Shoutbox 0 nowych PW 


4 Stron V  < 1 2 3 4 >  
Reply to this topicStart new topic
> Dynamiczna benzyna do 40k, dupowóz z jajem
kinko
post Tue, 17 Apr 2018 - 16:47
Post #41


Forum Killer
Dołączył: Mon, 18 April 2011
Skąd: Gdańsk





CYTAT(nomad66 @ Tue, 17 Apr 2018 - 15:17) *
co Ty z tym autem robisz?

Chyba po prostu pech tongue.gif

Wszyscy w n47 skupiają się na wadzie fabrycznej w postaci rozrzadu, który został u mnie wymieniony wraz ze wszystkimi kołami zebatymi itd., ale okazuje sie, że jest jeszcze jedna wada fabryczna. Pekanie bloku między drugim i trzecim cylindrem, co powoduje przedmuch ciśnienia do układu chlodzenia. Także teraz wymiana słupka, a jak wymiana słupka to znowu nowy rozrząd jak już silnik na wierzchu.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Tue, 17 Apr 2018 - 16:47
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
hexx #2
post Tue, 17 Apr 2018 - 17:25
Post #42


Forum Homee
Dołączył: Tue, 07 November 2017





było kupić KIA laugh.gif
a poważniej, to trochę dramat by taka firma wypuściła tak niedopracowany silnik
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kinko
post Tue, 17 Apr 2018 - 20:42
Post #43


Forum Killer
Dołączył: Mon, 18 April 2011
Skąd: Gdańsk





CYTAT(hexx #2 @ Tue, 17 Apr 2018 - 16:25) *
było kupić KIA laugh.gif
a poważniej, to trochę dramat by taka firma wypuściła tak niedopracowany silnik

Najśmieszniejsze jest to, że było już kilka nowszych, bardziej dopracowanych wersji tego silnika na przestrzeni lat, a jednak dalej to samo. W f30 czyli kolejnej generacji mój znajomy też już wymieniał silnik, a drugi w f10 przy 90tkm w ostatniej chwili zrobił rozrząd. Jak ktoś ma polubiona stronę na fb firmy wymieńsilnik to się można za głowę złapać.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jakub1t
post Tue, 17 Apr 2018 - 20:53
Post #44


Forum Killer
Dołączył: Thu, 12 April 2007
Skąd: Karczew





Miałem w życiu wiele modeli bmw , ale teraz tak mnie ta firma zniechęciła tymi fuckupami , że aż mnie mdli . Wiem że inni nie są wiele lepsi , ale niesmak zostanie pewnie na długo . Na kolejną wiosnę mam plan na wymianę drugiego auta i pewnie też bmw wypadnie z kręgu zainteresowania . Kurcze tak lubiłem te auta . W mercu w204 po kupnie wymieniłem dwa wahacze , łąńcuch rozrządu i przewody sztywne hamulcowe (całość poniżej 3 tyś z olejem). Zrobione około 12 tyś km i na razie odpukać nie wymaga wkładu .
Dodam jeszcze coś na temat benzyn w bmw e90 , dwóch znajomych ma wersje 2.0 150km , jeden wsadził w silnik niewiele mniej jak kolega od diesla , drugiemu ostatnio koło pasowe odpadło i rozrząd się rozleciał . U brata w e46 też z tym silnikiem 2.0 16v już nie pamiętam co się stało ale w trasie się zatarł . No i u kolegi mechanika własnie stoi taki e46 compact z 1.8 16v przebieg poniżej 100tyś i rozrząd do wymiany .
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nomad66
post Tue, 17 Apr 2018 - 21:06
Post #45


Forum Killer
Dołączył: Tue, 17 March 2015





a gdyby przy okazji wrzucić inny silnik skoro blok pękł? W sensie większy i zostać przy dieslu? Tego na graty, odzyskasz trochę kasy na pewno, najlepiej kupić angola 3.0d i poprzekładać wszystko wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
makaveli
post Tue, 17 Apr 2018 - 22:10
Post #46


Forum Killer
Dołączył: Sun, 25 July 2004
Skąd: radzymin





Powodzenia później w sprzedaży takiego kundla. Co innego jak sprzedajesz auto gdzie siedzie jakaś mocna turbo benzyna po swapie. A co innego diesel...
Jak dla mnie utopiona kasa.
Co do BMW i awarii, cóż...cieszę się że mam dwie fajne E36 w garażu.


