Shoutbox 0 nowych PW 


12 Stron V  < 1 2 3 4 5 > »   
Closed TopicStart new topic
> F1 - 2017
Hudy
post Fri, 31 Mar 2017 - 11:48
Post #41


User
Dołączył: Sun, 16 August 2015
Skąd: Warszawa





Sprawa jest bardzo prosta, obowiązkowe dwa pit stopy.

U mnie jednak niektóre manewru w strefie DRSu wywołują zachwyt.
https://www.youtube.com/watch?v=OS3owQ9S200


Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Fri, 31 Mar 2017 - 11:48
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
gość_hexx_*
post Fri, 31 Mar 2017 - 11:52
Post #42









bez sensu są ograniczenia
powinno być ich jak najmniej
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tomek evo
post Fri, 31 Mar 2017 - 15:43
Post #43


Forum Killer
Dołączył: Thu, 19 August 2004
Skąd: Sosnowiec





CYTAT(Hudy @ Fri, 31 Mar 2017 - 11:48) *
Sprawa jest bardzo prosta, obowiązkowe dwa pit stopy.

U mnie jednak niektóre manewru w strefie DRSu wywołują zachwyt.
https://www.youtube.com/watch?v=OS3owQ9S200


To właśnie przykład jak moc silnika i w sumie "sztuczna pomoc" w postaci DRS-u pomaga w wyprzedzaniu na w sumie krótkiej prostej. Podwójny manewr efektowny ale w głównej mierze nie wynikał z jakiś super umiejętności (wyjście na prostą było podobne) tylko z przewagi technicznej. Na tak krótkich prostych DRS jest ok bo pomaga ale rzadko kiedy daje aż taką przewagę jak na tym filmie (brawo Honda). Gorzej na długich prostych bo wtedy wyprzedzanie jest zbyt proste.
Zgadzam się, że ograniczeń nie powinno być zbyt wiele i moim zdaniem 2 obowiązkowe pit stopy są raczej bez sensu. Skoro można by używać tylko1 mieszanki (a nawet przy 2), wytrzymującej cały dystans a wyprzedzać załóżmy jest bardzo ciężko to o wyniku będzie decydować w dużym stopniu (większym niż obecnie) sprawność mechaników.
Obowiązek użycia 2 różnych mieszanek wg. mnie osobiście jest ok. Szybsze opony powinny się szybciej zużywać bo inaczej nikt nie wybrałby twardszych tylko jechał ile wlezie na miękkich przez co taktyka byłaby do bólu przewidywalna. A chyba nie o to chodzi? Osobiście wolę taka walkę :
https://www.youtube.com/watch?v=GSval75GTq4
albo takie manewry (trzeba mieć jaja) :
https://www.youtube.com/watch?v=GSval75GTq4
ten jest jeden z lepszych w historii F1 :
https://www.youtube.com/watch?v=V2g1yrGputA


--------------------
sygnatury komercyjne są dostępne dla kont PRO
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gość_hexx_*
post Sat, 08 Apr 2017 - 10:48
Post #44









po kwalifikacjach...
VET w formie smile.gif
ciasno w pierwszej trójce

MERC i FERRARI .... a potem długo nic
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Hudy
post Sat, 08 Apr 2017 - 11:14
Post #45


User
Dołączył: Sun, 16 August 2015
Skąd: Warszawa





Nie wiem jak było na treningach, ale jeśli jutro będzie sucho to Seb powinien sobie poradzić, q1 wygrali na miękkiej mieszance przecież.

Hulkenberg świetny wynik, Stroll też fajnie, że aż tyle nie odstaje.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
FranoF1
post Sat, 08 Apr 2017 - 16:59
Post #46


Frequent User
Dołączył: Sun, 16 April 2006
Skąd: ja to wiem...





Z tego co głoszą to ma padać, więc może być ciekawe, szczególnie, że przejściówki trzymają 2-3 okrążenia(Wypowiedz N. Hulkenberga) biggrin.gif


--------------------
B4 8C 2.0 20vt 7163 EFR 6-gang quattro
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gość_hexx_*
post Sun, 09 Apr 2017 - 12:34
Post #47









no i HAM wygrał....
brawo za 3 miejsce dla VER
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Hudy
post Sun, 09 Apr 2017 - 15:50
Post #48


User
Dołączył: Sun, 16 August 2015
Skąd: Warszawa





Bardzo fajny wyścig, taką formułę to ja rozumiem. Manewry wyprzedzania były naprawdę dobre, oczywiście Vet vs Ric, ale Groszek na Massie w pierwszym zakręcie też niczego sobie.

Ferrari potwierdza świetną formę, imo będą się wymieniać wygranymi z Mercem.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gość_hexx_*
post Sun, 09 Apr 2017 - 17:04
Post #49









Jeżeli Merc nie popełni jakiś błędów w strategii lub nie będzie awarii, to jest jednak przed Ferrari.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Hudy
post Sun, 09 Apr 2017 - 17:56
Post #50


User
Dołączył: Sun, 16 August 2015
Skąd: Warszawa





Nie wydaje mi się, Ferrari zawsze miało lepsze tempo wyścigowe niż kwalifikacyjne, Seb znów utrzymywał się za Lewisem na pierwszym stincie. Myślę, że nawet nie ma się co spierać, różnice w tempie W08 i SF70H są marginalne i to jest bardzo dobra wiadomość dla nas, oby jeszcze RB się włączył w to.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tomek evo
post Mon, 10 Apr 2017 - 14:23
Post #51


