Shoutbox 0 nowych PW 


 
Reply to this topicStart new topic
> Adaptery skrętu E46, dokręcanie kierownicy do max i blokowanie jej
morfju
post Tue, 27 Feb 2024 - 11:04
Post #1


Rookie
Dołączył: Tue, 27 February 2024





Witam serdecznie.
Jestem świeżo po założeniu adapterów skrętu do e46 sedan 98r.

Założone adaptery Odessa, tuleje acentryczne, zregenerowane wahacze sworznie meylehd.
Zbieżność ustawiona 3 minuty zbieżnie. Odessa podaje 30 minut rozbieżnie 15 minut na stronę.
Jako iż to auto na daily plus wyjechać w deszczowe wieczory, to wolałem dać zbieżnie żeby auto nie myszkowało na drodze.

Teraz do sedna gdy jadę do tyłu wszystko jest super. Gdy jadę do przodu a w zasadzie ruszam, skręcam na full w prawo zaczynam ruszać i kierownica sama mi się dokręca w prawo jakby więcej niż ja mogę kierownica i nagle blokuje kiere nie mogę jej odkręcić muszę cofnąć.

Acentryki założone zgodnie ze sztuką koło poszło do przodu.

Mam lekki luz na maglownicy oraz do wymiany prawy amortyzator, czy to powód tego zjawiska?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Tue, 27 Feb 2024 - 11:04
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
flapjck1
post Tue, 27 Feb 2024 - 13:16
Post #2


Forum Homee
Dołączył: Tue, 14 November 2006





magiel MOZE byc przyczyna, amorek na pewno nie ( chyba ze jest krzywy )
adaptery skretu sa zakladane do driftu zeby maksymalnie mozliwie kontrowac kolami, ale minusem ich jest to ze prowadza do tego co zaobserwowales - same dokrecaja i przy zle ustawionej zbieznosci blokuja sie - nie bez powodu producent adapterow napisal jak ustawic...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
morfju
post Tue, 27 Feb 2024 - 14:00
Post #3


Rookie
Dołączył: Tue, 27 February 2024





Wymienię magiel, zrobię zbieżność 25 minut rozbieżnie i zobaczymy co to będzie. Samo dokręcanie mi nie przeszkadza tylko blokowanie się kierownicy jest nie fajne nie wiem jak będzie się zachowywać przy przekładkach.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
morfju
post Tue, 27 Feb 2024 - 14:10
Post #4


Rookie
Dołączył: Tue, 27 February 2024





Czy zepsuta poduszka amortyzatora górne mocowanie, może mieć taki objaw? Nie jestem pewien czy to amor jest zepsuty czy właśnie to górne mocowanie. Wg mnie to mocowanie wg diagnosty amortyzator. Jak zdjąłem koło i napierałem na zwrotnice energicznie od góry to zwrotnica lekko szła do dołu, był luz i stuk, który słyszę na dołach.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
flapjck1
post Tue, 27 Feb 2024 - 23:42
Post #5


Forum Homee
Dołączył: Tue, 14 November 2006





Poduszka raczej nie, tu chodzi o to że jak skręcasz to drążek kierowniczy i końcówka i wąs zwrotnicy ustawiają się w linie albo wręcz „wyginaja” w drugą stronę, to się czasami pogłębia przy luzach ale zwykle to jest błąd ustawienia ( vide powyższe o zbieżności )
Go to the top of the page
 
+Quote Post
morfju
post Tue, 05 Mar 2024 - 08:49
Post #6


Rookie
Dołączył: Tue, 27 February 2024





CYTAT(flapjck1 @ Tue, 27 Feb 2024 - 23:42) *
Poduszka raczej nie, tu chodzi o to że jak skręcasz to drążek kierowniczy i końcówka i wąs zwrotnicy ustawiają się w linie albo wręcz „wyginaja” w drugą stronę, to się czasami pogłębia przy luzach ale zwykle to jest błąd ustawienia ( vide powyższe o zbieżności )


Zmienię magiel nowe drążki ustawię zbieżność zobaczymy.
Jak już będę to robił to chce wsadzić pompę z opla elektryczną.
Wiesz czy gdzieś na forum jest już wątek na ten temat?
Nie mogę znaleźć ale może coś źle robię, będę wdzięczny.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Saturday, 27 April 2024 - 10:46