Shoutbox 0 nowych PW 


3 Stron V  < 1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> 2.0 Tdi CR usunąć DPF do większej mocy czy zostawić?, Luźny temat
Mateo89
post Tue, 12 Jan 2021 - 12:47
Post #21


Rookie
Dołączył: Sat, 09 January 2021
Skąd: FSW





Więc waszym zdaniem w moim 2.0tdi mogę śmiało wycinać?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Tue, 12 Jan 2021 - 12:47
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
Mis
post Tue, 12 Jan 2021 - 15:20
Post #22


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 07 January 2009
Skąd: Rzeszów





Na uzyskiwanie wyższych mocy raczej nie masz innego wyjścia, z mojego doświadczenia to w okolicach 210KM Cię DPF przytrzyma jak zapodasz turbo ze 170tki lub większe.


--------------------
RS3 8V2 nardo limo pl 540HP 680NM
109-Performance
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mateo89
post Tue, 12 Jan 2021 - 16:28
Post #23


Rookie
Dołączył: Sat, 09 January 2021
Skąd: FSW





Rozumiem czyli będę myślał jednak o wycięciu bi chyba nie warto wkładać turbo od 170km za kupę kasy i robić zaledwie 20 km więcej niż ma teraz zrobione
Go to the top of the page
 
+Quote Post
@agresja
post Tue, 12 Jan 2021 - 20:14
Post #24


User
Dołączył: Mon, 26 May 2014





Nie rozwazasz przed wycinka dpf podjechać na stacje zrobic test spalin (14 do 20Pln) i pozniej po kastracii powtórzyć test?
Tak po prostu z czystej ciekawości


--------------------
MB C117 & ToyTota CT190
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kris309
post Tue, 12 Jan 2021 - 20:25
Post #25


User
Dołączył: Wed, 28 December 2011
Skąd: Rybnik





Jak latasz na zachód, to wycinka DPFa w aucie które go miało seryjnie jest ryzykowne - puścisz bąka jak akurat patrol będzie za Tobą i masz problem. Drogi problem.
Popatrz czy DPF z V6 da sie upchnąć, zrób to turbo, daj duży IC, i polatasz pewnie i bezproblemowo. Małe turbo i seryjny IC przy lataniu po 200km/h na długich trasach to duże EGT, brak DPFa to kilka wypłat mandatu na zachodzie. No chyba że lubisz ryzyko... wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tvn
post Wed, 13 Jan 2021 - 19:21
Post #26


Super User
Dołączył: Thu, 15 April 2010
Skąd: Lublin Czechów





Zostaw dpf-a na miejscu lub jak mi Rogal kiedyś mówił są sportowe dpf-y i idź w tę stronę.
Nie daj się podpuścić tym wszystkim, którzy Ci tak radzą, bo oni Cię oleją, a Ty będziesz miał problem i to gruby...Niebawem się zacznie hardcore z emisją spalin i 90% cwaniaczków w PL będzie się czuła jak Krysia Janda...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mis
post Thu, 14 Jan 2021 - 19:44
Post #27


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 07 January 2009
Skąd: Rzeszów





Sportowy DPF?


--------------------
RS3 8V2 nardo limo pl 540HP 680NM
109-Performance
Go to the top of the page
 
+Quote Post
_adams_
post Fri, 15 Jan 2021 - 05:50
Post #28


Forum Killer
Dołączył: Thu, 17 December 2009
Skąd: Kruszwica





CYTAT(kris309 @ Tue, 12 Jan 2021 - 20:25) *
Popatrz czy DPF z V6 da sie upchnąć, zrób to turbo, daj duży IC, i polatasz pewnie i bezproblemowo. Małe turbo i seryjny IC przy lataniu po 200km/h na długich trasach to duże EGT


O czym Ty piszesz? Dla niego to jakieś kosmiczne wydatki skoro nie chce nawet w większy cooler zainwestować, mimo że każdy mu to doradza bo to sprawdzony i skuteczny mod...
Ma być tanio i grubo wink.gif


--------------------
Życie jest rumakiem który nie znosi tchórzliwego jeźdźca.

