Shoutbox 0 nowych PW 


3 Stron V   1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> Bmw f20 vs f40
g10
post Sun, 13 Oct 2019 - 09:09
Post #1


User
Dołączył: Sat, 20 October 2012





Jakby się ktoś zastanawiał

https://www.youtube.com/watch?v=oBI8iBOWwHQ
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Sun, 13 Oct 2019 - 09:09
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
exocet
post Sun, 13 Oct 2019 - 20:35
Post #2


Super User
Dołączył: Sat, 30 January 2010
Skąd: Warszawa





Nie ma się nad czym zastanawiać tongue.gif
Pięknie stary nowemu odjechał


--------------------
...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kirpek
post Sun, 13 Oct 2019 - 21:49
Post #3


Forum Killer
Dołączył: Wed, 03 August 2011
Skąd: Szczecin





I ten podśmiehujek, "just like audi".
Takie czasy. Audi czy merc jest bardziej jak bmw a bmw na odwrót.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
szybciutki
post Sun, 13 Oct 2019 - 23:13
Post #4


Frequent User
Dołączył: Tue, 28 September 2010





Jeździłem f40 18i strasznie zawodzi

Po wyjściu z apexu i dodaniu gazu...

przód wychodzi na zewnątrz.

Normalne w fwd.

W Bmw serii 1 po prostu budzi niesmak..


--------------------
Nie odpowiadam na wiadomości prywatne, proszę o kontakt przez www.gurumotive.com :)

Go to the top of the page
 
+Quote Post
[Yossarian]
post Mon, 14 Oct 2019 - 08:00
Post #5


Forum Killer
Dołączył: Wed, 19 August 2009
Skąd: Białystok





Odbierając RWD, odebrali jedyny powód dla którego w ogóle był sens rozważać serię 1. Płać za premium, dostań to co w zwykłych markach. Ciekawe czy będzie równie awaryjne jak ostatnie modele bawarskiej marki: znajomemu w nowej serii 5 pierwszy czujnik padł po 3000 km, widziałem test długodystansowy w niemieckiej Auto Zeitung, gdzie 2 Active Tourer 1.5T ma wymienianą głowicę przed upływem 100 000 km (link do testu: https://www.autozeitung.de/bmw-218i-active-...t-189989.html#).


--------------------
_http://autobezsens.blogspot.com/ <- nudne gadanie o niczym
Drive like lightning, crash like thunder
Civic fk2 R18A2 + Civic EG B16
było: E36 4d M44B19 - "(b)awaria", Astra F GSi 16v - "Disastra"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
As_
post Mon, 14 Oct 2019 - 08:44
Post #6


Forum Killer
Dołączył: Sun, 17 February 2008
Skąd: W-wa





Awaryjnosc to sie powinno oceniać na podstawie statystyk a nie że gdzieś coś się komuś stało. Bo to o niczym nie swiadczy.
Tak samo z resztą w drugą stronę o niczym nie swiadczy to, że ktoś inny jeździ 5 lat i tylko olej wymienia.


--------------------
papierowe konie + oszukane 4x4
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gość_bartez90_*
post Mon, 14 Oct 2019 - 10:29
Post #7









CYTAT(As_ @ Mon, 14 Oct 2019 - 08:44) *
Awaryjnosc to sie powinno oceniać na podstawie statystyk a nie że gdzieś coś się komuś stało. Bo to o niczym nie swiadczy.
Tak samo z resztą w drugą stronę o niczym nie swiadczy to, że ktoś inny jeździ 5 lat i tylko olej wymienia.


Owszem, natomiast statystycznie widać po ogłoszeniach sprzedaży ile takich kilkuletnich bmw miało wymienianych silniki przy przebiegu 100 tys i mniej. Jest to spora ilość.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
As_
post Mon, 14 Oct 2019 - 11:12
Post #8


Forum Killer
Dołączył: Sun, 17 February 2008
Skąd: W-wa





Ale uważacie że jest gorzej niż za czasów e90/e60?


--------------------
papierowe konie + oszukane 4x4
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gość_bartez90_*
post Mon, 14 Oct 2019 - 11:30
Post #9









Wg mnie tak, mimo wszystko silniki z tamtych czasów jak m54/n52/n53/m57 po 50-70 tys nie leciały na śmietnik. W n20 sporo takich przypadków widziałem.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ledziu
post Mon, 14 Oct 2019 - 15:29
Post #10


Forum Homee
Dołączył: Sun, 16 October 2011





CYTAT(As_ @ Mon, 14 Oct 2019 - 11:12) *
Ale uważacie że jest gorzej niż za czasów e90/e60?


