Shoutbox 0 nowych PW 


 
Reply to this topicStart new topic
> Wykrywanie spalania stukowego.
hold
post Thu, 17 Nov 2022 - 18:55
Post #1


Frequent User
Dołączył: Wed, 26 March 2014





Witam zaczynam się rozglądać za jakimś knock monitorem ma ktoś jakieś doświadczenie z gotowymi urządzeniami firm takich jak plex, phormula, tunernerd, link. Sam na początku robiłem detcan z przewodu przykręconego do bloku ale strasznie cicho słychać i jest poprostu nie wygodnie i przenoszą się drgania na przewód itd zrobiłem sobie przedwzmacniacz taki z zestawów do lutowania i pod to knock sensor to teraz spoko można głośniej ciszej robić ale co jakiś czas słychać trzaski przydźwięki więc średnio dokładne. Więc chyba trzeba kupić coś gotowego albo kombinować z podpieciem knock sensora pod kartę dźwiękową i jakiś filtr żeby wyciąć nie potrzebne częstotliwości.
Może jest ktoś w stanie podpowiedzieć w jaką stronę się kierować jakie urządzenia a może ktoś ma na sprzedaż ?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Thu, 17 Nov 2022 - 18:55
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
tomeczekcbr
post Thu, 17 Nov 2022 - 19:05
Post #2


Super User
Dołączył: Sun, 18 November 2018





Sygnał z szerokopasmowych czujników stuków Boscha calkiem nieźle nagrywa się przez wejście liniowe karty dźwiękowej. Z nagrywaniem przez wejście mikrofonowe jest trochę problem bo sygnał jest za silny i przesterowuje wejście karty. Trzeba dawać rezystor równolegle od sygnału do masy, wartość nie pamiętam. Do tego wejście mikrofonowe daje trochę napięcia stałego, które lepiej odfiltrować kondensatorem w szereg .
Go to the top of the page
 
+Quote Post
siewcu
post Thu, 17 Nov 2022 - 19:52
Post #3


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 04 December 2007
Skąd: Wrocław





ktoś mi mówił, że sprawdzał linka i bardzo fajnie działa. tylko wywalić tyle kasy za raczej prosty wzmacniacz to słaba opcja... phormula już sporo lepiej wygląda, samodzielne urządzenie i z wyjściem alarmowym.


--------------------
www.time4rally.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
luckash
post Thu, 17 Nov 2022 - 20:28
Post #4


Frequent User
Dołączył: Sat, 16 July 2011
Skąd: Bartniczka





Ja dość długo bazowałem na swojej samorobie i było to robione z przedwzmacniacza, filtra i wzmacniacza. Ale co inny silnik to robiłem inny filtr.


--------------------
Scirocco II
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hold
post Thu, 17 Nov 2022 - 22:43
Post #5


Frequent User
Dołączył: Wed, 26 March 2014





Tak silnie się zastanawiam nad TunerNerd V3 bo na dobrą sprawę pokazuje w jakim miejscu na mapie trzeba zrobić korektę ma Virtual Dyno tak się wydaje mega proste. Tak też myślę że czasami gotowe rozwiązanie są dobre drogie ale sumarycznie może wyjść nie za drogo względem czasu i spalonego paliwa smile.gif Jedynie minus że jakby to wysłali tak jak mają na stronie wyślij jako prezent GIFT to jak by nie było cła i vatu to wyszło by 1700zl a jak dojdzie cło i VAT to 2200zl a też nigdy nie zamawiałem nic ze stanów więc ciekawe jak się przyczepia do wartości itd czy nie będę miał jakiś problemów prawnych ?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MadeInPoland
post Thu, 17 Nov 2022 - 22:50
Post #6


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 15 July 2008
Skąd: Katowice





no stracisz prawo jazdy. Jak chcesz to zamawiaj i się o nic nie martw. Byleby dobrze służyło


--------------------
Nie ma nudnych samochodów, są tylko nudni kierowcy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
AT89S52
post Tue, 22 Nov 2022 - 04:48
Post #7


Super User
Dołączył: Sun, 22 November 2009
Skąd: Warszawa/Mława





Mam Tuner Nerda i generalnie działa, pracowałem pare razy na plexie i jest bardziej wygodny.

Na co dzień nie używam bo większość ECU i Standalone ma wbudowaną obsługe stukowców.


--------------------
E36 / 400KM @ M50B25 Vanos / T04e @ FejsBook - Turbo Familia
Daily: Volkswagen Golf GTI TCR
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Wednesday, 17 April 2024 - 00:12