--------------------
e36 320iA coupe -> 329iT by SLG - 400+
e36 325i convertible
golf
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kinko
post Tue, 17 Apr 2018 - 22:27
Post #47


Forum Killer
Dołączył: Mon, 18 April 2011
Skąd: Gdańsk





CYTAT(nomad66 @ Tue, 17 Apr 2018 - 20:06) *
a gdyby przy okazji wrzucić inny silnik skoro blok pękł? W sensie większy i zostać przy dieslu? Tego na graty, odzyskasz trochę kasy na pewno, najlepiej kupić angola 3.0d i poprzekładać wszystko wink.gif



CYTAT(makaveli @ Tue, 17 Apr 2018 - 21:10) *
Powodzenia później w sprzedaży takiego kundla. Co innego jak sprzedajesz auto gdzie siedzie jakaś mocna turbo benzyna po swapie. A co innego diesel...
Jak dla mnie utopiona kasa.
Co do BMW i awarii, cóż...cieszę się że mam dwie fajne E36 w garażu.


To była pierwsza myśl, ale wyszłoby tyle co średnie e90 na allegro i tak jak makaveli napisał, nieodsprzedawalny samochód, na dodatek swapy zawsze trwają w nieskończoność.
No cóż, polecam BMW biggrin.gif Jak uda się naprawić to sprzedam lub dokupię auto, które nie rozpadnie się na widok wysokich obrotów, a e91 będzie dalej wozić dupę.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ledziu
post Wed, 18 Apr 2018 - 05:50
Post #48


Forum Homee
Dołączył: Sun, 16 October 2011





CYTAT(jakub1t @ Tue, 17 Apr 2018 - 20:53) *
W mercu w204 po kupnie wymieniłem dwa wahacze , łąńcuch rozrządu i przewody sztywne hamulcowe (całość poniżej 3 tyś z olejem). Zrobione około 12 tyś km i na razie odpukać nie wymaga wkładu .


To może zrób chociaż z 50tyś.km. bo wiesz na tej zasadzie to Fiat 125p może być lepszy od w123 wink.gif
Miałem kilka MB i jakoś nie podzielam tego entuzjazmu wink.gif

Co do BMW i jego sypliwości to wytworzyła się taka aura "serwisowa" ... czyli wszystko jest nazywane serwisem.
Nawet ostatnio jak znajomy pochwalił mi się że na f20 1,6t (od nowości) wydał na "serwis" ponad 27k...i dalej jeździ z bańką oleju w bagażniku to mu powiedzieli w warsztacie BMW że i tak lexus jest droższy laugh.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jakub1t
post Wed, 18 Apr 2018 - 08:53
Post #49


Forum Killer
Dołączył: Thu, 12 April 2007
Skąd: Karczew





Wiem, wiem. Dlatego napisałem ile km przejechałem. Do entuzjazmu mi daleko. Ale nadzieja jest smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Frolik
post Wed, 18 Apr 2018 - 13:41
Post #50


Forum Homee
Dołączył: Wed, 05 September 2012
Skąd: Warszawa





Przykra sprawa z tymi autami. W sumie ciesze się, ze zrezygnowałem z pomysłu zakupu f10/f30 , który wlasnie miał być z 2-litrowym dieslem. A to takie ładne, fajne i wygodne autka.
Takie tematy utwierdzają jednak w dobrych decyzjach motoryzacyjnych.
Jednak jakaś kilka lat starsza wolnossąca benzyna lepsza. Przynajmniej w kwestii kosztów i usterkowości.

