Shoutbox 0 nowych PW 


8 Stron V  « < 5 6 7 8 >  
Closed TopicStart new topic
> Tesla 3 rozwala SuperOES Łódź
prnit
post Mon, 03 Apr 2023 - 14:38
Post #121


Forum Homee
Dołączył: Fri, 18 October 2002
Skąd: Warszawa i okolice





Czarny sen tego forum i przeciwników elektryków, polska firma wsadza klatkę do Tesli 3, pewno zaraz będzie wiadomo jak to może jeździć po zakrętach laugh.gif laugh.gif o dużo osób się zdziwi bo ja wiem co taki elektryk potrafi z gigantycznym momentem dostępnym zawsze i od każdych obrotów
https://m.facebook.com/story.php?story_fbid...100047722821173


--------------------
Męczennik od elektryków :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Mon, 03 Apr 2023 - 14:38
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
jackkpl
post Mon, 03 Apr 2023 - 15:03
Post #122


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





CYTAT(prnit @ Mon, 03 Apr 2023 - 14:38) *
Czarny sen tego forum i przeciwników elektryków, polska firma wsadza klatkę do Tesli 3, pewno zaraz będzie wiadomo jak to może jeździć po zakrętach laugh.gif laugh.gif o dużo osób się zdziwi bo ja wiem co taki elektryk potrafi z gigantycznym momentem dostępnym zawsze i od każdych obrotów
https://m.facebook.com/story.php?story_fbid...100047722821173


Ironizujesz.
Fajnie, że ktoś takie coś dłubie. Na małych torach będzie przecinak.
Ale skoro cała fura rozebrana, to może wsadzą tam V8 jakieś tongue.gif Będzie robił za generator prądu. Wyjdzie lżej, niż 500kg baterii wink.gif


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
piwo
post Mon, 03 Apr 2023 - 15:29
Post #123


I live here !
Dołączył: Wed, 03 February 2010
Skąd: Marki





CYTAT
W tesli tą chęć do zapewnienia jak największej ilości miejsca z danej długości po prostu widać a passacie od dawna już nie.

No nie jest zle

tesla 3

https://m.youtube.com/watch?v=ztz3bTq8Zqc

passat

https://m.youtube.com/watch?v=I4VWDoZkNW8


--------------------
930kg 320KM RWD Torsen RaceTCS lotus111r abs
1/4 2013r 180KM 13,806s
0-200km/h 2020r www.youtube.com/watch?v=jj-Hbidv43s
Poznań 1m48,467s 2021; Łódź 57,517s 2023 a052 fr, vr2 r7a(hl) tyl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tom-Lee
post Mon, 03 Apr 2023 - 15:40
Post #124


Forum Killer
Dołączył: Thu, 04 May 2017
Skąd: Krk





CYTAT(prnit @ Mon, 03 Apr 2023 - 14:38) *
Czarny sen tego forum i przeciwników elektryków, polska firma wsadza klatkę do Tesli 3, pewno zaraz będzie wiadomo jak to może jeździć po zakrętach laugh.gif laugh.gif o dużo osób się zdziwi bo ja wiem co taki elektryk potrafi z gigantycznym momentem dostępnym zawsze i od każdych obrotów
https://m.facebook.com/story.php?story_fbid...100047722821173


CYTAT(prnit @ Mon, 27 Mar 2023 - 06:51) *
...ja dalej uważam że na tor to te auta się nie nadają za bardzo bo nie do tego zostały stworzone aczkolwiek Tesla 3 przejechałem 50 km i raczej nie znam tego auta. Tesla s na tor się nie nadaje to wiem na 100%


Nadaja sie czy sie nie nadaja. wink.gif


--------------------
IXgen-TypeR K20C
M240iX
Go to the top of the page
 
+Quote Post
prnit
post Mon, 03 Apr 2023 - 15:44
Post #125


Forum Homee
Dołączył: Fri, 18 October 2002
Skąd: Warszawa i okolice





No jak masz seryjne auto to oczywiście że się nie nadaje i zdania nie zmieniam ALE jak ktoś grubo robi tam odchudzanie czego tam się da, jak wsadza klatkę, pewno gruby zawias i hamulce to auto może być niezłym przecinakiem bo ma super rozkład masy przez nisko umieszczony środek ciężkości przez baterie no i silnik elektryczny który robi robotę od każdych obrotów, to daje największa frajdę w mocnym elektryku.


