Shoutbox 0 nowych PW 


5 Stron V  < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Focus RS vs ?
hexx #2
post Tue, 16 Jan 2018 - 19:49
Post #21


Forum Homee
Dołączył: Tue, 07 November 2017





Zdecydowanie ma co porównywać Focusa RS z tymi autami... bo on nie jest do ruszania ze świateł i ściganek do następnych po prostej.
Założenie dla niego było inne.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Tue, 16 Jan 2018 - 19:49
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
KrisC
post Tue, 16 Jan 2018 - 19:54
Post #22


Frequent User
Dołączył: Sat, 14 July 2012
Skąd: Łódź





Jego założeniem jest podróż na lawecie i stanie w serwisie, zdetronizował Lagunę dwójkę. Uwielbiam takie powiedzenia że został zaprojektowany do czego innego, bo jakoś jego konkurencja jest dobra i do tego i do tego i do tamtego. Zobacz sobie temat Miko Marczyka i jego seryjnego A45 AMG.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hexx #2
post Tue, 16 Jan 2018 - 20:00
Post #23


Forum Homee
Dołączył: Tue, 07 November 2017





a jak jest jego konkurencja ?
bo jak rozumiem, można nią pojechać na kręty tor szutrowy... smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
KrisC
post Tue, 16 Jan 2018 - 20:01
Post #24


Frequent User
Dołączył: Sat, 14 July 2012
Skąd: Łódź





nie można, jak A45 AMG albo Golfem 7r zjedziesz z asfaltu to łączy się z centralą i auto gaśnie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
QbaqBA
post Tue, 16 Jan 2018 - 20:02
Post #25


Super User
Dołączył: Sat, 10 May 2008
Skąd: inąd





Tylko ten Focus RS daje więcej frajdy z jazdy niż każde z aut które wymieniles
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hexx #2
post Tue, 16 Jan 2018 - 20:06
Post #26


Forum Homee
Dołączył: Tue, 07 November 2017





CYTAT(KrisC @ Tue, 16 Jan 2018 - 20:01) *
nie można, jak A45 AMG albo Golfem 7r zjedziesz z asfaltu to łączy się z centralą i auto gaśnie.

no to podaj takie które może zjechać z asfaltu

jak masz takie, to chętnie dam Ci się objechać i "zrobić wiatrak"... a nawet dopłacę za coś takiego smile.gif
ale tor ja wybieram
Go to the top of the page
 
+Quote Post
KrisC
post Tue, 16 Jan 2018 - 20:06
Post #27


Frequent User
Dołączył: Sat, 14 July 2012
Skąd: Łódź





CYTAT(QbaqBA @ Tue, 16 Jan 2018 - 20:02) *
Tylko ten Focus RS daje więcej frajdy z jazdy niż każde z aut które wymieniles


bardzo subiektywne zdanie, mi nie dawał żadnej, bo miałem wstręt do tego co widziałem w środku, brzydkich zegarów i tego że jest upierdliwy. Osobiście kupiłbym S3, lub roczne RS3 i zamknął temat, ale że każdy ma swój gust to po prostu podzieliłem się swoim zdaniem o Focusie, super sportowym aucie które realnie do setki jeździ jak Passat 2.0tdi DSG.

CYTAT(hexx #2 @ Tue, 16 Jan 2018 - 20:06) *
no to podaj takie które może zjechać z asfaltu

jak masz takie, to chętnie dam Ci się objechać i "zrobić wiatrak"... a nawet dopłacę za coś takiego smile.gif
ale tor ja wybieram


dziękuję, zapamiętam i odezwę się smile.gif obecnie niestety z przyczyn niezależnych ode mnie nie posiadam żadnego z w/w
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hexx #2
post Tue, 16 Jan 2018 - 20:12
Post #28


Forum Homee
Dołączył: Tue, 07 November 2017





CYTAT(KrisC @ Tue, 16 Jan 2018 - 20:06) *
dziękuję, zapamiętam i odezwę się smile.gif

trzymam za słowo smile.gif
chętnie zobaczę te auta jak sobie radzą z jazdą bokami po ciasnych i śliskich zakrętach i zawracaniem na ręcznym smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
TomekST
post Tue, 16 Jan 2018 - 20:20
Post #29


Frequent User
Dołączył: Sun, 03 March 2013





KrisC zgodzę się, że jak ktoś chce kupić hot hatch-a ze względu na jakość wykończenia to Foki nie wybierze. Tu proponuję najnowsze Audi RS3. Szybkie ruszanie spod świateł również RS3 albo A45. Na tory typu Poznań i wzwyż też myślę, że wspomniana dwójka lepiej pojedzie niż Foka. Ale na zabawy typu Powerstage, SuperOES nie kupisz lepszego HH niż Foka RS (mowa o nowych autach). RS jest już produkowany 3 rok i nie posiada wielu z problemów wieku dziecięcego. Silnik 836 jest dopracowany i trzyma seryjne parametry - można to sprawdzić choćby na wykresach na profilu FB TuneForce.



