Shoutbox 0 nowych PW 


3 Stron V  < 1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> Szpera torsen
Tommo
post Tue, 12 May 2015 - 21:54
Post #21


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 12 February 2008
Skąd: NMiasto





CYTAT(kompot @ Tue, 12 May 2015 - 20:00) *
Torsen to dobre, cywilne rozwiązanie do samochodu cywilnego. Miałem torsena w FWD (Alfa GT), działał nieźle, efekt płużenia był zmniejszony przy dodawaniu gazu na wyjściu, ale to nie jest jakiś cud. A do rajdów chyba jednak płytka.

I temat wyczerpany. Jedyne co bym poprawił to zamiast: chyba jednak na zdecydowanie.


--------------------
A110S
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Tue, 12 May 2015 - 21:54
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
gość_pontony_*
post Wed, 13 May 2015 - 00:57
Post #22









Sens zalozenia torsena jesli nie masz jest ogromny. Auto zupelnie inaczej jedzie, widzialem dwa FWD taki sam spec praktycznie, roznica byla tylko w dyfrach, ten bez jechal beznadziejnie podsterownie. Jest efekt wciagania w zakrecie jak niektorzy opisuja, faktycznie jednak nie jadac na limicie. Jak Ci bedzie malo zmienisz sobie na plytke, nie ma to jak doswiadczenie. Aaaa..no i jeszcze pamietam, jak jedno kolo straci zupelnie przyczepnosc, to gowno przestaje dzialac.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
uxon
post Wed, 13 May 2015 - 15:24
Post #23


Super User
Dołączył: Mon, 29 October 2012





"W sportowej wersji T2R zastosowano dodatkowo napięcie wstępne dociskające do siebie elementy cierne. Zabieg ten pozwala na doprowadzenie części momentu na oś, nawet gdy na drugiej jest on równy zero. Mówiąc obrazowo T2R z podniesionym jednym kołem zachowa się jak szpera cierna. "
Zrodlo: http://pl.wikipedia.org/wiki/TorSen
Czy torseny tego typu nie sa produkowane?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Wed, 13 May 2015 - 16:36
Post #24


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





CYTAT(uxon @ Wed, 13 May 2015 - 15:24) *
"W sportowej wersji T2R zastosowano dodatkowo napięcie wstępne dociskające do siebie elementy cierne. Zabieg ten pozwala na doprowadzenie części momentu na oś, nawet gdy na drugiej jest on równy zero. Mówiąc obrazowo T2R z podniesionym jednym kołem zachowa się jak szpera cierna. "
Zrodlo: http://pl.wikipedia.org/wiki/TorSen
Czy torseny tego typu nie sa produkowane?


Sa produkowane, jak o tym czytalem to znalazlem informacje o torsenach ze wstepnym spieciem.
Sa tez dyfry Eatona (wygladaja podobnie do torsena) - http://www.eaton.com/Eaton/ProductsService...etrac/index.htm


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
FF2004
post Wed, 13 May 2015 - 17:12
Post #25


Frequent User
Dołączył: Fri, 05 June 2009
Skąd: W-wa





Jechałem Focusem MK1 z Torsenem od Quife i drugim z Torsenem z firmy Torsen z US.
Quaife spinał dosyć lekko. Model z US spinał dużo mocniej i samochód praktycznie nie miał podsterowności dopóki starczyło odwagi do trzymania gazu.

Ta ze stanów była kupiona tutaj (model do MTX-75) - http://torsen.info/products/products.htm


--------------------
FWD 560Nm - było
400KM 1.8T + Das iSt Gówno
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kras
post Wed, 13 May 2015 - 18:49
Post #26


Forum Clubber
Dołączył: Sun, 10 April 2005
Skąd: WWA/Tripolis





CYTAT(uxon @ Wed, 13 May 2015 - 15:24) *
"W sportowej wersji T2R zastosowano dodatkowo napięcie wstępne dociskające do siebie elementy cierne. Zabieg ten pozwala na doprowadzenie części momentu na oś, nawet gdy na drugiej jest on równy zero. Mówiąc obrazowo T2R z podniesionym jednym kołem zachowa się jak szpera cierna. "
Zrodlo: http://pl.wikipedia.org/wiki/TorSen
Czy torseny tego typu nie sa produkowane?

Sa. Np Wavetrack.