B6 1.8T@GT28RS>B9 2.0T Allroad
Punto Evo 1.4T
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mateo89
post Fri, 15 Jan 2021 - 06:40
Post #29


Rookie
Dołączył: Sat, 09 January 2021
Skąd: FSW





CYTAT(_adams_ @ Fri, 15 Jan 2021 - 05:50) *
O czym Ty piszesz? Dla niego to jakieś kosmiczne wydatki skoro nie chce nawet w większy cooler zainwestować, mimo że każdy mu to doradza bo to sprawdzony i skuteczny mod...
Ma być tanio i grubo wink.gif


Tak pisząc obrażasz mnie i tak nie ładnie jest pisać. Pieniądze mam ale nie o to mi chodzi. Skoro mówicie ze jeśli miałbym zostać przy dpf a żeby móc większe moce osiągać to muszę włożyć większy IC i dpf z v6 tak? To może powiedz z jakimi kosztami muszę się liczyć a nie od razu że dla mnie to kosmos i cała reszta. Pytałem tylko o wszystko ale widzę że zawsze ktoś bardzo mądry próbuje dogryźć
Go to the top of the page
 
+Quote Post
_adams_
post Fri, 15 Jan 2021 - 15:57
Post #30


Forum Killer
Dołączył: Thu, 17 December 2009
Skąd: Kruszwica





CYTAT(Mateo89 @ Sun, 10 Jan 2021 - 15:35) *
Chodzi o to że nie chce robić kosztów i wymieniam tylko turbinę ...



Nie dogryzam Ci, sam sobie dogryzłeś. Zrób to jak należy bo chłodzenie to podstawa przy tuningu i przestań dopytywać już drugą stronę jak to zrobić żeby było dobrze? Odpowiedzi już padły.


--------------------
Życie jest rumakiem który nie znosi tchórzliwego jeźdźca.

B6 1.8T@GT28RS>B9 2.0T Allroad
Punto Evo 1.4T
Go to the top of the page
 
+Quote Post
erikson74
post Fri, 15 Jan 2021 - 17:56
Post #31


User
Dołączył: Sun, 18 June 2017





Nie wydaje wam się ze wycinanie i jazda bez filtra DPF w Polsce grozi mandatem?, raczej Polskie przepisy zakazują wycinania dpf, auto które wyszło z fabryki z filtrem dpf wycięcie jego jest przestępstwem jest kodeks karny jedynie można filtr wymienić ale musi spełniać normy na stacji diagnostycznej
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tomek 1980
post Fri, 15 Jan 2021 - 18:45
Post #32


Forum Killer
Dołączył: Wed, 16 September 2009





CYTAT(Mateo89 @ Sun, 10 Jan 2021 - 17:19) *
Przemyśle sprawę tego dpf bo wiem że wiele osób o tak czy siak wywala a auta nie będę trzymał wieczność a druga sprawa że przy sprzedaży wywalenie to działa na plus niż na minus bo wszyscy się tego filtra boją. Muszę to przemyślec



Witam, może i ja się wtrącę.
Z tym wywaleniem DPF-a na plus przy sprzedaży samochodu, tak do końca nie jest.
Znajomy sprzedawał hondę 2,2ictdi, czy jakoś tak tongue.gif 1,5roku, ponieważ właśnie miała wyciętego DPF-a. Nikt nie chciał bez DPF-a.
Któryś klient z kolei i nic. W końcu znajomek musiał kłamać, że DPF jest na miejscu, on nic nie wycinał.
Wtedy dopiero honda się sprzedała, a i również musiał zataić wiadomość, że ma podniesioną moc do 194KM i chyba 400NM plus FMIC.
Ludzie są śmieszni, boją się kupowania mocniejszych samochodów, ponieważ jak fabryka zrobiła z taką mocą, to tak musi być. blink.gif
Pozdrawiam.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mis
post Sat, 16 Jan 2021 - 00:56
Post #33


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 07 January 2009
Skąd: Rzeszów





Jak na razie to w Polsce badanie diesla przy policji i na przeglądzie nie zawiera ani podpinania obd2, ani pomiarów tlenków azotu i tlenku węgla i innych dupereli, a jedynie dynamiczną próbę zadymienia, którą 2.0tdi 2016r przechodzi bez dpf perfekcyjnie nie puszczając ani grama dymka sprawny.