--------------------
..:: www.promoto.nutron.pl ::..
GR Yaris 2020 / Focus RS mk3 / Fiesta ST150 / Focus ST225
Go to the top of the page
 
+Quote Post
KrisC
post Tue, 16 Jan 2018 - 20:22
Post #30


Frequent User
Dołączył: Sat, 14 July 2012
Skąd: Łódź





CYTAT(hexx #2 @ Tue, 16 Jan 2018 - 20:12) *
trzymam za słowo smile.gif
chętnie zobaczę te auta jak sobie radzą z jazdą bokami po ciasnych i śliskich zakrętach i zawracaniem na ręcznym smile.gif


CYTAT(TomekST @ Tue, 16 Jan 2018 - 20:20) *
Powerstage, SuperOES nie kupisz lepszego HH niż Foka RS



Miko Marczyk
Mercedes-AMG A45 381KM/475NM
SuperOES Tor Kielce I runda 2017

1 miejsce w klasie VI
3 miejsce w klasyfikacji generalnej

https://www.youtube.com/watch?v=PXMEDtopWkU

Go to the top of the page
 
+Quote Post
hexx #2
post Tue, 16 Jan 2018 - 20:29
Post #31


Forum Homee
Dołączył: Tue, 07 November 2017





nooo...
to bierzesz jakiegoś A45 a ja jakąś RS'kę... i jedziemy na szutry smile.gif
amatorem jestem kompletnym ale pobawić i sprawdzić się można
łatwo mnie objedziesz
Go to the top of the page
 
+Quote Post
matteusz
post Tue, 16 Jan 2018 - 20:42
Post #32


Forum Homee
Dołączył: Thu, 18 September 2008
Skąd: Tarnobrzeg/Warszawa





CYTAT(KrisC @ Tue, 16 Jan 2018 - 18:41) *
Jak interesuje Cię procedura startu to pamiętaj że na światłach musisz powiedzieć gościowi w aucie obok żeby zaczekał do kolejnej zmiany, bo Ty będziesz 12 minut swoją uruchamiał, podczas gdy jego Audi/Benz/BMW dawno pojedzie.

Pamiętam jak Inka startowała na 1/4 swoim CLA i przeważnie ruszała 2 czy 3 sekundy po zapaleniu się zielonego, bo trzeba było odpalić procedurę, więc chyba trochę przesadzasz.


--------------------
'84 Opel Kadett V6 powered by Transplantz Best ET 14.975 VAG Racing 2014 - bo tak
'97 BMW 328i 233KM/282Nm by 109-Performance - na co dzień
'00 Honda Integra Type R W1 PROFI 248KM/215Nm by strojenia.pl - na tor
'05 Renault Megane RS225 274KM/383Nm powered by ECUmajster - na weekend
Go to the top of the page
 
+Quote Post
TomekST
post Tue, 16 Jan 2018 - 20:50
Post #33


Frequent User
Dołączył: Sun, 03 March 2013





A45 to również świetne auto na Kielce, Bednary a w rękach Miko to już w ogóle petarda. Pytanie, co by było jakby pojechał Foką. Niestety odpowiedzi nie poznamy bo jest ambasadorem Mercedesa i ma pewne zobowiązania.


--------------------
..:: www.promoto.nutron.pl ::..
GR Yaris 2020 / Focus RS mk3 / Fiesta ST150 / Focus ST225
Go to the top of the page
 
+Quote Post
TomekST
post Tue, 16 Jan 2018 - 20:54
Post #34


Frequent User
Dołączył: Sun, 03 March 2013





w foce procedurę staru można ustawić permanentnie łącznie z wyborem wartości limitera na obrotach. Oczywiście musi to zrobić ogarnięta osoba grzebiąc w softcie.


--------------------
..:: www.promoto.nutron.pl ::..
GR Yaris 2020 / Focus RS mk3 / Fiesta ST150 / Focus ST225
Go to the top of the page
 
