Shoutbox 0 nowych PW 


4 Stron V  < 1 2 3 4 >  
Reply to this topicStart new topic
> Spawarka MIG, Proszę o pomoc w wyborze
AdamuS_81
post Thu, 21 May 2015 - 22:38
Post #41


User
Dołączył: Sun, 18 January 2009
Skąd: Warszawa





FALTIG 315 AC/DC, spawam taką na codzień i mogę z czystym sumieniem polecić, sprzet nie do zabicia
w miedzy czasie urzytkuje tez chinola http://allegro.pl/spawarka-tig-magnum-200a...5352937937.html którego posiadam już 4 rok, poza jedna awarią w sumie z mojej winy, nazbierało się pyłu ze szlifowania w środku i wypruło sciezkę na płycie, po przeczyszczeniu i zalutowaniu dalej działa bez problemowo
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Thu, 21 May 2015 - 22:38
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
MadeInPoland
post Thu, 21 May 2015 - 23:28
Post #42


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 15 July 2008
Skąd: Katowice





czy faltigiem 315 można pospawac puszki do piwa? widzisz różnicę pomiędzy faltigiem, a chinolem w kwestii łatwości spawania oraz jakości spawu?


--------------------
Nie ma nudnych samochodów, są tylko nudni kierowcy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
luckash
post Fri, 22 May 2015 - 16:26
Post #43


Frequent User
Dołączył: Sat, 16 July 2011
Skąd: Bartniczka





Prąd minimalny zaczyna się od 20A blachę 1mm pospawa, puszki hmm... czemu chcesz puszki spawać? laugh.gif
Aluminium ogólnie trudniej się spawa, jak wszystko działa i sobie maszynę ustawisz to czy profi sprzęt czy chiński to różnicy wielkiej nie ma. Profi sprzęt w czasie pracy trzyma parametry z chińskimi to loteria. Chodź się psują ludzie i tak kupuja i chwalą. Nie wszystkich stać wydać 12k na spawarkę. A robotę zrobią obydwie.

Jakość spawu zależy od przygotowania sobie elementu, czystości gazu, ustawienia spawarki. Przy czarnej czy nierdzewne można sobie pozwolić na zaniedbania przy alu nie.


--------------------
Scirocco II
Go to the top of the page
 
+Quote Post
AdamuS_81
post Fri, 22 May 2015 - 22:17
Post #44


User
Dołączył: Sun, 18 January 2009
Skąd: Warszawa





dokladnie jak wyżej, nie widzę jakis różnic w jakośći i wyglądzie spawów
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MadeInPoland
post Wed, 27 May 2015 - 11:48
Post #45


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 15 July 2008
Skąd: Katowice





Dziękuję za porady, kupiłem wczoraj tego shermana 316P oraz odbyłem u sprzedawcy szkolenie w zakresie spawania aluminium na przykładzie swoich elementów, które wymusiły na mnie zakup TIGa. Pokrętła są czytelne (z dziobkiem, którego na fotkach nie widać) i chodzą z zasadnym oporem.
TIG chodzi i nie narzeka, mam nadzieję, że długo posłuży.

W kwestii uchwytu w zestawie jest chłodzony cieczą, ja wybrałem suchy za poradą kolegi, który też posiada 316P i spawa suchym bez problemu blachy alu 10mm grubości.


--------------------
Nie ma nudnych samochodów, są tylko nudni kierowcy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
A d a m
post Sat, 22 Apr 2017 - 16:14
Post #46


Super User
Dołączył: Sat, 26 November 2016
Skąd: Poznan





Kolego MadeInPoland mam do Ciebie pytanie jak sprawuję się spawarka shermana 316P i czy były jakieś awarie. I czy suchy uchwyt tig był dobrym wyborem? Z góry dziękuję i pozdrawiam Adam.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MadeInPoland
post Sun, 23 Apr 2017 - 15:24
Post #47


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 15 July 2008
Skąd: Katowice





Nie mam sporego doświadczenia w spawaniu i nie wiem czy moja opinia ma istotną wartość w temacie.
Spawać spawa, do dzisiaj tylko aluminium. Co trzeba mi było to sobie pospawałem i nic mi się nie urwało.
Natomiast porównując tego TIG do mojego MIG esaba to tym esabem każdy pospawa, natomiast w tym TIG to już inna sprawa. Ale to chyba się tyczy TIG w ogóle.
Żadnych awarii i nie wiem czy suchy OK, ale spawałem nieraz dużymi prądami i się nie przegrzewał.