Mi się zawsze wydawało że takie kible serwisowe jak e90/60 już tylko będą poprawiane ale niestety nie...

Co ciekawe byłem ostatnio na zlocie Mpałerowców gdzie najstarsza sztuka była z 16r. i jak Panowie zaczeli się przescigać co poprawiono, co polepszono od 14r to powiem szczerze klasa "moto dramatu" laugh.gif weź to wszystko spamiętaj... smile.gif
No ale nie ma to jak wizytówki firmy pt. "panewki wymieniamy razem z olejem czy trochę później" laugh.gif

Go to the top of the page
 
+Quote Post
nomad66
post Mon, 14 Oct 2019 - 16:25
Post #11


Forum Killer
Dołączył: Tue, 17 March 2015





jak dla mnie ostatni motor benzynowy w BMW który był dobry to m54, przy zachowaniu regularności podstawowego serwisu. Bo nieśmiertelne było M50 biggrin.gif Ale z drugiej strony jeździć starym wytłuczonym zgniłym e39 bo ma dobry silnik nie jest też fajne. I z takim N52 zaczynamy się przepraszać i oszukiwać, że może mnie jedna z usterek nie dopadnie i nie będę musiał włożyć 5 cyfrowej kwoty w auto. Im nowsze tym większa loteria. Spotkałem osobiście gościa który kupił nową 750i (rok temu) - auto nie zrobiło 1000! km i silnik się zatarł.
Lepiej nie będzie, takie e90 na przestrzeni lat to bezawaryjne względnie świeże na co dzień i to albo z dieslem M47 lub M57 lub właśnie N52. Gdzie serwis i tak tani nie jest.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gość_bartez90_*
post Mon, 14 Oct 2019 - 18:41
Post #12









CYTAT(ledziu @ Mon, 14 Oct 2019 - 15:29) *
Mi się zawsze wydawało że takie kible serwisowe jak e90/60 już tylko będą poprawiane ale niestety nie...

Kolega liczyl to od początku roku wydał na e60 520d 177km 9tys zł (fakt łącznie z ubezpieczeniem i oponami na co poszło 3 tys) i do tego twierdzi że auto się nie psuje... Przebieg roczny niecałe 15 tys. Strach pomyśleć co by było przy przebiegu 30 tys albo gdyby auto zaczęło się psuć... No ale w F10/f30 jest jeszcze "lepiej".

CYTAT(nomad66 @ Mon, 14 Oct 2019 - 16:25) *
jak dla mnie ostatni motor benzynowy w BMW który był dobry to m54, przy zachowaniu regularności podstawowego serwisu.

Amen. A z diesla m57d30tu 204/218/272 km. Już ostatni wypust czyli m57tu2 i wersje np 231/235 na aluminiowym bloku takie super nie były i zdążały się pęknięcia, zrywanie rozrzadow czy awarie wtrysków. Nie zawsze ale jednak. Natomiast te silniki mają swoje lata, przebiegi i nie zawsze były właściwie serwisowane dlatego czasami tez różnie bywa.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Blaid
post Mon, 14 Oct 2019 - 22:28
Post #13


Super User
Dołączył: Tue, 08 May 2007
Skąd: Mielec





M54 wychodził we wczesnych E60 również
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ledziu
post Tue, 15 Oct 2019 - 07:31
Post #14


Forum Homee
Dołączył: Sun, 16 October 2011





Wszyscy skupiają się na silnikach a reszta? Wynalazki + gównolit zaczynając od bzdetów typu opadające szyby, parujące lampy po poważniejsze tematy jak wadliwe skrzynie biegów np.gm, zwalony układ chłodzenia albo problemy turbinek tak naprawdę jest tego trochę...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
prnit
post Tue, 15 Oct 2019 - 12:21
Post #15


Forum Homee
Dołączył: Fri, 18 October 2002
Skąd: Warszawa i okolice





mniejsze pojemnośći, wyżyłowane turbo 3 czy 4 cylindrowce i tyle..przeciez od poczatku było wiadomo że tak będzie jak koncerny zaczeły tłumaczyć że małe silniki to małe spalanie i taka sama żywotność...a wiadomo że przecież to tylko stal czy amelinium i ona ma takie same właściwości jak kilkadziesiąt lat temu..zmieniły się oleje, zmieniła się technologia ale fizyka jest cały czas ta sama.


