Shoutbox 0 nowych PW 


2 Stron V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> Daily+ b+lpg 12k
Baltosz
post Mon, 14 May 2018 - 07:56
Post #1


User
Dołączył: Mon, 18 May 2015





Cześć!
Temat z cyklu "ku pokrzepieniu serc czy kubeł zimnej wody?"

Szukam daily+ benzyna+lpg. Budżet 15k z pakietem startowym czyli realnie patrząc ok. 12 k na sam samochód.
Przeznaczenie: 50% miasto, 30% boczne/górskie drogi reszta autostrady. Przebieg roczny ok. 15 k km, ale z trendem rosnącym.
W tygodniu raczej tylko do wyskoczenia na zakupy ew. wieczorne jazdy, głównie do użytku w weekendy, więc sporo stania pod chmurką/wiatką.
Kierowca + pasażer, ew jakimś cudem dwa rowery. Klima będzie dodatkowym atutem.

Mam trzy typy:
1. Fiesta MK6 ST150
2. Mazda MX-5 NBFL 1.6
3. Honda Prelude V 2.0

Fiesta wygląda mi najrozsądniej, spełnia większość oczekiwań, ale nie wiem jak ten silnik znosi gaz i ile wynosi serwis/utrzymanie.
Mazda bardziej sercem, zawsze chciałem mieć i przymknąłbym oko na niektóre wady, ale w tej cenie ciężko o coś nie przejedzonego przez rdzę.
Honda wydaje się być strasznie ociężała i najwięcej spala spośród tego towarzystwa. Jakaś inna Honda w propozycjach?

Możecie ocenić te propozycje, która najrozsądniejszy, ew podpowiedzieć coś lekko zadziornego w tym budżecie?
Spalanie LPG do 15l w mieście akceptowane. Przeróbki jak to w daily+, czyli jakiś gwint, felga i hamulce, więc to może być.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Mon, 14 May 2018 - 07:56
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
telewizoor
post Mon, 14 May 2018 - 10:25
Post #2


User
Dołączył: Tue, 23 February 2016





A co byś powiedział na Galanta z V6? Spalanie LPG koło 12L. Tylko trzeba dobrze obejrzeć kielichy i podłużnice rolleyes.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Stigunio
post Mon, 14 May 2018 - 11:43
Post #3


User
Dołączył: Thu, 19 May 2016





2 rowery i MX-5 laugh.gif laugh.gif

Generalnie jeśli chodzi o mx-5 to nie tylko NBFL ale i NB odpuść , możesz polować na NA. Dobre mazdy to tak 12000-20000 ,ja wyrwałem swoją za 11500 więc generalnie się da ,ale większość egzemplarzy na sprzedaż to zajebiste padło- wystarczy spojrzeć na grupy na fejsie. Mi mazda pali w mieście 12 l benzyny (silnik 1.8),a jeśli dużo chcesz jeździć po autostradzie to wybij sobie ten samochód z głowy ,serio najgorszy samochód na trasy autostradowe. Jakbyś chciał gazować mx-5 to mówię że nie specjalnie gdzie jest wsadzić butle , chłopaki z mx-5 forum robili takie cuda że zakładali podwójny wydech i pogłębiali bagażnik.

Teraz patrzę że pytasz o 1.6 , ten silnik w NB nie jedzie. Dodając do tego wszystkie wady mazdy mx-5 ,myślę że nie warto. Łatwiej kupić dobre 1.8 niż dobre 1.6.

Wydaje mi się że za fieste st150 też trzeba dać więcej niż 12k chyba że ceny tak spadły w ciągu roku. A tak w ogóle to czemu masz aż taki rozstrzał? Prelude ,mx5 ,fiesta st150 trzy to różne światy.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Honada
post Mon, 14 May 2018 - 13:46
Post #4


Forum Homee
Dołączył: Sun, 19 February 2006
Skąd: Warszawa-Marki





W sumie z tych trzech aut, to ja bym chyba brał e46. paradoksalnie z jakimś M-pakietowym zawiasem, powinien najlepiej spełnić Twoje wymagania. Za 3-4 tys. zł można już coś przy nim pogrzebać. Nie rdzewieje jak Mazda, spokojnie wyrwiesz silnik 170-192 KM, wnętrze i komfort jazy nieporównywalny z powyższymi autami, a i dynamika wyraźnie lepsza. Przy tym wszystkim, na odnowionym zawiasie przyjemnie skręca. Tylko będziesz musiał trochę poszukać.

