Shoutbox 0 nowych PW 


 
Reply to this topicStart new topic
> Rzeźbione koło zamachowe
ptq
post Wed, 23 May 2018 - 14:53
Post #1


Forum Killer
Dołączył: Thu, 24 July 2003
Skąd: Szczecin/Koszalin





Pewien ludek chcąc połączyć silnik z inną skrzynią wymyślił sobie, że oprze się na zestawie sprzęgła i zamachu z forda. Jednak, aby przejść z rozstawu śrub forda do rozstawu śrub silnika wyrzeźbił taką oto flanszę. Do tyłu koła zamachowego jest jeszcze przykręcana blacha z wieńcem przy pomocy śrub, których otwory są widoczne. Wzmiankowana flansza jest wciskana w otwór centralny. Jak to zobaczylem, to poskrobałem się w głowę, bo nie wygląda mi to na zbyt bezpieczne. Z drugiej strony każda śruba to 100+Nm. Będzie to miało ręce i nogi? Czy może przyspawać ta flanszę do koła (jeśli materiał się polepi)? Czy wszystko na śmietnik?

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Wed, 23 May 2018 - 14:53
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
olozwirski
post Wed, 23 May 2018 - 17:11
Post #2


Forum Homee
Dołączył: Tue, 22 August 2006
Skąd: WKZ





Jak mu jaj nie szkoda to niech zakłada.

CYTAT(ptq @ Wed, 23 May 2018 - 14:53) *
Pewien ludek chcąc połączyć silnik z inną skrzynią wymyślił sobie, że oprze się na zestawie sprzęgła i zamachu z forda. Jednak, aby przejść z rozstawu śrub forda do rozstawu śrub silnika wyrzeźbił taką oto flanszę. Do tyłu koła zamachowego jest jeszcze przykręcana blacha z wieńcem przy pomocy śrub, których otwory są widoczne. Wzmiankowana flansza jest wciskana w otwór centralny. Jak to zobaczylem, to poskrobałem się w głowę, bo nie wygląda mi to na zbyt bezpieczne. Z drugiej strony każda śruba to 100+Nm. Będzie to miało ręce i nogi? Czy może przyspawać ta flanszę do koła (jeśli materiał się polepi)? Czy wszystko na śmietnik?




--------------------
golf mkI 4x4
golf mkII V8
audi A2 R36
polo 86C XX w budowie
Go to the top of the page
 
+Quote Post
marcinm
post Wed, 23 May 2018 - 18:18
Post #3


Super User
Dołączył: Tue, 17 July 2007





Ryzyko... hmm... zawodowe ? wink.gif

Naprawdę nie można zrobić od podstaw bezpiecznego zamachu ? Przy takich wynalazkach bicie może być ciężkie do wyeliminowania, a życie jedno.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ptq
post Thu, 24 May 2018 - 09:44
Post #4


Forum Killer
Dołączył: Thu, 24 July 2003
Skąd: Szczecin/Koszalin





Ile kosztuje wystruganie nowego koła mniej więcej?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
AT89S52
post Thu, 24 May 2018 - 09:58
Post #5


Super User
Dołączył: Sun, 22 November 2009
Skąd: Warszawa/Mława





CYTAT(ptq @ Thu, 24 May 2018 - 09:44) *
Ile kosztuje wystruganie nowego koła mniej więcej?


Ali23 / FTWL / Poweride. Podzwoń, popytaj.


--------------------
E36 / 400KM @ M50B25 Vanos / T04e @ FejsBook - Turbo Familia
Daily: Volkswagen Golf GTI TCR
Go to the top of the page
 
+Quote Post
marszall
post Thu, 24 May 2018 - 23:03
Post #6


Forum Homee
Dołączył: Sun, 08 July 2012





Nie wiem ale chyba dużo ludzi ma tutaj taki jakby "instynkt" że jak tylko spojży na taki wynalazek to powie: "To Pierdolnie!"
ja też to poczułem...

Ale tak dla porównania jakie siły działają na koło? Dobra 18 waży ponad 10Kg, porównywalnie do zamachu ze sprzęgłęm, siły w każda stronę, obroty chyba są najwazniejsze. Jakby nie było, w kołach dużo podobnych zastosowań. Ale ja i tak bym takiego zamachu nie zastosował
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 18 April 2024 - 22:35