanie tylko czyprzed każdym przeglądem nie będę musiał wkładać 1.6 z powrotem...
Wszystkie tematy jakie znalazłem obejmują swapy z diesla na benzynę, a jeśli już to dalej w budzie gdzie diesel bywał.
I
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Fri, 19 Nov 2021 - 13:52
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
kluczykpl
post Fri, 19 Nov 2021 - 15:38
Post #2


Frequent User
Dołączył: Sat, 16 June 2007





Wypowiem sie bo temat mi znany
Robiliśmy swap z diesla na benzynę, z 2,0 na 1,8.Podstawa jest papier z firmy która ma wpis "Budowa pojazdu,modyfikacje". Diagnosta na okręgowej ,zdjęcia z roboty, klepną wpis w dowód i jeszcze Lpg tez podbił. Problemu nie było, jest to zmiana zasilania paliwem, pojemności oraz mocy. Na to ze napęd na 4 buty wjechał nawet nie spojrzał Xd.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Dziku
post Fri, 19 Nov 2021 - 16:20
Post #3


Forum Homee
Dołączył: Mon, 12 February 2007
Skąd: Warszawa-Wesoła





Ale dalej robilłeś to w aucie w którym dany/ podobny silnik był homologowany, w lanosie diesla nigdy nie było...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
done4
post Fri, 19 Nov 2021 - 18:22
Post #4


Forum Killer
Dołączył: Sat, 03 July 2010





Mam pytanie odbiegające od tematu.
Jaki jest cel takiego swapu?
Czy to będzie drag diesel do zawodów na 1/4 mili czy może ekonomiczne auto do jazdy na co dzień?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tomeczekcbr
post Fri, 19 Nov 2021 - 19:58
Post #5


Super User
Dołączył: Sun, 18 November 2018





Legalne jest zmiana silnika tylko w obrębie jednej marki. Znaczy da się ale już niejest taka prosta droga jak oświadczenie o którym kolega mówił plus skp plus wydział komunikacji.. To że to wszystko opel tylko tu kadet a tu Vectra to to ja wiem, ale jak wytłumaczyc diagnoscie że ten silnik jest dełu, nie wiem jak.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tomeczekcbr
post Fri, 19 Nov 2021 - 20:00
Post #6


Super User
Dołączył: Sun, 18 November 2018





Poza tym są problemy w znalezieniu skp które podbije to.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Frolik
post Fri, 19 Nov 2021 - 20:45
Post #7


Forum Homee
Dołączył: Wed, 05 September 2012
Skąd: Warszawa





Pamiętajcie że jeszcze jest w toku zaostrzanie przepisów kontrolnych dla SKP, więc na prawdę mogą zacząć się problemy ze stemplowaniem takich wynalazków.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
deejey!
post Sat, 20 Nov 2021 - 07:03
Post #8


Forum Killer
Dołączył: Sat, 13 November 2010
Skąd: Łódź





To jest Polska, tu nikt Ci nie przewidzi tematu co Cię czeka na OSKP. Są legendy, że niektórzy nadal rozszerzonym przeglądem takie zmoty legalizują, inni nadal piszą, że po co cokolwiek legalizować, jeszcze inni, że już od 5 lat się nie da... Znajomy nadal robi takie swapy spoza marki, legalizowali to z powodzeniem jeszcze nie tak dawno ale cyklem takim jak wymaga ustawodawca: Opinia rzeczoznawcy, przegląd rozszerzony, wydział komunikacji.

Ja robiłem taki temat w przypadku tylko starszego silnika i z diesla na benzynę ale nadal w obrębie marki więc zbyt mało hardcorowo pod ten temat, ale generalnie sugerowałbym Ci jak chcesz to robić to pamiętać, że im szybciej tym lepiej - bo tak jak wyżej napisano - śruba jest dokręcana systematycznie...