--------------------
Męczennik od elektryków :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bio
post Mon, 03 Apr 2023 - 17:05
Post #126


Forum Killer
Dołączył: Wed, 13 August 2008
Skąd: Bratislava





CYTAT(prnit @ Sun, 02 Apr 2023 - 13:43) *
wy niestety nadal nie rozumiecie jednej rzeczy, auta spalinowe to juz przeżytek, koncerny przestały w nie inwestować pieniądze i będą one tylko wygaszane, nikt juz nie bedzie inwestować w rozwój spalinówek, cała kasa idzie teraz na elektryki i na hybrydy, [...]


To jest akurat bzdura. Silniki spalinowe dalej są rozwijane i dalej w cholerę pieniądza w to idzie.

Dodatkowo Porsche rozwija syntetyczną benzynę, która powstaje (w uproszczeniu) z CO2 z powietrza.


CYTAT(prnit @ Mon, 03 Apr 2023 - 14:38) *
Czarny sen tego forum i przeciwników elektryków, polska firma wsadza klatkę do Tesli 3, pewno zaraz będzie wiadomo jak to może jeździć po zakrętach laugh.gif laugh.gif o dużo osób się zdziwi bo ja wiem co taki elektryk potrafi z gigantycznym momentem dostępnym zawsze i od każdych obrotów
https://m.facebook.com/story.php?story_fbid...100047722821173

wypożyczalnia Ringfreaks na Nordschleife miała w ofercie Teslę 3P już w zeszłym sezonie.
https://www.ringfreaks.de/cars/tesla-model-3-p/


--------------------
Blog Motoryzacyjny TorquedMad mind - tqmm.pl
FB: @torquedmadmind
Insta: @tqmmpl
Twitter: @tqmmpl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
prnit
post Mon, 03 Apr 2023 - 18:15
Post #127


Forum Homee
Dołączył: Fri, 18 October 2002
Skąd: Warszawa i okolice





a które firmy rozwijają te silniki spalinowe? toyota rozwija hybrydy i powoli elektryki, honda to nie wiem co rozwija bo nic nowego nie ma na rynku, vw rozwija elektryki, porsche elektryki albo hybrydy, bmw elektryki, volvo elektryki, audi elektryki i nic o nowych silnikach spalinowych nie słychać, są te same co były, mercedes to juz zupełnie przeszedł na elektryki na swojej stronie głównie takie auta reklamuje, ja jakoś o nowych silnikach nie slyszałem..nie wiem moze sie nie znam bo nie czytam auto swiata ani motoru.


--------------------
Męczennik od elektryków :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
piwo
post Mon, 03 Apr 2023 - 18:49
Post #128


I live here !
Dołączył: Wed, 03 February 2010
Skąd: Marki





Np bmw co chwila to coraz mocniejsze 3,0t.
Bylo 230 potem 235 teraz juz 240 itd. coraz wiecej kunia


--------------------
930kg 320KM RWD Torsen RaceTCS lotus111r abs
1/4 2013r 180KM 13,806s
0-200km/h 2020r www.youtube.com/watch?v=jj-Hbidv43s
Poznań 1m48,467s 2021; Łódź 57,517s 2023 a052 fr, vr2 r7a(hl) tyl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
prnit
post Mon, 03 Apr 2023 - 20:29
Post #129


Forum Homee
Dołączył: Fri, 18 October 2002
Skąd: Warszawa i okolice





Przeciez to ten sam silnik laugh.gif , merc ma najmocniejszy 4.0TT co go tłucze juz chyba zaraz z 8 lat, audi ma tez 4.0 co go tluczą w rs6 itd od 13 lat, lambo itd. bmw tłucze 3.0 w emkach i 4.4 w bmw od 12 lat..nic nowego nie ma...dodają tam jakieś dzikie węże systemy hybrydowe zeby zmniejszyc lag turbin ale nic nowego nie ma.


--------------------
Męczennik od elektryków :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Lincoln e30ix
post Mon, 03 Apr 2023 - 21:05
Post #130


Forum Killer
Dołączył: Tue, 17 February 2009
Skąd: Pomorze





Przecież 4.0 w Rs6 C8 i C7 to inne silniki o tej samej pojemności, tak samo 3.0 w BMW (s55 i s58) biggrin.gif Mazda ze swoim 3.3D, nowe S68 od BMW, jest tego sporo.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tommo
post Mon, 03 Apr 2023 - 21:51
Post #131


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 12 February 2008
Skąd: NMiasto





CYTAT(Lincoln e30ix @ Mon, 03 Apr 2023 - 21:05) *
Przecież 4.0 w Rs6 C8 i C7 to inne silniki o tej samej pojemności, tak samo 3.0 w BMW (s55 i s58) biggrin.gif Mazda ze swoim 3.3D, nowe S68 od BMW, jest tego sporo.

