Shoutbox 0 nowych PW 


713 Stron V  « < 562 563 564 565 566 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Motoryzacyjne pytania i odpowiedzi...
Andrzej87
post Fri, 26 May 2017 - 10:58
Post #11261


Super User
Dołączył: Mon, 13 October 2008





Witam

Mam problem z uszczelnieniem skrzyni manualnej z E39 520i 2003 r. Dokładnie chodzi o uszczelniacz wybieraka biegów. Oryginalny ciekł, włożyłem nowy FEBI od razu ciekł, następnie NOWY Corteco i znowu od razu cieknie. Nie miałem jeszcze takiej przypadłości. Wybierak biegów nie ma luzów.
Czy tam występowały różne uszczelniacze?
Co może być winne?


--------------------
Sprzedam części do E36, E39.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Fri, 26 May 2017 - 10:58
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
Woj.Tek
post Fri, 26 May 2017 - 11:14
Post #11262


Super User
Dołączył: Mon, 23 July 2007
Skąd: Lidzbark Warminski





może wyrobił się element który pracuje w środku uszczelniacza (to simmering?). Sprawdź czy jest minimalnie mniejszy uszczelniacz - ta średnica w środku lub w oryginalnym zmodyfikuj spręzynke żeby było ciaśniej

Ewentualnie ktoś uszkodził element który pracuje w środku... np. przez wkręcenie w imadło zrobił zadre itp.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
WojtekK1986
post Sun, 28 May 2017 - 08:33
Post #11263


Rookie
Dołączył: Thu, 25 February 2016





Witam
Nie wiem czy to dobry dział, ale mam problem z gwintem w mojej S3 8L- dokładnie chodzi o zawieszenie ISC w wersji Racing
Pierwotnym problemem był montaż, ale już jest na aucie bez strasznych komplikacji i teraz regulacja gwintu została, bo mechanik mojego kolegi który go montował, miał się znać na rzeczy, ale wrzucił jak było i wysokość regulował talerzykami od napięcia wstępnego ohmy.gif
Na tą chwilę chcę to w jakiś sposób ucywilizować i przód wyregulowałem sam i jest dużo lepiej niż bazowo, natomiast tyłu nie ruszałem i jest beton, z racji budowy tylnego zawiasu nie za bardzo wiem czy podołam w warunkach garażowych. A czas nagli, ponieważ 3 Czerwca jeżdżę po Kielcach
A oto moje pytania
1. Czy jest możliwe wyregulowanie tego w domu w oparciu o podstawowe narzędzia, a jak tak to czy jest jakiś opis jak to ma wyglądać????????
2. Kto w centralnej Polsce, a jeszcze lepiej wschodniej ogarnia ustawienie takich zawiasów??????????
Go to the top of the page
 
+Quote Post
siewcu
post Sun, 28 May 2017 - 12:28
Post #11264


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 04 December 2007
Skąd: Wrocław





Jeśli jesteś w stanie dostać się tam bez problemów - to dasz radę. Miarka, ustawiasz tak samo z obu stron mając jakiś punkt odniesienia, i gotowe. Do driftu tak ustawiałem i zawsze działało... Tylko trzeba mieć stały punkt odniesienia, np camber plate.


--------------------
www.time4rally.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Andrzej87
post Sun, 28 May 2017 - 21:10
Post #11265


Super User
Dołączył: Mon, 13 October 2008





W E39 przy wysprzęgliku na przewodzie od płynu jest coś w rodzaju zaworku. Mogę to wyrzucić? Dziwnie mi się sprzęgłem operuje.

Pozdrawiam


--------------------
Sprzedam części do E36, E39.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
the Hitcher
post Mon, 29 May 2017 - 16:07
Post #11266


Super User
Dołączył: Thu, 04 September 2008
Skąd: Łódź





Panowie problem z ELEKTRYKĄ w BMW e36

Przełożyłem klapę z innego coupe do mojego i jest problem z wiązką...w klapie dawcy wiązka ma ok 12 przewodów natomiastz mojego auta wychodzi jakieś 17 pzrewodów...a przypominam klapa e36 nie posiada świateł - jedynie te od tablicy rejestracyjnej, no i elektryka zamka - ale aż tyle??