--------------------
Nie ma nudnych samochodów, są tylko nudni kierowcy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
A d a m
post Sun, 23 Apr 2017 - 17:35
Post #48


Super User
Dołączył: Sat, 26 November 2016
Skąd: Poznan





Dzięki bardzo za odpowiedz. Wiadomo esab to esab ale porównywalny z chinczykiem kosztuje około 12-14tys więc wiadomo jak jest.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
klakson89
post Tue, 09 May 2017 - 00:06
Post #49


User
Dołączył: Thu, 30 December 2010





Czy mógłby ktoś rzucić okiem na ten sprzęt? Nada sie to do prac w warsztacie mechanicznym?
http://allegro.pl/polautomat-technomig-210...6794454496.html
Go to the top of the page
 
+Quote Post
m52owner
post Thu, 09 Apr 2020 - 21:19
Post #50


Forum Killer
Dołączył: Tue, 05 January 2010
Skąd: z garażu





Zapytam tutaj.Chodzi o spawanie wydechu z nierdzewki metodą MIG.
Wiem że jako osłony używać się powinno do tego mieszanki argonu,ale próbowałem zwykłym C02 i wygląda OK.
Dlaczego więc wszędzie jest info że do nierdzewki tylko argon bądź mieszanka?Chodzi o jakość spoiny czy może jej korozję?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Sun, 02 May 2021 - 22:06
Post #51


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





Odkopuję. Potrzebuję MIG do spawania wydechów i zrobienia wahaczy. Mam TIG do prac precyzyjnych, tu potrzebuję pospawać łączenia rur i trzeba dużo materiału nadlać. Stal czarna.
Co z allegro się nada? A może ten mig z Castoramy będzie wystarczająca? Raczej potrzeba mi lekkiego sprzętu, bo TIG , który musi jeździć na wózku już jest smile.gif

https://www.castorama.pl/spawarka-inwertoro...id-1085055.html


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
done4
post Sun, 02 May 2021 - 23:16
Post #52


Forum Killer
Dołączył: Sat, 03 July 2010





W zasadzie wszystkie chińskie spawarki mają te same wady: nierównomierne podawanie drutu, częste przyklejanie drutu do dysz, niestabilny prąd spawania który spada w czasie spawania, przegrzewanie się.
Spawać się da ale bardzo trudno jest taką spawarką położyć ładny spaw bez odprysków.
Generalnie jakość spawu idzie w parze z ceną spawarki.
Znajomy kupił nowego MIGA za 2k do prac garażowych i po kilku miesiącach stwierdził że to gó@#$ i żałuje zakupu.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Sun, 02 May 2021 - 23:35
Post #53


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





CYTAT(done4 @ Sun, 02 May 2021 - 23:16) *
W zasadzie wszystkie chińskie spawarki mają te same wady: nierównomierne podawanie drutu, częste przyklejanie drutu do dysz, niestabilny prąd spawania który spada w czasie spawania, przegrzewanie się.
Spawać się da ale bardzo trudno jest taką spawarką położyć ładny spaw bez odprysków.
Generalnie jakość spawu idzie w parze z ceną spawarki.
Znajomy kupił nowego MIGA za 2k do prac garażowych i po kilku miesiącach stwierdził że to gó@#$ i żałuje zakupu.

To co jest przyzwoite? Nie wydaje mi się, że warto wydawać 5k na spawarkę dla amatora.