Sporo to bym nie powiedział. Prawdą jest że producenci (chyba wszyscy) przedstawili już wajchę i skupiają się na ev'ach.
Jaguar już w przyszłym roku planuje wycofać wszystkie silniki spalinowe blink.gif


--------------------
A110S
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kontrolm
post Tue, 04 Apr 2023 - 06:55
Post #132


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 09 March 2007
Skąd: Błonie

Ikona grupy



ktoś tam się jeszcze szarpnie na jakiś silnik nowy żeby wyszarpać trochę kasy z rynku ale życie bardz szybko zweryfikuje czy był to hit czy kit bo nowe diesle od mazdy sypią się jak ciepłe ecoboosty. Swoją drogą jak tanie jest jak widać opracowanie "nowego" motoru przy zakładanej coraz niższej sprzedaży na najbliższe lata że opłaca sie to jeszcze robić.
Reszta motoryzacji to zaplanowany "postęp" a tak naprawdę stagnacja bez żadnych epokowych technologii odkryć bo wszystko co mamy niby nowe teraz czyli duże moce mniejsze spalanie to już było od wielu wielu lat. Ja sie pytam gdzie jest KERS z F1, gdzie ta cała technologia pozwalająca osiagnąć sprawność 51% z benzyny którą tak chwali się Merc w F1. To po to wkładali miliardy w jej opracowanie żebyśmy my śmiertelnicy finalnie mieli jej nigdy nie dotknąć a ona sama wyląduje na cmentarzu ówczesnej motoryzacji bo żaden producent nie zamierza się nią z nami podzielić ?

Wszystko co się nam sprzedaje to odgrzewane kotlety.
Wszystko oprócz Tesli bo to faktyczny jedyny producent na miarę XXI wieku - naprawdę stara się być tym w motoryzacji czym jest Apple w elektronice a reszta próbuje Was zadowolić coraz to większymi ekranami, pierdzącymi wydechami w coraz to większych cięższych autach które spokojnie mogły by być coraz lżejsze a to droga do nikąd.
Czepiacie się że a to wnętrze nie dorobione, a to plastiki trochę tandetne ale prawda jest taka że goście w ciągu paru lat byli w stanie zrobić coś co tamtym głąbom zajmie pewnie z 200 lat. Takie to są postępowe firmy.
Bo jak zrobią debile elektryka to nawet nie potrafią w pełni skorzystać z możliwości jakie on daje.


--------------------
VEMS rozkminiłem do ostatniego rezystorka - chętnie pomogę
Go to the top of the page
 
+Quote Post
piwo
post Tue, 04 Apr 2023 - 07:56
Post #133


I live here !
Dołączył: Wed, 03 February 2010
Skąd: Marki





nie wiem o czym mowisz.
wiekszosc sprzedazy europejskiej to auta spalinowe. a dokladniej sprzedaż samochodów elektrycznych w 2022 w Unii Europejskiej to 1,1 mln sztuk czyli 12,1 proc. , a 87,9% to sprzedaz aut spalinowych.
to co moze sie nie oplacac obecnie to sprzedaz aut elektrycznych bo sprzedaje sie ich bardzo malo.
to samo o dieslach mazdy. chyba mowisz o jakcihs 20 letnich starociach.
obecnie sprzedawany 2,2 spokojnie dobija do 300tys km. oczywiscie trzeba czyscic przepustnice i zawory od nagarow ale mozna tez uzywac srodkow myjayach co jakis czas i nie ma z tym silnikiem wiekszych problemow.
https://www.motodiesel.pl/silniki/3132-siln...-d-sh-vpts.html

co do tesli sprzedala w zeszlym roku troche ponad 400tys aut. jak zacznie sprzedawac 5mln aut bedzie mozna mowic o jakiejs marce globalnej a nie produkcji lokalnej na rynek usa. na prawde trzymajmy sie faktow.
elektryki dopiero sie rozwijaja. poczekajmy 10 lat na druga, trzecia generacje takiej kii ev6 a na pewno bedzie to juz auto dopracowane i warte zakupu. na pewno kolejne generacje beda mialy i mocniejsze silniki elektryczne i lzejsze i trwalsze baterie i madrzej wykorzystana przestrzen na jaka pozwalaja elektryki. kwestia czasu, bo obecnie to nie jest jeszcze pora na elektryki. zapalency niech kupuja i testuja ta technologie na sobie. niektorzy nawet beda zadowoleni jak widac.


