Shoutbox 0 nowych PW 


 
Reply to this topicStart new topic
> Silnik Audi ABZ różnice w głowicach, różnice w głowicach przed 96tym a po
simrowiec
post Fri, 19 Jun 2020 - 17:57
Post #1


Rookie
Dołączył: Mon, 10 October 2011





Cześć,
Przymierzam się do zakupu silnika ABZ pod mój projekt.
Z różnych informacji z tego forum jak i z innych miejsc w internecie wiem że były 2 rodzaje głowic.
1. przed 96 rokiem
- cieńsze trzonki zaworów
- popychacze hydrauliczne 33,5mm
- podwójne sprężyny na zaworach(?)
2. po 96 roku
- grubsze trzonki
- popychacze 35mm
- sprężyny pojedyńcze

Podobno jeden rodzaj jest dużo bardziej pożądany pod kątem wyższych obrotów. Tak na logike obstawiam ten pierwszy (zapewne lżejszy) ale wolę dopytać.

W planach mam też dołożenie wałków z S8 AHC, kwestia do której wersji będą lepiej pasować, wymagać mniej przeróbek?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Fri, 19 Jun 2020 - 17:57
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
nomaster
post Sat, 20 Jun 2020 - 09:58
Post #2


Forum Killer
Dołączył: Wed, 09 November 2016





Nie założysz wałków od ahc do głowic abz bez ich frezowania bo się nie mieszczą. Lepiej szukaj całych głowic i możesz kręcić wysoko bez obaw.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
simrowiec
post Sat, 20 Jun 2020 - 11:22
Post #3


Rookie
Dołączył: Mon, 10 October 2011





O tym frezowaniu wiem, guzior gdzieś o tym pisał.
Na jakiś bardzo wysokim kręceniu mi nie zależy, chce maks 7000-7200 obrotów a tyle chyba a w abz-ecie nie jest problemem.
Bardziej chodzi o przesunięcie użytecznego zakresu obrotów w górę ostrzejszym wałkiem.

Co do AHC, mam do kupienia takie głowice, niestety z pogiętymi zaworami, ich remont ze względu na cenę i dostępność części jest niezbyt opłacalny. Poza tym z tego co czytałem AHC potrafi "zgubić" zawór przy wysokich obrotach i narobić bałaganu w silniku, ma to bodajże zwiazek z pojedyńczym rowkiem zamka na trzonku zaworu.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nomaster
post Sat, 20 Jun 2020 - 13:20
Post #4


Forum Killer
Dołączył: Wed, 09 November 2016





Remont u dziaka 3200 zł za 2 szt, nowe zawory ssące, prowadnice uszczelniacze regulacja luzu, pełen serwis więc nie wiem czy to tak dużo. Zawory dorabiane u paradowskich. Głowice po pękniętym pasku u mnie. Ładowane 1.7b nawet chwilę było, nic się nie wysypało. Miękka odcinka 7400 twarda 7800
Go to the top of the page
 
+Quote Post
simrowiec
post Sat, 20 Jun 2020 - 15:37
Post #5


Rookie
Dołączył: Mon, 10 October 2011





Jakby faktycznie wyszło tyle to całkiem rozsądne pieniądze.
Przy tym doładowaniu ile mocy Ci wyszło? Turbo czy kompresor?

Zastanawiałem się nad jeszcze jedną opcją jeżeli chodzi o głowice, mianowicie nad głowicami 40v z AQH/AVP posadzonymi na bloku ABZ.
Wiem że uszczelki pasują po delikatnej przeróbce, więc może całą głowice da się posadzić?

Silnik docelowo chce trochę odprężyć i doładować, myślałem o kutych korbowodach Prism, krótszych o 1-2 mm albo wytoczeniu wgłębienia w denku tłoka, przy okazji mógłbym zrobić podebrania pod zawory z 40v.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nomaster
post Sat, 20 Jun 2020 - 17:12
Post #6


Forum Killer
Dołączył: Wed, 09 November 2016





Tez myślałem o tych glowicach ale nigdy tego nie sprawdziłem. Pod mls tocz całe denka bo będziesz się witał z korbami, tłoki po mocnym pałowaniu walą w głowice. Org korby bardzo dużo znoszą i nie wiem czy jest sens je zmieniać chyba że pod 1000+. Ile mocy było to nie wiem bo nie mierzyłem, na 1,2b przy chińskim turbo 6,9s 100-200, na seryjnym silniku w budzie S8/A8 da się robić poniżej 6s po odprężeniu oczywiście.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
farmer91
post Sat, 20 Jun 2020 - 23:38
Post #7


Forum Killer
Dołączył: Sun, 24 April 2011
Skąd: wlkp





nomaster ile masz przejechane na tych głowicach? Tzn interesuje mnie opinia o zaworach. Wszystkie od Paradowskich? Ssące i wydechowe? OEM rozmiar czy większe? 7800rpm ogarniają?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nomaster
post Sun, 21 Jun 2020 - 09:50
Post #8


Forum Killer
Dołączył: Wed, 09 November 2016





Ssące są od paradowskich w org rozmiarze, wydechowe OEM ściągane z Niemiec, 2 szt pogięło. Krecilem 7800 i nic narazie się od tych obrotów nie urwało później zmniejszyłem na chyba 7600 dla bezpieczeństwa jakoś tak (mowa o twardej odcince) ile przejechane to ciężko powiedzieć jakieś 30kkm około 4razy zmieniałem olej.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 18 April 2024 - 19:41