Shoutbox 0 nowych PW 


2 Stron V  < 1 2  
Reply to this topicStart new topic
> Hybrydy do s55b30 M4
przema72
post Tue, 16 Nov 2021 - 02:32
Post #21


Forum Killer
Dołączył: Mon, 25 September 2006
Skąd: włoszczowa





CYTAT(ROTOR @ Sun, 14 Nov 2021 - 22:12) *
To zadam Ci kontrpytanie a wlasciwie dwa :

- Czy uwazasz ze np. Precision to jest markowa turbina?
- Jesli tak, to prosze pokaz mi jakas mape sprezarki tej marki??

laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif

A Xona - to tez rozumiem szajs dla Ciebie ?


Ok mea culpa , rolleyes.gif , ale precision ma wyrobioną jakąś tam renome , można sie spodziewać powtarzalności w ich produktach , a jakiej powtarzalności spodziewasz sie w wirnikach cnc które nie wiadomo kto robi ? każdy kto ciągnie graty z chin doskonale zdaje sobie sprawę z tego ze kolejne partię zamówionych gratów rzadko kiedy są identyczne jak te wcześniejsze

przez moje ręce w ciągu parunastu lat przewinęło sie trochę tego sprzętu i wiem jak jest z powtarzalnością , i chyba źle mnie zrozumiałeś , ja nie twierdze ze to zaraz sie rozpadnie , twierdze ze trzeba mieć świadomość tego ze trafi nam sie gorsza partia i nie koniecznie jest to wina tego kto te chybrydy składa

co do jakości wykonania wystarczy zobaczyć ile materiału jest zfrezowane do wyważenia tych wirników , z jakiegoś też względu markowe turbiny nie maja wyważenia miedzy łopatkami a z "plaskiej" strony wirnika
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Tue, 16 Nov 2021 - 02:32
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
Misior
post Tue, 16 Nov 2021 - 15:19
Post #22


Forum Homee
Dołączył: Fri, 10 March 2006
Skąd: Małopolska





CYTAT(przema72 @ Sun, 14 Nov 2021 - 02:39) *
ewentualnie płacisz 10k+ za markowe turbiny na które też gwarancji nie ma bo niby jak producent miałby sprawdzić poprawność montażu

No właśnie...
Jak może nie być gwarancji przez brak możliwości sprawdzenia poprawności montażu? Coś mi tu nie pasi.
Zamontujesz wszystko zgodnie ze sztuką więc na jakiej podstawie producent zarzuci Ci niepoprawny montaż (nie mówię o ewidentnych fakapach)?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Paweł#G
post Tue, 16 Nov 2021 - 16:40
Post #23


Frequent User
Dołączył: Sat, 16 October 2010
Skąd: Grudziądz





Mapy kompresorów jednak czasami się przydają. Czasami dla tego samego przepływu przy nadciśnieniu 2 bary jesteśmy już dawno powyżej rozsądnego ciśnienia doładowania, a w jakimś holsecie możemy dojść do 3.5 i będziemy dalej w mapie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
przema72
post Tue, 16 Nov 2021 - 20:30
Post #24


Forum Killer
Dołączył: Mon, 25 September 2006
Skąd: włoszczowa





CYTAT(Misior @ Tue, 16 Nov 2021 - 15:19) *
No właśnie...
Jak może nie być gwarancji przez brak możliwości sprawdzenia poprawności montażu? Coś mi tu nie pasi.
Zamontujesz wszystko zgodnie ze sztuką więc na jakiej podstawie producent zarzuci Ci niepoprawny montaż (nie mówię o ewidentnych fakapach)?

z prostej przyczyny , gwarancjia jest tylko na wady materiałowe , co w praktyce nie wiele oznacza , natomiast lista co doprowadziło turbinę do awarii jest bardzo długo , strojenie silnika , zastosowany olej , czystość montażu , filtry itd , wiec jeśli nie jesteś wykwalifikowanym pracownikiem np garretta to jak to sobie wyobrażasz ? że powiesz im iż ty zrobiłeś wszystko ok a wina jest ich i ci zatwierdzą gwarancjię cool.gif

przeczytaj sobie jakieś umowy gwarancyjne turbin , wszędzie masz zapis ze nie uznają jeśli montaż jest nieautoryzowany

znaleźć kogoś komu walnęło markowe turbo jest bardzo łatwo , ale poszukaj kogoś komu uznali gwarancję
Go to the top of the page
 
+Quote Post
siewcu
post Thu, 18 Nov 2021 - 22:39
Post #25


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 04 December 2007
Skąd: Wrocław





Uznają. Wiesz kiedy? Jak faktycznie to turbo zawiniło. A większość fuckupów montażowych widać po rozebraniu i ogarnięty turbiniarz to rozpozna. Chyba że jego umiejętności nie pozwalają na złożenie hybrydy a jedynie chybrydy, to może niekoniecznie będzie wiedział na co i jak patrzeć...