--------------------
930kg 320KM RWD Torsen RaceTCS lotus111r abs
1/4 2013r 180KM 13,806s
0-200km/h 2020r www.youtube.com/watch?v=jj-Hbidv43s
Poznań 1m48,467s 2021; Łódź 57,517s 2023 a052 fr, vr2 r7a(hl) tyl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kontrolm
post Tue, 04 Apr 2023 - 08:33
Post #134


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 09 March 2007
Skąd: Błonie

Ikona grupy



dzisiejsze i paroletnie diesle Mazdy sypią się. Mają podobny problem co kiedyś 3.0 dCI - opadające tuleje bo producent rozmyślnie nie dolał tulei z kołnierzem do samej góry. COś jak aluminiowe śrubki w Audi gdzie się da i turbiny pomiędzy rzędami cylindrów żeby im było chłodniej.
Rozumiem że Ty myślisz tu i teraz a ja pisze co będzie za parę lat gdzie masz przygotowywany cały pakiet ograniczeń wykluczeń i podatków za emisję co2.
Zobacz co się dzieje w samej Warszawie - rejestracja zabytków oszalała wręcz w przygotowaniu na nadchodzące od 2024r SCT a reszta gorączkowo już wysprzedaje starsze auta i kupuje nowsze roczniki żeby móc nadal się poruszać. W pewnym momencie okaże się że zostanie tylko możliwość zakupu elektryków.
Piszes o paliwie syntetycznym - a skąd masz pewność że nie będzie to paliwo tylko dla najbogatszych żeby mogli swoimi nieosiągalnymi dla innych furami dodawać sobie +100 punktów do swojej zajebistości ? Bo ja mam wrażenie patrząc co już dziś dzieje się z rynkiem aut sportowych że tak właśnie będzie.

Czytając Twoje wypowiedzi widzę też że nie planujesz postępu aut elektrycznych i ich systemów zasilania i myślisz że za parę lat będą sprzedawać to co teraz ? laugh.gif
Może te durnie z Merca BMW Porsche tak ale Tesla z pewnością pójdzie do przodu i za parę lat mało kto będzie myślał jak Ty dziś tak jak parę lat temu nikt nawet nie sądził że jakiś tramwaj będzie lał najmocniejsze Lambo Porsche itp albo przejedzie większy dystans niż stąd do kiosku Ruchu z prędkością większą niż 50kmh.


--------------------
VEMS rozkminiłem do ostatniego rezystorka - chętnie pomogę
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rkarcz
post Tue, 04 Apr 2023 - 09:03
Post #135


Frequent User
Dołączył: Tue, 01 January 2019





Ciekawe co piszesz ale... Rozwikłanie ładowania w minutę to nie kwestia roku czy dwóch a co najmniej pokolenia. Jak już to rozwikłają to skąd w skończonym czasie w polu weźmiesz złącze 20 czy 40 MW do 40 aut (40 to i tak żart bo przecież jedzie znacznie więcej) Tesli jadących z Łodzi do Gdańska? Już nawet nie mówię o złączu a o dostępności takiej ilości energii elektrycznej w tym czasie. Samochody elektryczne są ułudą mającą zastąpić spalinówki. Będzie taka reglamentacja jak z paliwem do malucha na kartki w latach 80tych. Wyjazdy do Gdańska? Taaa, wsiądź w PKP. Ale ja mam pracę w Wwie a jestem z Łodzi i nie mam czasu na PKP - a h..j nas to obchodzi, przeprowadź się, zmień pracę, weź kredyt. Tak będzie i to widać po decyzjach. Większość społeczeństwa ma się martwić bytem. Ile obecnie większość wydaje na życie. Samochody elektryczne? Taa, dla 1%. Nie mówię, że mnie nie stać (inna kwestia to kompletny brak zainteresowania tym napędem w ogóle) ale to nie będzie żaden substytut tego co jest obecnie tylko towar luksusowy. Kolejna kwestia ile zajmie rozwiązanie budowy baterii bez degradacji środowiska i z innych materiałów niż te obecnie. Patrząc na rozwój naszej cywilizacji to tak no.. za 100 lat? Przecież elektrownia atomowa to elektrownia parowa tak naprawdę, maszty z połacią luster to elektrownie parowe. Tylko z innym źródłem niż paliwo kopalne (no dobra Uran też się kopie smile.gif ). Ale nadal to samo co wymyślił Watt w XVIII wieku. 250 lat temu... Mając w sumie wykształcenie elektryczne i widząc pusty śmiech wielu znajomych energetyków na decyzję Eurokołchozu o ograniczeniu roku 2035 mi nie jest do śmiechu..
Go to the top of the page
 
