Shoutbox 0 nowych PW 


18 Stron V  < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Przygotowanie silnika M50B25 pod turbo
mcgiver
post Sat, 20 Sep 2008 - 15:24
Post #21


Forum Killer
Dołączył: Mon, 24 March 2008
Skąd: żywiec





ale jaja , niewiem co mam o tym mysleć ale w miejscach gdzie korona rysował mi kiedyś w moim temacie natryski na denka , to u mnie już są jakieć rurki skierowane pod lekkim kątem w stronę tłoka.
czyzby to był silnik m52????????? One nie były aluminiowe???? Silnik kupiłem od kolesia który twierdził ze auto to składak z 95roku , a vin mi dopiero ma dosłać więc nic juz z tego nie rozumiem bo kupowałem go jako m50b25.
zrobię jakies fotki pużniej to tu wkleję , ale jeśli to prawda to nie musze robić natrysków i nie musze nic kombinować z pąpą. A wtakim razie co z wałem nie jest czasem kuty?? który z numerów na bloku powie prawdę???


--------------------
mój stroker m50b29T się robi _http://mcg1ver.fotosik.pl/albumy/516168-68.html

TYLNY NAPĘD JEST JAK SEX; po co jechac na ręcznym , jak mozna dać w p...e :).
Śmierć jeżdzi szybko więc trzeba być szybszym od niej.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Sat, 20 Sep 2008 - 15:24
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
korona
post Sat, 20 Sep 2008 - 16:32
Post #22


Forum Homee
Dołączył: Mon, 27 November 2006
Skąd: [SRB] Adam





To jest M50 nie podniecaj sie niepotrzebnie wink.gif , u mnie też są takie dysze z podpór wału, nie jest to idealne rozwiązanie bo "podbiera" olej z panewek, dlatego w M52 jest juz to inaczej rozwiązane i natrysk jest z magistrali a nie z podpór. Jednak lepsze to niż nic
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mcgiver
post Sat, 20 Sep 2008 - 18:02
Post #23


Forum Killer
Dołączył: Mon, 24 March 2008
Skąd: żywiec





korona co do tych stron Machle z wymiarami tłoków to w goglach znajduje dużo ,ale nic zwiazanego z motoryzacją.
Czy może mi ktoś podesłac jakiegos linka??
flanszę pod koło z przodu silnika ściągłem sciągaczem i okazało się ,że klin jest pęknięty na pół , gdzie moge dostać takie częsci , oraz jakieś konkretne zestawy uszczelniające do tego silnika , łącznie z zimeringami. Czy może część uszczelek zastąpić tzw, uszczelką formowalną z aktywatorem, w e28 m30b25 miałem tak załozoną miskę olejową i pokrywę zaworów i było sucho , a z rozmontowaniem nie było problemu.
Jakie ślizgi i łańcuszki polecacie ???


--------------------
mój stroker m50b29T się robi _http://mcg1ver.fotosik.pl/albumy/516168-68.html

TYLNY NAPĘD JEST JAK SEX; po co jechac na ręcznym , jak mozna dać w p...e :).
Śmierć jeżdzi szybko więc trzeba być szybszym od niej.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Flathead
post Sat, 20 Sep 2008 - 18:25
Post #24


Super User
Dołączył: Tue, 10 April 2007
Skąd: Kraków





CYTAT(mcgiver @ Sat, 20 Sep 2008 - 18:02) *
korona co do tych stron Machle z wymiarami tłoków to w goglach znajduje dużo ,ale nic zwiazanego z motoryzacją.
Czy może mi ktoś podesłac jakiegos linka??

Mahle


--------------------
On the edge.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mcgiver
post Sun, 21 Sep 2008 - 01:08
Post #25


Forum Killer
Dołączył: Mon, 24 March 2008
Skąd: żywiec





dzięki kolego, link działa jednak nie widzę żadnych rysunków .Czy trzeba wpisać konkretny numer tłoka?? z kąd je wziąśc??