PS. Panowie, pytanie które mnie nurtuje od lat. Do jakich silników i wersji nadwozia, można w e46 wrzucić szperę? Da się w ogóle to zrobić za jakieś rozsądne pieniądze czy bez min. 5000 zł i rzeźbienia to nie ma co podchodzić do tematu?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bugalon
post Mon, 14 May 2018 - 14:36
Post #5


Super User
Dołączył: Mon, 29 March 2010





Zależy na co się nastawiasz. Ja bym Ci proponował:

1. Jeśli nie boisz się kosztów utrzymania dosyć nietypowych aut japońskich to:

a) Mitsubishi colta CZT (naprawde mały, zadziorny japończyk z potencjałem) - doładowany
cool.gif Suzuki swifta GTI (tego 1.6) - wolnossący

Oba ładnie znoszą gaz i oba są naprawdę szybkie i ciekawe

2. Jeśli chcesz mieć tanie części i duży potencjał proponuję jednak wziąć cos z VAG-a

a) Golf IV 1.8T
cool.gif Audi A3 1.8T
c) Seat ibiza 1.8T (najszybsza z zestawienia całego raczej)
d) Seat leon 1.8T

We wszystkich będziesz mieć potencjał, będą tanie w eksploatacji i naprawdę fajnie będzie się nimi jezdzilo na codzien.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nomad66
post Mon, 14 May 2018 - 16:41
Post #6


Forum Killer
Dołączył: Tue, 17 March 2015





e46 touring z r6 (2,5-2,8litra silnik, ze wskazaniem na m52) spełni Twoje marzenia, w spalaniu się zmieścisz, utrzymanie przy normalnej jeździe nie zabija kosztami, komfort na trasy jest, w zakrętach będzie przyjemność z jazdy, 2 rowery na dach czy do bagażnika na spokojnie wejdą. Po mieście w 15 lpg bez problemu się zmieścisz jak nie będziesz latał bokami co kawałek wink.gif I trafisz już egzemplarz który przebije wyposażeniem każdy egzemplarz wymienionego przez Ciebie auta (klima automatyczna i inne wypasy). Ważne żeby znaleźć coś nie dojechanego.
Szpera w e46 to tylko z m3 e46, przy okazji półosie, wahacze wzdłużne, hamulce.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Blaid
post Mon, 14 May 2018 - 16:56
Post #7


Super User
Dołączył: Tue, 08 May 2007
Skąd: Mielec





Na forach BMW widziałem jakiś czas temu customy z wkładami z jakiejś emki za ~3k zł, robił/robi to chyba ktoś ze Strykowa, obudowa zostaje z cywilnego e46, półosie reszta też
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Honada
post Mon, 14 May 2018 - 17:23
Post #8


Forum Homee
Dołączył: Sun, 19 February 2006
Skąd: Warszawa-Marki





No mnie właśnie ten brak szpery odrzuca od wyboru e46 i rozglądam się sam za e36. Tylko że ta buda ani nie wygląda za specjalnie, ani tym bardziej nie jest zbyt bezpieczna. Dlatego szukam odpowiedzi czy da się bez rzeźbienia wstawić LSD. Jakbyś znalazł namiar na tego mistrza, to daj cynk wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bio
post Mon, 14 May 2018 - 18:36
Post #9


Forum Killer
Dołączył: Wed, 13 August 2008
Skąd: Bratislava





CYTAT(Honada @ Mon, 14 May 2018 - 17:23) *
No mnie właśnie ten brak szpery odrzuca od wyboru e46 i rozglądam się sam za e36. Tylko że ta buda ani nie wygląda za specjalnie, ani tym bardziej nie jest zbyt bezpieczna. Dlatego szukam odpowiedzi czy da się bez rzeźbienia wstawić LSD. Jakbyś znalazł namiar na tego mistrza, to daj cynk wink.gif

ftwl motorsport robi


--------------------
Blog Motoryzacyjny TorquedMad mind - tqmm.pl
FB: @torquedmadmind
Insta: @tqmmpl
Twitter: @tqmmpl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
As_
post Mon, 14 May 2018 - 20:55
Post #10


Forum Killer
Dołączył: Sun, 17 February 2008
Skąd: W-wa





CYTAT(Honada @ Mon, 14 May 2018 - 17:23) *
No mnie właśnie ten brak szpery odrzuca od wyboru e46 i rozglądam się sam za e36. Tylko że ta buda ani nie wygląda za specjalnie, ani tym bardziej nie jest zbyt bezpieczna. Dlatego szukam odpowiedzi czy da się bez rzeźbienia wstawić LSD. Jakbyś znalazł namiar na tego mistrza, to daj cynk wink.gif


można przełożyć cały wózek z m3, efekt uboczny krótsze przełożenie więc w trasie robi się głośno.
Tylko że m3 e46 powoli robi się young timerem i może być problem z używką w dobrym stanie.


