Shoutbox 0 nowych PW 


6 Stron V  « < 3 4 5 6 >  
Reply to this topicStart new topic
> M2 coupe vs RS3 400 KM
gość_gucior_*
post Mon, 06 Nov 2017 - 12:30
Post #81









QUOTE (Tommo @ Mon, 06 Nov 2017 - 10:54) *
Czy jest czego, okaże się w przyszłym roku, po wizycie na torze smile.gif


gratulacje, wziąłeś z ceramiką czy stalowy hamulec?
ciekaw jestem wrażeń z zakrętów bo rozkład masy w TTRS jest raczej ćwiartkowy niż na winkle.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Mon, 06 Nov 2017 - 12:30
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
Tommo
post Mon, 06 Nov 2017 - 14:44
Post #82


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 12 February 2008
Skąd: NMiasto





Dzięki, ale tak jak pisałem samochód jest używany, oddany z wynajmu długoterminowego. Trafił się pięknie utrzymany egzemplarz, grzech było nie wziąć smile.gif

Co do moich odczuć po pierwszych kilometrach. Wspaniały silnik. Wszystko jest w nim zajebiste. Moc, reakcja na gaz, dźwięk, podatny jest na mody. Skrzynia s-tronic bardzo ładnie z nim współgra. Samochód jest dość ciężki. Wraz ze mną i połową baku ok 1500 kg.
Hamulce są standardowe. Na drodze hamuje świetnie. Z tego co mi mówiono bardzo rzadko ktoś się decydował na ceramikę w tych modelach. Ale po rozmowie z SID'em można zaadoptować z RS4/5 w przyszłości. Zakręty pozostają nadal niewiadomą. Dużo ludzi straszy mocną podsterownością. Pojadę na tor to coś więcej napiszę. Podoba mi sakramencka sztywność nadwozia. Do tego małe szyby, nisko schodzący dach i jest wrażenie jazdy wozem
pancernym smile.gif Samochód zwraca na siebie uwagę, ma ładny racingowy, biały kolor. Na razie się polubiliśmy.


--------------------
A110S
Go to the top of the page
 
+Quote Post
scoobany111
post Mon, 06 Nov 2017 - 15:34
Post #83


Frequent User
Dołączył: Thu, 21 February 2013
Skąd: Błonie





Ale rozumiem że to już wersja MK3 z 400-tu konnym 2.5 ?

Co do podsterowności to niestety się zgadza... Co prawda ja mam np . TTS MK2 ale to sie niestety sprawdza (mimo ciut lzejszej 2 litrówki) ,natomiast na daily nawet taka dlubnieta na 350KM TT-Ska jak moja daje radę na mieście - a TT RS bez wielkiego wysiłku można zrobić na 500KM i to już jedzie..
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tommo
post Mon, 06 Nov 2017 - 16:38
Post #84


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 12 February 2008
Skąd: NMiasto





Dokładnie taki:



500 koni mnie nie interesuje ale te 400-420 na pewno się zrobi.

scoobany111 możesz zdradzić kto modził Twoje TT ?


--------------------
A110S
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mha
post Mon, 06 Nov 2017 - 17:10
Post #85


Super User
Dołączył: Thu, 14 December 2006
Skąd: z kosmosu





Ale jak to ohmy.gif
Raczej przy temacie rs3 i m2 każdy pomyślał o tej budzie:




Mimo wszystko gratki, dzwiek 5 garów kosmos.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
scoobany111
post Mon, 06 Nov 2017 - 17:57
Post #86


Frequent User
Dołączył: Thu, 21 February 2013
Skąd: Błonie





Czyli jednak jeszcze MK2...Prawie klon mojego (tez mam spoiler z RSa) ..Kolor to Suzuka Grey?
Moja sztuka modyfikowana była jeszcze za czasów poprzedniego wlasciciela w CTR a pozniej Frog Racing czyli defakto u Żaby.
Ale ten silnik ma rozkminiony wielu tunerow
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tommo
post Mon, 06 Nov 2017 - 22:33
Post #87


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 12 February 2008
Skąd: NMiasto





Nowy fajna sprawa...zaczyna się od 312 tyś zł. Sprzedawcy prawie mnie namówili ale trafił się ten w stanie mnie zadowalającym i mogłem już kupić za gotówkę.
Poza tym chcę jeździć szybko po torach, odwiedzić zielone piekło, więc ewentualne tfu przygody będą mniej bolały.