--------------------
E46Turbo || M50TUB25 @ 1.25bar
https://www.facebook.com/E46Turbo
Go to the top of the page
 
+Quote Post
siewcu
post Sat, 20 Nov 2021 - 12:34
Post #9


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 04 December 2007
Skąd: Wrocław





Podstawą są kwity z warsztatu na robotę i opinia rzeczoznawcy. Jeśli on klepnie i na OSKP będzie ktoś kumaty to przejdzie... I broń boże próbować kombinować z jakimiś jagiełłami pod stołem, bo idzie naprawdę solidnego syfu teraz narobić. Da radę to ogarnąć legalnie bez łapówek smile.gif


--------------------
www.time4rally.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Jacoob92
post Sat, 20 Nov 2021 - 20:11
Post #10


User
Dołączył: Fri, 02 October 2020





Zakupiłem auto kilka lat temu z 1.3 mało swap na 1.8 mało w dowodach już zmieniałem pojemności itp... Przechodziło bez problemu parę lat temu swap na diesla bez problemu na przeglądzie itp... Legalnie rury w około te same pojemność inna bez problemowo, teraz bede pewnie pchał co innego i też przejdzie bez problemowo, bez ulepów, że łapa skacze czy coś tam biegi nie wchodzą. Pierwsze przeglądy po takich modyfikacjach są sprawdzane szczegółowo, no wiadome czy jakiś janusz na brusie swapa nie robił i na druta nie przyczepił.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
_adams_
post Mon, 22 Nov 2021 - 20:18
Post #11


Forum Killer
Dołączył: Thu, 17 December 2009
Skąd: Kruszwica





CYTAT(Dziku @ Fri, 19 Nov 2021 - 16:20) *
Ale dalej robilłeś to w aucie w którym dany/ podobny silnik był homologowany, w lanosie diesla nigdy nie było...


Z treści jego posta wynika że to bez znaczenia - kwit od firmy budującej pojazdy załatwia ten problem; skoro budowa pojazdu od zera, który nie miał homologacji na dany napęd przejdzie, to dlaczego nie zmiana zasilania?


--------------------
Życie jest rumakiem który nie znosi tchórzliwego jeźdźca.

B6 1.8T@GT28RS>B9 2.0T Allroad
Punto Evo 1.4T
Go to the top of the page
 
+Quote Post
deejey!
post Tue, 23 Nov 2021 - 15:27
Post #12


Forum Killer
Dołączył: Sat, 13 November 2010
Skąd: Łódź





CYTAT(_adams_ @ Mon, 22 Nov 2021 - 20:18) *
Z treści jego posta wynika że to bez znaczenia - kwit od firmy budującej pojazdy załatwia ten problem; skoro budowa pojazdu od zera, który nie miał homologacji na dany napęd przejdzie, to dlaczego nie zmiana zasilania?


Z tą budową od zera to bym nie szalał... Bo takie zmoty to już dawno po blokowali, coś tam jeszcze przechodzi, niektórzy przez Czechy inni jakieś magiczne sztuczki robią... wink.gif


CYTAT(siewcu @ Sat, 20 Nov 2021 - 12:34) *
Podstawą są kwity z warsztatu na robotę i opinia rzeczoznawcy. Jeśli on klepnie i na OSKP będzie ktoś kumaty to przejdzie... I broń boże próbować kombinować z jakimiś jagiełłami pod stołem, bo idzie naprawdę solidnego syfu teraz narobić. Da radę to ogarnąć legalnie bez łapówek smile.gif


diagnostę nie interesują kwity z warsztatu tylko opinia. On tak ma w książce i tyle smile.gif


--------------------
E46Turbo || M50TUB25 @ 1.25bar
https://www.facebook.com/E46Turbo
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kluczykpl
post Tue, 23 Nov 2021 - 17:28
Post #13


Frequent User
Dołączył: Sat, 16 June 2007





CYTAT(Dziku @ Fri, 19 Nov 2021 - 16:20) *
Ale dalej robilłeś to w aucie w którym dany/ podobny silnik był homologowany, w lanosie diesla nigdy nie było...

Z treści jego posta wynika że to bez znaczenia - kwit od firmy budującej pojazdy załatwia ten problem; skoro budowa pojazdu od zera, który nie miał homologacji na dany napęd przejdzie, to dlaczego nie zmiana zasilania?


Nie ma to znaczenia czy silnik by czy nie był, prawda jest taka ze kwit z warsztatu tez musi być dobrze napisany.
Co do diagnosty, zależy na kogo trafisz, mam takiego co wie co może i robi i się nie szczypie, drugi natomiast chciał opinie rzeczoznawcy choc nie jest wcale potrzebna.

Lanosa to bym nawet nie ruszał bo auto nie warte tego wszystkiego.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Friday, 19 April 2024 - 18:21