--------------------
papierowe konie + oszukane 4x4
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Baltosz
post Tue, 15 May 2018 - 08:00
Post #11


User
Dołączył: Mon, 18 May 2015





CYTAT(telewizoor @ Mon, 14 May 2018 - 10:25) *
A co byś powiedział na Galanta z V6? Spalanie LPG koło 12L. Tylko trzeba dobrze obejrzeć kielichy i podłużnice rolleyes.gif

Właśnie ze względu na rdzę odrzuciłem tego kandydata, bo przez zimę mógłby mocno oberwać od rudej. Chociaż chorowałem długo na ten model.

CYTAT(Stigunio @ Mon, 14 May 2018 - 11:43) *
Generalnie jeśli chodzi o mx-5 to nie tylko NBFL ale i NB odpuść , możesz polować na NA. Dobre mazdy to tak 12000-20000 ,ja wyrwałem swoją za 11500 więc generalnie się da ,ale większość egzemplarzy na sprzedaż to zajebiste padło- wystarczy spojrzeć na grupy na fejsie. Mi mazda pali w mieście 12 l benzyny (silnik 1.8),a jeśli dużo chcesz jeździć po autostradzie to wybij sobie ten samochód z głowy ,serio najgorszy samochód na trasy autostradowe. Jakbyś chciał gazować mx-5 to mówię że nie specjalnie gdzie jest wsadzić butle , chłopaki z mx-5 forum robili takie cuda że zakładali podwójny wydech i pogłębiali bagażnik.

Dlaczego NB i NBFL odpuścić? NA to sporo więcej kasy obecnie z tego co widzę. Rdza to z tego co widzę po prostu plaga w tych samochodach.

CYTAT(Stigunio @ Mon, 14 May 2018 - 11:43) *
Teraz patrzę że pytasz o 1.6 , ten silnik w NB nie jedzie. Dodając do tego wszystkie wady mazdy mx-5 ,myślę że nie warto. Łatwiej kupić dobre 1.8 niż dobre 1.6.

Dzięki za otrzeźwienie smile.gif

CYTAT(Stigunio @ Mon, 14 May 2018 - 11:43) *
Wydaje mi się że za fieste st150 też trzeba dać więcej niż 12k chyba że ceny tak spadły w ciągu roku. A tak w ogóle to czemu masz aż taki rozstrzał? Prelude ,mx5 ,fiesta st150 trzy to różne światy.

Nie mam sprecyzowanego segmentu, mam tylko wymagania narazie i kilku kandydatów.

CYTAT(Honada @ Mon, 14 May 2018 - 13:46) *
W sumie z tych trzech aut, to ja bym chyba brał e46. paradoksalnie z jakimś M-pakietowym zawiasem, powinien najlepiej spełnić Twoje wymagania. Za 3-4 tys. zł można już coś przy nim pogrzebać. Nie rdzewieje jak Mazda, spokojnie wyrwiesz silnik 170-192 KM, wnętrze i komfort jazy nieporównywalny z powyższymi autami, a i dynamika wyraźnie lepsza. Przy tym wszystkim, na odnowionym zawiasie przyjemnie skręca. Tylko będziesz musiał trochę poszukać.

PS. Panowie, pytanie które mnie nurtuje od lat. Do jakich silników i wersji nadwozia, można w e46 wrzucić szperę? Da się w ogóle to zrobić za jakieś rozsądne pieniądze czy bez min. 5000 zł i rzeźbienia to nie ma co podchodzić do tematu?

Wyczuwałem tego kandydata. Nie wiem jak z OC za R6 i kompletnie nie orientuje się w BMW. Muszę poczytać jaki jest najprostszy R6 pod gaz. Poza tym mnogość ogłoszeń i trupów w ogłoszeniach trochę mnie przeraża.

