Shoutbox 0 nowych PW 


4 Stron V  < 1 2 3 4 >  
Reply to this topicStart new topic
> silniki NA
dragster
post Thu, 25 Sep 2003 - 22:56
Post #41


Forum Homee
Dołączył: Sat, 01 February 2003
Skąd: Warszawa/Wiedeń





Znalazlem tu Supre TT, zaznaczam ze nie mam o tym samochodzie pojecia, wiem tylko tyle ze jest srebrny i byl bity.

KIMBEX AUTOHANDEL
PL-47-300 KRAPKOWICE
Tel.: +48 - 606 / 502793

Na mobile.de jest za 16000 Euro


--------------------
1992 200SX S13 - reaktywacja.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Thu, 25 Sep 2003 - 22:56
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
FilipN
post Thu, 25 Sep 2003 - 23:07
Post #42


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 23 September 2003
Skąd: Warszawa





a co myslicie o uturbieniu supry ? za ile da sie takie cos wykombinowac i kto to mi moze zrobic ? promotor ?
z tego co wiem da sie ta droga standardowo zrobic 450 KM ...[/quote]




Można by zapytać w GMS.... nie wiem jaką oni mają tu opinię (sam też z nimi nie mam żadnych doświadczeń) ale kilka aut od nich chyba jeździ...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
zyzy
post Thu, 25 Sep 2003 - 23:10
Post #43


Forum Homee
Dołączył: Thu, 17 October 2002
Skąd: Pruszków





CYTAT("dragster":nc108m3b)
Znalazlem tu Supre TT, zaznaczam ze nie mam o tym samochodzie pojecia, wiem tylko tyle ze jest srebrny i byl bity.

KIMBEX AUTOHANDEL
PL-47-300 KRAPKOWICE
Tel.: +48 - 606 / 502793

Na mobile.de jest za 16000 Euro

kimbex powrócił:wink:
czy supra TT intercarsu nadl jest w jego ofercie
Wally czy oni twojej supry tez nie sprzedawali?


--------------------
Brakuje mi VTEC'a :(
MX-5 uczymy się RWD
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rolo
post Fri, 26 Sep 2003 - 00:10
Post #44


Super User
Dołączył: Sun, 07 September 2003
Skąd: Leszno Wlkp.





CYTAT("Wally":syfr0913)
ta suprastore i mark tozer to poprostu najlepsze źródło wiedzy o suprach
supraforums jest jego skrajnym przeciwieństwem.. ale należy brać poprawke na jeden aspekt.. a mianowicie $$$.
u nas wszystko jest 5 do 10 razy tańsze.. a poza tym po co np. bulić za sekwencyjny układ turbin który i tak się wywali? Lepiej odrazu wpakować np. 2 garetty GT25 na 2 prostych kolektorach rurowych. To samo z IC, elektroniką i innymi pierdułami.


czyli wally ile bys liczyl takie uturbienie u nas ? bo widze ze masz duze pojecie ...


--------------------
/Roland
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rolo
post Fri, 26 Sep 2003 - 00:12
Post #45


Super User
Dołączył: Sun, 07 September 2003
Skąd: Leszno Wlkp.





CYTAT("zyzy":2yzisd7v)
CYTAT("dragster":2yzisd7v)
Znalazlem tu Supre TT, zaznaczam ze nie mam o tym samochodzie pojecia, wiem tylko tyle ze jest srebrny i byl bity.

KIMBEX AUTOHANDEL
PL-47-300 KRAPKOWICE
Tel.: +48 - 606 / 502793

Na mobile.de jest za 16000 Euro

kimbex powrócił:wink:
czy supra TT intercarsu nadl jest w jego ofercie
Wally czy oni twojej supry tez nie sprzedawali?


wlasnie ten kimbex to jest dla mnie tajemniczy - moze ktos mi wyjasni ta tajemnice bo jak kiedys dzwonilem to mi mowili ze juz nie maja zadnych TT - ostatia do wiednia poszla to jak to jest naprawde ??