+Quote Post
h8r
post Tue, 16 Jan 2018 - 21:56
Post #35


Super User
Dołączył: Fri, 12 February 2010
Skąd: Warszawa





Odpowiadając na niektóre posty. Sam w pierwszym poście zauważyłem, że wnętrze jest słabe i pierwszy raz biorę to pod uwagę przy zakupie auta. Ważne rzeczy są dobre: kierownica, fotele (pomimo tego, że za wysoko zamontowane), skrzynia biegów działa super (pomimo tego, że celowałem w automat), jeszcze słabo umieszczony gaz do H&T, ale to już naprawdę detale. Zwracam na to uwagę, bo mimo wszystko auto nie jest tanie i takie A45 jest lekko 50k droższe, a RS3 około 100 to już dla mnie masakra. W sumie to wybiorę się do Mercedesa i zobaczę, może mają większe rabaty i lepsze warunki leasingu. Czy skrzynie w A45 AMG już nie padają tak jak na początku? Raczej wyznaję filozofię prostych i tanich samochodów dlatego łatwiej mi przymknąć oko na niektóre rzeczy. Średnio mnie interesują sprinty spod świateł, z tego co widziałem LC to kilka kliknięć z kierownicy, ale zawsze mogę obroty ustawić sobie prawą stopą, a lewą strzelić ze sprzęgła i będę 0.1-0.2s wolniejszy od LC. Mam inne auto do zabawy na torze, ale z całą pewnością chciałbym sprawdzić nowy ewentualny nabytek w warunkach bojowych, w szczególności na jakiś krętych śliskich torach, wątpliwe, że wyjadę na szutry - szkoda byłoby mi auta. Nie jestem też tak utalentowany jak Miko i nie nastawiam się na wygrywanie pucharów, a raczej dobrą zabawę. Focus urzekł mnie przede wszystkim bardzo fajnym (neutralnym) prowadzeniem, daje świetne czucie co się z nim dzieje i strzela z wydechu jak rajdówka. biggrin.gif Czuję się w nim jak dziecko, a przy okazji to normalne auto w którym mogę wszędzie pojechać.


--------------------
mała rzecz, a cieszy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Miloszz
post Tue, 16 Jan 2018 - 22:57
Post #36


Frequent User
Dołączył: Mon, 13 February 2017





CYTAT(KrisC @ Tue, 16 Jan 2018 - 20:01) *
nie można, jak A45 AMG albo Golfem 7r zjedziesz z asfaltu


Chyba troszkę Ci sie modele aut pomyliło.
Ecoboost i tak jest lepszy od tych wszystkich TFSI z rozciągającym się łańcuchem rozrządu, biorących 1l/1000km i z nagarem który łyżeczkami można wybierać.
Połowa Leonów Cupra w ogłoszeniach ma wspomnienie o wymienianych silnikach na gwarancji, więc rzeczywiście świetnie silniki.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
TomekST
post Tue, 16 Jan 2018 - 23:03
Post #37


Frequent User
Dołączył: Sun, 03 March 2013





Jest do kupienia lub wydrukowania 3D podkładka pod gaz, że H&T można było wygodnie robić.
Kubły można specjalnym zestawem obniżyć o 2, 4 lub 5 cm. Jak byś kupił RSa i chciał je obniżyć to pisz do mnie PW, bo zacząłem te zestawy robić sam. Jak ktoś chciałby się przymierzyć do obniżonego fotela i jest z okolic Wrocławia to zapraszam. Przy okazji zademonstruję również mega „zabawkę” czyli jak jeździ RS z zmodyfikowanym sterownikiem zawieszenia, który czyni je permanentnie aktywne.


--------------------
..:: www.promoto.nutron.pl ::..
GR Yaris 2020 / Focus RS mk3 / Fiesta ST150 / Focus ST225
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hexx #2
post Wed, 17 Jan 2018 - 07:02
Post #38


Forum Homee
Dołączył: Tue, 07 November 2017





Tomek, a jak jest z ingerencją w działanie napędu ?
Bo teoria teorią... a co na to praktyka ? Chodzi mi o regulację rozdziału momentu.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
TomekST
post Wed, 17 Jan 2018 - 08:01
Post #39


Frequent User
Dołączył: Sun, 03 March 2013





Oficjalnie masz 4 tryby pracy napędu gdzie najbardziej widowiskowym jest Druft mode bo rzeczywiście więcej momentu jest na tyle. Nieoficjalnie nie ma jeszcze żadnej niefabrycznej modyfikacji programu sterownika napędu i raczej szybko nie będzie.

Moje ocena napędu jest bardzo dobra, bo bardziej agresywna jazda tym autem w zakręcie to non stop banan na gębie. Podczas czystego przejazdu Time attack też daje dużo satysfakcji i pomaga kręcić bardzo dobre czasy.


--------------------
..:: www.promoto.nutron.pl ::..
GR Yaris 2020 / Focus RS mk3 / Fiesta ST150 / Focus ST225
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tommo
post Wed, 17 Jan 2018 - 08:36
Post #40


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 12 February 2008
Skąd: NMiasto





Drift mode fajna sprawa, czasami nawet zbyt fajna smile.gif



--------------------
A110S
Go to the top of the page
 
+Quote Post

5 Stron V  < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Friday, 19 April 2024 - 20:26