--------------------
mój stroker m50b29T się robi _http://mcg1ver.fotosik.pl/albumy/516168-68.html

TYLNY NAPĘD JEST JAK SEX; po co jechac na ręcznym , jak mozna dać w p...e :).
Śmierć jeżdzi szybko więc trzeba być szybszym od niej.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mcgiver
post Sun, 21 Sep 2008 - 13:15
Post #26


Forum Killer
Dołączył: Mon, 24 March 2008
Skąd: żywiec





Widzę że w temacie panuje lekki chaos więc powtórzę moje pytania:

1.z jakiego turbodizla mogę włożyć tłoki ,aby odpręzyć silnik i aby nie zmieniać korb oraz wału, prubowałem coś znaleźć na stronie mahle ale nic tam nie widzę. Moje tłoki mają fi 84mm , sworzeń fi 22mm , a od srodka sworznia do szczytu tłoka jest 38mm , długość korbowodu od środka do srodka to 134mm , fi korbowody bez panewki 48mm.

3. Jakie panewki zastosować na wale , chodzi o producenta , mają być jakieś wzmacniane czy standardowe wystarczą??

2. Zastanawiam sie czy przy okazji remontu głowicy nie zmodyfikować kanałów wylotowych bo to jest podobno słaby punkt w tym silniku że kanały są stosunkowo wąskie pod turbo , z tąd pękanie głowic. Co Wy na to??? Ewentualnie co by jeszcze można przy okazji zrobić z głowicą w celu poprawy osiagów i przepływu spalin , na ori wałkach i zaworach ??

3. jakie konkretnie firmy oferujące zestawy uszczelniające do tego silnika , łącznie z zimeringami polecacie .Czy może część uszczelek zastąpić tzw, uszczelką formowalną z aktywatorem, w e28 m30b25 miałem tak załozoną miskę olejową i pokrywę zaworów i było sucho , a z rozmontowaniem nie było problemu. Jakie łańcuszki i ślizgi polecacie ???

4 .z jakiego TURBO dizla spasuje mi sprzęgło , wiem ze trzeba o kilka milimetrów stoczyć dwumas na kołnierz docisku , co polecacie??



--------------------
mój stroker m50b29T się robi _http://mcg1ver.fotosik.pl/albumy/516168-68.html

TYLNY NAPĘD JEST JAK SEX; po co jechac na ręcznym , jak mozna dać w p...e :).
Śmierć jeżdzi szybko więc trzeba być szybszym od niej.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
korona
post Sun, 21 Sep 2008 - 13:47
Post #27


Forum Homee
Dołączył: Mon, 27 November 2006
Skąd: [SRB] Adam





Tu masz katalog o którym pisałem, faktycznie pisze sie Mahle. Szukaj a znajdziesz... ph34r.gif
http://www.motorenteile.mahle.com:8080/eLIZA/app/queryEngine

Widziałem projekt IS-a turbo gdzie właściciel wykorzystał tłoki oplowskiego LET-a 85mm i do tego korby z Hondy, bo sworzeń był 21mm a w większości BMW 22mm (ale w razie czego można wprasować inną tulejkę brązową w główkę korbowodu BMW). Do tego planowanie bloku i miał odpowiedni CR i mocne a tanie tłoki.

Co do sprzęgła to jest dobrze przerobione na forum, poszukaj bo wszystko jest opisane i działa jak trzeba.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mcgiver
post Sun, 21 Sep 2008 - 14:46
Post #28


Forum Killer
Dołączył: Mon, 24 March 2008
Skąd: żywiec





Faktyczni nic z tego nie bedzie bez wymiany również korb.
Na rysunkach które przegladnołem , wymiar kh jest zawsze większy niż 45 (i to pewnie jest regółą aby była wieksza pojemnośc cieplna denka tłoka), a mnie interesuje poniżej 38mm dry.gif .
ma ktoś jeszcze jakieś pomysły aby wymiar między szczytem tłoka ,a srodkiem otworu na panewki był mniejszy niż 172mm ??


