Shoutbox 0 nowych PW 


6 Stron V  < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Ile kosztuje budowa toru?
jackkpl
post Wed, 25 May 2016 - 12:31
Post #21


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





CYTAT(soldi @ Wed, 25 May 2016 - 10:04) *
a żeś popłynął w temacie wink.gif +-4k za kartodromy Pszczółki, Bygdoszcz, Toruń - upalasz od rana do wieczora

Pszczółki już zeszły z ceną, czy nadal są dużo droższe od Bydgoszczy?


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Wed, 25 May 2016 - 12:31
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
soldi
post Wed, 25 May 2016 - 14:02
Post #22


Frequent User
Dołączył: Sat, 14 March 2009





nie wiem jakie oferty komu przedstawiają, ale póki co i tak wychodzi drożej
Go to the top of the page
 
+Quote Post
TofikGST
post Wed, 25 May 2016 - 16:11
Post #23


Frequent User
Dołączył: Wed, 25 May 2011
Skąd: KIELCE





3lata temu za wynajecie na caly dzień toru Kielce z obsługa, chronometrażem itp płaciłem zdaje sie niecale 5k
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mihas66
post Fri, 27 May 2016 - 18:59
Post #24


Forum Homee
Dołączył: Sat, 04 July 2009





Ok co w takim torze kosztuje 30 kafli? Przecież ten asfalt nie ma nośności 40ton jak autoban 24h prze 10 lat... tam stabilizacja wystarczy jak na zwykłej drodze na zadupiu o nośności max 8 ton... 5ha ziemi na konkretnym zadupiu to max 100tys... ja wiem że km autostrady w Polsce kosztuje ileś milionów ale nie przesadzajmy 60% kosztów to papierologia i niegospodarność...


--------------------
Wszystkie moje posty są moja subiektywną opinia proszę ich nie łączyć z żadną firmą i osobami...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Albert
post Fri, 27 May 2016 - 19:00
Post #25


Administrator
Dołączył: Thu, 10 October 2002
Skąd: Warszawa





Tak wlasnie tworzy sie Tor na lotnisku w Kamieniu Slaskim


--------------------
Administrator forum - kontakt forum@racingforum.pl

TP: 1:42.147 | 450 km | 1335kg | slick Hankook 260

VERKLINE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SAS Parts
post Fri, 27 May 2016 - 23:12
Post #26


Super User
Dołączył: Thu, 28 April 2016





CYTAT(mihas66 @ Fri, 27 May 2016 - 18:59) *
Ok co w takim torze kosztuje 30 kafli? Przecież ten asfalt nie ma nośności 40ton jak autoban 24h prze 10 lat... tam stabilizacja wystarczy jak na zwykłej drodze na zadupiu o nośności max 8 ton... 5ha ziemi na konkretnym zadupiu to max 100tys... ja wiem że km autostrady w Polsce kosztuje ileś milionów ale nie przesadzajmy 60% kosztów to papierologia i niegospodarność...


Noooo to tak nie do końca, że sobie weźmiesz ileś ha pola zalejesz asfaltem i jazda. Jak to mówili u mnie w pracy - tak to możesz dla siebie zrobić.

Zanim dom zwykły dla siebie wybudujesz, z gotowego projektu, musisz położyć 15k pln na pozwolenia, zezwolenia, zgłoszenia , przyłącza, geodezję i co kto jeszcze wymyśli. Druga sprawa, tutaj budujesz obiekt użyteczności publicznej więc na pewno potrzebujesz zgód, spełnienia wymagań jakichś bezpieczeństwa itd. Kolejna sprawa to pole ma grunt luźny, ziemia zazwyczaj jest mocno spulchniona napowietrzona itd, Więc raczej nie wystarczy przelecieć się dwa razy zagęszczarką pięćsetą w te i z powrotem, potrzeba już cięższego sprzętu, inaczej po pierwszej zimie będziesz kładł asfalt od nowa tak wszystko posiada. Podbudowa też jest inna jak "pod drogę na jakimś zadupiu" ze względu na rodzaj gruntu - chyba że zostawisz owe pole na 10 lat by się zagęściło naturalnie fest. Drogi na zadupiach gdzie kładzie się asfalt jak piszesz do 8 ton, są budowane na bardzo twardym podłożu ujeżdżanym przez 50 lat najmarniej.