Ostatnio znajomemu który jeździ na taryfie poleciała uszczelka pod głowicą w peugeocie 607 3.0. Chodzi zły bo kto to słyszał żeby tak powazna awaria i to przy przebiegu poniżej 600 tys. km (ma jakies 580 tys km). Ale tak to jest jak ktoś się przyzwyczaił do trwałości merca w 124.
No i pytam ile taka powazna naprawa: mówi że od razu zmieni rozrząd, bo i tak miał robic, to razem mu wyjdzie 2500zł. Twierdzi ze to kupa forsy... we francuską limuzynę, z przebiegiem 600 tys km. Na BMW w dieslu jak widać takie pieniądze można wydawac co chwile, a to i tak dalej worek bez dna.
Raz na dwa lata robi w tym aucie rozrząd, raz na dwa lata olej w skrzyni (robi jakies 50 tys km rocznie), 2 razy do roku olej.... i tak przejechał nim 400 tys km od zakupu. UPG to pierwsza poważna usterka.
Jeździ z rodziną tym autem co roku do Chorwacji, nigdy nie wracał na lawecie.

Jasne auto nie porywa ani osiągami ani trakcją ani wyglądem, ale w porównaniu do e90/e60 tez się nie ma czego wstydzić.
Nawet ta sławetna francuska elektronika nie chce się psuc (ma auto po lifcie, a to duza poprawka). Padajace fabrycznie cewki powymieniane na nowe i na tych już przejechal te 400 tys km.
Oleju nie bierze, nie kopci.


Ale jednak BMW maja w sobie duszę... i są fajne, kiedyś na pewno cos sobie kupię z tym znaczkiem. Może 330i e46. To jeszcze powinno się trzymać i nie generować kosztów.


A wracjac do tematu: kup sobie mocne e36/e46 i będziesz się cieszył z jazdy i posiadania fajnego auta. Kosztów nie generuje niemal zadnych (w porównaniu do e90/f30/f10). Na wartości nie straci a ładnie utrzymane może zyskać. Same zalety.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
As_
post Wed, 18 Apr 2018 - 14:30
Post #51


Forum Killer
Dołączył: Sun, 17 February 2008
Skąd: W-wa





kurde, to ja miałem e90 kilka ładnych lat temu i nie psulo się nic.
Jedyna awaria to błąd elektrycznej blokady kierownicy, w ASO chcieli 2,5 tys. za całą kolumnę ale jakiś magik naprawił mi to softwarowo za 400zł.
Kupiłem jak miał 3 lata i stokilnanascie przebiegu, sprzedałem kolo 180tys.
Tylko że to był starszy klekot z serii M czyli jeszcze bez problemów z rozrządem i bez dpf.
Z ponad standardowych wydatków to właśnie ten błąd blokady i program na mineralnej smile.gif
Reszta klocki, tarcze, filtry, olej. Wszystko w tych samych cenach co do każdego innego samochodu.
Aż tak wiek nie służy tym samochodom?


--------------------
papierowe konie + oszukane 4x4
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kinko
post Wed, 18 Apr 2018 - 19:42
Post #52


Forum Killer
Dołączył: Mon, 18 April 2011
Skąd: Gdańsk





Ahhh to bmw, już zaczynam się z tego śmiaćsmile.gif

E36/46 miałem i miło wspominam, ale tam już rdza szaleje ostro.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
stefdeath
post Fri, 20 Apr 2018 - 16:39
Post #53


Frequent User
Dołączył: Thu, 24 April 2003
Skąd: wwa





Musze troche bronic BMW. Sam mam n47 w wersji ulepszonej 184KM i silnik odpukac jest super mimo naloty prawie 200kkm. Zreszta Na forum BMW klub duzo wiecej jest tematow dotyczacych benzyn niz diesla. Na fejsie w grupie e90 tez baaardzo duzo jest uzytkownikow ktorzy chwala sobie n47. Poza rozrzadem, ktorego cena za wymiane juz jest akceptowalna (ok 3k) baaardzo rzadko zdarza sie zeby ktos mial problem. A przebiegi jakie tam ludzie maja w tych silnikach to nawet 400-500kkm na blacie. Wpadki sie zdarzaja kazdej marce - nie ma co sraczkowac i odpuszczas takiego fajnego auta jakim jest e90 z powodu kilku przypadkow powaznej awarii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SajneK
post Fri, 20 Apr 2018 - 20:24
Post #54