Jak to połączyć teraz? Na elektryce znam się słabo, centralny przestał w ogóle działać...czyżbym wział klape od dawcy bez centralnego??
Help...


--------------------
V8
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Andrzej87
post Mon, 29 May 2017 - 21:29
Post #11267


Super User
Dołączył: Mon, 13 October 2008





A takie głupie pytanie. Nie można przełożyć ze starej klapy?


--------------------
Sprzedam części do E36, E39.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Salieri
post Mon, 29 May 2017 - 22:20
Post #11268


Super User
Dołączył: Tue, 17 August 2004
Skąd: Sochaczew





CYTAT(Andrzej87 @ Sun, 28 May 2017 - 21:10) *
W E39 przy wysprzęgliku na przewodzie od płynu jest coś w rodzaju zaworku. Mogę to wyrzucić? Dziwnie mi się sprzęgłem operuje.

Pozdrawiam


to pewnie zawór CDV - nawet lepiej wywalić, sprzęgło pewnie dłużej posłuży.


--------------------
'08 b8 3.0tdi
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SAS Parts
post Mon, 29 May 2017 - 22:24
Post #11269


Super User
Dołączył: Thu, 28 April 2016





CYTAT(the Hitcher @ Mon, 29 May 2017 - 16:07) *
Panowie problem z ELEKTRYKĄ w BMW e36

Przełożyłem klapę z innego coupe do mojego i jest problem z wiązką...w klapie dawcy wiązka ma ok 12 przewodów natomiastz mojego auta wychodzi jakieś 17 pzrewodów...a przypominam klapa e36 nie posiada świateł - jedynie te od tablicy rejestracyjnej, no i elektryka zamka - ale aż tyle??

Jak to połączyć teraz? Na elektryce znam się słabo, centralny przestał w ogóle działać...czyżbym wział klape od dawcy bez centralnego??
Help...


Porównaj też czy nie jest to klapa z przedlifta smile.gif Różniły się centralnymi i klamki zamki z przedlifta nie pasują do polifta i odwrotnie.


A ja mam inne pytanie, szukam łożyska kulkowego średnica wewnątrz 35mm ALE BEZ BIEŻNI WEWNĘTRZNEJ - dostanę takie coś?? Ewentualnie jak zrealizować ruch tulei na wałku wzdłuż osi wałka jednocześnie aby była zachowana możliwość ruchu obrotowego tej tulei - łożysko ślizgowe "panewka" brązowa jeśli nie dostane łożysk kulowych bez bieżni wewnętrznej??

Tak dla zobrazowania : robię maszynkę do poszerzania felg, z jednej strony flansza żeby przykręcić felgę, z drugiej strony po wałku poruszająca się wzdłużnie i obrotowo po tym wałku płyta kotwiczna dla drugiej części felgi.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
the Hitcher
post Tue, 30 May 2017 - 07:57
Post #11270


Super User
Dołączył: Thu, 04 September 2008
Skąd: Łódź





CYTAT(Andrzej87 @ Mon, 29 May 2017 - 21:29) *
A takie głupie pytanie. Nie można przełożyć ze starej klapy?


Już wyrzuciłem, więc nie...
SAS Dzięki, będę musiał pomodzić widzę nieco..