To wszystko tak się tylko ładnie z boku wydaje .... i tanio.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
WojtekMR
post Sat, 28 May 2016 - 19:53
Post #27


Forum Killer
Dołączył: Wed, 13 August 2003





ale co do konstrukcji to sprawa jest prosta - 1m2 będzie kosztował ca 200-300zł, razy szerokość 12m i wychodzi 3-4 miliona za kilometr
do tego teren ze zgodami, ekologia, dojazdy, prąd, ścieki, infrastruktura i sporo rzeczy o których mi się pewnie nawet nie śni....


--------------------
_http://forum.mr2cp.pl/index.php
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Sat, 28 May 2016 - 20:16
Post #28


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





CYTAT(WojtekMR @ Sat, 28 May 2016 - 19:53) *
ale co do konstrukcji to sprawa jest prosta - 1m2 będzie kosztował ca 200-300zł, razy szerokość 12m i wychodzi 3-4 miliona za kilometr
do tego teren ze zgodami, ekologia, dojazdy, prąd, ścieki, infrastruktura i sporo rzeczy o których mi się pewnie nawet nie śni....

300zl za metr? Mysle, ze spokojnie , przy wiekszym zleceniu idzie zrobic 100zl za metr.


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
WojtekMR
post Sat, 28 May 2016 - 22:10
Post #29


Forum Killer
Dołączył: Wed, 13 August 2003





sam pakiet bitumiczny w zależności od grubości bedzie kosztował 60-100zł a gdzie podbudowa, stabilizacja, roboty ziemne, zdjęcie humusu....
nie wiem jakie założenia projektowe są dla toru ale nie mówimy tu o rozłożeniu 4 cm betonu asfaltowego za 20zł/m2 na klepisku


--------------------
_http://forum.mr2cp.pl/index.php
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Sat, 28 May 2016 - 22:44
Post #30


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





CYTAT(WojtekMR @ Sat, 28 May 2016 - 22:10) *
sam pakiet bitumiczny w zależności od grubości bedzie kosztował 60-100zł a gdzie podbudowa, stabilizacja, roboty ziemne, zdjęcie humusu....
nie wiem jakie założenia projektowe są dla toru ale nie mówimy tu o rozłożeniu 4 cm betonu asfaltowego za 20zł/m2 na klepisku

A jak robia drogi lokalne? Jak juz ktos pisal, to nie musi wytrzymywac wielkich naciskow.


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dejv667
post Sat, 28 May 2016 - 23:40
Post #31


Forum Homee
Dołączył: Thu, 12 May 2005
Skąd: Brachttal / Niemcy





CYTAT(jackkpl @ Sat, 28 May 2016 - 22:44) *
A jak robia drogi lokalne? Jak juz ktos pisal, to nie musi wytrzymywac wielkich naciskow.

Robią je tak, żeby móc je póxniej regularnie remontować biggrin.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MadeInPoland
post Sun, 29 May 2016 - 13:38
Post #32


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 15 July 2008
Skąd: Katowice





Kiedyś myślałem o zbudowaniu toru, niestety zabrakło środków, wiedziałem, że to kiedyś w Polsce ruszy. Niestety spóźniłem się, teraz to już prawie wszędzie coś będzie. Liczyłem sporo mniejsze koszty, ale nie uwzględniałem po 5 milionów premii dla burmistrza, starosty czy wojewody.
10 milionów z zakupem działki to abstrakcyjna kwota.
Chętnie dowiem się co tak sporo kosztuje, że metr ma wynieść 300-500PLN. Ile kosztuje roboczogodzina przy minimalnej krajowej? Ile kosztują materiały? Ile zużycie sprzętu?
Skąd te kwoty? Może ktoś wyjaśni, przecież to nie trudno policzyć. Ja też liczyłem.