Jeszcze odnośnie prowadzenia w zakrętach. Warto przyjrzeć się filmikowi wklejonemu przez waldusia. Gość profi kierowca wyścigowy zrobił na krętym torze lepszy czas od M2 co jest dla mnie zaskoczeniem. Obserwując jak pokonuje zakręty oraz technikę ich pokonywania, radził sobie świetnie z podsterownością a właściwie prawie zupełnie jej tam nie widać.


--------------------
A110S
Go to the top of the page
 
+Quote Post
exocet
post Mon, 06 Nov 2017 - 23:21
Post #88


Super User
Dołączył: Sat, 30 January 2010
Skąd: Warszawa





Mocniejsze, lżejsze auto z napędem na 4 koła i dsg robi lepszy czas niż cięższy, słabszy rwd manual, co w tym zaskakującego?


--------------------
...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tommo
post Tue, 07 Nov 2017 - 09:03
Post #89


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 12 February 2008
Skąd: NMiasto





To jest kręty tor, więc moc nie gra aż takiej roli. Cayman, najsłabszy z całej stawki zrobił najlepszy czas. Różnica w masie jest symboliczna.
Natomiast wszyscy kierowcy jeżdżący M2 mówią jednym głosem, że jest to najlepsze M ever pod względem prowadzenia. A jednak minimalnie dostało od TTRS. A teraz poczytaj większość postów w tym temacie odnośnie prowadzenia się Audi i BMW smile.gif



--------------------
A110S
Go to the top of the page
 
+Quote Post
scoobany111
post Tue, 07 Nov 2017 - 14:42
Post #90


Frequent User
Dołączył: Thu, 21 February 2013
Skąd: Błonie





Z tym że w MK3 podobno mocno zniwelowali ten efekt wyjeżdzania przodem , auto jest na nowej ulepszonej platformie względem MK2 które kupiłeś, ja jeździłem na Poznaniu razem z Caymanem (co prawda GT4 czyli szybszy niż Ska) to na prostych mi nie uciekał za to w zakrętach mógł pojechać znacznie szybciej ... Swoją drogą to Catman GT4 to najlepiej (najbardziej intuicyjnie) prowadzące się auto jakim miałem okazje jeździć.. a miałem jedno po drugim np caymana i 991 GT3 RS (które po prostu jak na moje umiejetnosci było zbyt dzikie) ...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mha
post Tue, 07 Nov 2017 - 14:48
Post #91


Super User
Dołączył: Thu, 14 December 2006
Skąd: z kosmosu





Tommo, a była jazda M2?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
h8r
post Tue, 07 Nov 2017 - 15:05
Post #92


Super User
Dołączył: Fri, 12 February 2010
Skąd: Warszawa





CYTAT(Tommo @ Tue, 07 Nov 2017 - 09:03) *
To jest kręty tor, więc moc nie gra aż takiej roli. Cayman, najsłabszy z całej stawki zrobił najlepszy czas. Różnica w masie jest symboliczna.
Natomiast wszyscy kierowcy jeżdżący M2 mówią jednym głosem, że jest to najlepsze M ever pod względem prowadzenia. A jednak minimalnie dostało od TTRS. A teraz poczytaj większość postów w tym temacie odnośnie prowadzenia się Audi i BMW smile.gif

Za to ma znaczenie manual vs automat z łopatkami, nie jestem jakimś wyznawcą BMW, ale gdyby wszystkie auta były w automacie to Audi byłoby na końcu, nawet w przypadku jakiegoś mega dobrego kierowcy automaty są 2 sekundy szybsze na torze. Najlepiej prowadzące pod kątem radości z jazdy, a nie czystej skuteczności, nieco starsze m4 i tak będzie szybsze choć nie zbierało takich dobrych opinii.
http://www.zeperfs.com/en/duel5974-5975.htm

Oczywiście gratuluję zakupu i do zobaczenia na torach.


--------------------
mała rzecz, a cieszy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tommo
post Tue, 07 Nov 2017 - 16:55
Post #93


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 12 February 2008
Skąd: NMiasto





CYTAT(mha @ Tue, 07 Nov 2017 - 14:48) *
Tommo, a była jazda M2?

Niestety nie udało mi się wstrzelić w terminy sad.gif Choć jazda w zakorkowanym mieście nie wiem czy by coś zmieniła w moim odczuciu.
Mam sentyment do czteropędów.