--------------------
mój stroker m50b29T się robi _http://mcg1ver.fotosik.pl/albumy/516168-68.html

TYLNY NAPĘD JEST JAK SEX; po co jechac na ręcznym , jak mozna dać w p...e :).
Śmierć jeżdzi szybko więc trzeba być szybszym od niej.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
korona
post Sun, 21 Sep 2008 - 15:53
Post #29


Forum Homee
Dołączył: Mon, 27 November 2006
Skąd: [SRB] Adam





O jaki dokładnie tłok ci chodzi (M57?) wklej rysunek z wymiarami
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mcgiver
post Sun, 21 Sep 2008 - 18:23
Post #30


Forum Killer
Dołączył: Mon, 24 March 2008
Skąd: żywiec





zaznaczyłem w wyszukiwaniu :bmw , dizel, średnica 84 . a tu jest link do wymiarów i rysunku m57d30.

http://www.motorenteile.mahle.com:8080/eLI...00#spa643140744

korona kiedyś w temacie http://www.streetracing.pl/forum/index.php...2&hl=m50b25
napisałes
CYTAT
Najsłabszym ogniwem są tłoki, obojętnie jak byś nie zrobił (tłoki z M42, M50, M52, M40) to zawsze będą to seryjne tłoki z silnika NA i w razie "pomyłki" jak napisałeś lub jak przesadzisz z boostem lub temp to tłoki pójdą pierwsze. Odprężyć można np niższymi tłokami, oto kilka kombinacji dla pojemności 2,5l:

- wał obojętnie z czego bo taki sam jest w M50B25 z vanosem i bez oraz M52B25

- korby z M50 bez vanos + tłoki M40B16E (GMP -2,05mm)
- korby z M50 bez vanos + tłoki M40B18ME (GMP -1,55mm)
- korby z M50 vanos lub M52 + tłoki M42B18 (GMP -0,9mm)

We wszystkich trzech przypadkach tłoki mają wgłębienie w denku, tak jak tłoki z M50 bez vanosa.


niewiem czym się kierujesz bo te tłoki równiez nie są bardziej wytrzymałe niż w m50b25 ,ale jesli tylko odpręzeniem to jest inny sposób .
Jeśli tylko chodzi o obnizenie tłoka czyli odprężenie komór spalania to można skrucić dół korbowodu i przemieścić o tą ruznicę otwór na panewkę.
Oczywiście wszystko w granicach rozsądku czyli najwyżej o jakies 2,5mm , i oczywiscie w specjalistycznym warsztacie.
a tak przy okazji ile by trzeba obnizyć seryjny tłok w tym silniku aby uzyskac pożadany stopień spręzania??
Co Ty na to???


--------------------
mój stroker m50b29T się robi _http://mcg1ver.fotosik.pl/albumy/516168-68.html

TYLNY NAPĘD JEST JAK SEX; po co jechac na ręcznym , jak mozna dać w p...e :).
Śmierć jeżdzi szybko więc trzeba być szybszym od niej.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
korona
post Mon, 22 Sep 2008 - 09:57
Post #31


Forum Homee
Dołączył: Mon, 27 November 2006
Skąd: [SRB] Adam





Poczytaj, tam w temacie napisałem:
CYTAT
Najsłabszym ogniwem są tłoki, obojętnie jak byś nie zrobił (tłoki z M42, M50, M52, M40) to zawsze będą to seryjne tłoki z silnika NA i w razie "pomyłki" jak napisałeś lub jak przesadzisz z boostem lub temp to tłoki pójdą pierwsze. Odprężyć można np niższymi tłokami...

Pomysł z przesunięciem otworu na panewkę nie jest zły o ile jest dostęp do odpowiednich maszyn i kumatych fachowców którzy tego nie zepsują.

Przejrzałem te tłoki z M57 i przypomniałem sobie dlaczego odpuściłem temat - sworzeń ma 30mm, i z tego co pamiętam nie znalazłem odpowiednich korb. W tłoku jest komora wirowa śr. ok 40mm i gł ok 5mm więc materiał z góry tłoka i tak trzeba zebrać; w ten sposób obniży się tłok ale dalej jest problem korb...