--------------------
Męczennik od elektryków :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
wujek_
post Tue, 15 Oct 2019 - 12:58
Post #16


Frequent User
Dołączył: Wed, 27 May 2009
Skąd: Lublin





CYTAT(nomad66 @ Mon, 14 Oct 2019 - 16:25) *
jak dla mnie ostatni motor benzynowy w BMW który był dobry to m54, przy zachowaniu regularności podstawowego serwisu. Bo nieśmiertelne było M50 biggrin.gif Ale z drugiej strony jeździć starym wytłuczonym zgniłym e39 bo ma dobry silnik nie jest też fajne. I z takim N52 zaczynamy się przepraszać i oszukiwać, że może mnie jedna z usterek nie dopadnie i nie będę musiał włożyć 5 cyfrowej kwoty w auto. Im nowsze tym większa loteria. Spotkałem osobiście gościa który kupił nową 750i (rok temu) - auto nie zrobiło 1000! km i silnik się zatarł.
Lepiej nie będzie, takie e90 na przestrzeni lat to bezawaryjne względnie świeże na co dzień i to albo z dieslem M47 lub M57 lub właśnie N52. Gdzie serwis i tak tani nie jest.


Ta 750 z Best Auto w Lublinie czy jakaś kolejna?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nomad66
post Tue, 15 Oct 2019 - 13:13
Post #17


Forum Killer
Dołączył: Tue, 17 March 2015





Wujek, Gość gdzieś z pod kielc, nie wiem gdzie kupował. Miłośnik BMW który ma ich chyba 6. Zachwycony nie był.
I co z tego, że m54 było też w e60, skoro osprzęt nadwozia e60 nie licząc golasów jest mocno irytujący. Co chwilę jakiś moduł, czujnik czy inna pierdoła.
Na tle nowszych modeli automat General Motors to tylko drobna niedogodność biggrin.gif Inna sprawa, że one nie są przystosowane do przenoszenia dużych obciążeń. Maksymalny dopuszczalny moment jest praktycznie bez zapasu w dieslach. Jednak nawet z tą skrzynią da się zrobić ogromne przebiegi, e39 3.0d które zrobiło prawie 1mln200tyś przebiegu było w automacie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ledziu
post Tue, 15 Oct 2019 - 18:28
Post #18


Forum Homee
Dołączył: Sun, 16 October 2011





CYTAT(prnit @ Tue, 15 Oct 2019 - 12:21) *
mniejsze pojemnośći, wyżyłowane turbo 3 czy 4 cylindrowce i tyle..przeciez od poczatku było wiadomo że tak będzie jak koncerny zaczeły tłumaczyć że małe silniki to małe spalanie i taka sama żywotność...a wiadomo że przecież to tylko stal czy amelinium i ona ma takie same właściwości jak kilkadziesiąt lat temu..zmieniły się oleje, zmieniła się technologia ale fizyka jest cały czas ta sama.


To akurat jest taki obiegowy micik pt. down sajzing itp.itd... tak naprawdę jakoś nigdy nie było kłopotu z małymi silnikami + turbo tylko teraz nagle oświeciło producentów.
Do tego chyba nie rozmawiamy o takich super małych pojemnościach tylko o normie nawet jak na premium.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
exocet
post Tue, 15 Oct 2019 - 19:58
Post #19


Super User
Dołączył: Sat, 30 January 2010
Skąd: Warszawa





CYTAT(prnit @ Tue, 15 Oct 2019 - 12:21) *
a wiadomo że przecież to tylko stal czy amelinium i ona ma takie same właściwości jak kilkadziesiąt lat temu..zmieniły się oleje, zmieniła się technologia ale fizyka jest cały czas ta sama.

Sam sobie przeczysz. Stopów stali i alu są dziesiątki, a jak sam napisałeś, technologia się zmienia, więc nic dziwnego, że to co kiedy było trudno osiągalne dziś jest na porządku dziennym.

Proponuję już skończyć ten OT dotyczący jakości bmw - "kurła kiedyś to były BMW, tera nie ma już BMW"


--------------------
...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Lincoln e30ix
post Wed, 16 Oct 2019 - 05:57
Post #20


Forum Killer
Dołączył: Tue, 17 February 2009
Skąd: Pomorze





Niestety ten filmik pokazuje czemu Twoje ostatnie zdanie jest zasadniczo prawdziwe, bo to już raczej CMW
https://youtu.be/0z6E_1KonbA
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Stron V   1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Friday, 19 April 2024 - 19:23