--------------------
V8
Go to the top of the page
 
+Quote Post
!markos
post Tue, 30 May 2017 - 13:40
Post #11271


prawie jak integra
Dołączył: Mon, 29 December 2003
Skąd: waw





Nigdy nie zagłębiałem się jakoś mocno w temat, zazwyczaj po prostu czułem, że auto wymaga wymiany amortyzatorów, ale tym razem mam problem, bo samochód jedzie całkiem normalnie, a maszyna pokazuje coś takiego: https://goo.gl/photos/4PaANbV2g3eNgEXr7
Facet mówi, że amortyzator jest pusty i wymaga natychmiastowej wymiany. Czy ktoś mógłby mi jakoś wyjaśnić związek między takim wynikiem badania, a całkowicie przewidywalnym zachowaniem auta?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
matteusz
post Tue, 30 May 2017 - 15:05
Post #11272


Forum Homee
Dołączył: Thu, 18 September 2008
Skąd: Tarnobrzeg/Warszawa





To jakieś sportowe amortyzatory z dużym tłumieniem czy seria? Mi na tylnej osi w CC na wyścigowym Bilsteinie wyszło na ostatnim badaniu 14 i 17%, diagnosta powiedział, że to normalne w przypadku dużego tłumienia i małej masy przypadającej na oś.


--------------------
'84 Opel Kadett V6 powered by Transplantz Best ET 14.975 VAG Racing 2014 - bo tak
'97 BMW 328i 233KM/282Nm by 109-Performance - na co dzień
'00 Honda Integra Type R W1 PROFI 248KM/215Nm by strojenia.pl - na tor
'05 Renault Megane RS225 274KM/383Nm powered by ECUmajster - na weekend
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tomek 1980
post Tue, 30 May 2017 - 20:15
Post #11273


Forum Killer
Dołączył: Wed, 16 September 2009





Witam, w dłużej mierze chyba też zależy, jak te ich maszyny do badania amorów są ustawione.
U mnie jakieś trzy lata temu, na tyle miałem 28 i 25% amorków. Mówię do kolesia, że już słabawe i trzeba będzie pomyśleć o nowych. Koleś zgodził się ze mną, ale mówi, że jeszcze jest kolor żółty, to jeszcze się mieszczę w widełkach.
Po wyjeździe z garażu (lekki próg, jakieś 5-6cm czuć że buja samochodem, myślę sobie, że trzeba się rozejrzeć za nowymi amortyzatorami.
W następnym roku pojechałem na przegląd, na ta samą stację, jeszcze na starych amorkach, a tu 45 i 48% blink.gif
Myślę sobie amorki mi się zregenerowały, a wyraźnie czuć, że buja mi tyłem. Pytam kolesia, jak wam ten sprzęt działa, a on do mnie, że nie dawno było wszystko z kompensowane i musi być ok.
Fajny sprzęt mają, niech ich drzwi ścisną.
Pozdrawiam.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Porszak
post Tue, 30 May 2017 - 20:37
Post #11274


Forum Homee
Dołączył: Thu, 22 January 2004
Skąd: bełchatów





CYTAT(SAS Parts @ Mon, 29 May 2017 - 22:24) *
A ja mam inne pytanie, szukam łożyska kulkowego średnica wewnątrz 35mm ALE BEZ BIEŻNI WEWNĘTRZNEJ - dostanę takie coś??

Powinienes dostać, pytaj w duzy sklepach z lozyskami, nachi jest duzym producentem powinno coś sie trafic

CYTAT(!markos @ Tue, 30 May 2017 - 13:40) *
Nigdy nie zagłębiałem się jakoś mocno w temat, zazwyczaj po prostu czułem, że auto wymaga wymiany amortyzatorów, ale tym razem mam problem, bo samochód jedzie całkiem normalnie, a maszyna pokazuje coś takiego: https://goo.gl/photos/4PaANbV2g3eNgEXr7
Facet mówi, że amortyzator jest pusty i wymaga natychmiastowej wymiany. Czy ktoś mógłby mi jakoś wyjaśnić związek między takim wynikiem badania, a całkowicie przewidywalnym zachowaniem auta?