--------------------
/Roland
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wally
post Fri, 26 Sep 2003 - 08:52
Post #46


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 18 October 2002
Skąd: Warszawa





CYTAT("FilipN":2jdxifvh)
Można by zapytać w GMS.... nie wiem jaką oni mają tu opinię (sam też z nimi nie mam żadnych doświadczeń) ale kilka aut od nich chyba jeździ...


Nie zabijaj mnie Ostatnio widziałem BOVa made by GMS.. najgorsze druciarstwo jakie w życiu widziałem.

CYTAT
czyli wally ile bys liczyl takie uturbienie u nas ? bo widze ze masz duze pojecie


trudno mi tak z nikąd podać koszty ale orientacyjnie:
IC + Rurki - 2k pln
kolektory wydechowe - 3k pln
kolektor dolotowy - no idea
tłoki z 2JZ-GTE - 250zł x 6 (nie wiem jak z korbami i uszczelką pod głowice)
turbiny - tu jest duża rozbieżność od 350zł za parcha do 1,5k usd za dość dobre nowe turbo - raczej x2
elektronika - najtańsze rozwiązanie to HKS - F-con inne świnki się w Suprach nie sprawdzają generalnie. Najlepsze z droższych to AEM PEMS - 2,5k usd z czujnikami
BOV - 300-700zł
Wastegate (jeśli nie jest wewnętrzny w turbo) - 1000-2000zł
wydech - 2000 zł
sprzęgło - 3000 zł
do tego przewody i inne pierduły - w granicach 2k zł
i na moje oko to tyle. Troche tego jest, ale możemy na wstępie mieć 500 koni lub więcej.

CYTAT
Wally czy oni twojej supry tez nie sprzedawali?


Coś kiedyś ze mną gadał ten gość ale nigdzie nie widziałem mojego samochodu do sprzedania.


--------------------
whatever
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Azrael
post Fri, 26 Sep 2003 - 09:24
Post #47


Forum Clubber
Dołączył: Thu, 03 July 2003
Skąd: Warszawa





CYTAT("Wally":249irbe6)
CYTAT("FilipN":249irbe6)
Można by zapytać w GMS.... nie wiem jaką oni mają tu opinię (sam też z nimi nie mam żadnych doświadczeń) ale kilka aut od nich chyba jeździ...


Nie zabijaj mnie :lol: Ostatnio widziałem BOVa made by GMS.. najgorsze druciarstwo jakie w życiu widziałem.


Wally pamiętaj że auta by GMS jeżdżą w przeciwieństwie do niektórych innych "tunerów". ;-) Z resztą z mojej krótkiej znajomości z Mackiem Grabowskim i ludźmi z którymi kooperują przy autach sportowych musze powiedzieć że chyba wszyscy na tym forum poza nielicznymi osobami mogliby się dużo nauczyć....


--------------------
Jakub "Azrael" Zawiła-Niedźwiecki
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wally
post Fri, 26 Sep 2003 - 09:39
Post #48


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 18 October 2002
Skąd: Warszawa





CYTAT
Wally pamiętaj że auta by GMS jeżdżą w przeciwieństwie do niektórych innych "tunerów".


khe khe.. taaa.. khe khe..
Moja czarna lista ma już sporo zapełnionych pozycji.. GMS oscyluje pomiędzy 2 i 1 miejscem.

CYTAT
Z resztą z mojej krótkiej znajomości z Mackiem Grabowskim i ludźmi z którymi kooperują przy autach sportowych musze powiedzieć że chyba wszyscy na tym forum poza nielicznymi osobami mogliby się dużo nauczyć....


Chyba samej teorii. Widziałem ich robote. Kolektor z nierdzewki pospawany może i relatywnie dobrze.. ale spawy na kwasówce nieodkwaszone i do tego pięknie dospawany kawałek zwykłej blachy. Rdza rdza rdza.. i jeszcze raz rdza. BOV'a musiał niestety byś zobaczyć osobiście żeby uwierzyć, że da się takie g. wyrzeźbić. Nie jestem w stanie opisać tego własnymi słowami. Turbo mam nadzieję, że gdy było prezentowane nabywcy było w lepszym stanie niż w momencie w którym je widziałem. Jak by potrząsnąć to myśle, że dzwięk podobny do grzechotki by się z niego wydobył. Generalnie żałosny widok.