--------------------
Nie ma nudnych samochodów, są tylko nudni kierowcy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gość_hexx_*
post Sun, 29 May 2016 - 13:52
Post #33









a nie ma jakiś wymagań/certyfikatów/dopuszczeń jakie musi spełniać tor... by coś się na nim działo po za weekendowymi pojeżdżawkami małych grup ?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
WojtekMR
post Sun, 29 May 2016 - 14:20
Post #34


Forum Killer
Dołączył: Wed, 13 August 2003





zdjęcie humusu - 5zł/m2
roboty ziemne - od 30 do 100zł/m3
stabilizacja cementem 20zł/m2
podbudowa z kruszywa 20-50zł (w zależności od rejonu kraju)
skropienie emulsją 3x 2zł/m2
podbudowa bitumiczna 8cm 60zł/m2
warstwa wiążąca 6cm 40zł/m2
warstwa ścieralna 4cm 20zł/m2

ceny przetargowe dla robót drogowych netto, (obecnie asfalt był mocno tani - już drożeje) z tym że osobiście prywaciażowi w PL nie dał bym takich cen - będzie chciał tanio a przy zapłacie będzie szukał usterek aby mniej zapłacić

nie liczę tralek, odwodnienia z separatorami oleju, terenów zielonych, stref spowalniających, dojazdów na start, parkingu, padoku, jakichś trybun, baraku, prądu i odprowadzenia ścieków, dojadu do drogi publicznej, ogrodzenia itd....

fajnie wygląda przerobienienie lotniska (patrz Kamień Śłąski) choc i tu będzie sporo pracy nad geometrią toru, warstwy podatne (asfaltowe) bezpośrednio na konstrukcji sztywnej (beton) bedą miały tendencje do pękania więc i tu widzę spore koszty aby to zrobić dobrze


--------------------
_http://forum.mr2cp.pl/index.php
Go to the top of the page
 
+Quote Post
scorpio_24
post Sun, 29 May 2016 - 14:29
Post #35


Super User
Dołączył: Mon, 06 December 2004
Skąd: Czechowice-Dziedzice





Jezeli jestesmy przy samej papierkologii: Pewnie trzeba uzyskac decyzje środowiskowa przed uzyskaniem pozwolenia na budowę. Wiec trzeba zrobic pewnie raport oddzialywania na srodowisko.
W tej procedurze aktywnie moga wziac udzial ekolodzy nawet z drugiego konca Polski. Przy odrobinie pecha batalia na dwa lata.

Do tego uprzednio dochodzi problem czy jest plan zagospodarowania przestrzennego. Czy jest czy go nie ma jest co robic.
W bonusie moze dojsc koniecznosc utworzenia strefy ograniczonego uzytkowania, gdy sie jakis sasiad przyczepi (+wyplata ew odszkodowan +ew koszty zwiazane z dostosowaniem aby obiekt byl mniej uciazliwy)

Jezeli znowu bedzie to daleko od wszystkiego to pewnie trzeba sie doprosic o droge...


Ale sa tu na forum lepsi prawnicy-chociaz sie nie odzywaja, to na pewno wpadna tu poprawic.

A gdzie uzbrojenie terenu

Znowu zdobycie samego finansowania moze byc kosztowne i generowac koszty ktore trzebaby wkalkulowac z gory (w szczegolnosci gdy inwestycja sie zamrozi z powodu co najmniej kilku ryzyk o ktorych tu pokrotce.
A nie daj sie okaze ze jestesmy w okolicy obszaru Natura 2000...)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Pietrek.L
post Sun, 29 May 2016 - 14:41
Post #36


Forum Killer
Dołączył: Sun, 08 July 2012
Skąd: Mordor (W-ch) / Opole





CYTAT(WojtekMR @ Sun, 22 May 2016 - 20:50) *
przy okjazji - co to za temat "autodrom w Wałbrzychu?"

https://pl-pl.facebook.com/MotoParkWalbrzyc...326564497541507
https://www.facebook.com/MotoParkWalbrzych/...e=3&theater
https://pl-pl.facebook.com/MotoParkWalbrzych

Projekt z budżetu partycypacyjnego


--------------------
Viki`B powered by y/z16xe (ruda tańczy jak szalona :D )
Go to the top of the page
 