CYTAT(Bugalon @ Mon, 14 May 2018 - 14:36) *
Zależy na co się nastawiasz. Ja bym Ci proponował:

1. Jeśli nie boisz się kosztów utrzymania dosyć nietypowych aut japońskich to:
...

2. Jeśli chcesz mieć tanie części i duży potencjał proponuję jednak wziąć cos z VAG-a

...

We wszystkich będziesz mieć potencjał, będą tanie w eksploatacji i naprawdę fajnie będzie się nimi jezdzilo na codzien.

Mega skarbonki i VAGi odpadają.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
paFeł
post Tue, 15 May 2018 - 21:45
Post #12


Rookie
Dołączył: Sat, 12 January 2013





A może Fabia z 1.8T AUQ akurat mam do sprzedania? Części dostępne wymienne z innymi modelami VAG i przystępnej cenie, pod nogą jest co depnąć kiedy trzeba, skrzynia w trasy akurat.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rezor
post Tue, 15 May 2018 - 22:52
Post #13


Forum Killer
Dołączył: Mon, 26 October 2015





Żona ma 406 coupe i jeździ się bardzo dobrze. W środku skóra, ogólnie wygodnie tylko przeszkadza czasem brak 4drzwi. 2.0 benzyna. W mieście pali 8 w trasie 6. Kupiliśmy za 4.200 i przez rok włożyłem może z 700zł na olej, rozrzad i poduchy silnika. Jak koło od roweru odkrecisz to wyjdzie po złożeniu siedzeń biggrin.gif


--------------------
Projekt: Mustang SN95 '94 coupe 302W 280KM
Daily: 300C '05 Wagon 5.7 AWD 360KM
Praca: Rimac <TBD>
Go to the top of the page
 
+Quote Post
GIB
post Tue, 15 May 2018 - 22:55
Post #14


Forum Homee
Dołączył: Thu, 10 January 2008
Skąd: Warszawa WJ





Saab 9-3 II z B207. Może nie daje super frajdy na bocznych drogach ale w pozostałych kwestiach się sprawdza nawet 2 rowery powinien łyknąć. Gazuje się jak złoto, droga do 260 KM (czyli rzeczy niełatwo osiągalnej w E46 czy innych N/A) jest banalna, ale trzeba się pogodzić z pewnymi historiami typu FWD, gumowate prowadzenie za to komfort wybierania całkiem niezły, na trasy jak znalazł a i w mieście nie odstaje. Jak nie to MG ZT-T 260 wink.gif


--------------------
cztery koła i silnik
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ledziu
post Tue, 15 May 2018 - 23:19
Post #15


Forum Homee
Dołączył: Sun, 16 October 2011





Baltosz a możesz wyjaśnić co kryje się za "mega skarbonką" w przypadku czt? Bo kupując to auto za 12k. Za 16k jesteś po starterze i programie 180km/260nm. Zrobisz wydech i dolot atakujesz 220km/300nm. W tej opcji już jest konkretnie jak na 1t.
Co do serwisu to jest droższy niż zwyklaki ale bez specjalnych ekstrawagancji. No i przyjmuje lpg.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Malisz
post Wed, 16 May 2018 - 00:16
Post #16


Frequent User
Dołączył: Sun, 03 November 2013
Skąd: Warszawa





CYTAT(Stigunio @ Mon, 14 May 2018 - 11:43) *
2 rowery i MX-5 laugh.gif laugh.gif

Generalnie jeśli chodzi o mx-5 to nie tylko NBFL ale i NB odpuść , możesz polować na NA. Dobre mazdy to tak 12000-20000 ,ja wyrwałem swoją za 11500 więc generalnie się da ,ale większość egzemplarzy na sprzedaż to zajebiste padło- wystarczy spojrzeć na grupy na fejsie. Mi mazda pali w mieście 12 l benzyny (silnik 1.8),a jeśli dużo chcesz jeździć po autostradzie to wybij sobie ten samochód z głowy ,serio najgorszy samochód na trasy autostradowe. Jakbyś chciał gazować mx-5 to mówię że nie specjalnie gdzie jest wsadzić butle , chłopaki z mx-5 forum robili takie cuda że zakładali podwójny wydech i pogłębiali bagażnik.

Teraz patrzę że pytasz o 1.6 , ten silnik w NB nie jedzie. Dodając do tego wszystkie wady mazdy mx-5 ,myślę że nie warto. Łatwiej kupić dobre 1.8 niż dobre 1.6.