--------------------
www.time4rally.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mlody1921
post Fri, 19 Nov 2021 - 10:12
Post #26


Forum Homee
Dołączył: Sun, 03 January 2010





Jeszcze ten kto ja robił musi mieć jaja żeby sie przyznać ze to np. on zawinił a nie reszta świata
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ROTOR
post Fri, 19 Nov 2021 - 10:30
Post #27


Forum Killer
Dołączył: Tue, 08 March 2005
Skąd: Lublin





CYTAT(przema72 @ Tue, 16 Nov 2021 - 02:32) *
Ok mea culpa , rolleyes.gif , ale precision ma wyrobioną jakąś tam renome , można sie spodziewać powtarzalności w ich produktach , a jakiej powtarzalności spodziewasz sie w wirnikach cnc które nie wiadomo kto robi ? każdy kto ciągnie graty z chin doskonale zdaje sobie sprawę z tego ze kolejne partię zamówionych gratów rzadko kiedy są identyczne jak te wcześniejsze

przez moje ręce w ciągu parunastu lat przewinęło sie trochę tego sprzętu i wiem jak jest z powtarzalnością , i chyba źle mnie zrozumiałeś , ja nie twierdze ze to zaraz sie rozpadnie , twierdze ze trzeba mieć świadomość tego ze trafi nam sie gorsza partia i nie koniecznie jest to wina tego kto te chybrydy składa

co do jakości wykonania wystarczy zobaczyć ile materiału jest zfrezowane do wyważenia tych wirników , z jakiegoś też względu markowe turbiny nie maja wyważenia miedzy łopatkami a z "plaskiej" strony wirnika



Sorry, nie rozumiem Cie. Wczesniej bylo ze sie rozpadnie. Teraz jest ze sie moze rozpasc jak sie trafi inna partia? co to ma wspolnego ze soba. Wg. mnie sie nie rozpadnie jak sie mierzy cos przed zlozeniem, wtedy nawet trefny towar przed zlozeniem mozna bez problemu wyeliminowac.



Co do wywazenia, to sorry. Niech bedzie tutaj przyklad z mojego garazu:



To jest wywazenie nowego ori PTE 6875


Tutaj wywazenie hybrydy pte 6266 na 6466:



A tutaj razem z kilkoma chinskimi gtx ktore sa wywazone na dole wirnika ( wogole nie maja scietej nakretki), sa napewno wywazone - bylo sprawdzane:





I co to niby ma znaczyc wg. twojej teori?? Najwiecej miesa ma zdjete oryginalne precision i to jak to okresliles nie "z plaskiej strony wirnika", potem jest delikatnie liznieta hybryda na pte 6466 a na koncu na bialym koniu wjezdzaja chinskie gtx wszystkie

wywazone na "plaskiej" stronie wirnika.


Czyli co ? Oryginalne Pte to kolejny raz wychodzi ze najwiekszy szajs biggrin.gif biggrin.gif



CYTAT(Paweł#G @ Tue, 16 Nov 2021 - 16:40) *
Mapy kompresorów jednak czasami się przydają. Czasami dla tego samego przepływu przy nadciśnieniu 2 bary jesteśmy już dawno powyżej rozsądnego ciśnienia doładowania, a w jakimś holsecie możemy dojść do 3.5 i będziemy dalej w mapie.



Oczywiscie mapy kompresorow jak wystepuja to sa super pomocne, ale wyrocznia nie sa.



CYTAT(przema72 @ Tue, 16 Nov 2021 - 20:30) *
z prostej przyczyny , gwarancjia jest tylko na wady materiałowe , co w praktyce nie wiele oznacza , natomiast lista co doprowadziło turbinę do awarii jest bardzo długo , strojenie silnika , zastosowany olej , czystość montażu , filtry itd , wiec jeśli nie jesteś wykwalifikowanym pracownikiem np garretta to jak to sobie wyobrażasz ? że powiesz im iż ty zrobiłeś wszystko ok a wina jest ich i ci zatwierdzą gwarancjię cool.gif

przeczytaj sobie jakieś umowy gwarancyjne turbin , wszędzie masz zapis ze nie uznają jeśli montaż jest nieautoryzowany

znaleźć kogoś komu walnęło markowe turbo jest bardzo łatwo , ale poszukaj kogoś komu uznali gwarancję


I ci oryginalni producenci turbin to tez sa partacze ? Uwazam ze slusznie gwarancje byly nie uznawane z powodu braku prawidlowego montazu. Tak samo jak z regenerowanymi turbinami w dobrym zakladzie.

CYTAT(siewcu @ Thu, 18 Nov 2021 - 22:39) *
Uznają. Wiesz kiedy? Jak faktycznie to turbo zawiniło. A większość fuckupów montażowych widać po rozebraniu i ogarnięty turbiniarz to rozpozna. Chyba że jego umiejętności nie pozwalają na złożenie hybrydy a jedynie chybrydy, to może niekoniecznie będzie wiedział na co i jak patrzeć...


Dokladnie. Po rozbiorce wszystko widac. I wada samej sprezarki to naprawde zdarza sie raz na rok albo i to nie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Stron V  < 1 2
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Friday, 19 April 2024 - 06:48