--------------------
A110S
Go to the top of the page
 
+Quote Post
reithan
post Sun, 12 Nov 2017 - 20:27
Post #94


Rookie
Dołączył: Tue, 09 April 2013





CYTAT(szybciutki @ Sun, 05 Nov 2017 - 18:47) *
Jak chcesz namiar na rabaty m2 powyżej 20% na Śląsku, bez floty, na rok produkcji 2018 to służę pomocą smile.gif


Ja poproszę namiar. smile.gif

Miotam się trochę czy zamawiać teraz, czy poczekać na Competition, które ma mieć na pokładzie S55 i fotele z M4 w opcji. Pytanie tylko jak będzie wyglądać cena w PL, spodziewam się +60 tysięcy za podstawę i pewnie z +12 tysięcy za stołki.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
GRE
post Thu, 14 Dec 2017 - 22:30
Post #95


Forum Clubber
Dołączył: Mon, 07 February 2005
Skąd: www.dogbox.pl





Zawiodlem sie finałem tematu tongue.gif .
Stałem przed podobnym wyborem, ale TTRS to 100kpln wiecej niz RS3 czy M2 smile.gif.
Pan z BMW mnie zlał, w drugim tez nie mieli czasu na jazde, a w Audi jazda konfig, rozmowa o cenie itd ...
mozna wyrwać z dobrym rabatem, a teraz z wyprzedaży rocznika jest -20% smile.gif
Co do modów tez wszytsko za Audi i grupę VAG i jej rozkminke w Polsce. TOR- ja akurat sporadycznie i nie wziąłbym ceramiki gdzie jej serwis może przekroczyc koszt BBKitu smile.gif


--------------------
...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gość_gucior_*
post Sun, 17 Dec 2017 - 10:08
Post #96









Stales przed podobnym wyborem i czym sie on zakonczyl?smile.gif rozumiem ze rs3 po lifcie? Sedan czy sb?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Lincoln e30ix
post Sun, 17 Dec 2017 - 10:50
Post #97


Forum Killer
Dołączył: Tue, 17 February 2009
Skąd: Pomorze





CYTAT(Tommo @ Tue, 07 Nov 2017 - 09:03) *
Natomiast wszyscy kierowcy jeżdżący M2 mówią jednym głosem, że jest to najlepsze M ever pod względem prowadzenia. A jednak minimalnie dostało od TTRS. A teraz poczytaj większość postów w tym temacie odnośnie prowadzenia się Audi i BMW smile.gif


Bo radość z jazdy nie musi się przekładać na najlepszy czas. Dużo zależy też od kierowcy, jedni wola jak samochód prowadzi ich niczym mamusia do przedszkola, a inni odkrywać swoje granice.
Aktualne RS3 zwłaszcza w Sedanie prezentuje się zacnie, ale musi się słabo sprzedawać jeśli dają takie rabaty...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tommo
post Sun, 17 Dec 2017 - 18:44
Post #98


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 12 February 2008
Skąd: NMiasto





CYTAT(Lincoln e30ix @ Sun, 17 Dec 2017 - 10:50) *
Bo radość z jazdy nie musi się przekładać na najlepszy czas. Dużo zależy też od kierowcy, jedni wola jak samochód prowadzi ich niczym mamusia do przedszkola, a inni odkrywać swoje granice.
Aktualne RS3 zwłaszcza w Sedanie prezentuje się zacnie, ale musi się słabo sprzedawać jeśli dają takie rabaty...

Samochód musi być szybki, to jest podstawa. Jeżeli komuś na tym nie zależy, to nie kupi takiego samochodu, bo wystarczy mu e36 i boki może robić do woli.
Jestem po pierwszej wizycie na torze. Samochód prowadzi się znakomicie. Jest szybki. Szybszy od A45 AMG, Megane RS Cup, Golfa R. Niestety hamulce są do poprawy. Seria nie zdaje egzaminu na torze.


--------------------
A110S
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Lincoln e30ix
post Sun, 17 Dec 2017 - 23:21
Post #99


Forum Killer
Dołączył: Tue, 17 February 2009
Skąd: Pomorze





Jeśli sprowadzasz Fun z jazdy tylnonapędowym autem do jazdy bokami to... dobrze, że kupiłeś Audi biggrin.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tommo
post Mon, 18 Dec 2017 - 00:24
Post #100


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 12 February 2008
Skąd: NMiasto





Akurat to nigdy specjalnie mnie nie kręciło. Natomiast nie zauważam poza tym jakieś szczególnej zalety rwd nad resztą o ile nie jest szybsze smile.gif


--------------------
A110S
Go to the top of the page
 
+Quote Post

6 Stron V  « < 3 4 5 6 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Tuesday, 23 April 2024 - 13:33