+Quote Post
WojtekMR
post Sun, 29 May 2016 - 18:06
Post #37


Forum Killer
Dołączył: Wed, 13 August 2003





CYTAT(Pietrek.L @ Sun, 29 May 2016 - 14:41) *


trzymam kciuki


--------------------
_http://forum.mr2cp.pl/index.php
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SAS Parts
post Sun, 29 May 2016 - 20:34
Post #38


Super User
Dołączył: Thu, 28 April 2016





Tak jak Wojtek i Scorpio napisali. Tor to nie jest "zalanie" asfaltem drogi która istnieje "od zawsze" (choć takiej drogi też się ot tak nie zalewa ale odpada wiele roboty z przygotowaniem gruntu). I nie ważne czy ma przenieść tonę czy 40 ton. Ogólne wymagania są takie same, i zależą od gruntu. Bo nie wiem czy sobie zdajecie sprawę ale grunt pracuje i to mocno. Można polecieć po taniości ale po pierwszej zimie już będzie wszystko do zrobienia od zera, bo grunt tak popracuje że zrobią się muldy i już fajnie nie będzie się jeździć. Oczywiście upalacze w gruzach będą i tak zachwyceni ale ktoś ambitniejszy już nie. Nie mówiąc że w spękaniach asfaltu po pierwszej zimie, będą po drugiej już wyrypy - asfalt będzie kruszał ...

Jak ktoś siedzi w tym temacie to rozumie, dla innych to będzie "tylko zalanie jakiegoś asfaltu za 100pln/metr2".
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mihas66
post Mon, 30 May 2016 - 07:35
Post #39


Forum Homee
Dołączył: Sat, 04 July 2009





Tak wiem specjaliści piszą o kilku warstwach zagęszczanie i inne dupe marynach a jak to się kończy każdy z nas wie... a jeśli nie to polecam się przejechać nowa obwodnica Lublina tam sfalowania nierówności sa na porządku dziennym po jednym roku... średni okres życia nowoczesnych dróg budowanych z dofinansowań to 5 lat potem kaplica... chyba wielu z was zapomina jak budowano 15 lat temu lokalne drogi, najpierw wybranie ziemi wcale nie ujezdzonej, potem ogrom piasku mieszanego z cementem do stworzenia tzw cementowki... Dopiero na to uwaga jedna warstwa asfaltu max 6 cm... te drogi dalej są owszem po 15 latach pojawiają się dziury bo na wiosnę gdy wszystko płynie wjeżdżają autami ciężarowymi 20t i wszystko pracuje... dla zwykłego auta 3.5 t tak droga jest wystarczająca...


--------------------
Wszystkie moje posty są moja subiektywną opinia proszę ich nie łączyć z żadną firmą i osobami...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Mon, 30 May 2016 - 08:28
Post #40


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





CYTAT(mihas66 @ Mon, 30 May 2016 - 07:35) *
Tak wiem specjaliści piszą o kilku warstwach zagęszczanie i inne dupe marynach a jak to się kończy każdy z nas wie... a jeśli nie to polecam się przejechać nowa obwodnica Lublina tam sfalowania nierówności sa na porządku dziennym po jednym roku... średni okres życia nowoczesnych dróg budowanych z dofinansowań to 5 lat potem kaplica... chyba wielu z was zapomina jak budowano 15 lat temu lokalne drogi, najpierw wybranie ziemi wcale nie ujezdzonej, potem ogrom piasku mieszanego z cementem do stworzenia tzw cementowki... Dopiero na to uwaga jedna warstwa asfaltu max 6 cm... te drogi dalej są owszem po 15 latach pojawiają się dziury bo na wiosnę gdy wszystko płynie wjeżdżają autami ciężarowymi 20t i wszystko pracuje... dla zwykłego auta 3.5 t tak droga jest wystarczająca...


To samo z a1. Jak sie jedzie platna czescia, to jest rowni, a za toruniem fale dunaju. Droga ma 2 lata? Dramat.


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

6 Stron V  < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Friday, 19 April 2024 - 09:39