--------------------
RS3 8V2 nardo limo pl 540HP 680NM
109-Performance
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kirpek
post Sat, 16 Jan 2021 - 06:54
Post #34


Forum Killer
Dołączył: Wed, 03 August 2011
Skąd: Szczecin





Bardziej wydaje mi się ze boją się kupować zmodzonych aut z uwagi na wszech obecny drut, i słabą jakość modyfikacji, ktorych nie potrafią ocenić czy jest ok czy nie jest. Nie oszukujmy się, na rf może to się wydawać śmieszne ale większość osób, kolegów moich nie umie samodzielnie oleju zmienić czy klocków hamulcowych. Jużnie wspomnę o cyrku przy kompresorach do dmuchania kół.
Wydaje mi się ze właśnie dlatego widzac ciptjuming czy fmic sie boją. Sprzedawałem kiedyś swoje 320d po wirusie, to przyjechal klient, i mowi ze to auto jest naj zdrowsze z tych ktorymi jezdzil, i tyle, nic o wirusach.

No i kwestia robimy auto dla siebie czydla kupującego? Każdy ktorobi mody chyba jest swiadomy tego co robi z czym to się wiąże?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tvn
post Sat, 16 Jan 2021 - 13:56
Post #35


Super User
Dołączył: Thu, 15 April 2010
Skąd: Lublin Czechów





CYTAT(tomek 1980 @ Fri, 15 Jan 2021 - 18:45) *
Witam, może i ja się wtrącę.
Z tym wywaleniem DPF-a na plus przy sprzedaży samochodu, tak do końca nie jest.
Znajomy sprzedawał hondę 2,2ictdi, czy jakoś tak tongue.gif 1,5roku, ponieważ właśnie miała wyciętego DPF-a. Nikt nie chciał bez DPF-a.
Któryś klient z kolei i nic. W końcu znajomek musiał kłamać, że DPF jest na miejscu, on nic nie wycinał.
Wtedy dopiero honda się sprzedała, a i również musiał zataić wiadomość, że ma podniesioną moc do 194KM i chyba 400NM plus FMIC.
Ludzie są śmieszni, boją się kupowania mocniejszych samochodów, ponieważ jak fabryka zrobiła z taką mocą, to tak musi być. blink.gif
Pozdrawiam.

@tomek 1980, to nie tak, ludzie nie chcą ogólnie modzonych aut, bo każdy nawet laik wie ,że robi się to po to zeby zapie.....ać, taka jest prawda, po drugie zobacz ilu teraz wszędzie jest pseudo tunerów, tych pizdusiów co pojęcia o sofcie nie ma w ogóle, weź kup auto po takim, katastrofa!!!
Sam zapewne wolałbyś kupić zadbaną serię i ją później liznąć niż po sofcie u chama co do AWX-a, AVF-a czy ASZ-a ładuje 1,85 bara do 4200rpm, gdzie seria to 1,35 i gt1749va przy 1,5bara już ma dosć... takie są realia...
Szukam ostatnio e90-e92 330d-335d i gdzie tylko zadzwonię to albo właściciel nie wie co to jest dpf albo wywalił i chipował u koleżki Ździnia w słynnej firmie "Tazo Performance Tuning Lab Łopacianka"

Bedzie niebawem szoł z dpf-ami, bo Unia ciśnie w Eko stronę i nikogo nie interesuje,że dpf wywalony bo się stopił, popękał czy właściciel go ot tak sobie wyjął bo lubi kopeć jak przypie...oli buta.
Dpf i katalizator to naprawdę fajne ustrojstwa, czego nie powiem o Egr i Adblue biggrin.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kirpek
post Sat, 16 Jan 2021 - 14:59
Post #36