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
done4
post Sun, 02 May 2021 - 23:54
Post #54


Forum Killer
Dołączył: Sat, 03 July 2010





To zależy do ciebie, bo może się okazać że zadowoli cię spawarka za 1000zł.
5k też wydaje mi się dużo jak na spawarkę dla amatora.
Na twoim miejscu szukałbym firmowych używek.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Mon, 03 May 2021 - 00:00
Post #55


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





CYTAT(done4 @ Sun, 02 May 2021 - 23:54) *
To zależy do ciebie, bo może się okazać że zadowoli cię spawarka za 1000zł.
5k też wydaje mi się dużo jak na spawarkę dla amatora.
Na twoim miejscu szukałbym firmowych używek.

A mozes cos polecić?
Już trochę się naspawalem tigiem. Alu , stal zwykła i nierdzewna.
W sumie to mam ze 100l argonu wypsikane przez moją rękę smile.gif.
Wolę wydać 2k na lepszy sprzęt, niż 1000 i tracić czas na naprawy gówna. To ten etap w życiu, gdzie czasu wiecznie mało.


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
done4
post Mon, 03 May 2021 - 00:20
Post #56


Forum Killer
Dołączył: Sat, 03 July 2010





Mogę polecić ci to co poleci ci każdy szanujący się spawacz: Esab, Ozas, Kemppi, Lincoln Electric.
Do prac garażowych 180A wystarczy.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nomad66
post Mon, 03 May 2021 - 06:43
Post #57


Forum Killer
Dołączył: Tue, 17 March 2015





Jak kupowałem dla siebie spawarkę to na początku patrzyłem na chinczyki, ale jak zacząłem czytać opinie, że koło przedłużacza jak stoi to gorzej spawa, nie równo drut podaje, grzeje się itp. to dopłaciłem do ESAB. Jak kupowałem bolało jak cholera. Do pierwszych większych prac, gdzie okazało się, że sprzęt wart każdej złotówki. Mam ESAB REBEL 205 ac/dc, cena katalogowa jest brutalna, da się kupić nową z gwarancją za około 45% ceny katalogowej. MMA, MIG/MAG, drut proszkowy, prawdziwy TIG ze wszystkimi ustawieniami. Jako jedno urządzenie mogę polecić. Cena mocno nie adekwatna do zapytania, ale może warto rozważyć jedno lekkie urządzenie w garażu wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Tue, 04 May 2021 - 10:30
Post #58


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





Markowy używany sprzęt bez wodotrysków starczy? Czyli regulacja wysuwu drutu + regulacja prądu.


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
deejey!
post Tue, 04 May 2021 - 11:43
Post #59


Forum Killer
Dołączył: Sat, 13 November 2010
Skąd: Łódź





Pewnie wbije kij w mrowisko ale... Spawarka mig Spartus którą niedawno kupiłem mocno mnie zaskoczyła. Serio da się tym dobrze spawać, oczywiście jak na amatora. Fakt faktem nie używam jej dzień w dzień i nie spawam zawodowo ale wszystko co do tej pory było potrzeba złączyć - trzyma się smile.gif Znajomy kupił TIGa tej samej firmy, wjechało to jako następca Magnuma i jest cholernie zadowolony. Taki wyższy level chinoli.


--------------------
E46Turbo || M50TUB25 @ 1.25bar
https://www.facebook.com/E46Turbo
Go to the top of the page
 
+Quote Post
redwater
post Thu, 06 May 2021 - 14:48
Post #60


Frequent User
Dołączył: Mon, 14 September 2015





Ja mialem tig-a DC magnum, to byla porazka, od poczatku mial fochy typu losowo dzialajacy 2 i 4 takt potem doszedlem ze tak ma jak w poblizu sa dlugie stalowe elementy, zajarzanie luku dzialalo caly czas i myslalem ze tak ma byc, po roku przestal dzialac 4 takt. Ogolnie do wydechu z nierdzewki cos tam szlo pospawac.
Teraz kupilem tez chinczyka shermana acdc bo (chyba) lepszy serwis maja, ale generalnie nie ta bajka jesli chodzi o ustawienia parametrow, no i do tej pory wszystko dziala odpukac.


--------------------
AGU 1,8t + det3 PB , gsxf 1200 + speeduino
Go to the top of the page
 
+Quote Post

4 Stron V  < 1 2 3 4 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 28 March 2024 - 18:32