Shoutbox 0 nowych PW 

tartakwarsaw

4 Stron V  « < 2 3 4  
Reply to this topicStart new topic
> 1,8T AGU ile tak na prawdę można z niego wyciągnąć
Fawor
post Wczoraj, 15:41
Post #61

Forum Clubber

CYTAT(mlody1921 @ Wed, 18 Jan 2017 - 15:34) *
Nie może być tak że jak stary to sie ma klienta w dupie bo trzeba sie więcej narobić, starych AGU AJL i AEB jest mało ale każdego klienta trzeba szanować

ale ty nie produkujesz tych panewek tylko nimi handlujesz. Tuner produkuje cos, do czego potrzebny jest nakład finansowy i czasowy. Jesli roznica dochodu i poniesionych kosztow jest za mała to zaprzestaje się produkcji - tak działa dobrze prosperująca firma biggrin.gif A Ty jej nie możesz powiedzieć "tak nie wolno" biggrin.gif Tzn powiedzieć możesz, ale... wink.gif

--------------------
Civic EjK9 B20VTEC - 240KM NA by N G S - R & Leon 1.8T BAM 255KM
Go to the top of the page

+Quote Post
Wspieraj forum
post Wczoraj, 15:41
Post #

Dotacja

Dotacja na forum

Quote Post
mlody1921
post Wczoraj, 16:11
Post #62

Forum Homee

Ale biorąc 1200-1500zł nawet robiąć to cały dzień jest to dla was zla kasa i nie opłacalna w stosunku do poniesionych nakładów ?

W sumie znajdzie sie z 3 osoby które będą z chęcią stroić starsze auta i będa miały pewnie pełno roboty smile.gif

Sam mam AJL i ciężko widze o strojenie, trzeba będzie kupić jaki SA bo na wiosne moge go już nie zrobić a to tylko dupowozik

+Quote Post
RasPL
post Wczoraj, 16:54
Post #63

Super User

Zmienicie na me7.5 i znowu kazdy wam to wystroi, skonczcie juz biadolic. Audi sport i 70% tematow o 1.8t ktore w sporcie nie istniało.

--------------------
VW golf mk2 gti
2.0 16V eaton 4Mot

+Quote Post
GREGOR10
post Dzisiaj, 01:23
Post #64

Forum Homee

CYTAT(mlody1921 @ Wed, 18 Jan 2017 - 16:11) *
Ale biorąc 1200-1500zł nawet robiąć to cały dzień jest to dla was zla kasa i nie opłacalna w stosunku do poniesionych nakładów ?

Młody1921 - gdyby to było tak pięknie jak piszesz to sielanka i pewnie byśmy robili to dzień w dzień nie sądzisz ? Na te silniki dostaje zapytania praktycznie codziennie smile.gif

Wystroiłem różnych AEB/AJL/AGU z turbinami totalnie nie seryjnymi, jak również hybrydy k03 , k04 i inne wynalazki czy też seryjne, nie 20 nie 30 takich aut a deko więcej, wiem z czym się to wiąże, jak również wiedzą to wcześniej wspomniani uznani tunerzy w PL i nie bez powodu zrezygnowali już z tych tematów..... tak dla bezpieczeństwa klientów i swojego....

Są pewne ograniczenia , ryzyka które się podejmuje w przypadku strojenia AEB/AJL/AGU na starej elektronice i ja w tym momencie muszę powiedzieć że praktycznie większa większość (statystycznie i praktycznie) jest już niestety do generalnego remontu.... bądz z wadami ukrytymi których podstawowa diagnostyka VCDS niekoniecznie na seryjnym booscie ukazuje, a co za tym idzie - m.in z tego powodu my właśnie zrezygnowaliśmy.

Stroimy auta bezpiecznie, z kontrola o której można zapomnieć przy strojeniu na starym M3.2,M3.8.2,M3.8.3. a bezpieczeństwo setupu który otrzymuje klient po strojeniu jest dla mnie priorytetem - tak było jest i będzie.
Kolejna sprawa, diagnostyka dogłębna tych silników często już ze sporymi nalotami nie pozostawia złudzeń - prowadnice wydechowe, gniazda zaworowe, zawory, pierścienie, pompy oleju i tak dalej i tak dalej, nieudolne remonty... czy zużyty osprzęt silnika tak mocno że praktycznie cały nadaje się do wymiany na nowy , bo przecież nie wymienimy na używany - bo dlaczego używana 20letnia przepustnica z allegro miała by być w dużo lepszym stanie (statystycznie) niż obecna w strojonym samochodzie ? tak samo przeplywki, cewki, i tak dalej i tak dalej.

Z tych i innych powodów od 17r już nie stroimy AEB/AJL/AGU na starej elektronice, jedynym wyjątkiem jest AEB/AJL/AGU po swapie elektroniki na nową, która umożliwia diagnostykę silnika w dużo szybszy i dużo bardziej precyzyjny sposób. Wtedy podejmujemy się strojenia, robimy dogłębną analize stanu silnika , kompresje, ciśnienia oleju i inne testy diagnostyczne i jeśli się faktycznie nadaje... stroimy z uśmiechem na twarzy i spokojem ducha odnośnie stanu silnika smile.gif

No i jak trafnie RasPL napisał - na koniec, ja dodam że życia by brakło jak by każdy tuner stroił wszystko co tylko jeździ na świecie.... chciałoby się ale życie jest tylko jedno smile.gif

To takie moje szybkie 3 grosze od tej 'drugiej' strony dlaczego jest tak a nie inaczej w tych kwestiach.

--------------------
gregor10.pl ChipTuning Hamownia Diagnostyka DPF FAP OFF

+Quote Post

4 Stron V  « < 2 3 4
Reply to this topicStart new topic

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 19 January 2017 - 07:31