Wydaje mi się że za fieste st150 też trzeba dać więcej niż 12k chyba że ceny tak spadły w ciągu roku. A tak w ogóle to czemu masz aż taki rozstrzał? Prelude ,mx5 ,fiesta st150 trzy to różne światy.

Nie zgodze się co do MX5 smile.gif owszem, 1.8 jest sporo fajniejsze, ale i ceny często są o wiele wyższe. Kolega miał MX5 1.6 + LPG i butla jak najbardziej wchodzi w miejsce koła. Wchodzą ok 24 litry LPG. Powiem więcej, bardzo dużo ludzi w mx5 ma gaz, ale mało osób się tym chwali. Widuję sporo z nich na najtańszej stacji w okolicy smile.gif

Pozdrawiam
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Lincoln e30ix
post Wed, 16 May 2018 - 07:45
Post #17


Forum Killer
Dołączył: Tue, 17 February 2009
Skąd: Pomorze





CYTAT(Honada @ Mon, 14 May 2018 - 17:23) *
No mnie właśnie ten brak szpery odrzuca od wyboru e46 i rozglądam się sam za e36. Tylko że ta buda ani nie wygląda za specjalnie, ani tym bardziej nie jest zbyt bezpieczna. Dlatego szukam odpowiedzi czy da się bez rzeźbienia wstawić LSD. Jakbyś znalazł namiar na tego mistrza, to daj cynk wink.gif


Jesli to chodzi o Michała, to mogę polecić, robiłem u niego dyfer i w tej cenie było naprawdę dobrze. Jak coś PW
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Silver400
post Wed, 16 May 2018 - 12:36
Post #18


User
Dołączył: Wed, 10 July 2013





CYTAT(GIB @ Tue, 15 May 2018 - 22:55) *
Saab 9-3 II z B207. Może nie daje super frajdy na bocznych drogach ale w pozostałych kwestiach się sprawdza nawet 2 rowery powinien łyknąć. Gazuje się jak złoto, droga do 260 KM (czyli rzeczy niełatwo osiągalnej w E46 czy innych N/A) jest banalna, ale trzeba się pogodzić z pewnymi historiami typu FWD, gumowate prowadzenie za to komfort wybierania całkiem niezły, na trasy jak znalazł a i w mieście nie odstaje. Jak nie to MG ZT-T 260 wink.gif


Wiesz może ile mocy znosi automat tego Saaba w wariancie B207? Czytałem, że były dwie skrzynie automatyczne 5 i 6 biegów? Któraś jest wyraźnie lepsza? Od którego roku były?
Manuale były pancerne to wiem, ale interesuje mnie raczej automat. Pytanie czy okolice 260km i 350nm nie zabiją tej skrzyni, zakładając jakąś chłodnice oleju i względnie rozsądną eksploatację.


--------------------
Clio 2 Sport
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MadeInPoland
post Wed, 16 May 2018 - 12:56
Post #19


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 15 July 2008
Skąd: Katowice





Za ta ciapa w203 możesz kupić zdrowe nie pordzewiałe. Jedne z tańszych jak nie najtańsze RWD z XXI wieku co jakoś tam pojedzie, eksploatacja nie straszy kosztami i bardzo dobrze gaz toleruje. E46 sporo droższe są.


--------------------
Nie ma nudnych samochodów, są tylko nudni kierowcy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
borman
post Wed, 16 May 2018 - 15:07
Post #20


User
Dołączył: Sat, 04 November 2017





golf mk4 gti albo a3 quattro, nie wiem czemu piszesz że vagi odpadają, w tym budżecie to będzie najszybsze, najtańsze i najlepiej prowadzące się (szczególnie a3 1.8tQ) auto.
a jak chcesz kombinować i mieć egzotyka to sobie kup rx8 i zbieraj hajs na normalny motor. e36 to w większości zgniluchy, 46 imo nie jedzie bo jest za ciężkie. mx5 to jakiś żart, 1.6 nie ma siły podjechać pod górkę, gnije i na mokrym nie da się tym jeździć bo jest strasznie nerwowe, w dodatku kosztuje chore pieniądze.

z tanich i ciekawych to jest jeszcze takie cudo jak citroen c4 coupe, ale 5 biegowa skrzynia w dwulitrowym n/a i budą ważącą 1400kg to chyba nie jest dobry pomysł, no i clio sport, ale tylko ph1 po remapie. ph2 są za ciężkie i do 4k rpm nie dzieje się nic, a skrzynia jest mega długa.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Stron V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Friday, 29 March 2024 - 14:00