Forum Killer
Dołączył: Wed, 03 August 2011
Skąd: Szczecin





Czy dobry program to zawsze jest grupka tych samych ludzi (ktozy się pojawiają w polecanych na rf) , czy jest jednak jakaś rzesza warsztatów którzy zwyczajnie robią dobrze? Pytam poważnie, bo podrychotowałem żony avfa w kaudi, i jedyne czego mu teraz brakuje to lepszej dynamiki. Jestem ze Szczecina, ale i pod bydgoszcza mam rodzinke, więc na pewny wirus na takiej trasie moglbym podjechać.
czy może to jest tak jak na bmw sport gdzie 2 czy 3 typków robi forumowe przepychanki o nie udolnosci drugiego.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
G-CSheko
post Sat, 16 Jan 2021 - 15:37
Post #37


Forum Killer
Dołączył: Fri, 16 July 2010
Skąd: Kraków





jeśli myślisz że ktoś kto zaczął dłubać w softach 1, 2...3 lata temu, ma doświadczenie, to się grubo mylisz
jak dzisiaj patrzę co wgrywałem 10 lat temu, to.... biggrin.gif
5 lat temu myślałem że pozjadałem już wszystkie rozumy
teraz mam trochę inne podejście smile.gif


--------------------
Stinger 3.3t 480+
_https://www.facebook.com/GCSTuning
wypożycz F RS 3 już od 450zł. :)
_https://www.facebook.com/GCSCARSKRAKOW
Go to the top of the page
 
+Quote Post
A d a m
post Sat, 16 Jan 2021 - 16:47
Post #38


Super User
Dołączył: Sat, 26 November 2016
Skąd: Poznan





Co do modzonych samochodów to jeśli nie robiła tego firma pokroju ABT, Brabus, Haman itp. to nie warto nawet jechać oglądać. Jako że często serwisuje auta osobowe, które w 4-5lat robią 500 tyś km to wiem że albo seria albo poważny tuner, w każdym innym przypadku zawsze jest jakieś ale. Nie mówię że wszyscy robią źle ale w większości przypadków drut wiązany drutem i powypalane tłoki przy jeździe autostradą.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nba
post Sat, 16 Jan 2021 - 23:25
Post #39


Frequent User
Dołączył: Sat, 25 February 2017
Skąd: SWD/SR





CYTAT(A d a m @ Sat, 16 Jan 2021 - 17:47) *
Co do modzonych samochodów to jeśli nie robiła tego firma pokroju ABT, Brabus, Haman itp. to nie warto nawet jechać oglądać. Jako że często serwisuje auta osobowe, które w 4-5lat robią 500 tyś km to wiem że albo seria albo poważny tuner, w każdym innym przypadku zawsze jest jakieś ale. Nie mówię że wszyscy robią źle ale w większości przypadków drut wiązany drutem i powypalane tłoki przy jeździe autostradą.

Chore, że niektórzy mają takie zdanie o tunerach. Silnik nie raz może być lepiej zestrojony niż seria jeśli chodzi o trwałość, są silniki benzynowe niedolane fabrycznie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
A d a m
post Sun, 17 Jan 2021 - 07:58
Post #40


Super User
Dołączył: Sat, 26 November 2016
Skąd: Poznan





Kolego nba z iloma autami masz do czynienia, które robią po 100tyś km rocznie?? Ja obsługuje sporo takich aut i w większości przypadków zawsze są niespodzianki, przy czym zaznaczę że auta te mają do 3-4lat i w tak młodych rocznikach no nie wszystko zawsze wychodzi. Złe zdanie o tunerach mam z tego powodu że 90% to wgrywacze często nie wiedzą co zostało zmienione w sofcie ich robota polega na tym że wysyłają plik potem wgrywają to co dostali. W De, Ch jest sporo film, które tworzą wybitne softy, nieosiągalne w Pl. Nie mówię że wszyscy są źli nawet na tym forum jest kilka osób, które zajmują się modyfikacjami oprogramowania i wychodzi im to bardzo dobrze, ale warsztaty od chip tuningu powstają i zakładają je ludzie z przypadku. Prosta procedura kładziesz kasę dostajesz narzędzie do obsługi ECU wraz ze wsparciem producenta.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Stron V  < 1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 28 March 2024 - 14:47