Kiedyś to liczyłem i możesz przyjąć że w silniku M50B25 obniżenie seryjnego tłoka o 1mm obniży CR o 1
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mcgiver
post Mon, 22 Sep 2008 - 10:55
Post #32


Forum Killer
Dołączył: Mon, 24 March 2008
Skąd: żywiec





CYTAT
Pomysł z przesunięciem otworu na panewkę nie jest zły o ile jest dostęp do odpowiednich maszyn i kumatych fachowców którzy tego nie zepsują.
W bielsku jest taki warsztat obrabiający silniki , gdzie kumplowi tak juz kilka razy naprawiali zdezelowane korby klientów , tyle że to była kwestia kilku dziesiątek , ale przy okazji tam podjadę i zapytam.
CYTAT
Kiedyś to liczyłem i możesz przyjąć że w silniku M50B25 obniżenie seryjnego tłoka o 1mm obniży CR o 1
czyli obnizajac tłok przez szlifniecie korb o milimetr daje nam cr około 9 tak?? Ile w takim wypadku wytrzymają te seryjne tłoki z takim odprężeniem , biorac pod uwagę natryski i odpowiednie paliwo ??
Dziś dałem kumplowi namiary jakie bym potrzebował tłoki z turbodizla , lub komplety tłoki z korbami i zobaczymy co wymysli , bo twierdzi ze ma dojście do części nowych i uzywanych za dobre ceny.

a masz linka do rysunków korb?? bo niemieckiego to ja nieznam .
Jak jest korba ?? a jak tłok?? po niemiecku


--------------------
mój stroker m50b29T się robi _http://mcg1ver.fotosik.pl/albumy/516168-68.html

TYLNY NAPĘD JEST JAK SEX; po co jechac na ręcznym , jak mozna dać w p...e :).
Śmierć jeżdzi szybko więc trzeba być szybszym od niej.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
extremek
post Mon, 22 Sep 2008 - 12:14
Post #33


Frequent User
Dołączył: Fri, 11 February 2005
Skąd: wawa





tłok - Kolben
korba - Pleuel

o co chodzi z tym szlifnieciem korb? W jaki sposób to ma byc niby zrobione?

Jesli mnie pamiec nie myli to tloki z vanosa sa nizsze od bezvanosowych, prawda?


--------------------
BMW
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mcgiver
post Mon, 22 Sep 2008 - 12:44
Post #34


Forum Killer
Dołączył: Mon, 24 March 2008
Skąd: żywiec





CYTAT(extremek @ Mon, 22 Sep 2008 - 12:14) *
tłok - Kolben
korba - Pleuel

o co chodzi z tym szlifnieciem korb? W jaki sposób to ma byc niby zrobione?


Dół korbowodu w miejscu styku ze stopką szlifujemy w sposób aby korbowód sie skrucił , co nam daje po skręceniu ze stopką otwór owalny zamiast okragłego , i wtedy trzeba otwór znowu wyrównać do okragłego przez roztoczenie, ale nie ruszając stopki tylko tocząc sam korbowód.
Wiec stopka pozostaje standardowa ,a korbowód sie nam skraca o tyle ile trzeba. Myślę ze byłby to dobry sposób na odprezenie silnika tylko musimy znac wymiar , o jaki ten korbowód trzeba skrucić w celu zyskania odpowiedniego CR. oczywiscie musi byc to wymiar który nie osłabi korbowodu, czyli mysle ze w m50b25 jakieć max 2,5mm , aby nad panewką w najcieńszym miejscu zostało te conajmniej 2mm. Wtedy nie trzeba stosowac grubszej uszczelki bo wystarczy standardowa.
Co myslicie o takim rozwiazaniu???


