Shoutbox 0 nowych PW 


 
Reply to this topicStart new topic
> N47D20 silnik ciężko się obraca
kamil7s
post Wed, 29 May 2019 - 23:14
Post #1


Frequent User
Dołączył: Tue, 23 June 2009





Cześć, jak nie urok to sraczka jak to się mówi. Kolejny uwielbiany silnik i kolejny problem, do rzeczy
Rozebralem 2.0d z 2007 roku żeby wymienić wadliwy rozrzad na oryginalny poprawiony, zauważyłem ze pan Janusz który remontował ten silnik, założył chiński rozrząd to przy okazji zapomniał o dyszy oleju, w efekcie czego całe ciśnienie uciekało przez otwór fi 5-6. Za rada bardziej doświadczonego mechanika sprawdziłem panewki, poskręcałem i w pewnym momencie kiedy silnik był praktycznie całkiem złożony zauważyłem ze ciężko się kręci.

Pytanie co sprawdzić, rozłożyłem i złożyłem i kręci się Ok, jednak na stopkach korb (boczna ścianka) są ślady odbicia od wału. Skrzynie szczerze mówiąc dociągnąłem śrubami gdy brakowało już 5mm bo wiem ze wałek był już w łożysku dwumasy a wieloklin tez wskoczył i wcale nie szło ciężko tylko mała grzechotka skrzynia doszła. Druga sprawa, po ściągnięciu skrzyni dalej był problem dopóki nie ściągnąłem paska osprzętu. Po ściągnięciu obracał się elegancko, po założeniu ciężko. Zmieniłem napinacz póki co jest Ok.

Moja teoria jest taka ze wał (szlif 0,25 korby i 0,50 główne) jest na panewce centrujacej zbyt mocno rozszlifowany na boki lub za bardzo w jedna stronę, przesunął się wał i powstał problem, pewnie jakbym zaj*bal młotkiem z przodu nie musiałbym tego syfu drugi raz rozbierać i sprawdzać. Generalnie składam i wszystko jest Ok, ale jeśli ktoś może coś podpowiedzieć to prosiłbym bardzo bo naprawdę sumiennie podchodzę do tego tematu i nic na sile nie robię, jedna ręka skręcam a druga trzymam serwisowke. Pozdrawiam
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Wed, 29 May 2019 - 23:14
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
kamil7s
post Fri, 31 May 2019 - 00:47
Post #2


Frequent User
Dołączył: Tue, 23 June 2009





Sam sobie odpowiem a co smile.gif
Wał korbowy jest źle wyszlifowany, menda która robiła remont silnika:
-założyła wadliwy rozrząd
-brak dyszy natrysku oleju
Hit - odwrotnie założona stopka łamanego korbowodu, aż się panewka zaczęła obracać
-wadliwy napinacz paska
-śruba pompy cr ucięta z jakiejś śruby której gwint pasował w dodatku skręcona na klej do gwintów

Wiec podsumowując - nie dziwie się ze te silniki maja słaba opinie oprócz rozrządow skoro jakaś szuja naogląda się programów o naprawach z łysym pajacem i remontuje w stodole.

Czasem lepiej wydać trochę więcej za lepszego fachowca i mieć raz dobrze zrobione niż wspierać stodolarzy i płacić dwa lub trzy razy za remont, cos podobnego z kupnem chińskich części.
Na ta chwile klient zlecił wymienić panewki, mi pozostało ustawić wał w odpowiedniej pozycji i liczyc na to ze korbowód którego stopka była skręcona odwrotnie skręci się odpowiednio.

Korby w bmw są wykonane z jakiegoś pancernego materiału, z Opla lub Vw już dawno bym mógł wyrzucić ze względu na zniszczenie powierzchni
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 28 March 2024 - 18:20