--------------------
whatever
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Azrael
post Fri, 26 Sep 2003 - 09:44
Post #49


Forum Clubber
Dołączył: Thu, 03 July 2003
Skąd: Warszawa





Kurde już nic nie kumam. Raczej opinia o nich wśród znajmych jest niezła i to tych znajomych któzy znają ich z dawniejszych czasów. Cóż nie wiem do końca co o tym myśleć. Wygląd danej rzeźby oczywiście o niczym ie przesądza - vide peweien warsztat w którym zdaje się pojawiła się na chwilę Twoja Supra ;-) Kurde temat GMS robi się coraz bardziej ciekawy dla mnie....


--------------------
Jakub "Azrael" Zawiła-Niedźwiecki
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wally
post Fri, 26 Sep 2003 - 09:51
Post #50


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 18 October 2002
Skąd: Warszawa





CYTAT("Azrael":1lnekw2c)
Kurde już nic nie kumam. Raczej opinia o nich wśród znajmych jest niezła i to tych znajomych któzy znają ich z dawniejszych czasów. Cóż nie wiem do końca co o tym myśleć. Wygląd danej rzeźby oczywiście o niczym ie przesądza - vide peweien warsztat w którym zdaje się pojawiła się na chwilę Twoja Supra Kurde temat GMS robi się coraz bardziej ciekawy dla mnie....


Hehe.. to, że Janka warsztat przypomina stodołe w niczym mi nie przeszkadza skoro gość wie co robi i umie to zrobić dobrze. Chwała mu za to, że nie zabiera się za coś z czym może mieć problem.
Szczerze mnie to wali jak wygląda fasada budynku... natomiast zdecydowanie mnie odpycha widok druciarstwa choć by to i Ruf je wykonywał.


--------------------
whatever
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wally
post Fri, 26 Sep 2003 - 09:53
Post #51


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 18 October 2002
Skąd: Warszawa





Tak apropo stodół zobacz sobie w necie jak wygląda buda warsztatu pod nazwą bodajże Auto Select w Japonii (możliwe, że przekręciłem nazwe). Typowa stodoła.. ale bynajmniej nie przeszkodzio im to w zrobieniu paru 700 konnych GT-Rów


--------------------
whatever
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Azrael
post Fri, 26 Sep 2003 - 10:36
Post #52


Forum Clubber
Dołączył: Thu, 03 July 2003
Skąd: Warszawa





Stodoła stodole nierówna ;-) Strasznie żałuję że nie powstała fotka Twojej Supry w tejże bo to fajnie by wyglądało, już sąfotki masy Subaraków ;-)

A cóż ja znam jedno auto które ma podobno 600KM (może polnych?) na które sie leje woda jak stoi w garażu - podpowiem że garaz ten się mieści w Olsztynie. Niestety jednak takie stodoły przekładają się na brak przeróznego specjalistycznego sprzętu a to juz utrudnia zrobienie czegokolwiek. A fajnie by było np móc ustawic geometrię po złożeniu nowego zawieszenia... No ale cóż takie są realia w 90% dobrze wyposażonych warszttaów pracują dyletanci, a Ci którzy się znają zasuwają przy dwóch piecykach gazowych w zimie ze sztywniejącymi rękami. A wygrywający sportowcy używają jako "przyrządu do pomiaru krzywizny amortyzatora" kawałka ułamanej sufmiarki, a jako "przyrządy do ustawiania geometrii" trzech kawałków karniszy do zasłon.

Niestety tak to jest że polski sport samochowy trytytką stoi :-(


--------------------
Jakub "Azrael" Zawiła-Niedźwiecki
Go to the top of the page
 
+Quote Post
marcin@klubsubar...
post Fri, 26 Sep 2003 - 11:28
Post #53


Forum Homee
Dołączył: Fri, 18 October 2002
Skąd: Warszawa





Byłem ostatnio w pewnym warsztacie we Wrocławiu.
Jak zobaczyłem halę i wyposażenie, to szczękę długo zbierałem z podłogi. I zdecydowanie wydawali mi się fachowcami.