+Quote Post
prnit
post Tue, 04 Apr 2023 - 09:13
Post #136


Forum Homee
Dołączył: Fri, 18 October 2002
Skąd: Warszawa i okolice





Już dzisiaj te lepsze elektryki są w stanie przejechać bez ładowania z prędkościami dopuszczalnymi z warszawy do gdanska bez ładowania, moja tesla z 10 letnią technologią w takiej trasie potrzebuje jednego przystanku na 15-20 minut, oto to całe wyrzeczenie w jezdzie elektrykiem, dosc czesto jezdze do gdyni z warszawy, jezdzilem tam autem spalinowym przez dosc dlugi czas, teraz jezdze elektrykiem, czas przejazdu sie nie zmienił, no moze 15 minut na korzysc spalinówki bo jednak jezdziło sie nim szybciej, oto to całe wyrzeczenie. Już dzis po drodze jest ok 5 bardzo szybkich ładowarek i nigdy nie czekałem na ładowanie, jesli aut będzie 10x wiecej, ładowarek będzie tak samo więcej bo tak to się robi za granicą.


--------------------
Męczennik od elektryków :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rkarcz
post Tue, 04 Apr 2023 - 09:18
Post #137


Frequent User
Dołączył: Tue, 01 January 2019





Ile mijasz Tesli po drodze? Ja zwykle mijam je w ciągu TiRów jadących 90 km/h.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
prnit
post Tue, 04 Apr 2023 - 09:23
Post #138


Forum Homee
Dołączył: Fri, 18 October 2002
Skąd: Warszawa i okolice





nie wiem jak ktos sobie lubi jezdzic 90kmh to niech sobie jezdzi biggrin.gif ja jezdze na luzie 110-130 czyli tak jak jezdzilem autem spalinowym (no moze spalinowym jezdzilem 10kmh szybciej), a aut elektrycznych mijam coraz więcej...


--------------------
Męczennik od elektryków :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kontrolm
post Tue, 04 Apr 2023 - 09:47
Post #139


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 09 March 2007
Skąd: Błonie

Ikona grupy



bo to jest polska dziki kraj ładowarek zero pieniędzy zero elektryków zero. Wpisz sobie w UK taką trasę jak u nas Wawa-Gdańsk i zobaczysz ile jest stacji ładowania po drodze u nich a u nas.
U mnie na wsi już masa elektryków wszyscy ładują je z foto, ludzie 99% czasu nie robią dystansów dziennych wiecej niż to co praca dom i to auto dla nich to wybawienie od kosztów paliwa i oczekiwania po 3 tyg na mechanika który łaskawie spojrzy na auto i skasuje jak za zboże.
No ale lepiej to wygląda jak się tu rozmawia o codziennym użytkowaniu autka i ktoś wjeżdża w dysksuję że jak on jedzie autostradą to.... ;-)
A więc jak już jesteśmy przy trasach i A to przy obecnych cenach paliwa ja starym złomem 205-tką jadę zazwyczaj 140-160 kmh GPS i tak jak kiedyś jechałem głównie po prawym jadąc trasę Wawa-Katowice Gdańsk Poznań Lublin bo co chwilę ktoś leciał ostro tak dziś te wszystkie super szybkie fury z salonów co mogą zapierd...lać ciągną się za busami tirami i na całą trasę to maks 3 autka mnie wyprzedzą i ich potem nie dogonię a bardzo często bywa że nikt. I co śmieszne często jak ktoś mnie wyprzedza to jest inny stary trup.
Więc już lepiej ciągnąć się za tirem w ciszy z autopilotem oglądając film niż odliczać kilometry do kolejnego przeglądu w Audi za x kafli albo zastanawiać się kiedy pęknie/opadnie tuleja laugh.gif


--------------------
VEMS rozkminiłem do ostatniego rezystorka - chętnie pomogę
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Andrzejsr
post Tue, 04 Apr 2023 - 09:54
Post #140


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 24 March 2015





CYTAT(kontrolm @ Tue, 04 Apr 2023 - 09:47) *
...
U mnie na wsi już masa elektryków...


Bez "zapasowych" spalinowych uniwersalnych aut obok na podjazdach?


--------------------
Alfa Romeo 156 Cup 2.0 TS
Westfield SEiW Aerorace 2.0 --> aswestfield.wordpress.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post

8 Stron V  « < 5 6 7 8 >
Closed TopicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Sunday, 28 April 2024 - 04:50