--------------------
Kra$
And JDM again... :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
uxon
post Wed, 13 May 2015 - 22:06
Post #27


Super User
Dołączył: Mon, 29 October 2012





Napisalem do producenta torsena, nad ktorym sie zastanawiam, jakiego typu jest to mechanizm. Oto odpowiedz:

CYTAT
T1 like an Quaife ATB.

+R because there is an pre-load spring in


Co o tym myslicie?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Thu, 14 May 2015 - 09:38
Post #28


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





CYTAT(uxon @ Wed, 13 May 2015 - 22:06) *
Napisalem do producenta torsena, nad ktorym sie zastanawiam, jakiego typu jest to mechanizm. Oto odpowiedz:



Co o tym myslicie?


torsen z preloadem nie ma wad (poza cena).


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bozo
post Thu, 14 May 2015 - 21:21
Post #29


User
Dołączył: Wed, 02 December 2009





Warto do cywilnego auta, którym nie da się dobrze ruszyć z powodu braku trakcji, a jak popada to nie da się jeździć, wkładać torsena ?
Będzie dużo lepiej na deszczu ? A jak się sprawuje na śniegu ? Jak dam kobiecie auto ze szperą to będzie miała problem ?

Go to the top of the page
 
+Quote Post
GrzesiekK.
post Thu, 14 May 2015 - 21:23
Post #30


Forum Homee
Dołączył: Sun, 09 December 2007





CYTAT(bozo @ Thu, 14 May 2015 - 21:21) *
Warto do cywilnego auta, którym nie da się dobrze ruszyć z powodu braku trakcji, a jak popada to nie da się jeździć, wkładać torsena ?
Będzie dużo lepiej na deszczu ? A jak się sprawuje na śniegu ? Jak dam kobiecie auto ze szperą to będzie miała problem ?



Torsen to taka szpera że ów kobieta nie będzie nawet wiedziała że coś w aucie zmienione .... To nie płytka która czuć w rękach smile.gif


--------------------
Renault Clio Sport 2 - rajdówka w ciągłej budowie ....
Go to the top of the page
 
+Quote Post
PitGTR
post Thu, 14 May 2015 - 23:15
Post #31


User
Dołączył: Sat, 05 May 2007
Skąd: Gdańsk





Mam torsena w EP3 i używam auta na codzień i na pojeżdzawkach. Na codzień nie przeszkadza, na torze pomaga. Wciąga do zakrętu, kiere trzeba trzymać mocniej, ale bez strachu jak przy spiętej płytce. W zimie i na starcie jakiś mega różnic nie ma, jak bez szpery nie mogłem się wbić po śniegu i dobrej oponie pod podjazd przy bramie garażu, tak ze szperą też nie dałem rady biggrin.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Fri, 15 May 2015 - 09:53
Post #32


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





CYTAT(PitGTR @ Thu, 14 May 2015 - 23:15) *
Mam torsena w EP3 i używam auta na codzień i na pojeżdzawkach. Na codzień nie przeszkadza, na torze pomaga. Wciąga do zakrętu, kiere trzeba trzymać mocniej, ale bez strachu jak przy spiętej płytce. W zimie i na starcie jakiś mega różnic nie ma, jak bez szpery nie mogłem się wbić po śniegu i dobrej oponie pod podjazd przy bramie garażu, tak ze szperą też nie dałem rady biggrin.gif


Nawet jakbys zaspawal dyfer,to na sliska nawierzchnie nie pomoze biggrin.gif. Torsen daje rade, gdy mamy zmienna przyczepnsoc na kolach napedzanych, wtedy to z wieksza trakcja moze przeniesc 80% momentu (przy torsenie z bias ratio 4:1). Otwarty dyfer przenosi na oba kola tyle momentu, ile moze przyjac najmniej przyczepne kolo.


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kras
post Fri, 15 May 2015 - 10:45
Post #33


Forum Clubber
Dołączył: Sun, 10 April 2005
Skąd: WWA/Tripolis





Dlatego rowniez jesli ktos mysli, ze mu szpera pomoze w startach na wprost na rownym i przyczepnym to sie grubo myli.


--------------------
Kra$
And JDM again... :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Fri, 15 May 2015 - 11:09
Post #34


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





CYTAT(Kras @ Fri, 15 May 2015 - 10:45) *
Dlatego rowniez jesli ktos mysli, ze mu szpera pomoze w startach na wprost na rownym i przyczepnym to sie grubo myli.