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 04 February 2005
Skąd: Pruszków





Moge Ci zaproponowac moje E65 740i poliftowe, czyli 4.0V8 306 koni wink.gif


--------------------
Lexus IS200t
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tomek evo
post Wed, 02 May 2018 - 08:51
Post #55


Forum Killer
Dołączył: Thu, 19 August 2004
Skąd: Sosnowiec





CYTAT(stefdeath @ Fri, 20 Apr 2018 - 16:39) *
Musze troche bronic BMW. Sam mam n47 w wersji ulepszonej 184KM i silnik odpukac jest super mimo naloty prawie 200kkm. Zreszta Na forum BMW klub duzo wiecej jest tematow dotyczacych benzyn niz diesla. Na fejsie w grupie e90 tez baaardzo duzo jest uzytkownikow ktorzy chwala sobie n47. Poza rozrzadem, ktorego cena za wymiane juz jest akceptowalna (ok 3k) baaardzo rzadko zdarza sie zeby ktos mial problem. A przebiegi jakie tam ludzie maja w tych silnikach to nawet 400-500kkm na blacie. Wpadki sie zdarzaja kazdej marce - nie ma co sraczkowac i odpuszczas takiego fajnego auta jakim jest e90 z powodu kilku przypadkow powaznej awarii.


400-500 tysięcy. Czyli tyle co bus w transporcie międzynarodowym robi w 2 max 3 lata. Często z 1,5 tony "na plecach" pod wiatr i pod presja czasu tongue.gif A do tego 90% z tego to auta na F (lub bliźniaki) czyli Fiaty i Francuskie. Wiem, że 400-500 tysięcy w aucie osobowym to naprawdę bardzo dużo a busy latają praktycznie tylko w trasie ale 400-500 tysięcy to nie są przebiegi, które robią jakieś mega wrażenie. Inna sprawa, że często ci co mają 200-300 tys. na blacie w rzeczywistości mogą mieć 2x tyle.


--------------------
sygnatury komercyjne są dostępne dla kont PRO
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hexx #2
post Wed, 02 May 2018 - 09:02
Post #56


Forum Homee
Dołączył: Tue, 07 November 2017





Co ciekawe..
w zasadzie ten sam silnik w osobówce rozpada się znacznie szybciej niż w takim busie (patrz silniki 2.0 dCi z Renault'a).

Morał z tego ?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
grale
post Wed, 02 May 2018 - 09:09
Post #57


User
Dołączył: Tue, 06 May 2014





Ale akurat 2.0 dCi w osobowych Renówkach to bardzo dobry i niezawodny silnik.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
drag_op
post Wed, 02 May 2018 - 10:10
Post #58


Frequent User
Dołączył: Sat, 14 February 2009
Skąd: Oborniki Śląskie





hex, podobnie bylo z 1.9dci w Renault i Volvo. Jakoś w tych drugich mniej to się sypało. Inne procedury serwisowe? Częstsze wymiany oleju? Klientela bardziej dbająca?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hexx #2
post Wed, 02 May 2018 - 12:45
Post #59


Forum Homee
Dołączył: Tue, 07 November 2017





Z tego co pamiętam to z 1.9 w lagunach był problem z umiejscowieniem turbiny + długość przebiegu między serwisami.
W Vivaro/Traffic te silniki robił bezproblemowo setki tysięcy kilometrów.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kompot
post Wed, 02 May 2018 - 20:00
Post #60


Forum Clubber
Dołączył: Thu, 17 February 2005





Dokładnie - szczegóły rozwiązań pod maską plus interwały plus cykle jazdy - w trasie, rozgrzany silnik zużywa się o wiele wolniej niż ten jeżdżony na zimno po mieście.


--------------------
E90 330d LCI
BTG 9:49 (IS200)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

4 Stron V  < 1 2 3 4 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 28 March 2024 - 20:18