Markos bujnij autem-klasyczny test. nacisniety naroznik powinien wrocic do gory i albo zostac, albo minimalnie tylko do dolu i powrot do normalnej wysokosci. inna opcja znalesc slaba droga i patrzec jak zachowuje sie kolo, czasem mozan zobaczyc takich co im kolo skacze jak ping pong. jeszcze opcja, objedz kilka stacji z roznym sprzetem


--------------------
„Dokładnie wiadomo, kiedy ludzie zaczęli się ścigać: gdy tylko zbudowali drugi samochód.”
-by Richard Petty NASCAR racedriver

corsa c16xe N/A 176KM/187Nm powered by corsasport.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SONIC
post Tue, 30 May 2017 - 21:30
Post #11275


Forum Killer
Dołączył: Mon, 19 December 2005
Skąd: Płock





a to nie jest tak ,ze 100% to beton? (czyli lipne tłumienie )? biggrin.gif a np 17% to ,ze tylko lekko koło opada (i nie robi ping- ponga) moze głupi pomysł ale tylko takie mam biggrin.gif


--------------------
BMW E64 645i
Go to the top of the page
 
+Quote Post
!markos
post Wed, 31 May 2017 - 12:02
Post #11276


prawie jak integra
Dołączył: Mon, 29 December 2003
Skąd: waw





Facet ma maszynę Sachsa, nie wiem czy to dobry sprzęt, chwali się jakimiś certyfikatami blablabla. W każdym razie każdy znany mi test domorosłego mechanika na sprawność amortyzatorów ten samochód przechodzi bez zająknięcia, ostatnio nawet zrobiłem nim w jednym rzucie 500km z czego w jedną stronę był mocno załadowany i nie działo się absolutnie nic co mógłbym przypisac amortyzatorowi, którego, cytuję "nie ma, jest pusty". To auto mojej mamy, jest to całkowicie seryjny Ceed z 2007 roku z przebiegiem 61000km użytkowany przez nią od dnia zakupu. Dodatkowo gośc sugeruje wymianę wszystkich tulei w przednim zawieszeniu, co wydaje mi się równie dziwne jak to, że jednego amortyzatora "nie ma". Ja po prostu kompletnie nie czuję tych rzeczy w tym samochodzie, auto jedzie jak po sznurku, przyspiesza, skręca, hamuje, jest całkowicie przewidywalne w większości sytuacji drogowych i na praktycznie każdej nawierzchni i w każdych warunkach pogodowych. Nie to, żebym był jakimś ekspertem, ale parę kilometrów rożnymi autami już zrobiłem i zwykle takie rzeczy jak wywalone tuleje czy zużyte amortyzatory zwyczajnie dawało się wyłapać podczas normalnej jazdy.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
flatron66
post Wed, 31 May 2017 - 13:43
Post #11277


User
Dołączył: Tue, 26 August 2014





Ja ostatnio wymieniałem gazówy u siebie. Na stacji pokazywało 70% sprawności, auto prowadziło się dobrze, jedyne co mnie niepokoiło to przy przejeżdżaniu przez próg zwalniający tyłem tak jakoś nienaturalnie bujało, żaden ping pong, nawet nie jestem w stanie tego opisać. Przód natomiast zachowywał się normalnie. Po wyjęciu okazało się, że wszystkie 4 były wywalone tzn nie powracały, jedynie stawiały duży opór jak się je ruszało. Po wymianie już tył nie buja, a wszystkie dziury i nierówności czuć. Na wywalonych komfort jazdy był większy.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
siewcu
post Wed, 31 May 2017 - 17:27
Post #11278


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 04 December 2007
Skąd: Wrocław





Zerknijcie jeszcze na ciśnienie w oponach w czasie testu...


--------------------
www.time4rally.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
!markos
post Wed, 31 May 2017 - 18:35
Post #11279


prawie jak integra
Dołączył: Mon, 29 December 2003
Skąd: waw





Prawidłowe.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Andrzej87
post Thu, 01 Jun 2017 - 10:10
Post #11280


Super User
Dołączył: Mon, 13 October 2008





Co do uszczelniacza wybieraka skrzyni, to cieknie gdyż porysowana jest powierzchnia w obudowie, w której osadza się uszczelniacz. sad.gif


--------------------
Sprzedam części do E36, E39.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

713 Stron V  « < 562 563 564 565 566 > » 
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Saturday, 20 April 2024 - 05:46