Zle mowisz. Bylem w sobote na zlocie na lotnisku. Startowalem autem bez szpery , jak przegialem o 500rpm ze startem, to palilem jedno kolo i mialem czas na 1/4 gorszy o 0.3. Przy szperze nie byloby opcji spalic opony. Jak opona zacznie mielic i sie za mocno nagrzeje, to traci duzo trakcji.


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kras
post Fri, 15 May 2015 - 13:32
Post #35


Forum Clubber
Dołączył: Sun, 10 April 2005
Skąd: WWA/Tripolis





Znaczy nie bylo to naprawde rowne i przyczepne. Co mnie zreszta na imprezie lotniskowej nie dziwi. Ja w EP3 nie mialem zadnej roznicy w starcie na wprost gdy byly dobre warunki.


--------------------
Kra$
And JDM again... :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Fri, 15 May 2015 - 15:05
Post #36


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





CYTAT(Kras @ Fri, 15 May 2015 - 13:32) *
Znaczy nie bylo to naprawde rowne i przyczepne. Co mnie zreszta na imprezie lotniskowej nie dziwi. Ja w EP3 nie mialem zadnej roznicy w starcie na wprost gdy byly dobre warunki.


Jaka opona i jaki masz moment? Bo jak mowimy tu o semi slicku na suchym asfalcie i 200nm to nie ma tematu.


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tommo
post Fri, 15 May 2015 - 16:23
Post #37


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 12 February 2008
Skąd: NMiasto





Kras tak może być. Wystarczy, że nacisk na koło jest inny a jak jedno koło złapie buksa, to gwałtownie spada zdolność oddawania momentu i pięknie palisz jednego laka, a auto ledwo przyspiesza. Szpera jakakolwiek by nie była, zawsze ograniczy takie zjawisko.


--------------------
A110S
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dejv667
post Sat, 16 May 2015 - 18:20
Post #38


Forum Homee
Dołączył: Thu, 12 May 2005
Skąd: Brachttal / Niemcy





CYTAT(Kras @ Fri, 15 May 2015 - 10:45) *
Dlatego rowniez jesli ktos mysli, ze mu szpera pomoze w startach na wprost na rownym i przyczepnym to sie grubo myli.

I tu musze się nie zgodzić. Niby w teorii jakby jest równo, prosto i podłoże jest jednorodne to szpera nie powinna być potrzebna a jednak mimo to różnice czuć. U siebie przynajmniej czuję.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kras
post Sat, 16 May 2015 - 19:16
Post #39


Forum Clubber
Dołączył: Sun, 10 April 2005
Skąd: WWA/Tripolis





CYTAT(jackkpl @ Fri, 15 May 2015 - 15:05) *
Jaka opona i jaki masz moment? Bo jak mowimy tu o semi slicku na suchym asfalcie i 200nm to nie ma tematu.

Semi, nie pamietam juz jaki, dosc dawno to bylo. Momentu sporo, bo to K24 wiec 280Nm bylo, plus naprawde krotkie biegi. Samochod tak samo w zasadzie nie mial jedynki, bo mielil, a na dwojce tak samo lapal trakcje. Ale ok, czuliscie roznice to dobrze dla was, ja nie czulem.

Podobnie nie czulem przy zmianie z seryjnego torsena w S2000 na dosc mocna plytke. Na zakretach roznica byla bardzo wyrazna, przy starcie na wprost w zasadzie zadna.


--------------------
Kra$
And JDM again... :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
uxon
post Sat, 16 May 2015 - 22:17
Post #40


Super User
Dołączył: Mon, 29 October 2012





CYTAT(uxon @ Wed, 13 May 2015 - 22:06) *
Napisalem do producenta torsena, nad ktorym sie zastanawiam, jakiego typu jest to mechanizm. Oto odpowiedz:
CYTAT
T1 like an Quaife ATB.

+R because there is an pre-load spring in

Co o tym myslicie?


Ktos moglby cos wiecej na temat tej konkretnie szpery? Wikipedia mowi tylko o T2R, nie ma tam wymienionego T1R. Jak dokladniej moze byc realizowany ten preload w torsenie?
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Stron V  < 1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Friday, 29 March 2024 - 14:15