--------------------
1:41,519 - Tor Poznań - Subaru Impreza - małymi krokami do przodu
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Azrael
post Fri, 26 Sep 2003 - 11:32
Post #54


Forum Clubber
Dołączył: Thu, 03 July 2003
Skąd: Warszawa





Też słyszałem o tym warsztacie. Podobno nawet znają się na moim aucie - mógłbyś się dopytać czy to prawda przy jakiejś okazji? ;-)


--------------------
Jakub "Azrael" Zawiła-Niedźwiecki
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rolo
post Fri, 26 Sep 2003 - 12:01
Post #55


Super User
Dołączył: Sun, 07 September 2003
Skąd: Leszno Wlkp.





CYTAT("marcin@klubsubaru.pl":1c8g05jv)
Byłem ostatnio w pewnym warsztacie we Wrocławiu.
Jak zobaczyłem halę i wyposażenie, to szczękę długo zbierałem z podłogi. I zdecydowanie wydawali mi się fachowcami.


moze bys na PW podeslal dane do nich ? jak sa takimi fachowcami to warto wiedziec ...


--------------------
/Roland
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Azrael
post Fri, 26 Sep 2003 - 12:05
Post #56


Forum Clubber
Dołączył: Thu, 03 July 2003
Skąd: Warszawa





Ewentualnie tak zapytac można - czy to o tych chodzi -> http://www.g4.com.pl/ ?



Niestety w materiałach na stronie nie ma nic o tym co Ci fachowcy oferują poza systemami zarządzania silnikiem i działalnościa od tej strony. To skądinąd dla mnie ciekawe ale ciekawe czy też zajmuja się przeniesieniem napędu etc.

Niemniej cała sprawa wygląda super-profesjonalnie.


--------------------
Jakub "Azrael" Zawiła-Niedźwiecki
Go to the top of the page
 
+Quote Post
FilipN
post Fri, 26 Sep 2003 - 12:48
Post #57


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 23 September 2003
Skąd: Warszawa





CYTAT
khe khe.. taaa.. khe khe..
Moja czarna lista ma już sporo zapełnionych pozycji.. GMS oscyluje pomiędzy 2 i 1 miejscem


W takim razie może mógłbyś powiedzieć w czyje ręce można spokojnie Suprę oddać a do kogo się nawet nie zbliżać???
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rolo
post Fri, 26 Sep 2003 - 13:07
Post #58


Super User
Dołączył: Sun, 07 September 2003
Skąd: Leszno Wlkp.





CYTAT("FilipN":2yy2claa)
CYTAT
khe khe.. taaa.. khe khe..
Moja czarna lista ma już sporo zapełnionych pozycji.. GMS oscyluje pomiędzy 2 i 1 miejscem


W takim razie może mógłbyś powiedzieć w czyje ręce można spokojnie Suprę oddać a do kogo się nawet nie zbliżać???


dolaczam sie do pytania a moze ktos by jeszcze wskazal jakas firme z poza wa-wy ?


--------------------
/Roland
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wally
post Sun, 28 Sep 2003 - 15:17
Post #59


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 18 October 2002
Skąd: Warszawa





Przy mojej, co widać po błotnikach, ostatnio grzebią głównie chłopaki z Forti. Wszystkich śrubek jeszcze nie znają ale mniej więcej połowe już mieli okazję odkręcać. Po ostatnim bum poznaja pewnie i reszte


--------------------
whatever
Go to the top of the page
 
+Quote Post
FilipN
post Sun, 28 Sep 2003 - 15:46
Post #60


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 23 September 2003
Skąd: Warszawa





Tak, widziałem w Modlinie twoje błotniki

Byłem u nich kilka razy, jeszcze poprzednim autem i zrobili na mnie świetne wrażenie Więc pewnie teraz też będę do nich jeździł (zwłaszcza jeśli ty ich polecasz)

Dzięki.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

4 Stron V  < 1 2 3 4 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Monday, 29 April 2024 - 10:56