--------------------
mój stroker m50b29T się robi _http://mcg1ver.fotosik.pl/albumy/516168-68.html

TYLNY NAPĘD JEST JAK SEX; po co jechac na ręcznym , jak mozna dać w p...e :).
Śmierć jeżdzi szybko więc trzeba być szybszym od niej.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
korona
post Mon, 22 Sep 2008 - 12:46
Post #35


Forum Homee
Dołączył: Mon, 27 November 2006
Skąd: [SRB] Adam





CYTAT(extremek @ Mon, 22 Sep 2008 - 12:14) *
o co chodzi z tym szlifnieciem korb? W jaki sposób to ma byc niby zrobione?
Jesli mnie pamiec nie myli to tloki z vanosa sa nizsze od bezvanosowych, prawda?


Zbierasz materiał w miejscu połączenia korbowodu ze stopką o np 2mm (w odpowiednią stronę) i na nowo szlifujesz otwór pod panewkę.

Tak, tłoki sa inne ale róznica to 5mm a to za dużo
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mcgiver
post Mon, 22 Sep 2008 - 13:55
Post #36


Forum Killer
Dołączył: Mon, 24 March 2008
Skąd: żywiec





Moze mi ktoś zlinkować katalog korbowodów bo niestety na stronie mahle nie daje rady dry.gif


--------------------
mój stroker m50b29T się robi _http://mcg1ver.fotosik.pl/albumy/516168-68.html

TYLNY NAPĘD JEST JAK SEX; po co jechac na ręcznym , jak mozna dać w p...e :).
Śmierć jeżdzi szybko więc trzeba być szybszym od niej.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
extremek
post Mon, 22 Sep 2008 - 14:23
Post #37


Frequent User
Dołączył: Fri, 11 February 2005
Skąd: wawa





aha, dzieki za rozjasnienie


--------------------
BMW
Go to the top of the page
 
+Quote Post
korona
post Mon, 22 Sep 2008 - 16:14
Post #38


Forum Homee
Dołączył: Mon, 27 November 2006
Skąd: [SRB] Adam





CYTAT(mcgiver @ Mon, 22 Sep 2008 - 13:55) *
Moze mi ktoś zlinkować katalog korbowodów bo niestety na stronie mahle nie daje rady dry.gif


Z tym może być problem bo takiego katalogu chyba nie ma, napisz czego szukasz może ktoś coś wie
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mcgiver
post Mon, 22 Sep 2008 - 18:05
Post #39


Forum Killer
Dołączył: Mon, 24 March 2008
Skąd: żywiec





CYTAT(korona @ Mon, 22 Sep 2008 - 16:14) *
Z tym może być problem bo takiego katalogu chyba nie ma, napisz czego szukasz może ktoś coś wie


Chciałem poszukać jakichś korb co by spasowały do jakichś tłoków z turbodizla , skoro nie można znależć tłoków z turbodizla z wymiarem kh < 39 , to trzeba szukać jakiegoś kompletu tłok +korbowód <172.
Cały czas kombinuję nad jakimiś używanymi tłokami i korbowodami z TD do których mozna by szlifnąć cylindry.


--------------------
mój stroker m50b29T się robi _http://mcg1ver.fotosik.pl/albumy/516168-68.html

TYLNY NAPĘD JEST JAK SEX; po co jechac na ręcznym , jak mozna dać w p...e :).
Śmierć jeżdzi szybko więc trzeba być szybszym od niej.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mcgiver
post Tue, 23 Sep 2008 - 20:26
Post #40


Forum Killer
Dołączył: Mon, 24 March 2008
Skąd: żywiec





Jakie sprzęgło proponujecie do e 34 .
Oto wymiary oryginału w e34.
śruby docisku i kołki ustalające są rozmieszczone na okręgu 260mm , wieloklin ma zewnetrzne kliny fi 29 a wpusty fi23.


--------------------
mój stroker m50b29T się robi _http://mcg1ver.fotosik.pl/albumy/516168-68.html

TYLNY NAPĘD JEST JAK SEX; po co jechac na ręcznym , jak mozna dać w p...e :).
Śmierć jeżdzi szybko więc trzeba być szybszym od niej.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

18 Stron V  < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 28 March 2024 - 19:20