Forum Killer
Dołączył: Thu, 19 August 2004
Skąd: Sosnowiec





Wydaje mi się, że Ferrari z Mercedesem są na bardzo zbliżonym poziomie nawet z delikatnym wskazaniem na Ferrari. Na poszczególnych obiektach może mieć przewagę jeden lub drugi zespół. Moim zdaniem Mercedes ma szybszych kierowców co też przekłada się na wyniki i choć różnice pomiędzy kierowcami w szybkości nie są duże HAM-VET i BOT-RAI (zwłaszcza druga "para") to należy to wsiąść pod uwagę. Mam nadzieję, że RBR dołączy do wspomnianej 2 bo kierowców to najszybszych to chyba maja właśnie oni (2 podobnie szybkich z delikatnym wskazaniem na VER co nie musi przekładać się na dystans całego wyścigu).
Tak wiec generalnie pełna zgoda z przedmówcą. biggrin.gif


--------------------
sygnatury komercyjne są dostępne dla kont PRO
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gość_hexx_*
post Mon, 10 Apr 2017 - 14:58
Post #52









Nooo... nie porównywał bym VET do BOT (temu drugiemu jeszcze sporo brakuje do tego pierwszego.. głównie doświadczeniem)
a skoro obaj robią takie same czasy na kwalifikacjach, to oznacza... że Merc ma trochę lepsze auto wink.gif
Ale to moje zdanie.

Czekajmy zatem na kolejny wyścig smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Hudy
post Mon, 10 Apr 2017 - 15:10
Post #53


User
Dołączył: Sun, 16 August 2015
Skąd: Warszawa





W kwalifikacjach owszem. Ale zwroc uwage jesli bedziesz ogladal kwalifikacje, ze w speed trapie w q3 tylko Mercedes ma wieksza predkosc wzgledem q2, takze caly czas maja specjalne mapowanie na q. Tak w ogole to chwala im za to, ze sa o krok z przodu i zeby nie bylo, ze jestem jakims maniakiem Ferrari, od jakiegos 2010 Lewisowi kibicowalem i caly czas tak jest, ale po prostu ciesze sie z wyrownanej walki.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gość_hexx_*
post Mon, 10 Apr 2017 - 15:35
Post #54









Ferrari też nie jest jakąś przypadkową czy sezonową firmą... więc pewnie też mają mapowania i używają ich.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tomek evo
post Mon, 10 Apr 2017 - 21:28
Post #55


Forum Killer
Dołączył: Thu, 19 August 2004
Skąd: Sosnowiec





Prędkość w qualu a prędkość na dystansie wyścigowym to 2 różne sprawy. Mapowanie mapowaniem ale ustawienia po prostu mogą być inne. Na poziomie różnic między kierowcami na poziomie 0,2-0,3 sek to, że jeden będzie minimalnie z przodu a drugi z tyłu to może znaczyć w zasadzie tyle, że jednemu wyszło lepiej a drugiemu gorzej okrążenie kwalifikacyjne. W qualu Merc ma chyba minimalną przewagę ale tempo wyścigowe jest raczej po stronie Ferrari, choć różnice w obu przypadkach są minimalne.


--------------------
sygnatury komercyjne są dostępne dla kont PRO
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Hudy
post Tue, 11 Apr 2017 - 17:49
Post #56


User
Dołączył: Sun, 16 August 2015
Skąd: Warszawa





To tak co do szybkości bolidów.

Lewis
"Jeżeli chodzi o moc, jesteśmy mocniejsi. Ale jeżeli chodzi o tempo, Ferrari było od nas nieco szybsze w ten weekend, a nasza przewaga jeszcze mniejsza. Ciekawie będzie zobaczyć jak będzie się to zmieniało w kolejnych wyścigach. Będą inne temperatury, różne tory, więcej średnio szybkich i wolnych zakrętów."

Go to the top of the page
 
+Quote Post
gość_hexx_*
post Tue, 11 Apr 2017 - 19:54
Post #57









Tempo wyścigowe łatwiej skorygować/poprawić niż moc siników, czy się mylę ?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Hudy
post Tue, 11 Apr 2017 - 20:16
Post #58


User
Dołączył: Sun, 16 August 2015
Skąd: Warszawa





Myślę, że nie da się tak tego prosto określić.
Za wzrostem mocy w parze też pójdzie tempo wyścigowe. Ale w krótszej perspektywie łatwiej zyskać na tempie wyścigowym niż mocy (tak mi się wydaję), bo zmiany w jednostkach mogą się dokonać bez kary, jedynie przy wymianie jednostki na dostępną z puli 4 (upgrade aktualnie używanych jednostek jest zablokowany). A poprawki w aero czy też zawieszeniu zespoły przywożą na każdy weekend, dodatkowo każdy zna lepiej swój bolid i łatwiej go ustawić. W uproszczeniu tempo wyścigowe łatwiejsze do poprawy.
Ale to też nic pewnego, w 2013 w kwalifikacjach Mercedes zdobył od cholery PP, ale bolid zjadał strasznie opony i do końca sezonu z tym sobie nie poradzili (po drodze jeszcze była zmiana konstrukcji opon i przez to ich tempo wyścigowe też spadło)i mimo teoretycznie najszybszego samochodu nie wygrali z RB.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gość_hexx_*
post Tue, 11 Apr 2017 - 20:24
Post #59









gównoburza czy coś na rzeczy ? : http://sportowefakty.wp.pl/formula-1/67949...alnemu-bolidowi
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gość_hexx_*
post Tue, 11 Apr 2017 - 20:25
Post #60









CYTAT(Hudy @ Tue, 11 Apr 2017 - 20:16) *
Ale w krótszej perspektywie łatwiej zyskać na tempie wyścigowym niż mocy (tak mi się wydaję)

no właśnie tez mi się tak wydaje
Go to the top of the page
 
+Quote Post

12 Stron V  < 1 2 3 4 5 > » 
Closed TopicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Saturday, 20 April 2024 - 01:05